top of page

PATAGONYA TURLARI 

Ejder Turizm Patagonya Turları

Ejder Turizm  |  Türsab A5288 |     www.ejderturizm.com.tr     

PERITO MORENO BUZULU3.jpg

PATAGONYA TURLARI
KLM HAVA YOLLARI
 

Süre    12 Gün
Vize Durumu  Vizesiz

ANA HAVAYOLU    KLM HAVA YOLLARI
TUR TARİHLERİ   18 KASIM 2021

İstanbul - Santiago De Chile - Puerto Natales - Torres Del Paine Milli Parkı - Macellan Adası - Pengenler Milli Parkı - Macellan Boğazı - Ushuaia - Dünyanın Sonu Buzulları - El Calafate - Tierra del Fuego Milli Parkı - Perita Moreno Buzulu - Buenos Aires- İstanbul

25,575 TL den başlayan fiyatlarla

Çift Kişilik Odada Kişi Başı

tur programı

1.GÜN: ISTANBUL-SANTIAGO CHILE

İstanbul  Havalimanında  saat  15:30’da Ejder Turizm yetkilisi ile  buluşma, KLM HAVA YOLLARI  ile , bagaj ve check in işlemlerimizi  takiben ,SANTIAGO ŞİLİ  yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

2.GÜN: SANTIAGO DE CHILE

Sabah saatlerinde havalimanına varışımızı takiben SANTIAGO şehir turu yapacağız. Katedral Meydanı- HZ MERYEM tepesi ve FUNIKULER ile tepeye çıkıp şehri izleyeceğimiz noktalar göreceğimiz yerler arasında. ÖĞLE YEMEĞİ için MARCADO – merkez Su ürünleri hali/çarşısına gideceğiz. Yerel bir restoranda BALIK menü alacağız. Turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : PANAMARICANO HOTEL VB.

3.GÜN: SANTIAGO - PUERTO NATALES

SANTIAGO- PUERTO NATALES UÇUŞU : 11:36 14:51 -JETSMRT

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, havalimanına geçiyoruz. yerel 3 saat sürecek hava yolculuğu sonrası ,Puerto Natales kentine ulaşıyoruz , Varışımızı takiben Torres Del Paine Milli Park Turu başlıyor.  

Torres del Paine Mili Parkı Turu

...Yaklaşık bir saat boyunca ıssız bir manzaranın güzelliğini izledikten sonra ilk durağımız, 24 km uzunluğundaki, Sarmiento Gölüne bakan bir manzara noktasına ulaşıyoruz, Hava koşullarına bağlı olarak, buradan Paine dağlarını ve meşhur Paine Tower’ı ilk kez görmeniz mümkün olabilir. Ardından, turumuz ‘Laguna Amarga’ (Bitter Lagoon) da devam ediyor. Yeraltı suları ve yağmurlarla beslenen, mineral ve tuz oranı açısından çok zengin olan bu gölün ismi çok tuzlu suyundan gelmektedir. Ayrıca yaz zamanı flamingolara geçici bir süre ev sahipliği yapar. İkinci durağımız buraya özgü bu güzelliğe hayranlık duyacağınız bir manzara noktası.Ardından turumuzla 1961 de yapılan ve şu an 242,242 hektar arazisi bulunan Torres del Paine National Park’ın içine giriyoruz. Parkın içerisinde, buzulların erimesiyle oluşmuş olan, Nordenskjöld Gölünü görebileceğiniz bir manzara noktasında mola veriyoruz.. Bu gölün oluşum şekli ona mükemmel turkuaz rengini vermektedir. Burada, aynı sıra dağlarda bulunan, Paine Horns granitini görüyoruz. Yaklaşık 12 milyon yıllık olduğu düşünülen bu granit, bölgedeki dev bir magmatik hareketle meydana gelmiştir. Sonrasında, parkın içerisindeki turumuza devam ediyoruz. Turumuzun sonunda

.Geceleme otelimizde PURTO NATALES ‘de. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda.

OTELİMİZ : HOTEL COSTAUSTRALİS VB

4.GÜN: MACELLAN ADASI- PENGUENLER-MİLLİ PARK TURU

Sabah erkan saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, KARAYOLU ile özel aracımız ile Punta Arenas’a doğru 4 saatlik yolumuz olacak. Patagonya coğrafyasını geçişyapıyoruz.Az nüfusun yaşadığı bu bölgeler ,sessiz ve oldukça sakin yerlerdir.PUNTA ARENAS ‘a Güney Patagonya bölgesi liman şehrine ulaşıyoruz, vakit kaybetmeden turumuza başlıyoruz.

MACELLAN ADASI- PENGUENLER-MİLLİ PARK TURU

Bu turumuz yaklaşık 4 saat sürecektir , kısa br tekne yolculuğu da yaparak Macellan adalarına ulaşıyoruz,Macellan boğazı sularında yer alan bu küçük adalarda on binlerde Güney Patagonya Penguen kolonileri yaşamaktadır. Milli Parkta rehberimiz eşliğinde bu doğa güzelliğini keşf ediyoruz. Yürüyüş ve fotoğraflar çekimi yaptıktan sonra , PUNTA ARENAS merkezine döneceğiz. AKŞAM YEMEĞİ / GECELEME otelimizde.

Otelimiz : Hotel Cabo de Hornos 4* VB

5.GÜN: MACELLAN BOgAZI -USHUAıA  ‘’ DÜNYANIN SONU ‘’

MACELLAN BOĞAZI -USHUAİA    ‘’ DÜNYANIN SONU ‘’

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımız ile bu bölgeden ayrılıyoruz, 600 km sürecek uzun bir yolculuk yapacağız. Punta Delgada bölgesinde FERIBOT ile Macellan Boğazını geçeceğiz.Bugün ülkeler arası kara hudutu geçimiz olacaktır. ŞİLİ ‘den çıkış işlemlerimizi yapacağız,Arjantin topraklarına giriş yapacağız. Yol güzergahımız üzerinde fotoğraf molaları veriyoruz. Dünya’nın Sonu olarak adlandırılan USHUAIA Arjantinin en güney noktasında yer alan Liman ve yerleşim kentidir. Daha ilerisinde yaşam yoktur. Otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde. AKŞAM YEMEĞİ.

OTELİMİZ : TIERRA HOTEL VB

Ushuaia, Arjantin'in en güneydeki şehri. Diğer birkaç şehirle, Dünyanın en güneydeki şehri unvanı için tartışma halinde olan bir şehirdir. Esasında, Ushuaia'dan daha güneyde yerleşim yerleri olsa da, bunlar askeri üsler olup, sivil bir nüfusa sahip değildirler. Arjantin eyaleti olan Tierra del Fuego'nun başkentidir.

6.GÜN: USHUAIA TREN VE TEKNE TURU

Sabah kahvaltımızın ardından bölge turumuza devam ediyoruz. Tam günlük turumuzda ilk olarak katamaran ile Lighthouse (deniz feneri ) ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Ardından Kuş adası’nı ziyaret ediyoruz. Akabinde deniz aslanlarını görme fırsatımız olacak. Tierra del Fuego (Ateş toprakları) olarak adlandırılan bölgede keyifli bir tren yolculuğu gerçekleştireceğiz. Turumuzda Dünya’nın sonu olarak isimlendirilen Fin Del Mundo noktasına 7km lik bir mesafeyi bölgeye getirilen mahkumların taşındığı trenler ile kat ediyoruz. Turumuzun bitiminde tekrar otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

7.GÜN: Ushuaıa-el calafate  18:20   19:40- AR

Bugün USHUAIA ‘da son günümüz ,bugün  akşam saatlerinde EL CALAFATE2ye uçuşumuz olacaktır, lakin sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , dünyanın  en meşhur     Milli Parklarından biri olan ATEŞ TOPRAKLARI  Tierra Del Fuego Parkı ziyarete gideceğiz.                         

Tierra del Fuego Milli Parkı [ Ateş Toprakları ]

Ateş Toprakları, Güney Amerika'nın güney ucunda aynı adı taşıyan bir büyük adası da olan adalar topluluğu. Macellan Boğazı'nın ötesinde, 53° ile 56° güney enlemleri arasında bulunmaktadır.

Milli Parkı zyaret ettikten sonra , havalimanına geçiyoruz. Ve  EL CALAFATE ‘ye uçuşumuzu yapıyoruz.El Calafate ‘ye varıyoruz, eşyalarımızla otelimize yerleşiyoruz,  AKŞAM YEMEĞİ(4)   Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : CALAFATE HOTEL VB

8.GÜN: PERITO MORENO BUZULU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , turumuza başlıyoruz.PERITO MORENO  BUZULU  ziyaretini yapmak üzere, otelimizden ayrılıyoruz,  dünyanın en önemli buzulları arasında yer alan bu doğa harikası Milli Parkı ziyaret  ediyoruz. BUZUL  MİLLİ PARKINA ulaşıyoruz. Muhteşem manzarayı daha yakında yaşamak için 1 saat  sürecek bir  TEKNE turuna katılacağız.

,yeniden EL CALAFATE ‘YE döneceğiz. Akşam yemeği(5) Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ : CALAFATE HOTEL VB

9.GÜN: EL CALAFATE/ BUENOS AIRES 15:00 18:00

Bu sabah  otelimizde alacağımız  kahvaltıyı takiben ,,Patagonya  bölgesinde son saatlerimizi  geçirdikten sonra  saat 15:00de  Arjantin Hava Yolları ile başkent Buenos Aires’e  ulaşacağız, varışta  özel aracımızla   otele transfer,  AKŞAM YEMEĞİ(6) -  GECELEME  BUENOS AIRES te.

OTELİMİZ : Dazzler Buenos Aires VB

10.GÜN: BUENOS AIRES

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ŞEHİR TURU yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Yarım gün sürecek bu turumuz esnasında La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron’un kabri, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası ÖĞLE YEMEĞİ(3)  yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra gezimize devam edeceğiz, 3 saatlik Tigre Deltası turuna başlıyoruz. Bu tur Tigre semtine  kara yolu ile  gidiş , nehir ağzı (delta)  bölgesinde turistik tekne ile  nehir gezisini kapsamaktadır.. Turumuzun sonunda otelimize geri döneceğiz. Geceleme otelimizde…

 OTELİMİZ :  Dazzler Hotel VB

11.GÜN: BUENOS AIRES- ISTANBUL 16:30

Otelde alacağımız sonra kısa serbest saatlerimiz olacaktır ,havalimanına götürmek üzere özel aracımız ile hareket edeceğiz. UÇAK SAATİMİZ 16:30 ,KLM HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile  AMSTERDAM aktarmalı olarak dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Geceleme uçakta.

                                               Buenos Aires- Amsterdam  16:30 09:45+1

                                               Amsterdam- İstanbul            11:30   16:55

12.GÜN: ıSTANBUL- VARIs- 16:55

Varışımız..Turumuzun sona  ermesi.

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz:

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz:

 • İstanbul- Santiago / Buenos Aires – İstanbul  KLM H.Y gidiş/dönüş Bilet

 • Yerel havayolları ile şehirler arası yapacağımız ekonomi sınıfı uçuş /ferry biletleri;

 • Santiago Chile – Puerto Natales ( UÇAK )

 • Ushuaia /El Calafate (UÇAK )

 • El Calafate / Buenos Aires   ( UÇAK)

 • MACELLAN BOĞAZI geçiş (  Ferry )

 • Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri.

 • Konaklamalar ,  3/4* otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar

 • Programda  3 Öğle Yemeği ve  6 Akşam Yemekleri  DAHİLDİR.

 • TIGRE DELTASI TURU TURU

 • PERITO MORENO TEKNE TURU

 • MACELLAN  ADASI PENGUENLER TURU

 • TORRES DEL PAINE MİLLİ PARK TURU

 • TIERRA DEL FUEGOS MİLLİ PARKI TURU

 • VALPARAISO  ŞİLİ TURU

 • TÜRKÇE REHBERLİK

 • SEYAHAT SİGORTASI

 • BU TURDA  EXTRA GEZİ YOKTUR

 • UYARI!!!

 • Tüm katılımcılar, bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

 • Kişisel harcamalar/Yurt dışı çıkış harcı / Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri

 • Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

 • **Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 100 USD  (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.

 • TUR GÜZERGAHI VE TUR  AKIŞ SAATLERİ  hava şartlarına  göre  değişmeler  gösterebilir. İlgili değişmelerden Misafirlerimiz haberdar edilecektir.

bottom of page