top of page

Ejder Turizm Patagonya Paskalya Turları

Ejder Turizm  |  Türsab A5288 |     www.ejderturizm.com.tr     

isla.jpg

PATAGONYA PASKALYA ADASI TURLARI
AIR FRANCE HAVAYOLLARI 

Süre    12 Gün
Vize Durumu  Vizesiz

ANA HAVAYOLU    AIR FRANCE HAVA YOLLARI
TUR TARİHLERİ  
 14 KASIM, 21 KASIM 2021

İstanbul - Santiago De Chile - Isla De Pascua - Santiago - Punta Arenas - Magdalena Adası - Puerto Natales - Torres Del Paine - El Calafate - Perito Moreno - Buenos Aires - İstanbul

37,951 TL den başlayan fiyatlarla

Çift Kişilik Odada Kişi Başı

tur programı

1.GÜN / İSTANBUL – PARIS – SANTIAGO DE CHILE [ sılı ] 05:05 / 10:15 + 1

İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali EJDER TURİZM kontuarında  uçak kalkış saatimizden 3 saat önce yetkililer ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Bagaj ve biniş kartı işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek AIRFRANCE  HAVA YOLLARI  ile Paris aktarmalı Santigo de Chile uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor. 

2.GÜN / SANTIAGO – VALPARAISO & VIÑA DEL MAR

Sabah  saatlerde Santiago de Chile  havalimanına varıyoruz. Ülkeye giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra bizleri bekleyen yerel rehberimiz ve tur aracımız ile gezimizi yapmak üzere yola koyuluyoruz. Santiago’nun batısına , Pasifik okyanusu kıyılarına doğru 115 km’lik bir kara yolculuğu yapacağız. Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı , sanatçılar, bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan  Valparaiso şehrine ulaşmadan önce yolda molalarımız olacak. Valparaiso şehrine varışımızda ilk olarak Pablo Neruda’nın evinde bir mola vereceğiz. Dileyen misafirlerimiz burada vereceğimiz  serbest zamanımızda Pablo Neruda’nın müze olan evini ekstra ödeyerek gezebilirler. Buradaki serbest zamanımızın ardından kentin sokak sanatçıları tarafından yapılmış renkli ve sanat eseri değerinde grafitilerle dolu sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Adeta bir açık hava müzesi olan bu şehir 19. Yüzyılın sonlarına kadar çok önemli bir yere sahipti. Bunun sebebi ise Atlantik okyanusundan gelen gemiler pasifik okyanusuna geçişlerinde mola verdikleri önemli bir limandı. Aynı zamanda Şili’nin çok zengin bakır madenlerinden çıkartılan madenler buradan yola çıkardı. 1914 yılında Panama kanalının açılmasıyla beraber şehir önemini yitirdi. Fakat günümüzde turistlerin ve gençlerin mutlaka gelip yaşamak isteyeceği güzellikte bir şehirdir. Valparaiso aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya kültür misarı listesinde yer almaktadır. Buradaki gezimizi ana meydanda Deniz kuvvetleri binasını ve adalet sarayını gördükten sonra bitiriyoruz ve sonraki durağımız olan Vina Del Mar şehrini görmek üzere tekrar aracımıza geçiyoruz. Yol güzergahımızda fotoğraf molalarımız da olacak.  Vina del Mar şehri Şarap üretimi için  yetiştirilen üzüm bağlarının kurulduğu ilk yerdir. Fakat Pasifik okyanusunun geceleri olan soğuğu dolayısıyla daha iç bölgelere taşınmıştır. Günümüzde yazlık evlere ve kumarhanelere  ev sahipliği yapmaktadır. Vina del Mar ziyaretimizi tamamladıktan  sonra tekrar aracımıza binerek Santiago şehrine döneceğiz.   Zamanımız el verirse  dönüş yolu güzergahımız üzerinde Vitacura veya Casa blanca vadilerinde yer alan bağlarda  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARININ   yapıldığı üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak . Bu şarapları tatma imkanı da bulabileceğiz. Turumuzun sonunda Santiago’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.  Akşam saatlerinde Santiago’nun merkezine vardıktan sonra konaklayacağımız  otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : NOVAPARK  SANTIAGO CENTRO  3* vb. 

3.GÜN / SANTIAGO – ISLA DE PASCUA

( PASKALYA ADASI ) 06:30 / 09:55

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden çıkış işlemlerimizi yapmak üzere uyanacağız. Kahvaltımızı paket olarak aldıktan sonra özel aracımız ile Santiago havalimanına transferimiz gerçekleştiriyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Pasifik okyanusunun ortasında bulunan ve toprak bölgesi olarak Şili’ye bağlı olan Paskalya adasına uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bu uçuşumuz yaklaşık olarak 5,5 saat sürecek. Yerel saat ile 09:55’de Paskalya adası havalimanına varışımızın ardından yerel rehberimiz ve özel aracımız bizleri karşılıyor olacak. Hiç vakit kaybetmeden bölgedeki turlarımıza başlıyoruz. İlk olarak Rano Kau Volkanının bulunduğu kısma doğru gidiyoruz. Burada Rano Kau volkanını ziyaret ederek fotoğraflar çekerken aynı zamanda  yerel rehberimizden volkan ve bölge hakkında bilgiler alacağız. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Orongo bölgesine devam edeceğiz. Burada  mistik görünümleri ile adada birçok bölgede yer alan Moai heykellerinden  7 adamlar olarak bilinen seriyi göreceğiz.  Fotoğraflarımızı çekip, rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra tekrar aracımıza geçerek konaklayacağımız otelimize gitmek üzere yola koyuluyoruz. Giriş işlemlerimizi gerçekleştirerek akşam Yemeğimizi alacağız. Ardından dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : HOTEL THAI THAI   3* vb. 

4.GÜN / ISLA DE PASCUA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben çevre gezilerimize devam etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Mistik tarihi geçmişini daha detaylı tanıyabileceğimiz gezimizde Moai heykellerinin ilk inşa edildiği yer  olarak bilinen Ahu Akahanga bölgesine gideceğiz. Bu taşlık alanda yerel rehberimiz bizlere devasa Moai heykellerinin yapımları hakkında bilgiler veriyor. Daha sonra bölgeden ayrılarak doğa içerisinde piknik tarzında öğle yemeğimizi almak üzere mola vereceğiz. Yemeğimizi aldıktan sonra turumuza devam etmek üzere adanın sahil bölgelerinden Anakena plajının bulunduğu kısma geçiyoruz. Burada sıra halinde dizilmiş moai heykellerini görüp fotoğraflarımızı çektikten sonra turumuzu bitirerek otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : HOTEL THAI THAI   3* vb. 

5.GÜN / ISLA DE PASCUA / SANTIAGO DE CHILE 14:55 / 21:25

Bu sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra kısa serbest saatlerimiz olacak. Öğle saatlerine doğru havalimanına giderek ana karaya dönmek üzere uçuş işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile 14:55’de uçağımız hareket edecek. Yerel saat ile 21:25’de Santiago de Chile havalimanına varışımızın ardından özel aracımız ve yerel rehberimiz bizleri karşılayacak. Şehir merkezindeki otelimize giderek giriş işlemlerimizi yapacağız. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : NOVAPARK  SANTIAGO CENTRO  3* vb. 

6.GÜN / SANTIAGO DE CHILE / PUNTA ARENAS 07:00 / 10:20

MAGDALENA ADASI – MACELLAN BOĞAZI TURU 

Sabah erkan saatlerde otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra ( bugün kahvaltımız paket şeklinde  olabilir )  ayrılıyoruz. Santiago havalimanından Şili Patagonyasında Punta Arenas şehrine uçuşumuzu gerçekleştirmek için bagaj ve biniş kartı işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız uçuşumuz yaklaşık olarak 3,5 saat sürecek. Öğlene doğru Punta Arenas havalimanına varışımızın ardından hiç vakit kaybetmeden turumuza başlıyoruz. Ziyaret noktamız Magdalena Adası bir diğer adıyla Penguenler Adası olacak. Burası Macellan boğazında yer alan bir milli parktır. Yılın belirli zamanlarında adaya gelen penguenlere ev sahipliği yapar. Turumuz yaklaşık olarak 4 saat sürecek. Karadan tekne ile adaya ulaştıktan sonra burada bulunan güney patagonya  penguenleri  ile fotoğraflar çekeceğiz.  Milli parkta penguenler kolonisi hakkında yerel rehberimiz tarafından bilgiler aldıktan sonra tekrar tekne ile karaya döneceğiz. Aracımız ile konaklayacağımız otelimize giderek giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL LOS NAVEGANTES  4* vb. 

7.GÜN / PUNTA ARENAS – PUERTO NATALES

TORRES DEL PAINE MİLLİ PARKI 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben dolu dolu bir gün geçirmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugünkü durağımız Şili Patagonyasının başka bir şehri olan Puerto Natales oalcak. Otelimizden eşyalarımızla birlikte erken saatlerde ayrıldıktan sonra özel aracımız ile yaklaşık olarak  3,5 saat  sürecek kara yolculuğumuz başlıyor. Puerto Natales kentine ulaşmamızın ardından vakit kaybetmeden gezilerimize başlıyoruz. Ziyaret noktalarımız bir hayli fazla olduğu için  vaktimizi iyi kullanmamız gerekiyor. Torres Del Paine Milli parkına giriş yapmadan önce   bu muhteşem doğa harikasını izlemek üzere serbest zamanımız olacak. Fotoğraflar çekip manzaranın tadını çıkardıktan sonra  ilk ziyaret noktamıza doğru devam ediyoruz. 24 km uzunluğundaki Sarmiento Gölüne bakan güzel bir seyir noktasında mola vererek buradan Paine dağlarını ve Paine kulesini görmek üzere aracımızdan ineceğiz. Hava şartlarına bağlı olarak güzel fotoğraflar çekme imkanımız olacak. Ardından sonraki durağımız ‘Laguna Amarga’ (Bitter Lagoon) da devam ediyor.  Yeraltı suları ve yağmurlarla beslenen, mineral ve tuz oranı açısından çok zengin olan bu gölün ismi çok tuzlu suyundan gelmektedir. Ayrıca yaz zamanı flamingolara geçici bir süre ev sahipliği yapar. Ardından turumuza 1961’de yapılan ve şu an 242,242 hektar arazisi bulunan Torres del Paine National Park’ın içine giriyoruz. Parkın içerisinde, buzulların erimesiyle oluşmuş olan, Nordenskjöld Gölünü görebileceğiniz bir manzara noktasında mola veriyoruz.. Bu gölün oluşum şekli ona mükemmel turkuaz rengini vermektedir. Burada, aynı sıra dağlarda bulunan, Paine Hornsgranitini görüyoruz. Yaklaşık 12 milyon yıllık olduğu düşünülen bu granit, bölgedeki dev bir magmatik hareketle meydana gelmiştir. Sonrasında, parkın içerisindeki turumuza devam ediyoruz. Parktan çıkışımızı  kayıt altına alabilmek için , Weber köprüsünden geçiş yapacağız. Buradaki ziyaret noktalarımızı bitirdikten sonra öğle yemeğimizi almak yerel bir restoranda mola vereceğiz. Yemeğimizin ardından günün son durağı olan Milodon Mağarasına varmak üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. 1895 yılında Alman  Hermann Eberhard’ın, mağaranın içerisinde 5000 yıl önce soyu tükenmiş bir hayvanın deri parçasını bulması üzerine, burası tarihi ve turistik önem kazanmıştır. Mağaradaki gezimize de tamamladıktan sonra artık konaklayacağımız otelimize geçebiliriz. Giriş işlemlerimizi yaptıktan sonra dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : HOTEL COSTAUSTRALIS 3* vb.

8.GÜN / PUERTO NATALES – EL CALAFATE [ ARJANTIN ]

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından eşyalarımız ile birlikte yola koyuluyoruz. İstikametimiz Arjantin Patagonyasında yer alan El Calafate şehri olacak. Kara yolculuğumuzla yaklaşık 40 dakikalık bir mesafeyi kat ettikten sonra Doretea bölgesinde Şili – Arjantin sınırına ulaşıyoruz. Burada sınır geçiş işlemlerimizi gerçekleştirecek ve aracımızı değiştireceğiz. Kara yolculuğumuza yaklaşık 3 saat daha devam ettikten sonra El Calafate merkezine ulaşıyoruz. Burada konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz.  Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : HOTEL LAS DUNAS   3* vb. 

9.GÜN / PERITO MORENO BUZULU TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası keyifli bir gün geçirmek üzere  turumuza başlıyoruz. Bugünkü turumuzda her yıl binlerce turistin gelip ziyaret ettikleri, etkileyici ve muhteşem görünümüyle ünlü PERITO MORENO  BUZULU  olacak.  Dünyanın en önemli buzulları arasında yer alan bu doğa harikası Milli Parkı ziyaret  ediyoruz. Yürüme parkurunda fotoğraflar çekerek bu muhteşem manzaraya tanıklık ettikten sonra buzulu daha yakından görebilmek için yaklaşık 1 saat sürecek bir tekne turuna katılacağız. Turumuz esnasında bol bol fotoğraflar çekerek yerel rehberimizden buzul ve bölge hakkında bilgiler alıyoruz. Turumuzu bitirdikten sonra tekrar özel aracımızla otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL LAS DUNAS   3* vb. 

10.GÜN / EL CALAFATE / BUENOS AIRES 14:40 / 17:35

Bu sabah  otelimizde alacağımız  kahvaltıyı takiben Patagonya  bölgesinde son saatlerimizi  geçirdikten sonra  öğle saatlerinde otelimizden ayrılarak havalimanına gideceğiz. Yerel havayolları ile başkent  Buenos Aires’e uçuşumuzu yapmak üzere bagaj ve bilet işlemlerimizi yaparak uçağa geçiyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek olan uçuşumuzun ardından başkent Buenos Aires’e varıyoruz. Havalimanında yerel rehberimiz ve özel aracımız tarafından karşılandıktan sonra konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor. Otele giriş işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra odalarımıza çıkarak kısa bir dinlenmenin ardından Tango Dans gösteri eşliğinde akşam yemeğimizi almak üzere dışarı çıkacağız. Bu turumuz yaklaşık olarak 2,5 saat sürecek. Geç saatlerde otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : HOTEL PARK SILVER OBELISCO 4* vb. 

11.GÜN / BUENOS AIRES/ AMSTERDAM 16:30/ 09:45 + 1

Sabah otelimizde  alacağımız  kahvaltımızın ardından eşyalarımız ile birlikte çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Panoramik Buenos Aires şehir turumuzu yapmak üzere özel aracımız ve yerel rehberimiz bizleri otel lobisinden alacaklar. Ardından aracımızla panoramik şehir turumuzu yapmak üzere şehirde turluyoruz. Ünlü La Boca mahallesinde aracımızdan ineceğiz. Burada ünlü futbolcu Maradona’nın büyüdüğü sokaklarda yürüyerek vakit geçireceğiz ve İtalyan kökenli mahallelerde vakit geçirerek sokakta Tango yapan yerel halkı izliyoruz. Hediyelik eşya alışverişi de yapabileceğiz bu bölgeden öğle saatlerinde aracımızla ayrılarak havalimanına gideceğiz. Bagaj ve biniş kartı işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra pasaport kontrolünden geçerek  KLM Havayolları  tarifeli seferi ile Amsterdam aktarmalı İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz.  Gecemiz uçakta geçiyor. 

12.GÜN / AMSTERDAM / İSTANBUL 11:30 / 16:55

Sabah saatlerinde Amsterdam havalimanına varışımızın ardından İstanbul uçağımıza geçiş yapmak üzere çok kısa bir vaktimiz olacak. Rehberimiz eşliğinde İstanbul uçağımıza binerek 3,5 saat yolculuğumuza devam ediyoruz. Öğleden sonraki saatlerde İstanbul havalimanına varıyoruz. Anılarla dolu turumuzun sona ermesi. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz:

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz:

 • İstanbul-Santiago De Chile / Buenos Aires-İstanbul arası AIR FRANCE & KLM HAVAYOLARI ile ekonomi sınıfı uçak biletleri , bu uçuşun vergileri,  23 kg tek bagaj ve 7kg kabin bagajı  taşıma hakkı.

 • Santiago  – Isla De Pascua – Santiago   arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.

 • Santiago – Punta Arenas   arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.

 • El Calafate – Buenos Aires arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.

 • Santiago De Chile’de 2, Isla De Pascua’da 2, Punta Arenas’da 1, Puerto Natales’de 1, El Calafate’de 2, Buenos Aires’de 1 gece olmak üzere  toplam 9 Gece  Oda & Kahvaltı şeklinde 3 – 4 yıldızlı otellerde  ve butiklerde  konaklama .

 • Valparaiso , Viña Del Mar Şehirleri Turu ve Şarap Bağları Gezisi  

 • Isla De Pascua ( Paskalya Adası) Turu ve çevre gezileri

 • Punta Arenas , Macellan Boğazı Tekne Turu ve Magdalena  Adası (Penguenler Adası) Turu 

 • Puerto Natales Torres Del Paine Gezisi ve Milli Park Girişi

 • El Calafate Perito Moreno Buzulu Turu ve Tekne Turu

 • Panoramik Buenos Aires yarım günlük tur 

 • Programda dahil olarak belirtilmiş yerlerde 2 ÖĞLE YEMEĞİ  ve 3AKŞAM YEMEĞİ 

 • Tur programı içerisinde yer alan tüm havalimanı ve  tur transferleri 

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • Seyahat Sağlık Sigortası   ( Sigortanız tur başlangıç tarihinde devreye girer , yurtdışı seyahat sigortası olduğundan dolayı , yurtdışına çıkarken başlar. Zorunlu Sağlık Sigortasıdır. Seyahatin iptalini karşılamaz. Bunun için bir sigorta şirketinden özel sigorta yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca turumuza yurtdışından katılacak olan misafirlerimizin kendi sigortalarını yola çıkacakları ülke üzerinden yaptırmaları gerekmektedir. Türkiye’den farklı bir ülke çıkışına sigorta yapmak mümkün değildir. 

 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 50 TL )

 • Kişisel Harcamalar

 • Programda belirtilmeyen turlar,  transferler , ören yeri ve müze giriş biletleri

 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler ve diğer ekstralar 

 • Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler

 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, soförler,  garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen min. ücret kişi başı 150 USD’dir. Havalimanında  toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir. 

 • Isla De Pascua ( Paskalya ) adası ayak bastı ücreti 

bottom of page