top of page

Ejder Turizm Guatemala Meksika Honduras Belize  Turları

Ejder Turizm  |  Türsab A5288 |     www.ejderturizm.com.tr     

TEOTIHUACAN PİRAMİTLERİ.jpg

GUATEMALA MEKSİKA HONDURAS BELİZE TURLARI
AIR FRANCE HAVAYOLLARI 

Süre    12 Gün
Vize Durumu   Meksika Vizesi [Normal Pasaporta evraksız

                        Yeşil Pasaporta şahsi müracaat ]

                       HONDURAS – BELİZE – GUATEMALA vizesiz
ANA HAVAYOLU    AIR FRANCE HAVA YOLLARI
TUR TARİHLERİ   31 EKİM, 17 KASIM 2021

Istanbul - Cancun - Chichen Itza - Chetumal - Belize - Flores - Tikal - Rio Dulce - Izabal - Copan - Guatemala City - Mexico City Teotihuacan Piramitleri - Mexico City - İstanbul

20,128 TL den başlayan fiyatlarla

Çift Kişilik Odada Kişi Başı

tur programı

1.GÜN / ISTANBUL – CANCUN 05:05 / 17:15

İSTANBUL Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Ejder Turizm standında saat 02:00’de buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında AIR FRANCE Havayolları ile Paris  aktarmalı olarak  Cancun uçuşumuz başlıyor. Saat 17:15’de Cancun’a varışımızın ardından havalimanında özel aracımız ile karşılanıyoruz ve konaklayacağımız  otelimize transfer olacağız. Giriş işlemlerimizin ardından rehberimizden bilgilendirmeleri alıyoruz. Odalarımıza yerleşiyoruz ve geceleme otelimizde.  

OTELIMIZ : LA QUINTA BY WYNDHAM 4*vb.

2.GÜN / CHICHEN ITZA TURU – CHETUMAL

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehri olan  UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza‘ya hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde Chalcoapa, Ranco del Carmen,Leona Vicario, Velladolid Nuevo, ignasio zaragua, Popola, Yaxce ve Piste güzergahlarından geçiş yaparak Chichen itzanın yer aldığı bölgeye ulaşıyoruz.  Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi, jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta. Bunlar ; Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir, yada Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevini ayrıca da yağmur tanrısı Chac Mool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Burada vereceğimiz mola için çantamızda önceden hazır tuttuğumuz mayolarımızı kullanacağız. Dünya’da çok meşhur olan bu alanda yüzme keyfini mutlaka yaşamalısınız. ÖĞLE YEMEĞİ  yerel restoranda alınacak. Bugünkü dolu ve keyifli günümüzün ardından tekrar özel aracımızla yola koyulacağız. İstikametimiz Kaua,  Tepich, Tihosuco, Felipe Carillı Puerto, Uh May, Pedro Antonio Santos, Bacalar ve Xul-Ha köylerimnden geçerek güneye doğru Belize sınırlarına kadar gidecek. Sınır ve ticaret şehir Chetumal’e ulaşıyoruz. Otelimize giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELIMIZ : HOTEL CAPITAL PLAZA 3*vb.

Chichen itza ; Meksika'nın en çok ziyaret edilen popüler Maya kalıntılarından biridir.

Maya kalıntıları açısından hayli zengin bir bölge olan Yucatan Yarımadasında yer alan  en büyük Maya yerleşim yerlerinden birisidir ve  UNESCO Dünya Kültürel Mirası ve Dünya’nın Yeni 7 Harikası’ndan biri olduğu için en fazla ziyaret alan yerdir. Kolomb öncesi Terminal Classic döneminde yaşayan Maya halkı tarafından inşa edilen büyük bir şehirdi. Bu arkeolojik alan Meksikanın Yucatán Eyaleti Tinúm Belediyesi'nde bulunmaktadır. Chichen Itza anıtlarının altındaki arazi, Yucatán eyaleti tarafından satın alındığı 29 Mart 2010 tarihine kadar özel mülkiyete aitti. Fakat günümüzde  federal mülktür ve sitenin yönetimi Meksika Ulusal Enstitüsü Antropología e Historia (Ulusal Antropoloji ve Tarih Enstitüsü) tarafından korunmaktadır. 2017 yılında 2.6 milyon turist tarafından ziyaret edilerek Meksika’nın en çok ziyaret edilen arkeolojik kalıntı ünvanını almıştır. Bu kutsal yer, Yucatán yarımadasının en büyük Maya merkezlerinden biriydi. Yaklaşık 1000 yıllık tarihi boyunca, farklı halklar kentte izlerini bıraktı. Dünyanın ve evrenin Maya ve Toltec vizyonu, taş anıtlarında ve sanatsal eserlerinde ortaya çıkar. Maya inşaat tekniklerinin Orta Meksika'daki yeni unsurlarla kaynaşması Chichen-Itza'yı Yucatán'daki Maya-Toltec medeniyetinin en önemli örneklerinden biri haline getirir. Savaşçıların Tapınağı, El Castillo ve El Caracol olarak bilinen dairesel gözlemevi gibi birkaç bina hayatta kalan önemlis kısımlarındandır. Bu turumuzda hayatta kalmış tüm bölümleri görüyor olacağız. 

3.GÜN / BELİZE – FLORES [ GUATEMALA ]

Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak yola çıkıyoruz. Consejo, Corozal, Guinea Grass kasablarını geçerek Belize kara hudut geçiş noktasına ulaşıyoruz. Burada Meksika’dan çıkış Belize’ye giriş işlemlerimizi yapacağız. Belize’ye girişte aracımız değişecek. Yerel rehber  ile birlikte Belize ülkesinin içine  ilerliyoruz. Orta Amerika’nın en küçük ülkelerinden birisi olan Belize, başkenti Belize City Meksika sınırına yaklaşık 3 saat mesafededir. BELIZE eski bir İngiliz kolonyal toprağı olarak görülür.  Bölgedeki diğer ülkelerin aksine yerel dil İngilizcedir.  Bir sonraki durak noktamız  Guatemala - Belize hududu olacaktır. Ladyville, Hatteville, La Democracia, Bemopon köylerini geçerek sınıra ulaşıyoruz. Belize’den çıkış işlemlerimizin ardından  Guatemala için giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve FLORES‘e doğru yola devam ediyoruz. Öğleden sonra geç saatlerde Flores -Peten bölgesinde olacağız. PETEN GÖLÜ çevresindeyiz. Otelimize giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme Flores’de. 

OTELIMIZ : HOTEL VILLA DEL LAGO  3*vb.

4.GÜN / TİKAL ANTİK ŞEHRİ TURU ‘’ MAYA EFSANESİ ‘’

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında  Flores’e 1 saat mesafede yer alan Guatemala‘nın en ünlü tarihi dokusunun bulunduğu TİKAL MİLLİ PARKINA ziyarete gideceğiz. Maya Uygarlığının baş yapıt kentlerinden olan ve en iyi korunmuş ihtişamlı tapınakları ile halen her gün binlerce yabancı turisti bölgeye çeken  TİKAL‘i ziyaret edeceğiz. ÖĞLE  YEMEĞİ Milli Park bölgesinde yerel bir restoranda alınacaktır. Tikal, bugünkü Guatemala'daki yağmur ormanlarında  Peten ilinin kuzeybatısında bulunan en büyük Maya kenti ve tören merkezidir. Güney düzlüklerindeki öteki Maya merkezleri gibi Tikal’da orta oluşum döneminde küçük bir köydü. Maya uygarlığı denilince aklımıza bugün ilk gelen merkezlerden birisi Tikal ‘dir. Ziyaretimizin ardından tekrar kara yolculuğu ile Flores merkeze dönüyoruz. Peten gölü üzerinde tekne turu yaparak çevreyi tanımaya devam ediyoruz. Turumuzun ardından tekrar karaya dönerek otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELIMIZ : HOTEL VILLA DEL LAGO  3*vb.

5.GÜN / RIO DULCE – IZABAL

Sabah  alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz.  Bugün Flores’den ayrılıyoruz. Guatemala’nın yağmur ormanları ve Göller- Lagunler bölgesine gidiyoruz.   Santa Ana, El Chal, Dolores, Boca Del Monte, Machaguilla, San Luis, Chacte, La Cumbre, Choco ve Somox kasabalarını geçerek Rio Dulce bölgesine varıyoruz. Rio Dulce ;   tabiatın içerisinde ormanın yanı başında  Lagün bölgesinde yer alır.  Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Varışta ilk olarak burada konaklayacağımız  otelimize uğrayarak kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra  aktivitelerimize başlayacağız. Izabel Gölünü göreceğiz. Burası denize bağlantısı olan dev bir göldür (Lagun). Yağmur ormanları ve doğal yaşamı tam yerinde görmek için Guatemala’da en çok ziyaret edilen  yerlerin başında gelen bir yöredeyiz. Izabal Gölünde bir tekne turumuz olacaktır , daha sonra , kolonial dönemden kalma Castillo de San Felipe  ( Felipe Kalesi )  ziyaretimiz  olacak.  Çevre gezilerimizi bitirdikten sonra tekrar otelimize dönüyoruz. AKŞAM YEMEĞİ otelimizde alınacak. Geceleme RIO Dulce’de otelimizde. 

OTELIMIZ : BANANA PALMS HOTEL   3* vb.

6.GÜN / COPAN [ HONDURAS ]

Bu sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz HONDURAS ‘da COPAN . Rio Dulce’den çıktıktan sonra Cayo Piedra, Morales, Aldea El Mestizo, Gualan, Rio Hondo, Estanzuela, Zacaba, Chiquimula, Camoton kasabalrından geçerek Gautemala – Honduras sınır bölgesine ulaşiıyoruz. Sınır noktasında çıkış ve giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra hiç vakit kaybetmeden Honduras’ın en önemli Milli Parkı olan COPAN PARK ‘a ulaşıyoruz. Mayaların bir başka efsane kenti olan, heykeltraş ve el sanatları ile meşhur kenti COPAN ‘ı ziyaret edeceğiz. Günün sonunda Copan ‘ın bugün insanların yaşadığı küçük ve şirin Latin Amerika kasabasına varacağız. Bu gece bu kasabada konaklıyoruz. Honduras’ın de kahve ve puroları ile ünlü olduğunu unutmayın. Fırsat buldukça çok hesaplı fiyatlar ile alış veriş yapabilirsiniz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra dinlenmek üzere otelimize giderek giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : PLAZA MAGDALENA 3*vb.

7.GÜN / COPAN -GUATEMALA CITY – ANTIGUA

Bu sabah saat 06:00’da otelimizden ayrılıyoruz ve yeniden Guatemala’ya giriş yapmak üzere yola koyulacağız. Chiqumila bölgesinden Guatemala’ya giriş işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra Zacapa, Estanzuela, Teculatan, Cabanas, Guastatoya, Sanarate, San Antonio La Paz kasabalarını geçerek 265 km sonra Guatemala’nın tarihi ve küçük şehri Antigua’ya varıyoruz. Şehre varışımızı takiben, kısa bir panoramik şehir turu yapacağız. Bu küçük ve şirin şehri yürüyerek keşfediyoruz. Gezimizin ardından otelimize giderek giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Akşam, kolonyal mimarisi ile göz  dolduran bu şehirde yürüyüşlerimize devam ederek yerel bir restoranda  AKŞAM YEMEĞİMİZİ alacağız.  Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ :  HOTEL SAN JORGE  3* vb.

8.GÜN / GUATEMALA CITY – MEXICO CITY 15:55 / 18:05

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak başkente doğru yola çıkıyoruz. Bugün Guatemala‘da son günümüz.  Güzergahımız Santa Ines, San Miguel, Santa Lucia, San Lucas ve Mixco kasabalarından geçerek Guatemala City’e ulaşacak. Şehre varışımızın hemen sonrasında havalimanına ulaşıyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından  Meksika yerel havayolları tarifeli seferi ile MEXICO CITY uçuşumuzu yapacağız. Akşam saatlerinde  Mexico City’ye ulaşıyoruz. Bizi bekleyen yerel rehberimizin tarafından karşılandıktan sonra tur otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Otele varmadan önce Akşam Yemeği ve eğlenmek için GARİBALDİ MEYDANINA gideceğiz. Meksika denilince akla gelen MARIACHI MÜZİSYENLERİNİ dinleyerek, akşam yemeği servisi alacağız. Yemeğimizin ardından otelimize yerleşerek dinleniyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : RAMADA REFORMA BY WYNDHAM 3* vb.

Meksika’ya girişte vizeler detaylıca incelenmektedir. Bazen turist yoğunluğundan kaynaklı olarak incelemeler fazla vakit alabilmektedir.. Havalimanında bu beklemeden oluşacak stres esnasında daha sakin olmanızı ve kurallara uymanızı önemle rica ederiz. 

9.GÜN / MEXICO CITY

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra şehir turumuzu yapmak üzere dışarı çıkıyoruz. Şehir turumuzda Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezini gezerek Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanını göreceğiz. Bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali, ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı görülecek başlıca ziyaret noktalarımız olacak. Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret edeceğiz. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Öğleden sonra bir  başka bölgeye gideceğiz. Şehir merkezine yaklaşık 45 dakika mesafede yer alan Meksika’nın Venedik’i olarak adlandırılan kanallar diyarı ‘’Xochimilco‘’ya gideceğiz. Çok farklı renklerde dizayn edilmiş teknelerle gezintiye çıkıyoruz ve hemen yanı başımızda yine Meksika müzisyenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Keyifli bir günün sonunda otelimize geri dönüyoruz. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA REFORMA BY WYNDHAM 3* vb.

16. yüzyılda Yukatan yarımadasından kıyıya çıktıktan sonra bölgeye ulaşan İspanyollar tarafından 1521 yılında kurulan Mexico City şehri daha öncesinde de Aztek imparatorluğunun kültürel ve siyasi merkezi idi. Bu yüzden Batı Yarımküre'de sürekli olarak yaşayan en eski kentsel yerleşim yerlerinden biridir ve dünyanın en kalabalık metropol alanlarından biri olarak sıralanmaktadır. Güney Amerika kıtasında en kalabalık şehir olarak liste başıdır. Şehirde yaklaşık olarak kayıtlı 23 milyon kişi yaşamaktadır. Bu yüzden gezilerimiz esnasında araç dışında iken çanta, cüzdan, telefon ve kameralarınıza dikkat etmenizi önemle rica ederiz. Meksika Bir deniz kıyısında kıyısında yer almayan birkaç büyük şehirden biridir Meksika Vadisi veya Mesa Central adlı bir iç havzada yer almaktadır. Vadi güney Meksika Platosu'nun bir uzantısıdır. México şehri sömürge öncesi sakinlerinin dili olan Nahuatl'da  Anáhuac (“Suya Yakın”) olarak da söylenirdi. Çünkü alan bir zamanlar birkaç büyük göl içeriyordu.   Bundan dolayı şehirde yer alan eski Maya ve Aztek kalıntılarının üzerine inşa edilmiş catedral ve saraylar uzaktan dikkatlice bakıldığında eğri olduğu görülmektedir. Şehir deniz seviyesinden 2.700 metre yüksektedir. Bu yüzden yürüyüşler esnasında daha yavaş hareket etmenizi tavsiye ederiz. Şehirde , özellikle büyük meydanlarda en çok dikkatinizi çekecek şeylerden biri de kötü ruhları çıkarmak üzere dans eden şamanlar  olacaktır. Meksika’nın halkıda bu  şamanlara sık sık gelerek kötü ruh çıkarma seremonilerine katılırlar. Ve tabi şehrin en bilindik özelliklerinden biri de trafiğin çok yoğun olmasıdır. Bu yüzden turlarımızın büyük bölümünü yürüyerek yapmak daha az vakit almaktadır. Şehir içindeki alışverişlerinizde Meksika pesosunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü her yerde dolar almazlar. Alışverişleriniz esnasında daha kolay olacaktır.

10.GÜN / TEOTIHUACAN PİRAMİTLERİ TURU

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben sabah saatlerinde tur otobüsümüz ile yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğa çıkacağız.  Varış noktamız Teotihuacan piramitlerinin bulunduğu bölgeye yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile Vallejo, Colinas de San Jose, San Pedro, Sta Maria, Casas Coloniales,La Veleta, Xometla, San Lorenzo kasabalarından geçerek Piramitlerin bulunduğu alana ulaşıyoruz. Buradaki turumuza ilk olarak volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret ile başlıyoruz. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonunu izleyeceğimiz bir alanda mola vereceğiz. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir.  Burada içki tadımlarımızın ardından UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfetmek üzere girişlerimizi yapıyoruz. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, yeni dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi, Ay Piramidi, Ölüler Yolu ve  büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı ile  Kelebekler Sarayı´nı göreceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz bitişinde yerel bir restoranda alınacaktır. Ardından tekrar merkeze dönüyoruz. Akşam saatlerinde otelimize varış ve geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : RAMADA REFORMA BY WYNDHAM 3* vb.

11.GÜN / MEXICO CITY – PARIS 19:55 / 13:35

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben rehberimizin bizlere önceden bildireceği buluşma saatine kadar serbest saatlerimiz olacak.  Belirtilen saatte otelimizden ayrılarak havalimanına transfer oluyoruz.  Varışımıza takiben AIR FRANCE HAVAYOLLARI tarifeli seferi için işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından 19:55 Uçuşu ile Paris üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta.

12.GÜN / PARIS – ISTANBUL 22:40 / 04:10 + 1

Paris havalimanına  varışımızı takiben havalimanında İstanbul uçağımıza bineceğimiz kapının bulunduğu terminale geçiyoruz. Rehberimiz sizlerle beraber olacak. Kalkış saatimiz 22:50. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğumun ardından İstanbul yerel saati ile  04:10’da havalimanına varıyoruz. Anılarla dolu turumuzun sona ermesi.  Hatırlatma: Dönüş uçağımızın İstanbul’a inmesi sabaha karşı saatlere denk gelmektedir. Bu sebepten dolayı takvimde bir sonraki güne denk gelir. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz:

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz:

 • Istanbul – Cancun / Mexico City – Istanbul arasında AIRFRANCE Havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı

 • Guatemala City – Mexico City arası yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşların biletleri, vergileri  ve bagaj taşıma hakkı

 • Cancun’da 1, Chetumal’de 1, Flores’te 2, Rio Dulce’de 1, Copan’da 1, Antigua’da 1, Mexico City’de 3 gece olmak üzere  Toplam 10 gece  3 ve 4 yıldızlı  butik otellerde oda&kahvaltı konaklama

 • Tur programında belirtilen tüm turlar , geziler ve havalimanı transferleri 

 • Tur programında belirtilen yerlerde müze , park  ve ören yeri giriş ücretleri

 • Mexico City, şehir turu , Teotihuacan Piramitleri Turu ve Xochimilco tekne turu

 • Chichen itza Antik kenti ve piramitleri turu

 • Flores’te Peten gölü turu ve antik kent ziyareti

 • Izabal gölünde tekne turu

 • Cienfuegos Şehir Turu

 • Copan şehir turu 

 • Antigua Şehir turu

 • Programda belirtilen yerlerde alınacak 3 ÖĞLE YEMEĞİ  ve 5 AKŞAM YEMEĞİ

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • Seyahat Sağlık Sigortası

 • Kişisel Harcamalar 

 • Yurtdışı Çıkış Harcı 50 TL

 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

 • Dahil olan yemeklerde alınan alkollü , alkolsüz içecekler

 • Türm YABANCI Bölgesel yerel servis personelleri için dağıtılacak olan bahşişler , Kişi başı tavsiye edilen min tutar 120 USD ( Yabancı yerel rehberler,şoförler,garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.) 

 • Meksika Vizesi 40 USD ¡ ( Normal [Bordo] Pasaport Hamilleri bu vizeden muaftır 

 • Ülke sınır geçişleri esnasında yerel olarak ödenen giriş ve çıkış ücretleri

VİZELER ve  ÜLKE GİRİŞLERİ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME : 

MEKSİKA VİZESİ:

 • Normal Pasaport sahipleri için EVRAKSIZ - Kolay Vizeyi Ejder Turizm ÜCRETSİZ misafirlerine sağlar.

 • Yeşil Pasaport sahipleri,  MEKSİKA için Vize almalıdır ! Bu vizeler  İstanbul ve Ankara Meksika Konsolosluklarından hızlı ve kolay bir  şekilde 40 USD karşılığı ve bizzat giderek parmak izi vererek yapılabilmektedir. Tur kayıt esnasında Satış temsilcimize detayı yeniden sorunuz.

HONDURAS – BELİZE – GUATEMALA :

 • TC vatandaşları için VİZESİZ’dir. Pasaport geçerlilik süreniz en az 8 ay olmalıdır.  Bu ülkeler arasında yapılacak olan sınır geçişlerinde yerel ayak bastı parası toplanmaktadır. Bu ödemenin ücreti dönemsel olarak değişmektedir. Misafirlerimizin sınır geçişleri esnasında ödemelerini daha rahat yapabilmeleri için yanlarında 50 USD’lik bir meblağı 10’ar dolar şeklinde tur sonuna kadar bulundurmalarını tavsiye ederiz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA !!!

 • Meksika Girişlerinde (Normal ve Yeşil pasaport sahipleri)   Eğer pasaportlarında  halen geçerli;  ABD – KANADA – SCHENGEN – İNGİLTERE   vizeleri mevcut ise – MEKSİKA VİZESİNE İHTİYAÇ DUYMADAN GİRİŞ YAPABİLİRLER !!!

bottom of page