top of page

Ejder Turizm Kolombiya Amazon

Peru Bolivya Arjantin Turları

KOLOMBIYA AMAZON PERU BOLIVYA ARJANTIN TURLARI

Ejder Turizm  |  Türsab A5288 |     www.ejderturizm.com.tr     

Image by scott dukette

  KOLOMBIYA AMAZON PERU BOLİVYA ARJANTIN
AIR FRANCE & KLM HAVA YOLLARI

Süre    16 Gün
Vize Durumu  Vizesiz

ANA HAVAYOLU    AIR FRANCE & KLM HAVA YOLLARI
TUR TARİHLERİ  
24 EKİM, 22 KASIM 2021

İstanbul - Bogota - Leticia Amazon Ormanları - Iquitos - Lima - Cusco - Machu Picchu - Puno - Tiwanaku - La Paz - Uyuni Salar - La Quica - Purmamarca - Jujuy - Buenos Aires - İstanbul

38,200 TL den başlayan fiyatlarla

Çift Kişilik Odada Kişi Başı

tur programı

1.GÜN / ISTANBUL – PARIS – BOGOTA [ KOLOMBIYA ]

05:05 / 22:05

Bu gece saat 02:00’de İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER Turizm  kontuarında yetkililer ile  buluşuyoruz.  Bagaj ve bilet  işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek  AIRFRANCE HAVA YOLLARI ile Paris aktarmalı Bogota (Kolombiya) uçuşumuz başlıyor. Kolombiya yerel saati ile gece vakitlerinde Bogota / El Dorado havalimanına varışımızın ardından yerel rehberimiz tarafından karşılanıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen tur otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor. Giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : IBIS MUSEO  3* vb.

2.GÜN / BOGOTA SEHIR TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası erken saatlerde  yerel rehberimiz bizi otelimizden alıyor. Vakit kaybetmeden  şehir turumuza başlıyoruz. İlk ziyaret noktamız dünyaca meşhur MONSARATI TEPESİ. Burası  Bogota’nın  güzel manzarasını en iyi görebileceğimiz yüksek bir noktadır. Füniküler ile bu tepeye çıkarak yukarda yer alan bir kiliseyi de ziyaret ederek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Daha sonra şehir turumuzun devamında  ‘’ ALTIN MÜZESİ ‘’ ziyaretimizi yapacağız.  Kolombiya tarihini yakından anlayabileceğimiz en düzenli ve kapsamlı müzedir burası. Aynı zamanda El Dorado hakkında bilgiler alacağız. Şehir merkezinde yürüyüş turu yaparak rengarenk sokaklarında keyifli anlar geçiyoruz. Bol bol fotoğraf çekme imkanımız olacak. Akşam saatlerinde turumuzu noktalamak üzere AKŞAM YEMEĞİ almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz.  Yemeğimizin ardından otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : IBIS MUSEO  3* vb.

3.GÜN / BOGOTA – LETICIA ( AMAZON ORMANLARI )

12:10 / 14:20

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına gidiyoruz.   Amazon ormanlarına Kolombiya sınırından girmek üzere yerel havayolları ile uçuş yapacağız. Havalimanında bagaj ve bilet işlemlerimizi yaparak  Leticia yolculuğumuza başlıyoruz. Uçuşumuz  yaklaşık 2 saat sürecektir. Varışı takiben alanda  işlemlerimiz olacak. Bu bölge  Kolombiya- Peru- Brezilya ülkelerinin AMAZON bölgesinde kesiştiği hudut noktasıdır. İç hat olan bu uçuşumuzun ardından vardığımız havalimanında hala Kolombiya’da olmamıza rağmen  ‘’ Kolombiya çıkış ‘’ damgası ve kontrolü işlemlerimizi  yapacağız.  Bu küçük şehrin gümrük işlemleri bu alanda yapılmaktadır. [ Ertesi gün  Kolombiya’dan çıkış yapacağımız için 24 saat önce çıkış damgasını vurdurma hakkımız var.  Böylece yarın bir daha zaman kaybı yaşamayacağız ] Ve yine ertesi gün vakit kaybetmemek için valizlerimiz otobüste beklerken bizler tekne ile  nehir kıyısının karşı tarafına geçip PERU giriş işlemlerimizi yapıp geri döneceğiz. Bu işlemlerimiz  Peru tarafında yer alan Santa Rosa isimli küçük bir köyün gümrük memurları tarafından yapılacak. Balta girmemiş ormanlar olarak adlandırılan ve hala henüz hiç ayak basılmamış birçok bölgesi bulunan , hatta daha önce hiçbir yabancıyla yüzyüze bile gelmemiş yerlilerin yaşadığı Amazon maceramız başlıyor. J  Tekne ile tekrar tur otobüsümüzün bulunduğu Leticia kıyısına ulaşarak burada konaklayacağız tesisimize  transfer oluyoruz. Gerçek Amazon nehri kıyısındaki odalarımıza  yerleşeceğiz.  AKŞAM YEMEĞİ tesisimizde alınacak. Ardından dinlenmek üzere odalarımızda olacağız. 
OTELİMİZ : AMAZON  LODGE  HOTEL – LETICIA vb.

4.GÜN / AMAZON NEHRI TEKNE YOLCULUGU – PERU AMAZONU

Bu sabah çok erken saatlerde odalarımızdan  ayrılacağız. Eşyalarımız ile birlikte konakladığımız tesisten çıkış yaparak  nehir kıyısına gideceğiz. Küçük bir nehir iskelesinden Amazon nehri  yolculuğumuzu yapmak üzere hızlı tekneye yerleşeceğiz. Nehir boyunca  uzun bir yolculuğumuz olacak. Bu yolculuk sizlere adeta film sahnesinde başrolde olduğunuzu hissettirecek. Yolculuğumuz uzun süreceği için  ÖĞLE YEMEĞİMİZİ daha önceden hazırlanmış olarak teknede yiyeceğiz. Bu yolculuk yaklaşık 9 saat sürecektir. Öğleden sonraki saatlerde  Peru Amazonunda  konaklayacağımız LODGE’un bulunduğu kıyıya  ulaşıyoruz. Varışımızla birlikte ilk olarak odalarımıza yerleşiyoruz. Ardından akşam saatlerinde nehir kenarında kısa bir tekne turu yaparak gün batımını karşılıyoruz. Ormanın içerisinde kısa bir yürüyüşte yapacağız.  Daha sonra AKŞAM YEMEĞİMİZİ alarak dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Geceleme Lodge’da .

OTELİMİZ : HELICONIA AMAZON RIVER LODGE  vb.

5.GÜN / AMAZON ORMANLARI

Bu sabah çok erken saatlerde uyanıyoruz. Henüz doğa uyanmamışken biz odalarımızdan çıkacağız. Turumuzda kuş gözlemciliği yapmak üzere teknelere biniyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası bulunduğumuz bölgede farklı kuş çeşitlerini gün ışığından faydalanarak göreceğiz. Tuki (Jacana Jacana), Ringed Kingfisher (Ceryle-Torquata), BlackCollared Hawk (Busarellus nigricollis) gibi kuşlar görme şansımız olacak. Bu turumuzun ardından tekrar tesise dönerek kahvaltımızı yapıyoruz.  kahvaltı sonrası aktivitelerimize devam ediyoruz. Kısa bir dinlendikten sonra yerli Amazon yerlileri ziyaretimizi yapmak üzere küçük bir köye gideceğiz. Tabi bu yerliler daha önce yabancı görmemiş olanlardan değiller. Ki öyle olsalar bizleri bir daha asla kimse göremez J  Burada yerel halkın yaşamı ve kültürleri hakkında bilgiler alıp onlarla tanıştıktan sonra farklı bir aktivite için kolları sıvıyoruz. Yerli bir balık avı gezisine çıkacağız. Amazon nehrinin kollarının birinde  yerel balıkçılık tekniklerini öğrenip balık tutmaya çalışacağız. Eğer bugün şansımız yaver giderse bir Pirana yakalamak çok isteriz. Hatta yakalarsak pişirip , tadına bakmak  çok daha eğlenceli olabilir.  Bu gezi sırasında ayrıca Pink River Dolphin (Inia Geoffrensis) yani Pembe renkli Nehir Yunusları  ile ilgilenme fırsatımız olacak. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ turumuz esnasında alacağız.  Lodge’da biraz dinlendikten sonra AKŞAM YEMEĞİMİZDEN önce ormanda yürüyüş turu yaparak biraz adrenalin depoluyoruz. Geceleme odalarımızda.

OTELİMİZ : HELICONIA AMAZON RIVER LODGE  vb.

6.GÜN / AMAZON – IQUITOS – LIMA 19:25 / 21:10

Sabah saatlerinde kahvaltımızı yaparak Amazon bölgesinde son günümüzü geçirmek üzere hazırlıklarımızı yapıyoruz. Akşam saatlerindeki uçak saatimize  uygun olarak lodge bölgesindeki  aktivitelerimize devam edeceğiz. Yerel rehberimiz eşliğinde ormanda yürüyüşler yapacağız. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ tesiste aldıktan sonra eşyalarımızla birlikte çıkış işlemlerimizi yaparak tekne ile nehir üzerinden Iquitos şehrine geçiyoruz. Şehir iskelesine vardıktan sonra kısa bir kara yolculuğu ile havalimanına ulaşıyoruz. Peru’nun başkenti Lima’ya uçuşumuzu  yapmak üzere işlemlerimizi tamamladıktan sonra  yerel havayolları ile yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 1 saat 40 dakikalık uçuşumuzun ardından Lima havalimanına varıyoruz. Havalimanında karşılanarak tur otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz.

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : CASA ANDINA STANDARD 3* vb.

7.GÜN / LIMA ‘’ KRALLAR SEHRI ‘’

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Lima , diğer adıyla; Krallar Şehrini keşfetmeye başlıyoruz. Şehir turumuz San Martin meydanından başlayacak. Peru,  Arjantin, Şili gibi birçok güney Amerika ülkelerinin kurtarırı ve kurucusu olarak bilinen San Martin adına yapılmış meydanda fotoğraflarımızı çektikten sonra Unique caddesi üzerinden yürüyerek Plaza de Armas meydanına ulaşacağız. Yürüyüş yolumuz üzerinde mutlaka görülmesi  gereken bir yapıyı da göreceğiz ve fotoğraflarımızı çekeceğiz. Burası barok sitili ile 1536 yılında yapılmış olan La Merced kilisesi. Ardından Ana meydana ulaşarak Başkanlık sarayı, Belediye Binası , Hükümet Sarayı ve şehir katedralini göreceğiz. Fotoğraf molamızın ardından yürüyüş turumuza devam ederek San Francisco manastırına gidiyoruz. Yolumuz üzerinde eski tren istasyonu ve Güney Amerika’nın en eski kafeteryalarından birisini göreceğiz. San Francisco manastırındaki gezimizde tarihi bilgiler alıyor ve Catacomb denilen yer altı dehlizlerini geziyoruz. Kutsal kişiler ve Azizleerin mezarlarının bulunduğu bu yeri de gördükten sonra turumuza ÖĞLE YEMEĞİMİZİ almak üzere Miraflores bölgesiyle devam ediyoruz. Burası Lima’nın en işlek ve modern semtlerinden ilkidir. Yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra ünlü Aşıklar parkı ve Pasifik okyanusu kıyısında vakit geçiyoruz.  Kenedy parkınıda turumuz esnasında gördükten sonra ;  Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEO ORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. Üst katında dünyanın dört bir yanından getirilmiş birbirinden değerli silah ve askeri teçhizat , alt katında ise pre-colombian ve Inca dönemine ait birçok altın  ile tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan tekrar otelimizin bulunduğu Miraflores bölgesine dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : CASA ANDINA STANDARD 3* vb.

8.GÜN / LIMA – CUSCO 09:05 / 10:10

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Bugünkü gidiş noktamız Inca’ların eski başkenti , efsaneler şehri Cusco. Havalimanına giderek bagaj ve bilet işlemlerimizi yaptıktan sonra, yerel havayollarının tarifeli sabah uçağı ile Cusco’ya olan yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz yaklaşık 1 saat sürecek. Kaptan pilotun Cusco havalimanına inmek için yükseliyoruz anonsundan sonra Ant dağlarının ortasında ve 3.400 metre yükseklikteki şehre iniş yapılıyor. Varışta karşılanarak şehir merkezine gidiyoruz. Konaklayacağımız otelimize eşyalarımızı bıraktıktan sonra rehberimiz eşliğinde şehir turumuza başlayacağız. İlk ziyaret noktamız Korikancha yani Altın Tapınak , burası Incalar döneminden kalma bir tapınaktır. Burası Inca Kralları tarafından başkanlık sarayı olarak uzun yıllar kullanılmış ve ilk İspanyollar bölgeye gelene kadar yönetimde etkili bir rol oynamıştır. İspanyollar bölgeye ulaştıklarında tapınağın büyük bir bölümünü yıkarak buraya bir kilise inşa etmişler. Santo Domingo kilisesi de tarihi binayla iç içedir. Ziyaretimizin ardından şehir gezimize devam etmek üzere El Sol caddesi üzerinden yürüyerek Plaza de Armas meydanına çıkıyoruz. Burada Katedral ve meydan hakkında bilgiler aldıktan sonra şehrin yerel pazarı San Pedro Mercado ziyaretimizi yapmak üzere yürüyüşlerimize devam edeceğiz. Bu şehre doymak sizler için çok zor olacak. Çünkü her adımda farklı bir eğlence ve tarihle karşı karşıya kalacaksınız.  Pazar ziyaretimizin  ardından otelimize giderek giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Biraz dinlendikten sonra   AKŞAM YEMEĞİMİZİ almak üzere lobide buluşup yürüyerek  yerel bir restorana geçiyoruz.  Yemeğimizin ardından yarınki tam günlük turumuz için dinlenmek üzere tekrar otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : CASA ANDINA HOTEL STANDARD 3* vb.

9.GÜN / MACHU PICCHU TURU

Bugün çok erken saatlerde uyandıktan sonra hızlı bir şekilde kahvaltımızı yapıyor ve hayallerimizi gerçeğe dönüştürecek günümüze başlıyoruz.  Yürüyüş ayakkabılarınız, güneş kremi ve şapkalarınız hazır bulunmalıdır. Dünya’nın 7 harikalarından biri olan MACHU PICCHU turumuz tam gün sürecek ve Inkaların izinde keyifli bir gün geçireceğiz.  İlk olarak otelimizden ayrıldıktan sonra kara yolculuğu ile kutsal vadi Ollantaytambo’ya gidiyoruz. 1,5 saat kara yolculuğumuz olacak. Asoc Puoqipata, Chulluncoy, Cajamarca, Huaracondo, Pachar, ve Ancopacha kasabalrını geçerek kutsal vadiye ulaşmamızın ardından Peru Demir Yollarının tarifeli tren seferine kayıt ve giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Tren ile 1,5 saatlik bir yolculuk ile efsanevi Machu Picchu dağının eteklerinde kurulmuş olan Aguas Calientes kasabasına varıyoruz.  Buradan shuttle araçlar ile yukarı tırmanacağız. Yaklaşık 25 dk bu yolculuğu yaptıktan sonra nihayet Machu Picchu Antik kentine ulaşıyoruz. Dopdolu birgün bizleri bekliyor. Incaların son kralı Pachacutec tarafından MS 1450 yılında yapım emri verilen bu kentte birbirinden ilginç hikayeleri dinleyerek gezimizi yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz zirveye kadar tırmanarak fotoğraflarını çekecekler. Yerel rehberimiz bizleri Machu Pichhu’nun tarihi ve mimarisi hakkında detaylı şekilde bilgilendiriyor. Bu doğa harikası  Antik kent içerinde enerjiyi hissetmeniz ve vakit geçirebilmeniz için serbest saatlerimiz olacak. Turumuzun ardından tekrar araçla Aguas Calientes’e ineceğiz ve burada tren kalkış saatimize kadar ÖĞLE YEMEĞİMİZİ alıyoruz. Akşam saatlerinde tren ile Ollantaytambo , ardından tur otobüsümüzle Cusco’ya devam ediyoruz. Geç saatlerde varışımızla birlikte dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ  : CASA ANDINA HOTEL STANDARD  3* vb.

10.GÜN / CUSCO – PUNO

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltımızın ardından karayolu ile Puno şehrine hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek bu yolculuğumuzda Oropesa, Lucre, Compata, San Pablo, Sicuani, Marangani, Ayaviri, Pucara, Pucarani, Calapuja ve Mucra kasabalarının bulunduğu yolu takip ediyoruz. Güzergahımız üzerinde  fotoğraf molalarımız olacaktır. Bunlardan en önemlisi ise Incaların döneminde Ant dağları ve Titicaca gölü arasında doğal bir sınır görevi üstlenen La Raya geçidinde duraklıyoruz. Burası 4400 metre  rakıma sahip  ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir. Ant dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz, köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde ihtiyaç molaları veriyoruz.  Ticaret kenti Juliaca’dan geçerek öğleden sonra Puno ‘ya varışımızı  takiben vakit kaybetmeden  Titikaka Gölü  üzerindeki Inka kültürünü temsil eden Uros Adaları  tekne turumuzu yapacağız. Sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır. Gezimizin  sonrasında konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. AKŞAM YEMEĞİMİZİ otelimizde alacağız. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : CASA ANDINA STANDARD PUNO 3* vb.

11.GÜN / PUNO – TIWANAKU – LA PAZ [ BOLIVYA

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben çok erken saatlerde yola koyuluyoruz. Peru’dan ayrılacağız. Peru - Bolivya  sınırı olan Desaguadero kasabasına yöneliyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek kara yolculuğumuzda Jaylilihuaya, Chucuito, Plateria, Acora, Llave, Juli, Pomata ve Zepita kasabalarından geçerek sınır kapısının bulunduğu Desaguadero’ya ulaşıyoruz.  Varışta  hudut geçişi işlemlerimizi yapacağız.  Peru’dan çıkış, Bolivya’ya giriş prosedürlerimizi bitirdikten sonra araç değiştirerek yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol güzergahımız La Paz’a doğru devam ediyor. Yol üzerinde ziyaret noktalarımız olacak. Bolivya’daki ilk ziyaret noktamız  TIWANAKU ANTİK KENTİ olacaktır.  Bolivya’nın ve hatta Güney Amerika’nın en eski uygarlıklarından  olan TIWANAKU  antik yerleşimini ziyaret ediyoruz. Burada bir seramik müzesi ve  açık alan antik sit müzesi bulunmaktadır.  UNESCO’nun koruma altına aldığı bu bölgede bulunan 3 ayrı tapınağı ziyaret ettikten sonra ÖĞLE YEMEĞİMİZİ  alacağız. Sonrasında tekrar aracımıza binerek  La Paz’a devam ediyoruz.  Varışımızı  takiben hiç vakit kaybetmeden  çevre gezilerimize başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde La Paz  şehir turunu yapacağız. İlk olarak 3.600 metre yükseklikteki La Paz’ın  daha aşağı kısmında 3000 metre civarı alçaklıkta  bulunan Ay Vadisi bölgesine gidiyoruz. Burası koruma altında olan jeolojik özelliğe sahip bir bölgedir. Toprak yapısında bulunan kil ve kum karışımından dolayı tıpkı peri bacalarını andıran bir görünüme sahiptir. Fotoğraflarımızı çektikten sonra şehir turumuza ana meydan ve kent merkezi ile devam ediyoruz. Şehrin yüksekte oluşundan dolayı ve aynı zamanda trafiği azaltmak için kurulan ve toplu taşıma olarak da  kullanılan teleferikler ile panoramik bir gezi yapmayı da ihmal etmeyeceğiz. Turumuzun son durağında ünlü cadılar pazarında yürüyüş yaparak cadde ve tarihi hakkında bilgiler alıyoruz. Turumuzun bitiş noktası ise barok sitili mimariyle inşa edilmiş San Francisco Kilisesi olacak. Otelimiz bu noktaya yürüme mesafesinde. Turumuzu bitirdikten sonra otelimize giriş işlemlerimizi yaparak  dinlenmek  üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : LA CASONA BOUTIQUE  4*  vb .

12.GÜN / LA PAZ – SALAR UYUNI ‘’ TUZ ÇÖLÜ ‘’

06:00 / 06:45

Bu sabah çok erken saatlerde kahvaltımızı paket olarak aldıktan sonra otelimizden çıkış işlemlerimizi yapacağız.  La paz’dan ayrılıyoruz. Havalimanına geçişimizin ardından bagaj ve bilet işlemlerimizi yaparak yerel  havayolları ile Salar de Uyuni şehrine uçuşumuzu yapmak üzere uçağa yerleşiyoruz.  Yaklaşık 45 dakikalık bir uçuşun ardından Uyuni havalimanına varıyoruz.Turumuzun bundan sonraki bölümü  daha kırsal ve arazi şartlarında olacaktır. Havalimanında bizleri 4x4 arazi cipleri ile karşılayacaklar.  Tuz gölleri ve volkanik tepeleri görerek tüm gün arazide yol alacağız bu ıssız  ve  ilginç  coğrafyada farklı bir gün bizleri bekliyor. Bolivya’nın ünlü Uyuni Çöllerinde muhteşem doğa olayını yaşıyor ve bol bol fotoğraflar çekiyoruz. Gökyüzü ve yeryüzünün buluştuğu nokta olarak adlandırılan bu bölgede bir kere bulunmak bile unutulmaz anlar yaşatacak sizlere. Turumuzu güneşin batışıyla bitiriyor ve bölgedeki otelimize yerleşiyoruz. AKŞAM YEMEĞİ otelimizde alınacak.

OTELİMİZ : JARDİNES DE UYUNİ 3* vb.

13.GÜN / UYUNI – LA QUIACA –PURMAMARCA

[ ARJANTIN ]

Sabah çok erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 07:00’de otelimizden çıkış yapıyoruz. İstikametimiz Bolivya- Arjantin kara hudut bölgesidir.  Bu bölgeye La Quiaca denir. Güzergahımız Santa Barbara, Oplaca, Tupiza, Chuquiago ve Cuartos köylerinden geçerek La Quiaca’ya varacak.  Burada sınır geçiş işlemlerimizi tamamlıyor ve aracımızı da değiştirdikten sonra kara yolculuğumuza devam ediyoruz. Pumahuasi, Tres Crusez, Azul Pampa, Ovara, Humahuaca, Uquia, Ticara, Maimara, Volcan ve Yala köylerini geçerek Purmamarca ( Kızmızı kayalar ) bölgesine ulaşıyoruz. Şehri Panoramik olarak gezdikten sonra AKŞAM YEMEĞİMİZİ yerel bir restoranda alarak konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

OTELİMİZ : LA COMARCA HOTEL 4* vb.

14.GÜN / SAN SALVADOR DE JUJUY –

BUENOS AIRES [ ARJANTIN ] 14:45 / 16:50

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , San Salvador de JUJUY kenti içinde panoramik kısa bir tur yaptıktan sonra havalimanına geçiyoruz. Öğleden sonra başkent Buenos Aires uçuşumuzu yapmak üzere havalimanına geçiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra pasaport kontrolünden geçerek Arjantin yolculuğumuza başlıyoruz. Havalimanına akşama doğru saatlerde varışımızda bizleri yerel rehberimiz karşılayacak ve Buenos Aires şehir merkezinde yer alan otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Giriş işlemlerimizi yaparak kısa bir dinlenmenin ardından   otelimizin lobisinde buluşarak AKŞAM YEMEĞİMİZİ almak üzere dışarı çıkacağız. Keyifli bir akşam bizleri bekliyor. Dünyaca ünlü Tango dansı gösterisini izleyerek akşam yemeğimizi alacağız. Daha sonra dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : PARK SILVER OBELISCO 4* vb.

15.GÜN / BUENOS AIRES SEHIR TURU

ISTANBUL UÇUSU

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yaparak otelden ayrılacağız. Yarım günlük şehir turumuz başlıyor.  Şehir turumuza  ana meydan veya mayıs meydanı olarak bilinen Plaza Mayo  ziyaretimizi yapıyoruz. Burada Eva Peron’un da balkon konuşması yaptığı Pink House ( Pembe Sarayı) göreceğiz ve fotoğraf çekeceğiz. Burası hala başkanlık sarayı olarak kullanılmaktadır. Sonrasında Arjantin, Şili, Peru gibi ülkelerin kurtarıcısı olarak bilinen San Martin’in anıt mezarının bulunduğu şehir katedralini göreceğiz. Tekrar aracımıza binerek Buenos Aires’in en ünlü semti olarak bilinen La Boca mahallesini görmek üzere turumuza devam ediyoruz. Burası dünyaca ünlü futbolcu Maradona’nın doğup büyüdüğü mahalledir. Aynı zamanda Arjantin’e gelen ilk İtalyanların yerleştiği bölgede burasıdır. Sokaklarında Tango yapan çiftleri görebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz, yada bir şeyler atıştırabileceğiniz güzel bir fırsat olacak. Aynı zamanda burada  Boca Juniors  takımının stadyumu da vardır.  Fotoğraflarımızı çekip , biraz vakit geçirdikten sonra Rio de La Plata nehrinin ağzı olarak bilinin La Boca semtine de ismini veren bölgeyi göreceğiz. Sonrasında şehir turumuza devam ediyoruz. Sıradaki durağımız çok genç yaşta hayatını kaybeden Eva Peron’un mezarı olacak. Burası Recoleta olarak bilinen sanat eserleri ve heykellerle donatılmış  bir mezarlıktır. Aynı zamanda Moskova mezarlığından sonra dünyada bilinen ve ziyaret edilen , paha biçilemez eserlerle ve ünlülerle dolu bir mezarlıktır.  Eva Peron’un ( Evita)  hayatı ve yaşamı hakkında da bilgileri burada rehberimizden dinliyoruz. Turumuzu bitirdikten sonra havalimanına giderek uçuş için işlemlerimizi yapacağız. Pasaport kontrolünden geçerek  AIR FRANCE / KLM Havayolları ile dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.  Buenos Aires’ten ilk olarak uçağımızın detayına göre Paris veya Amsterdam şehirlerinden aktarma yaparak İstanbul’a devam uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  Gecemiz uçakta geçiyor.

16.GÜN /ISTANBUL varıS

Buenos Aires’ten aktarma şehrine olan uçuşumuzun ardından İstanbul uçağımıza  binmek  üzere  terminal değiştiriyoruz. 3,5 saatlik yolculuğumuzun ardından İstanbul havalimanına varıyoruz. Anılarla dolu gezimizin sona ermesi…

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz:

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz:

 • İstanbul-Bogota / Buenos Aires-İstanbul arası AIR FRANCE & KLM HAVAYOLARI ile ekonomi sınıfı uçak biletleri , bu uçuşun vergileri,  23 kg tek bagaj ve 7kg kabin bagajı  taşıma hakkı.

 • Bogota – Leticia  arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.

 • Iquitos – Lima  arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.

 • Lima – Cusco arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.

 • La Paz – Uyuni arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.

 • Jujuy – Buenos Aires arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.

 • Bogota’da 2, Leticia’da 1, Iquitos’da 2, Lima’da 2, Cusco’da 2, Puno’da 1, La Paz’da 1,           Uyuni’de 1, Jujuy’da 1 ve Buenos Aires’te 1 gece olmak üzere  toplam 14 Gece  Oda & Kahvaltı şeklinde 3 – 4 yıldızlı otellerde  ve butiklerde  konaklama .

 • Bogota Şehir Turu, Monserrate Tepesi Turu , Füniküler Biletleri ve Altın Müzesi Turu 

 • Leticia Kolombiya Amazon Bölgesi Gezisi, Tekne Turları 

 • Iquitos Peru Amazon Bölgesi Gezileri, Tekne Turları 

 • Lima Şehir Turu, San Francisco Manastırı Turu ve Giriş Biletleri , Altın Müzesi Turu ve Giriş Ücretleri 

 • Cusco Şehir Turu, Korikancha Tapınağı turu ve girişleri, Meydan Turu ve Yerel Pazar Gezisi

 • Machu Picchu Saklı Kent Turu , Gidiş – Dönüş tren biletleri ve Antik Kent Giriş Ücretleri

 • Puno – Uros Adaları Tekne Turu 

 • La Paz Şehir Turu , Tiwanaku Antik Kent Gezisi , Ay Vadisi Turu 

 • Uyuni Tuz Çölleri 4x4 jeep safari Turu 

 • Jujuy Bölgesi Turu 

 • Buenos Aires Şehir Turu , Çevre Gezileri 

 • Programda dahil olarak belirtilmiş yerlerde 6 ÖĞLE YEMEĞİ  ve 9 AKŞAM YEMEĞİ 

 • Tur programı içerisinde yer alan tüm havalimanı ve  tur transferleri 

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • Seyahat Sağlık Sigortası   ( Sigortanız tur başlangıç tarihinde devreye girer , yurtdışı seyahat sigortası olduğundan dolayı , yurtdışına çıkarken başlar. Zorunlu Sağlık Sigortasıdır. Seyahatin iptalini karşılamaz. Bunun için bir sigorta şirketinden özel sigorta yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca turumuza yurtdışından katılacak olan misafirlerimizin kendi sigortalarını yola çıkacakları ülke üzerinden yaptırmaları gerekmektedir. Türkiye’den farklı bir ülke çıkışına sigorta yapmak mümkün değildir. 

 • Yurt dışı Çıkış Harcı ( 50 TL )

 • Kişisel Harcamalar

 • Programda belirtilmeyen turlar,  transferler , ören yeri ve müze giriş biletleri

 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler ve diğer ekstralar 

 • Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler

 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, soförler,  garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen min. ücret kişi başı 150 USD’dir. Havalimanında  toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir. 

TUR GÜZERGAHI ve BÖLGELER  HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME – UYARI !! :

 • Tur güzergahımız üzerinde yüksek bölgeler mevcuttur. Bu yükseklik 2.500m ila 3.600 m arasında değişmektedir. Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden kalp - damar problemi olanlar , nefes darlığı çekenler , yüksek tansiyon  hastaları , her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıklardan ötürü  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  olan ve doktorundan onay almayan mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları EJDER TURIZM tarafından tavsiye edilmez. Sizlerin sağlığı bizler için daha değerlidir.

VİZELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME : 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) ve Yeşil  pasaport hamili misafirlerimiz programdaki  4 ülkeye de girişte vizeden muaftırlar. Pasaportlarınızın  geçerlilik süresi dönüş  tarihinden itibaren en az 6 ay olma zorunluluğu vardır. Farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin vize sorumlulukları kendilerine aittir.  

bottom of page