top of page
iguazu-şelalesi-1.jpg

Ejder Turizm  |  Türsab A5288 |     www.ejderturizm.com.tr     

GÜNEY AMERİKA TURLARI
( BREZİLYA ARJANTİN ŞİLİ URUGUAY PARAGUAY )
AIR FRANCE HAVAYOLLARI 

Ejder Turizm  |  Türsab A5288 |     www.ejderturizm.com.tr     

Ejder Turizm Güney Amerika Turları

Süre    13 Gün
Vize Durumu  Vizesiz

ANA HAVAYOLU    AIR FRANCE HAVA YOLLARI
TUR TARİHLERİ  
19 KASIM 2021

İstanbul - Santiago De Chile - Val Parasio & Vina Del Mar  - Buenos Aires - Tigre Deltası - Uruguay - Colonia - Iguassu Şelaleri - Ciudad Del este (Paraguay) - Rio de Janerio - İsa Tepesi - Şeker Tepesi - İstanbul

23,134 TL den başlayan fiyatlarla

Çift Kişilik Odada Kişi Başı

tur programı

1.GÜN / ıSTANBUL – AMSTERDAM – SANTIAGO (sılı)

 Uçak Saati : 17:55

Bugün  saat  15:00’de İstanbul  Havalimanı  Dış hatlar – Gidiş terminali , EJDER TURİZM kontuarında havalimanı operasyon görevlisi  ve tur rehberimiz ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonraKLM HAVA YOLLARI ile  Amsterdam aktarmalı olarak SANTIAGO DE CHILE  uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta olacak.

2.GÜN / SANTIAGO DE CHILE Varış Saati : 10:10

Santiago de Chile yerel saati ile sabah saat 10:10’da havalimanına  varışımızı takiben yerel rehberimiz tarafından karşılanıyoruz. Özel aracımız ile şehir turumuza  başlayacağız. Tur esnasında ilk olarak şehrin en yüksek noktası olan San Cristobal tepesine doğru ilerliyoruz. Bellavista semtinde bulunan bu tepeye füniküler ile çıkacağız. Burada azize Meryem kilisesini ve heykelini ziyaret ettikten sonra kısa bir serbest zaman vereceğiz. Şehrin en yüksek noktasından fotoğraf çekebilir veya manzaraya karşı bir bir şeyler içebilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından tekrar füniküler ile aşağıya indikten sonra , şehrin tarihi binalarının ve meydanının bulunduğu bölgeye doğru ilerliyoruz. Bu  bölgeye varışımızda öğle yemeğimizi almak üzere dünyaca ünlü Centro Mercado pazarında güzel bir restoranda yerimizi alıyoruz. Şili , Norveç’ten sonra en büyük  somon üreticisi ülkedir. Ve bu pazar hem tarihi bir balıkçı pazarı hem de en lezzetli deniz ürünlerinin yenilebileceği yerdir. Menüde ise ilk olarak pisco sour kokteyllerimizi tadacak , sonrasında deniz ürünlerinden oluşan menümüzü aldıktan sonra buradan ayrılacağız. Keyifli bir yürüyüş ile   şehrin meydanı kısmına ulaşıyoruz.  Parlemento Binası, Plaza de Armas (Ana Meydan), Şehir katedrali görülecek yerler arasındadır. Fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ve yine kısa bir serbest molamız olacak. Daha sonra ise 1973 yılında Şili’nin tarihini değiştiren olaya tanıklık eden  LA MONEDA (Başkanlık Sarayı) ziyaretimiz olacak. İlk inşa edildiğinde  darphane olarak kullanıma açılan La Moneda sarayı 1846 yılından itibaren Başkanlık Sarayı olarak hizmet vermeye başladı. 1970 yılında Şili başkanı olarak seçilen Salvador Allende , 1973 yılında Pinochet’in ABD yardımıyla gerçekleştirdiği  askeri darbesiyle görevinden alınmak istendi. Teslim olmayı kabul etmeyen ve ancak demokrasiyle görevini bitirmek isteyen Allende, Amerikan savaş uçakları tarafından La Moneda Sarayındaki odasında bomba ile vurularak öldürüldü. Daha detaylı bilgilendirmeleri ve ölümün perde arkasındaki farklı gerçekleri de rehberimiz sizlere aktarıyor olacak. Uzun bir yolculuğun ardından gerçekleştirdiğimiz uzun bir şehir turumuzu da sonlandırmadan önce Şehrin yeni kurulan bölgesinde yer alan Atatürk rölyefini   ziyaret etmek üzere aracımızla Las Condes  semtine doğru ilerliyoruz. Rölyefi ziyaret edip fotoğraflarımızı çektikten sonra yorucu günümüzü sonlandırmak ve dinlenmek üzere konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : NOVAPARK SANTIAGO CENTRO  3* vb. 

3.GÜN / VALPARAISO & VINA DEL MAR TURU

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızın ardından bugünkü turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün dolu dolu bir gün geçireceğiz. Santiago’nun batısına , Pasifik okyanusu kıyılarına doğru 115 km’lik bir kara yolculuğu yapacağız. Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı , sanatçılar, bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan  Valparaiso şehrine ulaşmadan önce yolda molalarımız olacak. Valparaiso şehrine varışımızda ilk olarak Pablo Neruda’nın evinde bir mola vereceğiz. Dileyen misafirlerimiz burada vereceğimiz  serbest zamanımızda Pablo Neruda’nın müze olan evini ekstra ödeyerek gezebilirler. Buradaki serbest zamanımızın ardından kentin sokak sanatçıları tarafından yapılmış renkli ve sanat eseri değerinde grafitilerle dolu sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Adeta bir açık hava müzesi olan bu şehir 19. Yüzyılın sonlarına kadar çok önemli bir yere sahipti. Bunun sebebi ise Atlantik okyanusundan gelen gemiler pasifik okyanusuna geçişlerinde mola verdikleri önemli bir limandı. Aynı zamanda Şili’nin çok zengin bakır madenlerinden çıkartılan madenler buradan yola çıkardı. 1914 yılında Panama kanalının açılmasıyla beraber şehir önemini yitirdi. Fakat günümüzde turistlerin ve gençlerin mutlaka gelip yaşamak isteyeceği güzellikte bir şehirdir. Valparaiso aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya kültür misarı listesinde yer almaktadır. Buradaki gezimizi ana meydanda Deniz kuvvetleri binasını ve adalet sarayını gördükten sonra bitiriyoruz ve sonraki durağımız olan Vina Del Mar şehrini görmek üzere tekrar aracımıza geçiyoruz. ÖĞLE YEMEĞİ yol üzerinde yerel bir  restoranda alınacaktır. Bugün yine Şilinin Dünyaca ünlü deniz ürünlerinden  yapılan yemekleri tatma imkanı bulacağız. Yol güzergahımızda fotoğraf molalarımız da olacak.  Vina del Mar şehri Şarap üretimi için  yetiştirilen üzüm bağlarının kurulduğu ilk yerdir. Fakat Pasifik okyanusunun geceleri olan soğuğu dolayısıyla daha iç bölgelere taşınmıştır. Günümüzde yazlık evlere ve kumarhanelere  ev sahipliği yapmaktadır. Vina del Mar ziyaretimizi tamamladıktan  sonra  tekrar yola koyuluyoruz. Santiago şehrine geri döneceğiz.    Zamanımız el verirse  dönüş yolu güzergahımız üzerinde Vitacura veya Casa blanca vadilerinde yer alan bağlarda  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARININ   yapıldığı üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak . Bu şarapları tatma imkanı da bulabileceğiz. Turumuzun sonunda Santiago’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.  Akşam saatlerinde otelimize varıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : NOVAPARK SANTIAGO CENTRO  3* vb. 

4.GÜN / SANTIAGO DE CHILE / BUENOS AIRES

06:20 / 09:15

Sabah çok erken saatlerde havalimanına gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Valizlerimiz ile birlikte çıkış işlemlerimizi yapacağız. Kahvaltımızın paket olarak alınacaktır.  Havalimanına varışta bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından yerel havayolları ile  Arjantin’in başkenti Buenos Aires uçuşumuzu yapmak üzere uçağımıza geçiyoruz.  Buenos Aires’e varışımızın ardından yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve tur aracımız ile konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz.  Odalarımız hazır ise giriş yapacağız. Fakat henüz odalarımız hazır değil ise eşyalarımızı otelin emanet odasına bırakarak şehir turumuzu yapmak üzere ayrılıyoruz. Şehir turumuza  ana meydan veya mayıs meydanı olarak bilinen Plaza Mayo ziyaretimizi yapıyoruz. Burada Eva Peron’un da balkon konuşması yaptığı Pink House ( Pembe Sarayı) göreceğiz ve fotoğraf çekeceğiz. Burası hala başkanlık sarayı olarak kullanılmaktadır. Sonrasında Arjantin, Şili, Peru gibi ülkelerin kurtarıcısı olarak bilinen San Martin’in anıt mezarının bulunduğu şehir katedralini göreceğiz. Tekrar aracımıza binerek Buenos Aires’in en ünlü semti olarak bilinen La Boca mahallesini görmek üzere turumuza devam ediyoruz. Burası dünyaca ünlü futbolcu Maradona’nın doğup büyüdüğü mahalledir. Aynı zamanda Arjantin’e gelen ilk İtalyanların yerleştiği bölgede burasıdır. Sokaklarında Tango yapan çiftleri görebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz, yada bir şeyler atıştırabileceğiniz güzel bir fırsat olacak. Aynı zamanda burada  Boca Juniors  takımının stadyumu da vardır.  Fotoğraflarımızı çekip , biraz vakit geçirdikten sonra Rio de La Plata nehrinin ağzı olarak bilinin La Boca semtine de ismini veren bölgeyi göreceğiz. Sonrasında şehir turumuza devam ediyoruz. Sıradaki durağımız çok genç yaşta hayatını kaybeden Eva Peron’un mezarı olacak. Burası Recoleta olarak bilinen sanat eserleri ve heykellerle donatılmış  bir mezarlıktır. Aynı zamanda Moskova mezarlığından sonra dünyada bilinen ve ziyaret edilen , paha biçilemez eserlerle ve ünlülerle dolu bir mezarlıktır.  Eva Peron’un ( Evita)  hayatı ve yaşamı hakkında da bilgileri burada rehberimizden dinliyoruz.  Turumuza devam etmek üzere 19ç yüzyılda dünya zenginlerinin yaşadığı Palermo semtini aracımız ile geziyoruz. Buenos Aires’in simgelerinden biri olan Floralis de Genrica olarak da bilinen metal çiçeği de ziyaret edip fotoğraflarımızı çektikten sonra , Puerto Madero köprüsünü ve bölgesini görmek üzere yürüşüş turu yapacağız. Turumuzu obelisco olarak anılan dikili taşın bulunduğu 9 temmuz bulvarından geçerek bitiriyoruz. Otelimize döneceğiz.  Geceleme otelimizde.  

OTELİMİZ : PARK SILVER OBELISCO  4* vb. 

5.GÜN / BUENOS AIRES – TIGRE DELTASI TURU

Bugün otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Tigre deltası turumuzu yapmak üzere  yola çıkacağız. Buenos Aires kent merkezine yaklaşık olarak 45 dakikalık mesafede 28 km kuzeyinde bulunan bu yere ulaşmadan önce  San Isidro semtinde bir mola vereceğiz. Ve burada bir kilise ziyareti yapacağız. Ardından Tigre deltası üzerinde 1 saatlik bir tekne turu yapmak üzere Tigre’ye ulaşıyoruz. Tigre, Parana nehrinin bittiği delta bölgesinde yer alır.  Bu bölgede yaşayan insanlar araba yerine küçük botlara veya sandallara sahiptir. Alışverişlerini ise daha büyük teknelerle gezer halde satış yapan yüzen marketlerde yaparlar.  1920 yılında ilk yerleşimcilerin buraya yerleştikleri bilinir. Şehrin yoğunluğundan biraz olsun uzaklaşmak üzere buraya gelen ilk yerleşimciler , ağaçlık alanlar içerisinde Jaguarlara rastladıkları için onları Kaplan zannetmiş ve bu bölgenin ismi Tigre olarak anılmaya başlanmıştır. Tigre ilk kurulduğu anda olduğu gibi hala önemli bir üretim alanıdır. Burada meyve,sebzenin yanı sıra kerestecilikte gelişmiştir. Hafta sonları içinde önemli bir turist kenti olarak bilinir. Buraya gelenler hem keyifli bir gün geçirip hem de alışveriş  yapmak üzere hafta sonlarını ve tatil günlerini değerlendirirler. Bu turumuzda bölge hakkında bilgilendirmelerimizi yerel rehberimizden alıyoruz.  Turumuzun bitiminde tekrar Buenos Aires merkezine ulaşıyoruz. Dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : PARK SILVER OBELISCO  4* vb. 

6.GÜN / URUGUAY / COLONIA TURU

Bugün kahvaltımızı otelimizde alıyoruz. Günümüzü Arjantin’in Rio de La Plata ( Gümüş nehri ) karşısında komşu ülkesi olan Uruguay’a günübirlik bir geziyle renklendireceğiz. İlk olarak otelimziden limana transfer oluyoruz. Pasaport çıkış işlemlerimizi tamamlayarak  Puerto Madero limanı üzerinden hızlı feribotla 1 saatlik bir yolculuk yaparak Uruguay Colonia limanına varıyoruz. Burası 16. Yüzyıldan itibaren İspanyollar ve Portekizliler tarafından sürekli yerleşim yeri olarak kurulmaya çalışılmış ve bu sebepten dolayı sürekli savaşlara ve sıcak çatışmalara tanıklık etmiş Sacremento  kentini görüyoruz. Burası küçük ve şirin bir yerdir. Sokaklarında İspanyol ve Portekiz mimarilerinin tarihi karışımını görebileceğimiz, ünlü peynirlerinden ve dondurmalarından tadabileceğimiz dükkanlarla doludur. Şehir merkezinde yer alan eski kilise ve meydanı da gördükten sonra Öğle yemeğimizi  almak üzere yerel bir restorana gideceğiz. Yemeğimizin ardından fotoğraf çekmek ve alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Turumuzun ardından tekrar limana giderek pasaport işlemlerimizin ardından feribot ile Buenos Aires şehrine geri dönüyoruz. Varışta tur otobüsümüz ile karşılanarak otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : PARK SILVER OBELISCO  4* vb. 

7.GÜN / BUENOS AIRES – IGUASSU sELALELERı

 08:35 / 10:25

Sabah kahvaltımızın takiben  otelimizden valizlerimizle birlikte ayrılıyoruz. Havalimanına ulaştıktan sonra bagaj ve pasaport işlemlerimizi hallettikten sonra yerel hava yolları tarifeli seferi ile Iguassu Şelalelerinin bulunduğu missiones eyaletine uçuşumuzu yapıyoruz. Ulaştığımız nokta Iguassu Şelalelerinin Arjantin tarafında bulunan Cataratas del Iguazu havalimanı olacak. Yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve tur otobüsümüzle sınır bölgesine doğru ilerliyoruz. Iguassu Şelaleleri , Parana nehrinin , Igaussu nehriyle kesiştiği noktada yer alan ve üç ülkeyi birbirinden ayıran dopal bir hudut olarak bilinir. Bu ülkeler Arjantin , Brezilya ve Paraguay’dır. Sınırda Arjantin’den Brezilya’ya geçişimizi yapmak üzere rehberimiz pasaport işlemlerimizle ilgilenecek.  Brezilya’ya girişimizden sonra IGUASSU ŞELALESİ BREZİLYA  MİLLİ  PARKINA ulaşıyoruz.  Girişte fotopraflarımızı çekip genel bilgilendirmelerimizi aldıktan sonra  muhteşem doğa harikası parkı ve şelaleyi keyifli bir doğa yürüyüşü yaparak gezmeye başlayacağız. Yürüyüşümüze  başlamadan önce güneş gözlüğü , şapka ve kremlerimizi yanımıza almalıyız. Bu yürüyüş esnasında yanınızda yiyecek bulundurmamamız önemle rica olunur. Ormanda yaşayan Koati hayvanları kokuyu çok uzaktan alıp sizleri rahatsız edebilirler. Ayrıca tehlikelidirler. Turumuzu bu doğa harikası alan içerisinde tamamladıktan sonra tekrar aracımıza binerek konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz.  Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : GOLDEN PARK INTERNATINAL   4* vb. 

8.GÜN / CIUDAD DEL ESTE ( PARAGUAY )

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından Iguassu bölgesindeki turumuza devam ediyoruz. Bugün farklı bir ülkeye gideceğiz. Iguaasu nehri ile Parana nehrinin kesiştiği noktada yer alan diğer bir sınır şehri olan Paraguy’a günü birlik bir gezi düzenliyoruz. Özel aracımız ile otelimizden ayrıldıktan sonra yaklaşık olarak yarım saatlik bir yol gidiyoruz. Sınır kapısına varışımızda rehberimiz giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyor. Paraguay’ın Ciudad Del Este şehrinde alışveriş için serbest zamanımız olacak. Burası vergi muafiyeti uygulayan ülkelerden biri  olduğu için alışverişleriniz daha uyguna gelecektir. Buradaki serbest zamanımızın ardından tekrar aracımızla gezimize devam etmek üzere Triple Frontera olarak bilinen bölgeye ilerliyoruz. Burası 3 ayrı ülkenin de sınır  geçiş noktalarının bulunduğu doğal sınır bölgesinde fotoğraf çekiyoruz. Akşam saatlerinde tekrar Brezilya bölgesinde yer alan otelimize dönüyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeği için Rafael Show Center’a gideceğiz. Burası tüm güney Amerika kültürlerinde yer alan dans çeşitlerini harika bir koreografi ile sergilemektedir. Aynı zamanda açık büfe akşam yemeği ve ızgara et servisi bulunmaktadır. Yemeğimizin ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : GOLDEN PARK INTERNATINAL   4* vb. 

9.GÜN / IGUASSU – RIO DE JANEIRO 11:00 / 13:00

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Foz De Iguacu  havalimanına geçiyoruz.  Bagajlarımızı verdikten sonra yerel hava yolları tarifeli seferi ile   Rio De Janeiro ‘ya  yolculuğumuz  başlıyor. 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından havalimanına varıyoruz.  Varışta alanda yerel rehberimiz bizleri karşıladıktan sonra hiç vakit kaybetmeden şehir turumuza başlıyoruz.  Rio de Janeiro’nun güzel sokaklarını ve canlı plajlarını  göreceğimiz turumuza ilk olarak şehrin tarihi kısmından başlayacağız. Cinelandia olarak da bilinen bu bölgede opera binası ,  metropolitan katedrali ve dünyaca ünlü Rio karnavalı gösterilerinin yapıldığı Sambadrome’u göreceğiz. Ardından aracımız ile yine dünyaca ünlü Maracana stadyumunu görmeye gidiyoruz. Stadyumu dışarıdan görüp , fotoğraflarımızı çektikten sonra şehrin ünlü plajlarını görmek üzere yolumuza devam edeceğiz. Guanabara , Botafogo , Flamengo körfezlerini ve plajlarını aracımız ile geçerken tanıyoruz. Ardından sahil şeridi turumuza devam edeceğiz. Otelimizin de bulunduğu Copacabana bölgesinden başlayarak İpanema , Lebnon ve Arpador sahillerini geziyoruz. Turumuz esnasında molalarımız da olacaktır. Akşam saatlerinde otelimize gidiyoruz. Otelimiz copacabana’nın en işlek caddesi üzerinde bir bölgededir. Yakın çevrede , market, süpermarket , restoranlar ve döviz ofisleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda sahile gitmek isteyen misafirlerimizin hiç zorlanmadan kısa sürede yürüyerek  ulaşabileceği bir konumdadır. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : WINDSOR PLAZA  COPACABANA   4* vb. 

10.GÜN / RIO DE JANEIRO – CORCOVADO

(Isa Tepesi ) TURU

Sabah kahvaltımızın otelimizde aldıktan sonra çevre gezilerimize devam ediyoruz. Bugün  Corcovado tepesinin bulunduğu Tijuca ormanı bölgesine ulaşıyoruz. Aracımız ile otelden ayrıldıktan sonra kısa bir süre sonra ulaşacağımız bölgede varışta rehberimiz bizleri yönlendirecek. Ve tarihi bir tren ile Corcovado tepesinin zirvesine çıkacağız. Keyifli bir yolculuk olacak. Güzergahımız Dünyanın en büyük şehir ormanı olan tijuca ormanının ve milli parkının tam içerisinden geçecek. Bu doğa harikası manzarayı izleyerek yapacağımız yolculuğumuzun ardından nihayet zirveye ulaşıyoruz. Dünyanın en yüksek ve en büyük İsa Heykelinin bulunduğu bu noktada serbest zaman vereceğiz. Burası çok kalabalık bir yer . Fotoğraf çekmek için bir hayli vakte ihtiyacımız olacak.  710 metrelik Corcovado tepesinin zirvesinde bulunan ve 39 metre yüksekliğe sahip bu heykel Dünyanın 7 harikasından biridir. Aynı zamanda Rio de Janerio şehrinin muhteşem manzarasını görmek için bundan güzel bir fırsat olamaz.  Gezimizi burada tamamladıktan sonra sonra tekrar tren ile aşağıya iniyoruz. Daha sonra aracımız ile Copacabana’ya doğru yola çıkıyoruz. Bugünkü programımız  henüz bitmedi ! Sırada öğle yemeğimiz var , yemeğimizin özelliği ise Brezilya’ya özgü Cuharrascaria Et restoranında doyasıya bu lezzetin tadına bakmak olacak. Salata ve tatlıların açık büfeden alındığı ,  masalarımıza da biz yeter diyene kadar birbirinden lezzetli et çeşitlerinin servis edildiği , mutlaka gidilmesi gereken bir restorandır. Etler sıcak olarak masada kesilerek servis edilir. Turumuzu bu güzel yemek ile sonlandırıyoruz ve otelimize dönüyoruz.

Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : WINDSOR PLAZA  COPACABANA   4* vb. 

11.GÜN / RIO DE JANEIRO – SUGAR LOAF

( seker Tepesi ) TURU

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Rio de Janeiro şehrini tanımaya ve görülmesi gereken yerleri gezmeye devam ediyoruz. İlk olarak aracımız bizleri otelimizden alacak. Turumuzu Sugar Loaf ( Şeker Tepesi ) ziyaretimiz olacaktır.  Burası birçok filmin de çekildiği ünlü bir tepedir. Çıkışımızı teleferik ile yapacağız. İki kademeli ve duraklı bir teleferik sistemi ile ilk önce Urca tepesine çıkıyoruz. Burada hem bilgiler alıyor hem de fotoğraf çekmek için vakit kullanıyoruz. Ardından yine teleferik ile ikinci durak olan ve  daha yüksekte bulunan  Şeker tepesine çıkıyoruz. Burada da serbest zaman vereceğiz.  Şehrin manzarasını çok güzel açılardan görebileceğiniz ve bütün gün kalabileceğiniz bu noktada turumuzu yaptıktan sonra tekrar aynı yolu kullanarak teleferik ile aşağıya ineceğiz. Aracımızla buradan ayrıldıktan sonra yakın bir bölgede yer alan limana giderek burada yürüyüş yapacağız. Dileyen misafirlerimiz birkaç dolar karşılığında  ayak üstü birer  kokteyl alarak yürüyüşlerini canlandırabilirler. Turumuzun sonunda aracımız ile otelimizin bulunduğu Copacabana’ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : WINDSOR PLAZA COPACABANA 4* vb.

12.GÜN / RIO DE JANEIRO / ISTANBUL

Uçak Saati : 16:35

Bugün kahvaltımızın ardından  otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz ve belirtilen saatte otel lobisinde buluştuktan sonra aracımız ile Sao Paulo’ya giderek havalimanına ulaşıyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra AIR FRANCE HAVA YOLLARI’nın tarifeli seferi ile Paris aktarmalı İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor. 

13.GÜN / PARIS / ISTANBUL 22:40 /

Paris havalimanına öğle saatlerinde varışımızın ardından havalimanında beklememiz olacak.  İstanbul devam uçuşumuzun kalkış saati 22:40. Havalimanından dışarı çıkmak isteyen gezginler kendi imkanları ile çıkmakta serbesttirler. Havalimanında bekleme süremiz buna elverişlidir. Bunun için Schengen vizesine veya vizeden muaf bir pasaporta ihtiyacınız olduğunu hatırlatmak isteriz.  Paris yerel saati ile 22:40’da İstanbul yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğumuzun ardından İstanbul havalimanına 04:10’te varıyoruz. Ve anılarla dolu turumuz son buluyor. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz:

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz:

 • İstanbul-Santiago / Sao Paulo-İstanbul arası AIR FRANCE HAVAYOLARI ile ekonomi sınıfı uçak biletleri ,  vergileri ve 23 kg bagaj taşıma hakkı. 

 • Santiago – Buenos Aires arasında yapılacak olan uçuşların yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve bagaj hakkı.

 • Buenos Aires – Cataratas del Iguazu arasında yapılacak olan uçuşların yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve bagaj hakkı.

 • Foz do Iguacu – Rio de Janerio arasında yapılacak olan uçuşların yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve bagaj hakkı.

 • Toplam 10 Gece  Oda & Kahvaltı şeklinde 4* ve butik otellerde konaklama .

 • Santiago de Chile şehir turu ve San Cristobal Tepesi Füniküler Biletleri

 • Valparaiso & Vina Del Mar şehir Turları

 • Buenos Aires şehir Turu

 • Tigre Deltası Turu

 • Günü birlik Uruguay / Colonia Turu ve ülkeler arası feribot biletleri

 • Iguassu Şelaleleri Turu ve  Milli Park Giriş Biletleri

 • Paraguay / Ciudad Del Este Alışveriş turu ve transferleri 

 • Rafael Show Center’da Akşam yemeği ve Show giriş biletleri

 • Rio De Janeiro şehir turu 

 • Corcovado Tepesi Turu , Milli Park  Giriş Ücretleri ve Tren Bileti

 • Sugar Loaf Turu ve Teleferik Biletleri 

 • Programda dahil olarak belirtilmiş yerlerde 4 adet öğle yemeği

 • Tur programı içerisinde yer alan tüm havalimanı ve  tur transferleri 

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • Seyahat Sağlık Sigortası 

 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 50 TL )

 • Kişisel Harcamalar

 • Programda belirtilmeyen turlar,  transferler , ören yeri ve müze giriş biletleri

 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler 

 • Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler

 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yerel rehberler, soförler,  garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen min. Ücret kişi başı 120 USD. Havalimanında  toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir. 

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların ve bölgelerin sıralaması  veya uçak saatlerine bağlı olarak saat değişikliklerine istinaden yerel olarak düzenleme ve değişiklik hakkı EJDER TURİZM ’e aittir. 

ÖNEMLİ HATIRLATMA : 

 • Bu turumuzda TC vatandaşı misafirlerimiz vizeden muaftır. Pasaportunuzun son geçerlilik tarihi tur dönüş gününden itibaren 6 ay süresi bulunmalıdır.  

bottom of page