top of page

Ejder Turizm Galapagos Ekvador Kolombiya Turları

GALAPAGOS EKVADOR KOLOMBİYA TURLARI

Ejder Turizm  |  Türsab A5288 |     www.ejderturizm.com.tr     

EKVADOR.jpg

GALAPAGOS EKVADOR KOLOMBİYA TURLARI
AIR FRANCE HAVA YOLLARI

Süre    15 Gün
Vize Durumu  Schengen Vizesi Gerekir

ANA HAVAYOLU    AIR FRANCE & KLM HAVA YOLLARI
TUR TARİHLERİ   04 KASIM 2021

İstanbul - Bogota - Zipaquira - Quito - Isla Baltra - Galapagos Adaları - Santa Cruz - Guayaquil - Cuenca - Rio Bamba - Quito - Amsterdam - İstanbul

28,678 TL den başlayan fiyatlarla

Çift Kişilik Odada Kişi Başı

tur programı

1.GÜN /ISTANBUL – PARIS – BOGOTA

[ KOLOMBIYA ] 05:05 / 22:05

Bu gece saat 02:00’de İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER Turizm  kontuarında yetkililer ile  buluşuyoruz.  Bagaj ve bilet  işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek  AIRFRANCE HAVA YOLLARI ile Paris aktarmalı Bogota (Kolombiya) uçuşumuz başlıyor. Kolombiya yerel saati ile gece vakitlerinde Bogota / El Dorado havalimanına varışımızın ardından yerel rehberimiz tarafından karşılanıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen tur otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor. Giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : IBIS MUSEO  3* vb.

2.GÜN / BOGOTA SEHIR TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası erken saatlerde  yerel rehberimiz bizi otelimizden alıyor. Vakit kaybetmeden  şehir turumuza başlıyoruz. İlk ziyaret noktamız dünyaca meşhur MONSARATI TEPESİ. Burası  Bogota’nın  güzel manzarasını en iyi görebileceğimiz yüksek bir noktadır. Füniküler ile bu tepeye çıkarak yukarda yer alan bir kiliseyi de ziyaret ederek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Daha sonra şehir turumuzun devamında  ‘’ ALTIN MÜZESİ ‘’ ziyaretimizi yapacağız.  Kolombiya tarihini yakından anlayabileceğimiz en düzenli ve kapsamlı müzedir burası. Aynı zamanda El Dorado hakkında bilgiler alacağız. Şehir merkezinde yürüyüş turu yaparak rengarenk sokaklarında keyifli anlar geçiyoruz. Bol bol fotoğraf çekme imkanımız olacak. Akşam saatlerinde turumuzu noktalamak üzere otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : IBIS MUSEO  3* vb.

3.GÜN / ZIPAQUIRÁ ( SALT CATHEDRAL ) TUZ KATEDRALI

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben öğle saatlerine doğru  eşyalarımız ile birlikte   çok özel bir  bölgeyi ziyaret için Bogota şehir merkezinden özel aracımızla  ayrılıyoruz. Turumuz esnasında ziyaret edeceğimiz  bölge Zipaquira olarak isimlendirilmiştir. Tuz kayalardan inşa edilmiş Salt Cathedral yani Tuz katedralini göreceğiz. Doğa  harikası bir  yöre olan ve  Kolombiya iç  bölgelerinde yılda binlerce turistin  ziyaret ettiği kutsal topraklar olarak çok saygı gören bir  bölgedir. Turumuz esnasında yerel rehberimizden bilgiler alarak Hz İsa’nın çile yolu olarak bilinen olayın yaşatıldığı 13 duraklı yolda yürüyoruz ve fotoğraflar çekiyoruz. Turumuzu tamamladıktan sonra tekrar özel aracımıza binerek otelimize döneceğiz. Yarın sabah erken saatlerde otelimizden ayrılmak üzere odalarımıza çıkarak dinleniyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : IBIS MUSEO  3* vb.

4.GÜN / BOGOTA – QUITO [ EKVADOR ] 07:15 / 08:55

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılarak havalimanına gidiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra yerel havayolları tarifeli seferi ile Ekvador’un başkenti Quito yolculuğumuza başlıyoruz. Bu uçuşumuz yaklaşık 1,5 saat sürecek. Varışta yerel rehberimiz tarafından karşılanarak tur aracımıza geçiyoruz. Vakit kaybetmeden şehir turumuza başlayacağız. Şehrin tarihi merkezinde ‘El Panecillo’, San Francisco ve Basilika kliseleri, Bağımsızlık Meydanı , Şehir katedrali, Hükümet Sarayı, La Campania Kilisesi görülecek başlıca ziyaret noktalarımız olacak.  Öğle yemeğimizi  yerel bir restoranda alacağız. Turumuzu bitirdikten sonra konaklayacağımız otelimize giderek kayıt işlemlerimizi yapıyor ve dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ :  QUITO GARDEN INN 4* vb.

5.GÜN / QUITO – GALAPAGOS ADALARI (BALTRA)

SANTA CRUZ 10:05 / 12:50

Quito’daki otelimizde erken saatlerde  alacağımız kahvaltımızı takiben eşyalarımızla birlikte havalimanına gideceğiz. Yerel havayolları ile Galapagos Adalarına uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere bagaj ve bilet işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.  Yerel havayolları ile iç hat Galapagos adaları yolculuğumuz başlıyor. Unesco dünya mirasları listesinde en tepede yer alan ve tüm özellikleri ile koruma altına alınmış bu adacıklar topluğuna yapacağımız 2 gecelik gezimiz başlıyor. Sadece birkaç noktasında havalimanı olan ve bunlardan en işleği olarak bilinen Baltra havalimanına uçuyoruz. Varışta yerel ekibimiz tarafından karşılanıyoruz ve Galapagos adaları üzerindeki maceramız başlıyor. Deniz yolu ile Galapagos Adaları topluluğundan bir diğeri olan Santa Cruz adasına geçiş yapacağız. Daha sonra kara yolu ile konaklayacağımız kasabaya  doğru ilerliyoruz. Çok kısıtlı imar izni verilen ve sadece belli noktalarda yaşam hakları tanınmış bir  bölge  burası. Tamamına yakını Milli Park kurallarına tabiidir. Charles Darwin Koruma merkezine giderek nesilleri koruma altına alınmış dev Galapagos kaplumbağalarını göreceğiz. Turumuzun ardından yazlık küçük bir otele  yerleşiyoruz. Burada kalış süremiz  boyunca tüm çevre gezilerini bu kasabadan hareketle yapacağız. Sahile çok yakın bir konumda olan,  şirin bir tatil kasabası  görünümünde olan bu yere her yıl binlerce  doğa ve tabiat tutkunu gezgin uğramaktadır. Turumuz sonrasında akşam yemeğini alarak otelimize giriş işlemlerimizi yapacağız. Geceleme otelimizde…

OTELİMİZ : LOBO DEL MAR BOUTIQUE vb.

6.GÜN / GALAPAGOS ‘’ SANTA CRUZ ADASI ‘’

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben bölgedeki turlarımıza devam etmek üzere otelden hareket  ediyoruz. Dünya mirası koruma listesinde öncelikli olarak belirtilen ve halen yılın her ayı binlerce turistin yöreye akın ettiği bu adalarda nadir hayvan türlerini yaşatmak üzere verilen yoğun çabalara şahitlik etmiş olacağız. Turumuza yerel rehberlerimiz eşliğinde tekne ile körfez turu yaparak devam edeceğiz. Küçük botlarla yapılan bu gezimizde bölgede yaşayan deniz hayvanlarını görme şansımızın yanında imkan olursa yüzme fırsatı da bulabiliriz. Bu turun sonunda   hem bakir plajları görmek , hem de sahil yapısını keşfetmek üzere Galapagos Adalarının en meşhur sahili  TORTUGA BAY plajlarına gideceğiz. Buraya gitmek için yaklaşık 4km’lik Milli Park içerisinden yürümek gerekmektedir. Yanımıza Şapka, mayo, terlik ve havlu almalıyız. Turumuzu sonlandırmak üzere otelimize yakın bir bölgede yerel restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : LOBO DEL MAR BOUTIQUE vb.

7.GÜN / BALTRA ADASI – GUAYAQUIL 13:45 / 16:40

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben kısa serbest saatlerimiz olacaktır. Daha sonra  Baltra adasına geçerek buradan havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları tarifeli seferi ile Ekvador ana karasına uçuşumuzu yapmak üzere bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıyoruz. Bu uçuşumuz Ekvador’un ana kara sahasında bulunan büyük şehirlerinden biri olan Guayaquil şehridir. Uçuşumuz yaklaşık olarak 2 saat sürecektir. Akşam üstü vakitlerinde Guayaquil havalimanına varışımızın ardından yerel rehberimiz ve tur aracımız ile şehir merkezine doğru yola koyuluyoruz. Konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yaparak kısa bir dinlenmenin ardından otel lobisinde buluşarak  akşam yemeğimizi almak üzere dışarı çıkacağız. Yemeğimizi malecon Simon Bolivar bulvarı yakınlarında  yerel bir restoranda alacağız.  Ardından tekrar otelimize dönerek dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : HOTEL CONTINENTAL 4* vb.

8.GÜN / GUAYAQUIL ‘’ LAS PEÑAS ‘’

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Guayaquil şehir turumuza başlıyoruz.  Bu turumuz esnasında şehir merkezinde çevre gezileri yapacağız. Malecon Meydanı ve bu meydanda  tarihi bir toplantının da yapıldığı  kolonyal binaları göreceğiz. Bu tarihi toplantı Güney Amerika ülkelerinin İspanyollara karşı kazanmış oldukları bağımsızlık savaşlarında önemli bir yere sahip olan iki lider Simon Bolivar ve San Martin tarafından yapılmıştır. Bu buluşmada tarihi kararlar alınmış ve bağımsızlık resmi olarak kayıtlara alınmıştır. Bu anlaşmaların yapıldığı ve sonuçlandırıldığı esnada kullanılan tarihi binaları ve bölgeyi göreceğiz. Biraz yürüyerek şehrin eski merkezini ziyaret edeceğiz. Bugün vaktimiz el verirse iguana parkını da görme imkanı bulacağız.  Öğleden sonra  renkli sokakları ile  ünlü bir gecekondu mahallesi olan  ‘’ Las Peñas ‘’  semtini ziyaret edeceğiz.  Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL CONTINENTAL 4* vb. 

9.GÜN / GUAYAQUIL – CUENCA

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltıyı takiben  eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrıldıktan sonra özel aracımız  ile yaklaşık 3.5 saatlik kara yolculuğumuz olacak. Varış noktamız Cuenca şehri olacak. Berrak gölleri ve dağdaki bitki örtüsü ile ünlü olan ‘’Cajas Milli Park’’ına doğru yol alıyoruz. Bazı gölleri ziyaret edeceğimiz yürüyüş turumuz olacak.  Bugünkü gezilerimiz muz ve kakao ağaçları ile donanmış kıyı bölgesinden başlayarak, and dağları görselleriyle son bulacak. Yani kıyı bölgesinden başlayıp orta Ekvador yöresinde dağlar arasında  bitireceğiz. Cuenca’ya ulaşmamızın ardından panoramik şehir turumuzu yapacağız. Calderon Parkı, eski ve yeni katedral, çiçek pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz.  Giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL ORO VERDE CUENCA 4* vb.

10.GÜN / INGAPIRCA KALESI – DEVIL NOSE –

RIO BAMBA

Bu sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra eşyalarımızla birlikte aracımıza binerek yola koyuluyoruz. Bugün Ekvador’un daha iç bölgelerine doğru ilerleyeceğiz. 266 km’lik yolculuğumuz yaklaşık olarak 4,5 saat sürecek. Capulispamba, Azogues,Biblian,Canar,Coyoctor,Canton,ElTambo,Chunchi,Gonzol,Vishut,Guamote,Columbe,Colta,Cajabamba ve Lican kasabalarından geçerek Rio Bamba kentine ulaşmak üzere yolculuğumuzu gerçekleştireceğiz. Yol güzergahımız üzerinde önemli ziyaret noktalarımız olacak. İlk ziyaret noktamız ‘’ Ingapirca ‘’  olacaktır. Burası İnkalar döneminde  Güneş tanrı olan ‘’inti’’ ye ritualler geçekleştirmek üzere  inşa edilmiş  bir kaledir. Güney Amerika'nın en kuzeydeki İnka bölgesidir ve büyük arkeolojik öneme sahiptir. Teraslar ve meydanları ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrasında vakit kaybetmeden  Alausi  isimli kasabaya gideceğiz. Burada keyifli bir Tren Yolculuğu yapacağız. Devil Nose (Şeytan Burnu) isimli bölgede 12 km sürecek And dağları görsellerini izleyebileceğimiz bir tren yolculuğu yapacağız. Bu tur yaklaşık 2 saat sürmektedir. Panoramik bir dağ yolunda ilerleyen tren ile çevre manzaraları izliyoruz. Tren turumuzun sonunda  RIO BAMBA kentine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz.   Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : CASA RIO BAMBA HOTEL  3* vb.

11.GÜN / RIO BAMBA – COTOPAXI MILLI PARKI – QUITO

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Rio Bamba kentinde kısa bir şehir gezisi yaptıktan sonra yolculuğumuza devam edeceğiz. Bugünkü yolculuğumuz Ekvador’un daha kuzeyine doğru devam edecek. Yol boyu  And dağlarının muhteşem manzarasına hayran kalacağımız bir rota bizlere eşlik edecek. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 3 saat sürecek. Güzergahımız üzerinde İnka yerlilerinin dili olan quechua dilinde ‘’Ay’ın pürüzsüz boynu’’ anlamına gelen Cotopaxi Volkanını görmek  üzere Cotopaxi milli Parkını ziyaret edeceğiz. Burada  yanardağ bulvarı  hattından geçiş yapıyoruz..  Binlerce metre yüksekliklerde , zirveleri her mevsim karlı yanardağlar manzaraları arasında güzel keyifli bir yolculuk yapacağız. Yolculuğumuzun devamında akşam saatlerinde Quito‘ya ulaşacağız. Otelimize giriş işlemlerimizi yaparak odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ :  QUITO GARDEN INN 4* vb.

12.GÜN / QUITO

Bu sabah otelimizde kahvaltımızı almamızın ardından  çevre gezilerimize  devam ediyoruz. Şehrin kuzey kısmına doğru ilerleyip burada kuzey ve güney paralellerini birbirinden ayıran ‘Middle of the World City’ heykelini görüyoruz. DÜNYANIN ORTASI-  EKVADOR  ÇİZGİSİNİ yerinde ziyaret edeceğiz. Bu unutulmaz deneyim esnasında Kuzey Yarım Küre ve Güney Yarım Kürenin birbirinden ayrıldığı çizgiyi tanıyacağız ve manyetik farklılıkları bazı küçük deneylerle rehberimiz bizlere izah edecek. Turumuzun sonunda otelimize  döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ :  QUITO GARDEN INN 4* vb.

13.GÜN / QUITO – AMSTERDAM Uçak KalkıS

saati : 17:30

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası  serbest saatlerimiz olacak. Uçuş saatimiz 17:30 olduğu için 14:30 ‘da havalimanında olmamız gerekecek. KLM HAVA YOLLARI İLE Amsterdam  yolculuğumuza başlayacağız. Gecemiz uçakta geçiyor.

14.GÜN / AMSTERDAM VarıS saati : 13:20

Amsterdam havalimanına varışımızın ardından karşılanma ve konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz çevre gezileri yapabilirler. Geceleme Amsterdam otelimizde. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz:

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz:

 • İstanbul-Bogota / Quito-İstanbul arası AIR FRANCE & KLM HAVAYOLARI ile ekonomi sınıfı uçak biletleri , bu uçuşun vergileri,  23 kg tek bagaj ve 7kg kabin bagajı  taşıma hakkı.

 • Bogota – Quito  arasında yapılacak olan dış hat uçuşun, bölgesel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.

 • Quito – Galapagos (Isla Baltra)  arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.

 • Isla Baltra – Guayaquil arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.

 • Bogota’da 3, Galapagos Adaları’nda 2, Guayaquil’de 2, Cuenca’da 1, Rio Bamba’da 1, Quito’da 3 ve Amsterdam’da 1  gece olmak üzere  toplam 13 Gece  Oda & Kahvaltı şeklinde 3 – 4 yıldızlı otellerde  ve butiklerde  konaklama .

 • Bogota Şehir Turu, Monserrate Tepesi Turu , Füniküler Biletleri ve Altın Müzesi Turu 

 • Zipaquira – Salt Cathedral ( Tuz Katedrali) gezisi, giriş biletleri ve transferleri

 • Quito Şehir Turu, çevre gezileri ve transferleri

 • Galapagos Adaları gezileri, tekne transferleri ve tekne turları

 • Guayaquil şehir turu , Las Penas turu

 • Cuenca şehir turu ve çevre gezileri

 • Devil Nose tren turu , Rio Bamba transferleri

 • Programda dahil olarak belirtilmiş yerlerde 1 ÖĞLE YEMEĞİ  ve 3 AKŞAM YEMEĞİ 

 • Tur programı içerisinde yer alan tüm havalimanı ve  tur transferleri 

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • Seyahat Sağlık Sigortası   ( Sigortanız tur başlangıç tarihinde devreye girer , yurtdışı seyahat sigortası olduğundan dolayı , yurtdışına çıkarken başlar. Zorunlu Sağlık Sigortasıdır. Seyahatin iptalini karşılamaz. Bunun için bir sigorta şirketinden özel sigorta yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca turumuza yurtdışından katılacak olan misafirlerimizin kendi sigortalarını yola çıkacakları ülke üzerinden yaptırmaları gerekmektedir. Türkiye’den farklı bir ülke çıkışına sigorta yapmak mümkün değildir. 

 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 50 TL )

 • Kişisel Harcamalar

 • Programda belirtilmeyen turlar,  transferler , ören yeri ve müze giriş biletleri

 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler ve diğer ekstralar 

 • Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler

 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, soförler,  garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen min. ücret kişi başı 120 USD’dir. Havalimanında  toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir. 

 • Galapagos Adaları Milli Park Giriş Ücreti 100 USD ve şehir vergisi 25 USD ( Bu iki ayrı ödeme milli parklar müdürlüğü memurları tarafından adaya ayak basıldığında toplanır. Yerel bir ödemedir ve nakit olarak tahsil edilir. Tur programına dahil değildir. )

 • Avrupa ( Schengen) Vizesi ücreti 180 EURO – Amsterdam’a girişti sorulacaktır. Normal (bordo) pasaport sahibi TC vatandaşı misafirlerimiz bu vizeye ihtiyaç duyacaktır. Hususi (yeşil) pasaport sahibi misafirlerimiz schengen vizesinden muaftır. 

TUR GÜZERGAHI ve BÖLGELER  HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME – UYARI !! :

 • Tur güzergahımız üzerinde yüksek bölgeler mevcuttur. Bu yükseklik 2.500m ila 3.600 m arasında değişmektedir. Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden kalp - damar problemi olanlar , nefes darlığı çekenler , yüksek tansiyon  hastaları , her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıklardan ötürü  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  olan ve doktorundan onay almayan mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları EJDER TURİZM tarafından tavsiye edilmez. Sizlerin sağlığı bizler için daha değerlidir. 

VİZELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME : 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) ve Yeşil  pasaport hamili misafirlerimiz programdaki  2 ülkeye de ( Kolombiya-Ekvador) girişte vizeden muaftırlar. Dönüş yolunda mecburi iniş yapılacak ve konaklama yapılacak olan şehir AMSTERDAM için Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi misafirlerimiz Schengen vizesine ihtiyaç duymaktadır. Hususi (Yeşil) pasaport sahibi misafirlerimiz  schengen vizesinden muaftır. Pasaportlarınızın  geçerlilik süresi dönüş  tarihinden itibaren en az 6 ay olma zorunluluğu vardır. Farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin vize sorumlulukları kendilerine aittir.  

bottom of page