top of page
YILBASI - KÜBA TURU
YILBASI - KÜBA TURU

27 Ara Çar

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

YILBASI - KÜBA TURU

REHBER : HALUK IŞIKMEN OPR : BURAK AYHAN

Saat ve Yer

27 Ara 2023 02:10 GMT+3 – 04 Oca 2024 08:50 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA, SAAT 22:00

[Tur hareket tarihinde, Uçuş saat gece yarısını geçe 02:00 olduğu için, tarih olarak dikkat ediniz] Akşam, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER TURIZM ofisinde saat 22:00 ‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile Havana’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta olacaktır

1.GÜN / 27 ARALIK 2023

ISTANBUL- HAVANA    THY uçuş saati: 02:10   07:45

Sabah 07:45’te Küba’nın başkenti Havana’ya ulaşıyoruz. Bu sabahtan itibaren üç gece dört gün sürecek serbest zamanımız başlıyor.

Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.

3 GECE/4 GÜN KONAKLAMALI EKSTRA TUR – KİŞİ BAŞI 410 USD

[CIENFUEGOS – TRINIDAD – SANTACLARA – VARADERO TURU]

Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Havana’da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.

Not: Tur liderimiz Ekstra turu gerçekleştirmek üzere grupla birlikte hareket edecektir.

Trinidad – Santa Clara – Cienfuegos – Varadero Turu // 3 gece 4 gün  Ekstralı Gezi Plan

1.GÜN / 27 ARALIK 2023

HAVANA – VARADERO

Havalimanında karşılanma ve rehberimiz eşliğinde, gezimize başlıyoruz. Havana’dan Varadero’ya transferimizi gerçekleştireceğiz. Matanzas bölgesinden geçerek güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz. Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Varışımızı takiben HER ŞEY DAHİL hizmet veren tesisimize giriş yapacağız. YÜZME imkânı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. GECELEME VARADERO’da.

OTELİMİZ: BRISAS DEL CARIBE VARADERO 4* VB.

2.GÜN / 28 ARALIK 2023 VARADERO – SANTA CLARA – TRINIDAD

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Santa Clara ‘ya yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Trinidad ‘a yöneliyoruz.  Geceleme Trinidad’da casalarda.

3.GÜN / 29 ARALIK 2023 TRINIDAD -ANCON PLAJI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz, Canchánchara Bar’da özel yöresel kokteylden tadacağız, Bugün ayrıca Ancon sahiline gideceğiz (Yüzme / denize girme imkânı vardır, hazırlıklı olunuz) Konaklama Trinidad’da Casa Particular konaklama.

4.GÜN / 30 ARALIK 2023 TRINIDAD – CIENFUEGOS – HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Havana şehrine devam ediyoruz. Geceleme Havana otelimizde.

Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.

5.GÜN / 31 ARALIK 2023 HAVANA ŞEHİR TURU ÖĞLE YEMEKLİ TUR *

Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Turumuz sonunda otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.

6.GÜN/ 01 OCAK 2024 PINAR DEL RIO – VINALES VADİSİ TURU ( Extra tur )

Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor.

Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz olacak. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve Vinales’te yerel bir Puro Çiftliği’ni ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Ardından Havana’ya geri dönüyoruz.

Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.

7. GÜN/ 2 OCAK 2024 HAVANA

Kahvaltı sonrası serbest zamanlar. Geceleme Havana’da.

Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.

8. GÜN / 3 OCAK 2024 HAVANA – ISTANBUL 09:10 08:30+1

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Erken saatlerde Havana Havalimanı’na geçiyoruz.

TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile 09:10’da dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

(Dönüş uçuşunda [Havana- İstanbul] uçak Caracas'ta durup yakıt ikmali yapar. Uçaktan inilmez!)

9.GÜN / 4 OCAK 2024 ISTANBUL-varış 08:30

Sabah 08:30’da İSTANBUL Havalimanı’na ulaşıyoruz. Turumuzun sona ermesi.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page