top of page
XL-GÜNEY AMERIKA -THY  (1)
XL-GÜNEY AMERIKA -THY  (1)

16 Ağu Cum

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

XL-GÜNEY AMERIKA -THY (1)

REHBER: İSMAİL ERKAN OPR: SAMED BAYRAM

Saat ve Yer

16 Ağu 2024 15:50 GMT+3 – 04 Eyl 2024 17:10 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

XL-GÜNEY AMERIKA -THY 6 ÜLKE 20 GÜN

1.GÜN / ISTANBUL HAVALİMANI / SAO PAULO THY 1430 2210

Bu sabah saat 10:30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER Turizm kontuarında yetkililer ile buluşuyoruz.  Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVAYOLLARI direkt uçuşu ile Sao Paulo (Brezilya) yolculuğumuz başlıyor. Brezilya yerel saati ile akşam saatlerinde Sao Paulo Guarulhos havalimanına varıyoruz. Yerel rehberimizi tarafından karşılandıktan sonra özel aracımızla havalimanı otelimize transfer olacağız. Birkaç saat dinlenmek üzere otelimize varıyoruz.

Otelimiz: Comfort Hotel Guarulhos 4* vb.

2.GÜN / SAO PAULO / LIMA ‘’KRALLAR ŞEHRİ ‘’ 04:50 08:15

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Guarulhos havalimanına varışımızın ardından bagaj ve bilet işlemlerimizi yaparak pasaport kontrolünden geçiyoruz. Varış noktamız Peru’nun başkenti Lima şehri olacak. Yerel havayolları ile yaklaşık olarak 5,5 saatlik bir uçuşun ardından yerel saat 08:15’te Lima’ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımızla şehir turumuza başlıyoruz. Lima, diğer adıyla; Krallar Şehrini keşfetmeye başlıyoruz. Şehir turumuz San Martin meydanından başlayacak. Peru, Arjantin, Şili gibi birçok güney Amerika ülkelerinin kurtarırı ve kurucusu olarak bilinen San Martin adına yapılmış meydanda fotoğraflarımızı çektikten sonra Unique caddesi üzerinden yürüyerek Plaza de Armas meydanına ulaşacağız. Yürüyüş yolumuz üzerinde mutlaka görülmesi gereken bir yapıyı da göreceğiz ve fotoğraflarımızı çekeceğiz. Burası barok sitili ile 1536 yılında yapılmış olan La Merced kilisesi. Ardından Ana meydana ulaşarak Başkanlık sarayı, Belediye Binası, Hükümet Sarayı ve şehir katedralini göreceğiz. Fotoğraf molamızın ardından yürüyüş turumuza devam ederek San Francisco manastırına gidiyoruz. Yolumuz üzerinde eski tren istasyonu ve Güney Amerika’nın en eski kafeteryalarından birisini göreceğiz. San Francisco manastırındaki gezimizde tarihi bilgiler alıyor ve Catacomb denilen yer altı dehlizlerini geziyoruz. Kutsal kişiler ve Azizleerin mezarlarının bulunduğu bu yeri de gördükten sonra turumuza ÖĞLE YEMEĞİMİZİ almak üzere Miraflores bölgesiyle devam ediyoruz. Burası Lima’nın en işlek ve modern semtlerinden ilkidir. Yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra ünlü Aşıklar parkı ve Pasifik okyanusu kıyısında vakit geçiyoruz.  Kenedy parkınıda turumuz esnasında gördükten sonra; Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEO ORO DEL PERU (Altın Müzesi) ziyaretini yapacağız. Üst katında dünyanın dört bir yanından getirilmiş birbirinden değerli silah ve askeri teçhizat, alt katında ise pre-colombian ve Inca dönemine ait birçok altın ile tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan tekrar otelimizin bulunduğu Miraflores bölgesine dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: CASA ANDINA STANDARD 3* vb.

3.GÜN / LIMA – CUSCO 09:50 11: 15

abah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Bugünkü gidiş noktamız Inca’ların eski başkenti, efsaneler şehri Cusco. Havalimanına giderek bagaj ve bilet işlemlerimizi yaptıktan sonra, yerel havayollarının tarifeli sabah uçağı ile Cusco’ya olan yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz yaklaşık 1 saat sürecek. Kaptan pilotun Cusco havalimanına inmek için yükseliyoruz anonsundan sonra Ant dağlarının ortasında ve 3.400 metre yükseklikteki şehre yerel saat ile 11:15’te iniş yapılıyor. Varışta karşılanarak şehir merkezine gidiyoruz. Konaklayacağımız otelimize eşyalarımızı bıraktıktan sonra rehberimiz eşliğinde şehir turumuza başlayacağız. İlk ziyaret noktamız Korikancha yani Altın Tapınak, burası Inkalar döneminden kalma bir tapınaktır. Burası Inca Kralları tarafından başkanlık sarayı olarak uzun yıllar kullanılmış ve ilk İspanyollar bölgeye gelene kadar yönetimde etkili bir rol oynamıştır. İspanyollar bölgeye ulaştıklarında tapınağın büyük bir bölümünü yıkarak buraya bir kilise inşa etmişler. Santo Domingo kilisesi de tarihi binayla iç içedir. Ziyaretimizin ardından şehir gezimize devam etmek üzere El Sol caddesi üzerinden yürüyerek Plaza de Armas meydanına çıkıyoruz. Burada Katedral ve meydan hakkında bilgiler aldıktan sonra şehrin yerel pazarı San Pedro Mercado ziyaretimizi yapmak üzere yürüyüşlerimize devam edeceğiz. Bu şehre doymak sizler için çok zor olacak. Çünkü her adımda farklı bir eğlence ve tarihle karşı karşıya kalacaksınız.  Pazar ziyaretimizin ardından otelimize giderek giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Biraz dinlendikten sonra   AKŞAM YEMEĞİMİZİ almak üzere lobide buluşup yürüyerek yerel bir restorana geçiyoruz.  Yemeğimizin ardından yarınki tam günlük turumuz için dinlenmek üzere tekrar otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: CASA ANDINA HOTEL STANDARD 3* vb.

4.GÜN / KUTSAL VADİ – PISAC – OLLANTAYTAMBO

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Cusco’dan başlayarak Urubamba nehri boyunca  ilerleyerek yapılan kutsal vadi turu için hareket ediyoruz. İlk ziyaret noktamız; Inkalar döneminde bölgede yaşayan değişik yöresel ürünlerin takas yöntemiyle alışveriş yapıldığı  Pisac kasabasını ve pazarı olacak.  Burada 1 – 1,5 saatlik bir serbest zamanın ardından tekrar aracımıza binerek yolculuğumuza devam ediyoruz.  İnkalar tarafından uçurum kıyısına yapılmış inanılmaz büyüklükteki yapıları ile ünlü  Ollantaytambo kasabasını görmek üzere Urubamba nehri boyunca Coya, Lamay, Calca, Yucay, Urubamba, Pachar ve Pilcohuaci köylerinden geçerek yolculuğumuza devam edeceğiz. Ollantaytambo kasabasına ulaştıktan sonra burada fotoğraflar çekip bölge hakkında bilgiler alıyoruz. Turumuzu bitirdikten sonra konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde. OTELIMIZ:CASA OLLANTAYTAMBO VALLEY vb

5.GÜN / MACCHU PICHU TURU

Bugün çok erken saatlerde uyandıktan sonra hızlı bir şekilde kahvaltımızı yapıyor ve hayallerimizi gerçeğe dönüştürecek günümüze başlıyoruz.  Yürüyüş ayakkabılarınız, güneş kremi ve şapkalarınız hazır bulunmalıdır. Dünya’nın 7 harikalarından biri olan MACHU PICCHU turumuz tam gün sürecek ve Inkaların izinde keyifli bir gün geçireceğiz.  İlk olarak otelimizden ayrıldıktan sonra tren istasyonuna giderek Peru Demir Yollarının tarifeli tren seferine kayıt ve giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Tren ile 1,5 saatlik bir yolculuk ile efsanevi Machu Picchu dağının eteklerinde kurulmuş olan Aguas Calientes kasabasına varıyoruz.  Buradan shuttle araçlar ile yukarı tırmanacağız. Yaklaşık 25 dk bu yolculuğu yaptıktan sonra nihayet Machu Picchu Antik kentine ulaşıyoruz. Dopdolu birgün bizleri bekliyor. Incaların son kralı Pachacutec tarafından MS 1450 yılında yapım emri verilen bu kentte birbirinden ilginç hikayeleri dinleyerek gezimizi yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz zirveye kadar tırmanarak fotoğraflarını çekecekler. Yerel rehberimiz bizleri Machu Pichhu’nun tarihi ve mimarisi hakkında detaylı şekilde bilgilendiriyor. Bu doğa harikası Antik kent içerinde enerjiyi hissetmeniz ve vakit geçirebilmeniz için serbest saatlerimiz olacak. Turumuzun ardından tekrar araçla Aguas Calientes’e ineceğiz ve burada tren kalkış saatimize kadar ÖĞLE YEMEĞİMİZİ alıyoruz. Akşam saatlerinde tren ile Ollantaytambo, ardından tur otobüsümüzle Cusco’ya devam ediyoruz. Geç saatlerde varışımızla birlikte dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: CASA ANDINA HOTEL STANDARD  3* vb.

6.GÜN/ CUSCO LIMA 06:00 07:30 / ICA PARACAS ‘’ISLA BALLESTAS’’ turu

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra eşyalarımızla birlikte otelden çıkış işlemlerimizi yaparak lobide buluşuyoruz. Özel aracımız bizleri havalimanına götürecek. Buradan yerel havayolları ile başkent Lima’ya hareket edeceğiz. LIMA  havalimanına varışımızı takiben , kara yolu ile Pasifik güzergahını izleyerek güneye, ICA kentine yolculuk yapacağız.

yaklaşık 4 saat sürecek bir yolculuktan sonra, PARACAS kentine ulaşıyoruz.  UNESCO dünya mirası listesindeki Paracas Milli Parkı gezimizi, deniz kıyısındaki bu şirin kentten başlatacağız Kent Limanından JET-BOT ile ISLA BALLESTAS adalarına 2 sürecek bir tura katılıyoruz. (Bu tutumuz JET motorlu teknelerle yapılmakta olup- tekneden inilmeden ziyaretler yapılıyor )  Tekneden iniş yapmadan, bir gezi yapılacak, kıyıdan 45 dk açıkta yer alan kayalıklarda yaşayan binlerce deniz kuşu, fok, denizaslanı göreceğiz. Burası Peru’nun GALAPAGOS u olarak biliniyor. Turumuzdan sonra, HUACACHINA Çöldeki vaha ziyaretimiz olacaktır.  Akşam yemeğini otelimizde alacağız. Geceleme otelimizde ICA

7.GÜN/ ICA - LİMA ( NAZCA CIZGILERI UÇAKLI TURU ** Ica Havalimanından )

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, turumuzun sonuna geliyoruz. LIMA’ya hareketimizden önce sabah erken saatlerde [ 08:00-09:30]  bölgenin meşhur NAZCA çizgilerini görmek isteyen misafirlerimiz var ise, Bu turumuzdaki TEK extra ücreti ödeyerek bu uçuşu yapabilirler. Bu ilginç gezi bazı hallerde kimi yolcularımızın ilgisini çekmezken bazılarıda, ‘’ Küçük uçaklara ‘’ binmeyi kendilerini etkilediğini vurguladığı için katılmamaktadırlar, Bu sebeple Tur paketimizin içerisinde Tüm katılımcılara hitap eder diyemeyiz, ama görmek isteyenler için de bunu İlave bir servis olarak sabah erken saatlerde sunmak istedik- Bu uçuş  ücretlir.[bu ücret orada ödenmektedir-net bilet ücretidir-acentamız Kar maksatlı yapmamaktadır ] Bu uçuşlar  ICA ‘da bulunan  yerel meydanından yapılmaktadır .

Lima’ya doğru yola çıkıyoruz AKŞAM saatlerinde Lima’ya ulaşıyoruz. Geceleme otelde.

8.GÜN/ LIMA /SANTIAGO DE CHILI 08:55 14:30

Bugün  otelimizden ayrılıyoruz.. Santiago de Chile uçuşumuzu yapmak üzere biniş kartlarımızı alıyoruz. Şili’nin başkenti Santiago de Chile uçuşumuzu yapıyoruz. Yaklaşık olarak 3,5 saat uçak yolculuğumuzun ardından Santiago de Chile şehrine  ulaşıyoruz. Havalimanında yerel rehberimiz bizleri karşılayarak özel tur aracımız ile transferimizi gerçekleştiriyor. Daha sonra  şehir turumuza başlayacağız. Tur esnasında ilk olarak şehrin en yüksek noktası olan San Cristobal tepesine doğru ilerliyoruz. Bellavista semtinde bulunan bu tepeye füniküler ile çıkacağız. Burada azize Meryem kilisesini ve heykelini ziyaret ettikten sonra  Parlemento Binası, Plaza de Armas (Ana Meydan), Şehir katedrali görülecek yerler arasındadır. Daha sonra ise 1973 yılında Şili’nin tarihini değiştiren olaya tanıklık eden LA MONEDA (Başkanlık Sarayı) ziyaretimiz olacak. İlk inşa edildiğinde darphane olarak kullanıma açılan La Moneda sarayı 1846 yılından itibaren Başkanlık Sarayı olarak hizmet vermeye başladı. 1970 yılında Şili başkanı olarak seçilen Salvador Allende, 1973 yılında Pinochet’in ABD yardımıyla gerçekleştirdiği askeri darbesiyle görevinden alınmak istendi. Teslim olmayı kabul etmeyen ve ancak demokrasiyle görevini bitirmek isteyen Allende, Amerikan savaş uçakları tarafından La Moneda Sarayındaki odasında bomba ile vurularak öldürüldü. Daha detaylı bilgilendirmeleri ve ölümün perde arkasındaki farklı gerçekleri de rehberimiz sizlere aktarıyor olacak. Turumuzu da sonlandırmadan önce Şehrin yeni kurulan bölgesinde yer alan Atatürk rölyefini   ziyaret etmek üzere aracımızla Las Condes semtine doğru ilerliyoruz. Rölyefi ziyaret edip fotoğraflarımızı çektikten sonra havalimanına transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: NOVAPARK SANTIAGO CENTRO  3* vb.

9.GÜN/ VALPARAISO & VINA DEL MAR TURU

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızın ardından bugünkü turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün dolu dolu bir gün geçireceğiz. Santiago’nun batısına , Pasifik okyanusu kıyılarına doğru 115 km’lik bir kara yolculuğu yapacağız. Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı , sanatçılar, bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan. Adeta bir açık hava müzesi olan bu şehir 19. Yüzyılın sonlarına kadar çok önemli bir yere sahipti. Bunun sebebi ise Atlantik okyanusundan gelen gemiler pasifik okyanusuna geçişlerinde mola verdikleri önemli bir limandı. Aynı zamanda Şili’nin çok zengin bakır madenlerinden çıkartılan madenler buradan yola çıkardı. 1914 yılında Panama kanalının açılmasıyla beraber şehir önemini yitirdi. Fakat günümüzde turistlerin ve gençlerin mutlaka gelip yaşamak isteyeceği güzellikte bir şehirdir. Valparaiso aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya kültür misarı listesinde yer almaktadır. sonraki durağımız olan Vina Del Mar şehrini görmek üzere tekrar aracımıza geçiyoruz. ÖĞLE YEMEĞİ yol üzerinde yerel bir  restoranda alınacaktır. Bugün yine Şilinin Dünyaca ünlü deniz ürünlerinden  yapılan yemekleri tatma imkanı bulacağız.  Vina del Mar şehri Şarap üretimi için  yetiştirilen üzüm bağlarının kurulduğu ilk yerdir. Fakat Pasifik okyanusunun geceleri olan soğuğu dolayısıyla daha iç bölgelere taşınmıştır. Günümüzde yazlık evlere ve kumarhanelere  ev sahipliği yapmaktadır. Vina del Mar ziyaretimizi tamamladıktan  sonra yola koyuluyoruz. Santiago şehrine döneceğiz. Zamanımız el verirse  dönüş üzerinde Vitacura veya Casa blanca vadilerinde yer alan bağlarda  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARININ   yapıldığı üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak . Bu şarapları tatma imkanı da bulabileceğiz.  Akşam saatlerinde otelimize varıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : NOVAPARK  SANTIAGO CENTRO  3* vb.

10.Gün / SANTIAGO- BUENOS AIRES UÇUŞU 09:30 11:20

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına geçiyoruz.  ARJANTIN’in başkenti Buenos Aires e uçuşumuzu  yapacağız. Varışta yerel rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz. Şehir turumuza Plaza Mayo ziyaretimizi yaparak başlıyoruz. Sonrasında Arjantin, Şili, Peru gibi ülkelerin kurtarıcısı olarak bilinen San Martin’in anıt mezarının bulunduğu şehir katedralini göreceğiz. Buenos Aires’in en ünlü semti olarak bilinen La Boca mahallesini görmek üzere turumuza devam ediyoruz. Sokaklarında Tango yapan çiftleri görebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz, ya da bir şeyler atıştırabileceğiniz güzel bir fırsat olacak. Aynı zamanda burada Boca Juniors takımının stadyumu da vardır.  Fotoğraflarımızı çekip, biraz vakit geçirdikten sonra Rio de La Plata nehrinin ağzı olarak bilinin La Boca semtine de ismini veren bölgeyi göreceğiz. Turumuza devam etmek üzere 19 yüzyılda dünya zenginlerinin yaşadığı Palermo semtini aracımız ile geziyoruz. Buenos Aires’in simgelerinden biri olan Floralis de Genrica olarak da bilinen metal çiçeği de ziyaret edip fotoğraflarımızı çektikten sonra otelimize  geçiyoruz. Geceleme otelimizde

11.Gün / BUENOS AIRES

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası gezimize devam edeceğiz. Tigre Deltası turumuz için yola çıkıyoruz. Buenos Aires kent merkezine yaklaşık olarak 45 dakikalık mesafede 28 km kuzeyinde bulunan bu yere ulaşmadan önce San Isidro semtinde bir mola vereceğiz. Ve burada bir kilise ziyareti yapacağız. Ardından Tigre deltası üzerinde 1 saatlik bir tekne turu yapmak üzere Tigre’ye ulaşıyoruz. Tigre, Parana nehrinin bittiği delta bölgesinde yer alır.  Bu bölgede yaşayan insanlar araba yerine küçük botlara veya sandallara sahiptir. Alışverişlerini ise daha büyük teknelerle gezer halde satış yapan yüzen marketlerde yaparlar.  1920 yılında ilk yerleşimcilerin buraya yerleştikleri bilinir. Şehrin yoğunluğundan biraz olsun uzaklaşmak üzere buraya gelen ilk yerleşimciler, ağaçlık alanlar içerisinde Jaguarlara rastladıkları için onları Kaplan zannetmiş ve bu bölgenin ismi Tigre olarak anılmaya başlanmıştır. Tigre ilk kurulduğu anda olduğu gibi hala önemli bir üretim alanıdır. Burada meyve, sebzenin yanı sıra kerestecilikte gelişmiştir. Hafta sonları içinde önemli bir turist kenti olarak bilinir. Buraya gelenler hem keyifli bir gün geçirip hem de alışveriş yapmak üzere hafta sonlarını ve tatil günlerini değerlendirirler. Bu turumuzda bölge hakkında bilgilendirmelerimizi yerel rehberimizden alıyoruz.  Turumuzun bitiminde tekrar Buenos Aires merkezine ulaşıyoruz. Dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. AKŞAM YEMEKLİ TANGO SHOW  bizleri bekliyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: PARK SILVER OBELISCO  4* vb.

12.Gün / BUENOS AIRES- MONTEVIDEO ( URUGUAY ) 07:30 10:15 FERRY

Bugün kahvaltımızı otelimizde alıyoruz. Bugün yolculuk  Arjantin’in Rio de La Plata ( Gümüş nehri ) karşısında komşu ülkesi olan Uruguay’a. Başkent Montevideo’ya gemi ile gideceğiz. Feribot harket saati 07:30 olduğu için erken saatlerde terminalde olacağız. Check in işlemlerimizi takiben, Monetvideo yolculuğumuz başlıyor. Varışımızı takiben terminalde karşılanma ve MONTEVIDEO ŞEHİR TURU yapacağız. Montevideo, bir Güney Amerika ülkesi olan Uruguay'ın başkenti, en önemli limanı ve en büyük kentidir. Aynı zamanda en gelişmiş ve modern yönetim otoritelerinin var olduğu yerdir. Ülkenin parlamentosu bu kentte bulunmaktadır, panoramik gezimiz esnasında, Plaza Independencia Palacio Salvo , Solis Theater göreceğimiz  yerler arasında. Turumuzun sonunda AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Geceleme Montevideo’da. Hotel IBIS CENTRO 3* VB.

13.Gün / MONTEVIDEO-COLINIA FERRY BUENOS AIRES 10:16 11:31

Bu sabah erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz. COLONIA  kentine kara yolu ile geçeceğiz. Yolculuğumuz  yaklaşık 2 saat sürecektir.  Varıışımızı  takiben  Colonia  kentinden hızlı feribot ile  yeniden Buenos Aires  şehrine  giriş yapacağız.  Varışımız öğle saatlerinde olacaktır. Otelimize geçiyoruz. Serbest saatlerimiz olacak. Geceleme Buenos Aires’de. OTELİMİZ : PARK SILVER OBELISCO  4* vb

14.Gün / BUENOS AIRES / IGUASSU (IGR) 05:10 07:00

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılacağız.

Havalimanına ulaştıktan sonra bagaj ve pasaport işlemlerimizi hallettikten sonra yerel hava yolları tarifeli seferi ile saat 05:10’da Iguassu Şelalelerinin bulunduğu missiones eyaletine uçuşumuzu yapıyoruz. Ulaştığımız nokta Iguassu Şelalelerinin Arjantin tarafında bulunan Cataratas del Iguazu havalimanı olacak. Yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve tur otobüsümüzle sınır bölgesine doğru ilerliyoruz. Iguassu Şelaleleri, Parana nehrinin, Igaussu nehriyle kesiştiği noktada yer alan ve üç ülkeyi birbirinden ayıran doğal bir hudut olarak bilinir. Bu ülkeler Arjantin, Brezilya ve Paraguay’dır. Sınırda Arjantin’den Brezilya’ya geçişimizi yapmak üzere rehberimiz pasaport işlemlerimizle ilgilenecek.  Brezilya’ya girişimizden sonra IGUASSU ŞELALESİ BREZİLYA MİLLİ PARKINA ulaşıyoruz.  Girişte fotoğraflarımızı çekip genel bilgilendirmelerimizi aldıktan sonra muhteşem doğa harikası parkı ve şelaleyi keyifli bir doğa yürüyüşü yaparak gezmeye başlayacağız. Yürüyüşümüze başlamadan önce güneş gözlüğü, şapka ve kremlerimizi yanımıza almalıyız. Bu yürüyüş esnasında yanınızda yiyecek bulundurmamamız önemle rica olunur. Ormanda yaşayan Koati hayvanları kokuyu çok uzaktan alıp sizleri rahatsız edebilirler. Ayrıca tehlikelidirler. Turumuzu bu doğa harikası alan içerisinde tamamladıktan sonra tekrar aracımıza binerek konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz.  Geceleme otelimizde.

Otelimiz: GOLDEN PARK INTERNATIONAL HOTEL 4* vb.

15.Gün / CIUDAD DEL ESTA- MONDAY ŞELALESİ TURU ( PARAGUAY)

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası  Iguassu şelalesine komşu olan Paraguay ‘ya geçiş yapacağız. Alış veriş mekanları ile meşhur olan sınıra çok yakın bir  yöredeyiz.

Açık hava pazarlarının yanında bugün iki ziyaretimiz olacak.  Itaipu Barajı , bu baraj Brezilya ile Paraguay arasındaki sınırda bulunan Paraná Nehri üzerinde bulunan bir hidroelektrik barajdır 1984 yılında hizmete alınmıştır.  Barajı ziyaret edeceğiz. Daha sonra Saltos del Monday ( şelale ) ziyaretimiz  olacak. ÖĞLE  YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Öğleden sonra turumuzu  tamamlayarak yeniden Brezilya tarafına geçiyoruz. Geceleme Iguassu ‘da olacaktır.

16.Gün / IGUASSU / RIO DE JENERIO 05:30 07:30

Otelimizden çok erken saatlerde ayrılıyoruz. Foz De Iguacu havalimanına geçiyoruz. Bagajlarımızı verdikten sonra yerel hava yolları tarifeli seferi ile saat 05:30’da Rio De Janeiro ‘ya yolculuğumuz başlıyor. Varışta alanda yerel rehberimiz bizleri karşıladıktan sonra hiç vakit kaybetmeden şehir turumuza başlıyoruz.  Rio de Janeiro’nun güzel sokaklarını ve canlı plajlarını göreceğimiz turumuza ilk olarak şehrin tarihi kısmından başlayacağız. Cinelandia olarak da bilinen bu bölgede opera binası, metropolitan katedrali ve dünyaca ünlü Rio karnavalı gösterilerinin yapıldığı Sambadrome’u göreceğiz. Ardından aracımız ile yine dünyaca ünlü Maracana stadyumunu görmeye gidiyoruz. Stadyumu dışarıdan görüp, fotoğraflarımızı çektikten sonra şehrin ünlü plajlarını görmek üzere yolumuza devam edeceğiz. Guanabara, Botafogo, Flamengo körfezlerini ve plajlarını aracımız ile geçerken tanıyoruz. Ardından sahil şeridi turumuza devam edeceğiz. Copacabana bölgesinden başlayarak İpanema, Lebnon ve Arpador sahillerini geziyoruz. Turumuz esnasında molalarımız da olacaktır. Akşam saatlerinde otelimize gidiyoruz.  Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: WINDSOR FLORIDA vb.

17.GÜN RIO DE JANEIRO – CORCOVADO (Isa Tepesi ) TURU

Sabah kahvaltımızın otelimizde aldıktan sonra çevre gezilerimize devam ediyoruz. Bugün Corcovado tepesinin bulunduğu Tijuca ormanı bölgesine ulaşıyoruz. Tarihi bir tren ile Corcovado tepesinin zirvesine çıkacağız. Keyifli bir yolculuk olacak. Güzergahımız Dünyanın en büyük şehir ormanı olan tijuca ormanının ve milli parkının tam içerisinden geçecek. Bu doğa harikası manzarayı izleyerek yapacağımız yolculuğumuzun ardından nihayet zirveye ulaşıyoruz. Dünyanın en yüksek ve en büyük İsa Heykelinin bulunduğu bu noktada serbest zaman vereceğiz. Burası çok kalabalık bir yer. Fotoğraf çekmek için bir hayli vakte ihtiyacımız olacak.  710 metrelik Corcovado tepesinin zirvesinde bulunan ve 39 metre yüksekliğe sahip bu heykel Dünyanın 7 harikasından biridir. Aynı zamanda Rio de Janerio şehrinin muhteşem manzarasını görmek için bundan güzel bir fırsat olamaz.  Gezimizi burada tamamladıktan sonra sonra tekrar tren ile aşağıya iniyoruz. Daha sonra aracımız ile Copacabana’ya doğru yola çıkıyoruz. Bugünkü programımız henüz bitmedi! Sırada öğle yemeğimiz var, yemeğimizin özelliği ise Brezilya’ya özgü Cuharrascaria Et restoranında masalarımıza da biz yeter diyene kadar birbirinden lezzetli et çeşitlerinin servis edildiği, mutlaka gidilmesi gereken bir restorandır. Etler sıcak olarak masada kesilerek servis edilir. Turumuzu bu güzel yemek ile sonlandırıyoruz ve otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: WINDSOR FLORIDA vb.

18.GÜN/ RIO DE JANEIRO – SUGAR LOAF (Şeker Tepesi) TURU

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Rio de Janeiro şehrini tanımaya ve görülmesi gereken yerleri gezmeye devam ediyoruz. İlk olarak aracımız bizleri otelimizden alacak. Turumuzu Sugar Loaf (Şeker Tepesi) ziyaretimiz olacaktır. Burası birçok filmin de çekildiği ünlü bir tepedir. Çıkışımızı teleferik ile yapacağız. İki kademeli ve duraklı bir teleferik sistemi ile ilk önce Urca tepesine çıkıyoruz. Burada hem bilgiler alıyor hem de fotoğraf çekmek için vakit kullanıyoruz. Ardından yine teleferik ile ikinci durak olan ve daha yüksekte bulunan Şeker tepesine çıkıyoruz. Burada da serbest zaman vereceğiz.  Şehrin manzarasını çok güzel açılardan görebileceğiniz ve bütün gün kalabileceğiniz bu noktada turumuzu yaptıktan sonra tekrar aynı yolu kullanarak teleferik ile ineceğiz. Aracımızla buradan ayrıldıktan sonra yakın bir bölgede yer alan limana giderek burada yürüyüş yapacağız. Dileyen misafirlerimiz birkaç dolar karşılığında ayak üstü birer kokteyl alarak yürüyüşlerini canlandırabilirler. ve otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: WINDSOR FLORIDA vb.

19.GÜN/ RIO DE JANEIRO – SAO PAULO

Bugün şehir de son günümüz ve ayrılacağız. Öğleden sonra saatlerine kadar serbest vaktimiz olacak.

Günün sonunda aracımız ile Sao Paulo kentine hareket edeceğiz. Bu yolculuğumuz yaklaşık olarak 5,5 saat sürecektir. Sao Paulo’ya varışımızın ardından havalimanına doğru devam edeceğiz. Varışta bagaj ve bilet işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVAYOLLARI tarifeli seferi ile İstanbul yolculuğumuza başlamak üzere uçağımızın kapısına geçiyoruz.

20.GÜN / SAO PAULO / ISTANBUL 03:55 22:30

İstanbul havalimanına akşam saatlerinde ulaşıyoruz. Ve anılarla dolu turumuz son buluyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page