top of page
VENEZUELA TURLARI
VENEZUELA TURLARI

01 Kas Çar

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

VENEZUELA TURLARI

REHBER : SEHNAZ SOYDAN OPR : SAMED BAYRAM

Saat ve Yer

01 Kas 2023 02:10 GMT+3 – 07 Kas 2023 09:00 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA SAAT  22:30       31 Ekim

Önemli Hatırlatma : Bu turumuzun uçak saati gece yarısını geçe kalkacağı için havalimanında buluşma saatimiz kalkıştan 4 saat önce olarak takvimde bir gün önceye denk gelir. Havalimanında Ejder Turizm alan görevlisi ve rehberimiz ile buluşma.

1. GÜN 01 KASIM 2023 İSTANBUL- CARACAS UÇUŞ 02:10 – 12:40

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarlarında Ejder Turizm yetkilileri ile buluşma. Check-in bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları uçuşu ile Venezuela’nın başkenti Caracas’a uçuş Yerel saat ile 12:40 de varışımızı takiben Ejder Turizm Venezuela ekibi tarafından karşılanma ve konaklayacağımız otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: Hotel Olé Caribe 4*

2. GÜN 02 KASIM 2023 CARACAS- CANAIMA UÇUŞ

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Canaima uçuşumuzu yapmak üzere havalimanına transfer olduktan sonra Canaima’ya varışımızı takiben konaklayacağımız lodge’a transfer oluyoruz. Öğle yemeğimizi otelde alacağız. Daha sonra kısa bir dinlenme molasının ardından turumuza başlıyoruz. İlk ziyaret noktamız CANAIMA lagünü turumuz olacak. Önce sahile doğru ilerleyeceğiz ve burada bizi bekleyen tekne ile Göl üzerinde yolculuğumuz başlıyor. LAGOON diye adlandırılan bu turumuzda göl üzerinde yapılan tekne gezintimizi yaparken bu göle akan irili ufaklı şelaleleri göreceğiz. Ardından Şapo ve Hacha şelalelerini göreceğiz. Muhteşem bir manzaraya sahip, yörenin en bilinen şelalesi konumunda olan bu doğa harikasını ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: CANAIMA CAMP

3. GÜN 03 KASIM 2023 CANAIMA MİLLİ PARKI

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğle yemeği ve Akşam Yemeği otelimizde.

OTELİMİZ : CANAIMA CAMP

4. GÜN 04 KASIM 2023 CANAIMA MİLLİ PARKI

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Opsiyonel bir gezimiz olacak. (Bu gezi hava şartlarına göre yapıldığından son gün kesinleştirilir) KÜÇÜK UÇAKLA *ŞELALE İZLEME Turu (Bölgede ödenir) ’’ ANGEL FALLS’’ MELEKLER ŞELALESİ; bir doğa harikası. ÖZEL UCAKLA BU TURU YAPACAĞIZ. Kalkış saatimizi yerel rehberimiz bize iletecek ona göre hazırlanacağız. Bu uçaklı turumuz yaklaşık 45 dk sürmektedir. Dünyanın en yüksek şelalesine tepeden bakma imkânımız olacak (Hava şartları müsait olursa) Melek Şelalesi (İspanyolca: El salto Ángel), Venezuela‘da bulunan dünyanın en yüksek çağlayanıdır. National Geographic ekibi tarafından 1949 yılında yapılan resmî ölçüme göre 979 m yüksekliğindedir. Şelaleyi, 20. yüzyılın başlarında, kâşif Ernesto Sánchez La Cruz keşfetmiştir. Batı dünyası ise ancak 1935′te Amerikalı pilot Jimmie Angelsayesinde bu şelalenin varlığını öğrenmiştir. Angel, değerli taşlar aramak amacıyla 1933 yılında çıktığı yolculukta şelaleyle karşılaşır.

Şelalenin güzelliğini karısı ve iki arkadaşıyla da paylaşmak isteyen Angel’ın tekrar gelişinde kullandığı uçak, yerlilerin Şeytan Kanyonu dediği Auyan tepesine düşer. Angel, karısı ve iki arkadaşı, 11 gün süren çetin bir mücadelenin ardından küçük bir kasabaya iner. Onların bindiği uçak ise tam 33 yıl sonra tepeden helikopter yardımıyla kaldırılarak Maracaydaki Aviation Müzesi’nde sergilenir. Şeytana meydan okuyan uçuşuyla Angel, Venezuela’nın efsanesi haline gelir. Akşam Yemeği ve geceleme otelimize.

OTELİMİZ: CANAIMA CAMP

5. GÜN 05 KASIM 2023 CANAIMA-CARACAS UÇUŞ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben Caracas’a dönmek üzere otelimizden ayrılıyoruz.  Caracas’a uçuyoruz. Varışımızın ardından Caracas otelimize yerleşiyoruz. CARACAS ŞEHİR TURU yapacağız. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: Hotel Olé Caribe 4*

6. GÜN 06 KASIM 2023 CARACAS- ISTANBUL  UÇUŞ 14:25 - 09:05+1

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Istanbul uçuşumuzu yapacağız. Geceleme uçakta.

7. GÜN 07 KASIM 2023 İstanbul Varış 09:05

Turumuzun sona ermesi.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • İstanbul // Caracas - // Istanbul      arasında Türk Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar.
 • 4 * ve Butik otellerde oda kahvaltı      dahil konaklama.
 • Caracas // Canaima milli parkı      arasında yapılacak olan uçuş biletleri
 • Canaima Milli Parkı ziyareti ve giriş      ücretleri
 • Canaima Milli Park sınırlarında      şelalelerin altından yapılacak kano gezileri
 • Canaima Milli parkında ziyaret      edilecek LAGOON turu ve gölde tekne turu
 • Caracas şehir turu
 • Programda gün gün belirtilen her yerde      ÖĞLE YEMEKLERİ
 • Programda gün gün belirtilen her yerde      AKŞAM YEMEKLERİ
 • Programda ekstra tur olarak      belirtilmeyen DİĞER TÜM geziler, şehir turları ve transferler
 • Ejder Turizm Profesyonel Türkçe      rehberlik
 • Seyahat sigortası

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Servisler

 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı 150 TL
 • Extra turlar
 • Tüm yerel servis tipleri ( Tüm yerel      rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Türk Tur lideri , restoranlardaki      garsonlar için 90 USD kişi başı alanda toplanacaktır.)

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page