top of page
SURİNAM-GUYANA-FRANSIZ GUYANASI - Akbal Özel
SURİNAM-GUYANA-FRANSIZ GUYANASI - Akbal Özel

03 Kas Cum

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

SURİNAM-GUYANA-FRANSIZ GUYANASI - Akbal Özel

REHBER : ONUR BARUT OPR : SAMED BAYRAM

Saat ve Yer

03 Kas 2023 02:00 GMT+3 – 11 Kas 2023 17:00 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA SAAT : 22:00/2 KASIM

Önemli Hatırlatma : Bu turumuzun uçak saati gece yarısını geçe kalkacağı için havalimanında buluşma saatimiz kalkıştan 3 saat önce olarak takvimde bir gün önceye denk gelir. Havalimanında Ejder Turizm alan görevlisi ve rehberimiz ile buluşma

1.GÜN/3 KASIM 2023 İSTANBUL- CARACAS THY 02:00 08:00

İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar kontuarlarında Ejder Turizm yetkilileri ile buluşma. Check-in bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından  Türk Hava Yolları uçuşu ile  Venezuela’nın başkenti Caracas’a uçuş Yerel saat ile 08:00 de varışımızı takiben Ejder Turizm Venezuela ekibi tarafından karşılanma ve konaklayacağımız otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.

Panaromik ŞEHİR turu yapacağız ( çevre uygun olursa )

OTELİMİZ : Hotel Olé Caribe 4*

2.GÜN/4 KASIM 2023 CARACAS- Port of Spain (Trinidad) 10:45 11:55

Bu sabah otelimizden ayrılıyoruzç Havalimanına geçeceğiz. 10:45 de yerel hava yolları ile Trinidad Tobago’nun Port Of Spain kentime yolculuğumuz hava yolu ile olacak.

Varışta karşılanma ve  ŞEHİR TURU yapacağız.

Geceleme otelimizde

Otelimiz : Radisson Hotel Trinidad 4* vb

3.GÜN/5 KASIM 2023 Port of Spa in (Trinidad) -Barbados 10: 25 11:25

Bu sabah otelimizde  alacağımız  kahvaltı sonrası  havalimanına geçiyoruz. Barbados Adasına yolculuğumuz  olacak. Varışta karşılanma , kısa panaromik turumuz sonrası , otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde.

Otelimiz : Courtyard by Marriott Bridgetown 4*

4.GÜN/6 KASIM 2023 Barbados-Georgetown [GUYANA ] 13:00 15:00

Bugün otelde alacağımız kahvaltı sonrası, havalimanına  geçiyoruz. Yerel havayolları ile GUYANA Georgetown uçuşumuzu yapacağız. Varışta karşılanma ve turumuza  başlıyoruz. Tarihi Eski sokakları ile Kolonial dönemden izlerini devam ettiren George Town ziyaretlerimizi yapacağız , şehir turumuzda çevreyi tanırken, Botanik Bahçeler de  ziyaret edeceğimiz yerler arasında yer alıyor. AKŞAM YEMEĞİ  Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Herdmanston Lodge 3*

5.GÜN/7 KASIM 2023 GEORGE TOWN - NEW AMSTERDAM - PARAMARIBO- [ SURINAM ]

Bu sabah çok erken saatlerde 05:30’da yola çıkıyoruz, sınır geçişimiz ve uzun bir yolculuğumuz var,  önce yine nehir ağzındaki Molsen Creek kasabasına işlemlerimizden hemen sonra FERİBOT  ile geçiyoruz, kısa bir yolculuk sonrası artık SURINAM topraklarınızdayız. Girişte pasaport işlemlerimizi takiben,   devam ediyoruz. Balıkçı köylerinden geçiyoruz ve güzergahımızda mola vereceğimiz yer New Amsterdam, bu küçük kasabayı da gördükten sonra PARAMARIBO ‘ya ilerliyoruz.  Varışı takiben otelimize yerleşiyoruz. AKŞAM YEMEĞİ Geceleme otelimizde

OTELİMİZ : Ramada by Wyndham Princess Paramaribo

6.GÜN/8 KASIM 2023 PARAMARIBO- KOUROU [ FRANSIZ GUYANASI ]

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılıyoruz, FRANSIZ GUYANASI için kara yolculuğumuz olacak.  Kourou ‘ya doğru yola çıkıyoruz.ÖĞLE YEMEĞİ-yerel restoranda alınacaktır. Kourou, denilince aklımıza dünyaca  ünlü  ‘’ Guyana Uzay Merkezi ‘’ Guiana Space Center -geliyor, Fransa’nın Uzay çalışmalarını yönettiği ve Uzay araçlarını fırlattığı nokta buradadır. Adını her zaman duyduğumuz  ‘’SOYUZ, VEGA  ,ARIANE ‘’  uzay araçları işte tam bu noktadan fırlatılmışlardır. Bugün bir bölümü müze olarak ziyaretçilere açılmış ve belirli yerlerinde Rehberler eşliğinde tanıtımlar yapılan bu Uzay üssünü ziyaret edeceğiz.

Geceleme KOUROU’da olack.

OTELİMİZ : Hotel Atlantis Kourou 3*+

7.GÜN/ 9 KASIM 2023 Salvation Islands (ADALAR TURU )

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası 08:30  hareket edecek Katamaran ile Salvation Adlarını ziyarete gideceğiz. Volkanik küçük adalar topluluğu olan bu yörede  Royale ve Saint Joseph adalarını göreceğiz, bir zamanlar Misyonlerin ilk merkezlerinden olan adalarda, daha sonra hapishane olarak da yıllarca hizmet etmişlerdir.ÖĞLE YEMEĞİ- tur içimde yerel restoranda. Dünyaca ünlü yazar  Henri Charrière   nın 1969 yılında yazdığı ‘’ Papillon’’  Türkiye’de KELEBEK ismi ile meşhur olmuş ve yine 1973 yılında çekilen KELEBEK  adlı sinema  eserinde Dustin Hoffman,  Steve McQueen rol almışlardı. Romanda konu edilen ada ve maceranın geçtiği hapishaneler işte buradadırlar.Turumuzu tamamladıktan sonra , yeniden  ana karaya dönüyoruz.

OTELİMİZ : Hotel Atlantis Kourou 3*+

8.GÜN/ 10 KASIM 2023 KOUROU-CAYANNE- PARIS 18:30 17:05+1 AF

Bu sabah kahvaltı sonrası , Cayanne’ne kara yolu ile geçişimizi  yapacağız. Cayanne ‘de şehir turu sonrası Öğle yemeği molası vereceğiz.

Akşam 18:30 da Cayenne ‘den uçuşumuz olacak . PARIS aktarmalı dönüş yolculuğumuz  olacak Geceleme  uçakta.

9.GÜN/ 11 KASIM 2023

İstanbul ‘a varış 17:05

İletişim

Daha Fazla Tur

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page