top of page
SRI LANKA- SALAMAIR- SAW (1)
SRI LANKA- SALAMAIR- SAW (1)

14 Tem Paz

|

SABIHA GOKCEN HAVALIMANI

SRI LANKA- SALAMAIR- SAW (1)

REHBER : UFUK ÜNAL OPR : ECEM AYDIN PAX: 41

Saat ve Yer

14 Tem 2024 20:10 GMT+3 – 22 Tem 2024 14:30 GMT+3

SABIHA GOKCEN HAVALIMANI, Sanayi, 34906 Pendik/İstanbul

Etkinlik Hakkında

1. Gün: SABIHA GOKCEN HAVALİMANI -COLOMBO UÇUŞU (SAW-MCT-CMB 14:55 04:10+1) 

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda saat 11:00 ‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Salamair Havayolları tarifeli seferi ile Maskat aktarmalı olarak Sri Lanka’nın başkenti Kolombo’ya hareket. Yerel saat ile 20:50’de Maskat’a varış. Saat 22:25’de Kolombo’ya hareket. Geceleme uçakta. 

2. GÜN: KOLOMBO VARIŞ – PINNAWALA – DAMBULLA 

Yerel saat ile 04:10’da Bandaranaike Uluslararası Havalimanı'na varıyoruz. Bizleri bekleyen transfer aracımızla yerel rehberimiz eşliğinde alandan ayrılıyoruz. Erken kahvaltı molası vereceğiz. Sonra gezilerimize başlıyoruz. 25 dönümlük bir Hindistan cevizi arazisi olan Pinnawala üzerinden Dambulla'yı ziyaret edeceğiz. Pinnawala'da biberonla beslenen veya serbestçe dolaşan ve kimseye kesinlikle zarar vermeyen yavru filleri göreceğiz. 1975 yılında Pinnawala Fil Yetimhanesi bu nazik devlere bakmak için kuruldu. O zamandan beri yetimhanede 20'den fazla buzağı doğdu. Buradaki bazı fillerin torunlarını bile görmüş olabilir! Sabah 10:00 ve öğleden sonra 2:00'de nehir banyosu yaparken bu filleri görme şansımız olacak. Pinnawala'dan geçerken bir sonraki durağımız Dambulla'daki mağara tapınağı olacaktır. Dambulla'nın antik merkezi, MÖ 1. yüzyıla kadar uzanıyor. Bu bölge birçok kral tarafından yönetilmiştir. Bugün, Dambulla Kaya Tapınağı, Dambulla'nın altın tapınağını çevreleyen muhteşem 5 mağara tapınağında inşa edilmiş en eşsiz çizimlerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Lord Buddha'nın 150 heykelini barındıran duvarlar boyunca zarif mağara resimleri çizilmiştir. İçeriye girdiğinizde altın rengiışıltılar saçan devasa bir Buda heykeli sizi karşılıyor. Turumuzun sonunda Akşam Yemeği ve otelimize transfer. 

OTELİMİZ: CAMELIA RESORT HOTEL 4*vb. 

3. GÜN: SIGIRIYA - ANURADHAPURA - KANDY 

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Sigiriya'ya hareket edeceğiz. 5. yüzyıldan kalma birkale olan ve aynı zamanda bir Dünya Mirası Alanı olan kaya kalesine tırmanacağız. MS 477- 495 yılları arasında Kral Kashyapa tarafından yaptırılmıştır. ''Sigiriya Aslan Kayası'', ormandan 200 metre yükselen sıra dışı güzellikte bir kaledir. Bir sonraki durağımız Sri Lanka'nın eski başkentlerinden biri olan Anuradhapura şehri. Sinhala uygarlığının iyi korunmuş kalıntılarıyla ünlüdür. Buradaki başlıca ilgi çekici yerler Ruwanweli Maha Seya ve Sri Maha Bodhi'dir. Ruwanweli Maha Seya, emanetler içeren yarım küre şeklindeki bir kubbe yapısıdır. Buda'nın kalıntılarından bir Dona, stupada korunur ve bu da onu, onun kalıntılarının herhangi bir yerdeki en büyük koleksiyonu yapar. Jaya Sri Maha Bodhi, Mahamewna Bahçelerinde kutsal bir Bodhi ağacıdır; bilinen bir dikim tarihi ilk kanıtlanmış, dünyanın yaşayan en eski insan eliyle dikilmiş ağacıdır. Budistler arasında Sri Lanka'daki en kutsal emanetlerden biridir ve tüm dünyadaki Budistler tarafından saygı görür. Daha sonra Kandy'ye gideceğiz. Sri Lanka Kralıdöneminin son başkentiydi. Bu şehir başka bir Dünya Mirasıdır. Yolumuz üzerinde çeşit çeşit aromatik baharatların ve meyve ağaçlarının yer aldığı Matale Baharat Bahçeleri’ni ziyeret edeceğiz. Kandy şehrini keşfederek yolumuza devam ediyoruz. Diş Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Kandy'de kraliyet sarayı kompleksinde bulunan bir Budist tapınağıdır. Kalıntı, Singala kralları tarafından tutuldu. Antik tapınak ve kalıntıları nedeniyle, bu tapınak da bir Dünya Mirası Alanıdır. 'Kandy' adı, ihtişam ve ihtişam vizyonları anlamına gelir. Son Sinhala Kralı Sri Vikrama Rajasinha tarafından 1798'de inşa edilen Kandy Gölü'nün çevresinde geziyoruz. Bir çarşı, mücevher müzesi ve sanat ve zanaat sunan Kandy kasabasını ziyaret edeceğiz. Geceleri bir kültürel gösteri de izlenebilir. Geceleme otelimizde yapılacaktır.

 OTELİMİZ: ROYAL KANDYAN HOTEL 4* vb.

 4.GÜN: KANDY– NUWARA ELIYA 

Kahvaltımızın ardından yemyeşil çay tarlaları örtüleriyle kaplı soğuk ve puslu tepelerde en iyi çay bitkilerini gezeceğiz. Gezimiz esnasında bir çay fabrikasını ziyaret edip Seylan Çayının üretim sürecini görme şansımız olacak. Bu tesislerden yayılan cennet kokularını içinize çekip mükemmel şekilde harmanlanmış bir fincan saf Seylan Çayı içeceğiz. Sonra bizleri bekleyen aracımızla şehit turumuzu yapmak üzere yolumuza devam ediyoruz. Nuwara Eliya, dağ iklimi ve manzarasıyla tanınır. Şehrin kalbinde bir rezervuar olan Gregory Gölü'nü ziyaret edeceğiz. 1873 yılında İngiliz Valisi Sir William Gregory tarafından yaptırılmıştır. Göl ve çevresini seyredeceğiz.

 OTELİMİZ: ARALIYA RED HOTEL 4*vb.

 5.GÜN: NUWARA ELIYA – KOLOMBO 

Otelde alınan kahvaltının ardından turlarımıza tam gaz devam edeceğiz. Seyahat etmenin en iyi yolu trendir. Yolculuk Nuwara Eliya (Nona Oya) tren istasyonundan başlayıp Kandy tren istasyonunda sona erecek. Tren istasyonundan çıktıktan sonra Kolombo’ya transfer olacağız. Dinlenmek üzere Kolombo otelimize geçeceğiz. 

OTELİMİZ: FAIRWAY COLOMBO 4*vb. 

6.GÜN: KOLOMBO 

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Kolombo şehir turu. Daha sonra Gangarama tapınağının altın oymalarını ziyaret edeceğiz. Ulusal müzede Sri Lanka tarihi hakkında bilgi edineceğiz. Geceleme Kolombo'da. 

OTELİMİZ: FAIRWAY COLOMBO 4* vb 

7.GÜN: KOLOMBO- NEGOMBO 

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben gezilerimize devam ediyoruz. Orta çağ kiliselerinden ve gürültülü bir pazardan en güzel plajlardan bazılarına kadar çeşitli ilgi çekici yerleri nedeniyle sevgiyle 'Küçük Roma' olarak adlandırılan güneşli bir sahil ve balıkçı kasabası olan Negombo’yu ziyaret edeceğiz. Bandaranaike Uluslararası Havaalanı'na yaklaşık on kilometre uzaklıktadır. Negombo kasabasında çeşitli alışveriş merkezleri ve balık pazarları bulunmaktadır. Bir Eski Hollanda Kalesi de çeşitli ziyaretçileri cezbeder. Bir Hristiyan şehri olan Negombo birçok kiliseden oluşmaktadır. Aziz Mary Kilisesi öne çıkan kilisedir. Büyük ve gösterişli kilise, şehrin başlıca turistik mekanlarından biridir. Geceleme sahil bölgesinde Negombo'da olacak. 

8.GÜN: KOLOMBO- MASKAT- ISTANBUL 05:10 14:10 

Erken saatlerde havalimanına transfer olacağız. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Yerel saat ile 05:10’da İstanbul uçuşumuz var. Yerel saat 07:50’de Maskat Havalimanı’na varıyoruz. Saat 10:10’da İstanbul uçuşumuz için yapacağımız aktarmadan sonra İstanbul saatiyle 14:10’da Sabiha Gökçen havalimanına varış. Turumuzun ve hizmetlerimizin sonu.

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler: • Salamair Havayolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı / Maskat / İstanbul Havalimanı arası, Maskat aktarmalı ekonomi sınıfı uçak bileti * 23+7 kg bagaj hakkı • Sigiriya’da 1 gece, Kandy’de 1 gece, N.Eliya’da 1 gece, Kolombo’da 2 gece, Negombo’da 1 gece olmak üzere 6 gece kahvaltı dahil konaklama • Pinnawala’da 1 akşam yemeği • Programda belirtilen tüm turlar ve transferler • Nuwara Eliya ekonomi sınıfı tren bileti* • Yerel rehberlik hizmetleri (İngilizce) • Ejder Turizm Türkçe rehberlik hizmeti • Zorunlu Sigorta

 Fiyata Dahil Olmayan Servisler: • Yurtdışı Çıkış Fonu (150 TRY) • Kişisel Harcamalar • Bu turun yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI 80 USD’dir. İlk günhavalimanında toplanır. • Kapıda vize ücreti kişi başı 60 USD dir. Önceden online elektronik vize başvurusu kişi başı 60USD'dir

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page