top of page
PERU BOLIVYA SILI UYUNI ARJANTIN KOLOMBIYA THY 1 Gece EZE- 2 Gece SCL- 3 Gece UYU- 4 Gece CUZ- 1 Gece BOG (1)
PERU BOLIVYA SILI UYUNI ARJANTIN KOLOMBIYA THY 1 Gece EZE- 2 Gece SCL- 3 Gece UYU- 4 Gece CUZ- 1 Gece BOG (1)

24 Oca Çar

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

PERU BOLIVYA SILI UYUNI ARJANTIN KOLOMBIYA THY 1 Gece EZE- 2 Gece SCL- 3 Gece UYU- 4 Gece CUZ- 1 Gece BOG (1)

REHBER :SERDAR KÖLÜRBAŞI OPR : MACARENA TOLEDO

Saat ve Yer

24 Oca 2024 10:00 GMT+3 – 04 Şub 2024 10:00 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

 1. GÜN-İSTANBUL – BUENOS AIRES 10:05 – 22:25

Bu sabah saat 06:00’da İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER Turizm  kontuarında yetkililer ile  buluşuyoruz.  Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek  TÜRK HAVA YOLLARI ile Buenos Aires (Arjantin) uçuşumuz başlıyor. Buenos Aires Ezeiza havalimanına varışımızın ardından yerel rehberimiz tarafından karşılanıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen tur otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor. Giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: AERO CENTER HOTEL. vb.

2.GÜN/ BUENOS AIRES - SANTIAGO ( ŞİLİ ) UCUSU 08:50 11:10

Erken saatlerde alacağımız kahvaltımızı takiben otelimizden valizlerimizle birlikte ayrılıyoruz. Havalimanına ulaştıktan sonra bagaj ve pasaport işlemlerimizi yaparak yerel hava yolları tarifeli seferi ile Şili uçuşumuzu yapmak üzere uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Santiago’ya varışımızın ardından tur aracımız ve yerel rehberimiz ile buluşuyor ve şehir turumuza  başlıyoruz. Tur esnasında ilk olarak şehrin en yüksek noktası olan San Cristobal tepesine doğru ilerliyoruz. Bellavista semtinde bulunan bu tepeye füniküler ile çıkacağız. Burada azize Meryem kilisesini ve heykelini ziyaret ettikten sonra kısa bir serbest zaman vereceğiz. Serbest zamanımızın ardından tekrar füniküler ile aşağıya indikten sonra , şehrin tarihi binalarının ve meydanının bulunduğu bölgeye doğru ilerliyoruz. Parlemento Binası, Plaza de Armas (Ana Meydan), Şehir katedrali görülecek yerler arasındadır. Daha sonra ise 1973 yılında Şili’nin tarihini değiştiren olaya tanıklık eden  LA MONEDA (Başkanlık Sarayı) ziyaretimiz olacak. İlk inşa edildiğinde  darphane olarak kullanıma açılan La Moneda sarayı 1846 yılından itibaren Başkanlık Sarayı olarak hizmet vermeye başladı. 1970 yılında Şili başkanı olarak seçilen Salvador Allende , 1973 yılında Pinochet’in ABD yardımıyla gerçekleştirdiği  askeri darbesiyle görevinden alınmak istendi. Teslim olmayı kabul etmeyen ve ancak demokrasiyle görevini bitirmek isteyen Allende, Amerikan savaş uçakları tarafından La Moneda Sarayındaki odasında bomba ile vurularak öldürüldü. Daha detaylı bilgilendirmeleri ve ölümün perde arkasındaki farklı gerçekleri de rehberimiz sizlere aktarıyor olacak.turumuzu da sonlandırmadan önce Şehrin yeni kurulan bölgesinde yer alan Atatürk rölyefini   ziyaret etmek üzere aracımızla Las Condes  semtine doğru ilerliyoruz. Rölyefi ziyaret edip fotoğraflarımızı çektikten sonra otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : NOVAPARK  SANTIAGO CENTRO  3* vb.

 3. GÜN/VALPARAISO & VINA DEL MAR TURU

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızın ardından bugünkü turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün dolu dolu bir gün geçireceğiz. Santiago’nun batısına , Pasifik okyanusu kıyılarına doğru 115 km’lik bir kara yolculuğu yapacağız. Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı , sanatçılar, bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan. Adeta bir açık hava müzesi olan bu şehir 19. Yüzyılın sonlarına kadar çok önemli bir yere sahipti. Bunun sebebi ise Atlantik okyanusundan gelen gemiler pasifik okyanusuna geçişlerinde mola verdikleri önemli bir limandı. Aynı zamanda Şili’nin çok zengin bakır madenlerinden çıkartılan madenler buradan yola çıkardı. 1914 yılında Panama kanalının açılmasıyla beraber şehir önemini yitirdi. Fakat günümüzde turistlerin ve gençlerin mutlaka gelip yaşamak isteyeceği güzellikte bir şehirdir. Valparaiso aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya kültür misarı listesinde yer almaktadır. sonraki durağımız olan Vina Del Mar şehrini görmek üzere tekrar aracımıza geçiyoruz. ÖĞLE YEMEĞİ yol üzerinde yerel bir  restoranda alınacaktır. Bugün yine Şilinin Dünyaca ünlü deniz ürünlerinden  yapılan yemekleri tatma imkanı bulacağız.  Vina del Mar şehri Şarap üretimi için  yetiştirilen üzüm bağlarının kurulduğu ilk yerdir. Fakat Pasifik okyanusunun geceleri olan soğuğu dolayısıyla daha iç bölgelere taşınmıştır. Günümüzde yazlık evlere ve kumarhanelere  ev sahipliği yapmaktadır. Vina del Mar ziyaretimizi tamamladıktan  sonra yola koyuluyoruz. Santiago şehrine döneceğiz. Zamanımız el verirse  dönüş üzerinde Vitacura veya Casa blanca vadilerinde yer alan bağlarda  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARININ   yapıldığı üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak . Bu şarapları tatma imkanı da bulabileceğiz.  Akşam saatlerinde otelimize varıyoruz.

OTELİMİZ : NOVAPARK  SANTIAGO CENTRO  3* vb.

4.GÜN / SANTIAGO - CALAMA (ATACAMA ÇÖLÜ) SCL-CJC UCUS 05:00 07:08

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz. Şili’nin CALAMA şehrine uçuşumuzu gerçekleştirdikten sonra, burada bizi bekleyen özel aracımız ile ATACAMA Çölü üzerinden Chiu Chiu kasabasına devam edeceğiz. Burada gerçekleştireceğimiz Güney Amerika’nın en eski Kiliselerinden biri olan San Pablo Kilisesi ziyaretimiz sonrası yolumuza devam ediyoruz. ŞİLİ- BOLİVYA kara hududuna ulaşıyoruz. Burada geçiş ve Bolivya giriş işlemlerimizi tamamlayacağız (Pasaport işlemleri),bölgede araç değiştiriyoruz. Bolivya tarafında bizleri 4x4 Cipler beklemede olacak,5-6 Kişilik Ciplerimizde yerlerimizi alıyoruz, valizlerimiz Jip personeli tarafından araç üslerine istifleniyor ve branda ile kapatılıyor. Artık hazırız. Bu geçiş noktasının ismi adını hemen yanı başında bulunan yanardağdan alan, OLLOGUE dir. Sınır sonrası bölge artık UYUNİ SALAR (tuz düzlükleri ) olarak adlandırılıyor. Ollogue kapıdan SALAR orta kesimine yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürecektir. Arazi koşulları ve manzara karşısında etkileneceksiniz. TUZ rengi Beyaz artık yavaş yavaş her yanımızı saracak. Konaklayacağımız otelimiz bir TUZ oteldir. Otelimize ulaşıyoruz, Salar Uyuni bölgesinin keyfini yaşamaya başlıyoruz. Akşam Yemeğini otelimizde alacağız.

OTELİMİZ: JARDINES de SAL HOTEL vb.

5.GÜN/ UYUNİ SALAR ( TUZ GÖLLERİ ) TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, bölge turumuz başlıyor. Turumuzda 4x4 ciplerle ilerleyeceğiz. Tuz gölleri ve Volkanik tepeleri görerek tüm Gün arazide yol alacağız bu ıssız ve ilginç coğrafyada farklı bir gün bizleri bekliyor. Tuz gölü (yağmurlu dönemde ) Tuz düzlükleri (yağmursuz dönemde ) UYUNI SALAR, çevresinde meşhur bazı ziyaret noktalarımız olacak. Bunlardan bir tanesi DAKAR RALLİSİNİN parkur startı verildiği anıt-kapı, bir diğeri ise dev kaktüsleri göreceğimiz Kaktüsler adası olacak. Turumuz esnasında bolca fotoğraf çekeceğiz, son bölümde ÖĞLE YEMEĞİ molası veriyoruz. Turumuzun devamında devasa kaktüslerin bulunduğu ve 1200 yaşındaki kaktüsleri görebileceğimiz Kaktüsler adası ( Isla Incahuasi ) yi ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Geceleme Uyuni’de otelimizde.

OTELİMİZ: JARDINES de SAL HOTEL vb.

6.GÜN/ UYUNİ - LAPAZ YOLCULUĞU

Bu sabah erken saatlerde otelden eşyalarımız ile ayrılıyor ve Bolivya’nın başkenti Lapaz a gerçekleştireceğimiz yolculuğumuza başlayacağız. ( Kahvaltımız paket şeklinde olabilir ) Uyuni’den Lapaz kentine yolculuğumuz özel otobüsler ile rehberimizin bölge hakkındaki bilgilendirmelerini dinleyip ve eşsiz manzaraları izleyerek geçireceğiz. Yolculuğumuz yaklaşık 8 saat sürecektir. Lapaz şehrine varışımızın ardından AY VADİSİ ‘’ VALLE DE LUNA ‘’ ve La paz şehir merkezinde San Francisco Kilisesi ve CADILAR PAZARI denilen sokakları göreceğiz ve Lapaz şehrini tanıyacağız. Tur bitimi otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğini otelimizde alacağız. Geceleme Lapaz’da otelimizde.

OTELİMİZ. MIDTOWN HOTEL LA PAZ vb.

7.GÜN  / LA PAZ – PUNO -TITICACA GÖLÜ[ UROS ADASI ]

Kahvaltının ardından, Peru sınırına doğru yöneliyoruz, yol üzerinde Tiwanaku antik kentini ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretimizin ardından yola devam ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk bizi bekliyor. Desaguadero sınır kapısına ulaşıyoruz. Sınır geçişimizi yapacağız ve PERU ‘ya giriş yapıyoruz, geçiş işlemlerimizden sonra Pomata köyüne uğruyoruz ve tepedeki eski Kiliseyi ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizden sonra hiç vakit kaybetmeden PUNO kentine yöneliyoruz, güzergahımızda hemen yolun sağında göreceğiniz GÖL – ‘’ TİTİKAKA GÖLÜDÜR ‘’ Dünyanın en yüksekteki göllerinden birisidir, aynı zamanda hem Peru’ya hem de Bolivya’ya kıyısı vardır. Puno’ya varınca, Göl kıyısına yakın otelimize geçiyoruz, bugün GÖL turumuz olacak. TİTİKAKA GÖLÜ üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak bölgede bilinen bir noktadır. Akşam Yemeği otelimizde alınacaktır. Geceleme Puno’da otelimizde.

OTELİMİZ. SOL PLAZA HOTEL vb.

8.GÜN / PUNO- CUSCO ( LARAYA GECIDI )

Kahvaltının ardından, karayolu ile CUSCO şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz, köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde mola vereceğiz. Öğleden sonra CUZCO ‘ya ulaşıyoruz ve eşyalarımızı otelimize bırakarak, CUZCO şehir turu yapacağız. Eski Katedral Meydanı, KORİKANCHA TAPINAĞI -saray ve ay mabedi başlıca görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Cusco’da yürüyüşler yapmak için serbest saatlerimiz olacaktır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZDE: CASA ANDINA CLASSIC BUTİK vb.

9.GÜN / OLANTAYTAMBO -MACHU PICCU TURU

Sabah çok erken saatlerde otel kahvaltısını takiben trenle tam günlük Inka Medeniyetinin beşiği Machu Pichu turumuzu yapmak üzere Ollantaytambo tren istasyonuna hareket edeceğiz. Kara yolculuğumuz 1,5 saat sürecektir. Machi Pichu treni bu köyden kalkıyor.. Tren yolculuğumuzu PERURAIL firmasının Konforlu /lüx Expedtion kompartmanlarında yapacağız. Yolculuğumuz esnasında bu servisimizde ikramlar olacaktır. Geniş cam pencerelerinden tüm KUTSAL VADİ yolunu izleyerek ilerleyeceğiz. Yine Kutsal Vadi den geçerken dağ yamaçlarında İNKA kale kalıntılarını göreceğiz. Aquacalintes; Tren için Son duraktır - Machu Pichu Ören yerine, dağ yolu servis minibüsleri ile 30 dk lık bir yolculuktan sonra ulaşacağız. Machu Pichu ören yeri ziyaretimizi tamamladıktan sonra, aynı servis araçları ile tekrar Aqua Calientes kasabasına ineceğiz. Öğle yemeği molası veriyoruz, Turumuzun Machu Pichu Ziyareti ve fotoğraf çekimleri için vakti hayli boldur, arzu eden her misafirimiz, rehberimiz ile turunu tamamladıktan sonra, serbestçe ören yeri içerisinde gezisine ve fotoğraf çekimine devam edebilir. Akşam yine aynı yolla CUSCO ‘ya döneceğiz.

OTELİMİZ: CASA ANDINA CLASSIC BUTİK vb.

10.GÜN/ CUZCO-LIMA ( UCUS ) 07:41 09:15

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve Lima uçuşumuzu yapmak üzere Cuzco havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferindeki bilet ve bagaj işlemlerinin ardından yolculuğumuz başlıyor. Varışımızla birlikte şehir turumuza başlıyoruz ..Burası LIMA..diğer ismi ile Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…ÖĞLE YEMEĞ yerel bir restoranda alınacaktır. Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEO ORO DEL PERU ( Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan sonra , Miraflores bölgesine dönüyoruz ve serbest saatlerimiz başlıyor.

OTELIMIZ: NOBILITY HOTEL 4* vb.

11.GÜN / LIMA – BOGOTA UCUSU 06:35 09:55

Bugün sabah saat 07:00’da uçuşumuz var. Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Kolombiya’nın başkenti BOGOTA ‘ya gideceğiz. Varışımızı takiben bizi bekleyen rehberimiz ve özel aracımız ile buluşuyor ve turumuza başlıyoruz, İlk ziyaret noktamız dünyaca meşhur MONSERRATE TEPESİ. Burası  Bogota’nın  güzel manzarasını en iyi görebileceğimiz yüksek bir noktadır. Füniküler ile bu tepeye çıkarak yukarda yer alan bir kiliseyi de ziyaret ederek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Daha sonra şehir turumuzun devamında  ‘’ ALTIN MÜZESİ ‘’ ziyaretimizi yapacağız.  Kolombiya tarihini yakından anlayabileceğimiz en düzenli ve kapsamlı müzedir burası. Aynı zamanda El Dorado hakkında bilgiler alacağız. Şehir merkezinde yürüyüş turu yaparak rengarenk sokaklarında keyifli anlar geçiyoruz. Bol bol fotoğraf çekme imkanımız olacak. Turumuzun sonunda otelimize döneceğiz. Geceleme Bogota ‘da otelimizde.

OTELİMİZ. BH PARQUE 93 HOTEL vb.

12.GÜN/ BOGOTA – ISTANBUL ( 16:25 UCUS SAATI )

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben eşyalarımız ile birlikte çok özel bir bölgeyi ziyaret için Bogota şehir merkezinden özel aracımızla ayrılıyoruz. Turumuz esnasında ziyaret edeceğimiz bölge Zipaquira olarak isimlendirilmiştir. Tuz kayalardan inşa edilmiş Salt Cathedral yani Tuz katedralini göreceğiz. Doğa harikası bir yöre olan ve Kolombiya iç bölgelerinde yılda binlerce turistin ziyaret ettiği kutsal topraklar olarak çok saygı gören bir bölgedir. Turumuz esnasında yerel rehberimizden bilgiler alarak Hz İsa’nın çile yolu olarak bilinen olayın yaşatıldığı 13 duraklı yolda yürüyoruz ve fotoğraflar çekiyoruz. Turumuzu tamamladıktan sonra tekrar özel aracımıza binerek havalimanına doğru yola koyuluyoruz. Bogota havalimanına varışımızın ardından bagaj ve bilet işlemlerimizi yaparak pasaport kontrolünden geçiyoruz dönüş uçuşumuzdaki yerlerimizi alıyoruz. Geceleme uçakta.

13.GÜN / İSTANBUL varış 16:30 +1

Türkiye saati ile 16:30’da İstanbul havalimanına ulaşıyoruz ve anılarla dolu bir turumuz daha sona eriyor

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page