top of page
PATAGONYA TURLARI - THY
PATAGONYA TURLARI - THY

20 Oca Cmt

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

PATAGONYA TURLARI - THY

REHBER :HILDA BERI OPR : MACARENA TOLEDO

Saat ve Yer

20 Oca 2024 09:30 GMT+3 – 29 Oca 2024 09:30 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

1.GÜN* ISTANBUL-BUENOS AIRES 10:20 – 22:25

İstanbul  Havalimanında  saat  07:00 ’da Ejder Turizm yetkilileri ile  buluşmanın ardından Türk Havayolları tarifeli seferindeki bagaj ve check in işlemlerimizin ardından Buenos Aires’ olan direktuçuşumuz için uçaktaki yerlerimiz alıyoruz. Yerel saat ile 22:25’te varışımızı takiben havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile Buenoes Aires’teki otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Oteldeki check in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOWARD JOHNSON PLAZA FLORIDA STREET vb.

2.GÜN* BUENOS AIRES

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ŞEHİR TURU  yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Yarım gün sürecek bu turumuz esnasında , La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron’un kabri, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası ÖĞLE YEMEĞİ(3)  yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra gezimize devam edeceğiz, 3 saatlik Tigre Deltası turuna başlıyoruz. Bu tur Tigre semtine  kara yolu ile  gidiş , nehir ağzı (delta)  bölgesinde turistik tekne ile  nehir gezisini kapsamaktadır.. Turumuzun sonunda otelimize geri döneceğiz. Geceleme otelimizde…

OTELİMİZ : HOWARD JOHNSON PLAZA FLORIDA STREET vb.

3.GÜN* BUENOS AIRES – USHUAIA '' DUNYA'NIN SONU ''05:00 – 08:40

Sabah erken saatlerde Ushuaia uçuşumuzu yapmak için Buenos Aires havalimanına transfer oluyoruz. Dünya’nın Sonu olarak adlandırılan USHUAIA Arjantin’in en güney noktasında yer alan Liman ve yerleşim kentidir. Daha ilerisinde yaşam yoktur. Yerel havayolları ile  gerçekleştireceğimiz uçuşumuzdaki bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Ushuaia’ya varışımızı takiben havalimanında yerel rehberimizi ve özel aracımız ile buluşup otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından odalarımıza yerleşiyoruz ve vakit kaybetmeden , Dünya’nın  en meşhur Milli Parklarından biri olan ATEŞ TOPRAKLARI  Tierra Del Fuego Ulusal Parkı ziyareti için yola çıkıyoruz.

Tierra del Fuego Milli Parkı [ Ateş Toprakları ]

Ateş Toprakları, Güney Amerika'nın güney ucunda aynı adı taşıyan bir büyük adası da olan adalar topluluğu. Macellan Boğazı'nın ötesinde, 53° ile 56° güney enlemleri arasında bulunmaktadır. Milli Parkı ziyaret ettikten sonra otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BAGU USHUAIA HOTEL vb.

4.GÜN* USHUAİA TREN VE TEKNE TURU

Sabah kahvaltımızın ardından bölge turumuza devam ediyoruz. Tam günlük turumuzda ilk olarak katamaran ile Lighthouse (deniz feneri ) ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Ardından Kuş adası’nı ziyaret ediyoruz. Akabinde deniz aslanlarını görme fırsatımız olacak. Tierra del Fuego (Ateş toprakları) olarak adlandırılan bölgede keyifli bir tren yolculuğu gerçekleştireceğiz. Turumuzda Dünya’nın sonu olarak isimlendirilen Fin Del Mundo noktasına 7km lik bir mesafeyi bölgeye getirilen mahkumların taşındığı trenler ile kat ediyoruz. Turumuzun bitiminde tekrar otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BAGU USHUAIA HOTEL vb.

5.GÜN* USHUAİA – EL CALAFATE 11:35 – 17:15

Sabah kahvaltımızın ardından El Calafate uçuşumuzu yapmak için Ushuaia havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından EL CALAFATE ‘ye uçuşumuzu yapıyoruz. El Calafate‘ye varışımızın ardından bizi bekleyen aracımıza geçip otelimize transfer oluyoruz, odalarımızı teslim alıp otelimize yerleşiyoruz,  AKŞAM YEMEĞİ ve Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : CALAFATE HOTEL VB.

6.GÜN* PERITO MORENO BUZULU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza başlıyoruz. PERITO MORENO BUZULU ziyaretini yapmak üzere, otelimizden ayrılıyoruz,  dünyanın en önemli buzulları arasında yer alan bu doğa harikası Milli Parkı ziyaret  ediyoruz. BUZUL  MİLLİ PARKINA ulaşıyoruz. Muhteşem manzarayı daha yakında yaşamak için 1 saat  sürecek bir  TEKNE turuna katılacağız ardından EL CALAFATE ‘YE döneceğiz. Akşam yemeği ve Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ : CALAFATE HOTEL vb.

7.GÜN* EL CALAFATE – PUERTO NATALES

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, eşyalarımız ile otelden ayrılacağız ve Puerto Natales’e yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzu gerçekleştireceğiz. Öğle saatlerinde Puerto Natales kentine ulaşıyoruz , Varışımızı takiben Torres Del Paine Milli Park Turu’na başlıyoruz.

Torres del Paine Mili Parkı Turu

...Yaklaşık bir saat boyunca ıssız bir manzaranın güzelliğini izledikten sonra ilk durağımız, 24 km uzunluğundaki, Sarmiento Gölüne bakan bir manzara noktasına ulaşıyoruz, Hava koşullarına bağlı olarak, buradan Paine dağlarını ve meşhur Paine Tower’ı ilk kez görmeniz mümkün olabilir. Ardından, turumuz ‘Laguna Amarga’ (Bitter Lagoon) da devam ediyor. Yeraltı suları ve yağmurlarla beslenen, mineral ve tuz oranı açısından çok zengin olan bu gölün ismi çok tuzlu suyundan gelmektedir. Ayrıca yaz zamanı flamingolara geçici bir süre ev sahipliği yapar. İkinci durağımız buraya özgü bu güzelliğe hayranlık duyacağınız bir manzara noktası.Ardından turumuzla 1961 de yapılan ve şu an 242,242 hektar arazisi bulunan Torres del Paine National Park’ın içine giriyoruz. Parkın içerisinde, buzulların erimesiyle oluşmuş olan, Nordenskjöld Gölünü görebileceğiniz bir manzara noktasında mola veriyoruz.. Bu gölün oluşum şekli ona mükemmel turkuaz rengini vermektedir. Burada, aynı sıra dağlarda bulunan, Paine Horns granitini görüyoruz. Yaklaşık 12 milyon yıllık olduğu düşünülen bu granit, bölgedeki dev bir magmatik hareketle meydana gelmiştir. Sonrasında, parkın içerisindeki turumuza devam ediyoruz. Turumuzun sonunda.Geceleme otelimizde PURTO NATALES ‘de. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda.

OTELİMİZ : HOTEL COSTAUSTRALİS VB

8.GÜN* PUERTO NATALES – PUNTA ARENAS

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, özel aracımız ile Punta Arenas’a doğru 4 saatlik kara yolculuğumuz olacak. Patagonya coğrafyasını geçiş yapıyoruz. Az nüfusun yaşadığı bu bölgeler ,sessiz ve oldukça sakin yerlerdir. PUNTA ARENAS ‘a Güney Patagonya bölgesi liman şehrine ulaşıyoruz, vakit kaybetmeden turumuza başlıyoruz.

MACELLAN ADASI- PENGUENLER-MİLLİ PARK TURU

Bu turumuz yaklaşık 4 saat sürecektir , kısa br tekne yolculuğu da yaparak Macellan adalarına ulaşıyoruz,Macellan boğazı sularında yer alan bu küçük adalarda on binlerde Güney Patagonya Penguen kolonileri yaşamaktadır. Milli Parkta rehberimiz eşliğinde bu doğa güzelliğini keşf ediyoruz. Yürüyüş ve fotoğraflar çekimi yaptıktan sonra , PUNTA ARENAS merkezine döneceğiz. AKŞAM YEMEĞİ / GECELEME otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL CABO DE HORNOS 4* VB

9.GÜN* PUNTA ARENAS - SANTIAGO de CHILE 12:34 – 15:58

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saate göre lobide buluşuyoruz ve ŞİLİ- SANTIAGO uçuşumuzu yapmak için Punta Arenas havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile  gerçekleştireceğimiz uçuşumuzdaki bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile buluşup Santiago şehir turumuza başlıyoruz. Akşam  YEMEĞİ(1) için  MARCADO – merkez Su ürünleri hali/çarşısına gideceğiz. Yerel bir restoranda BALIK menü  alacağız. Turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : PANAMERICANA PROVIDENCIA 4* vb.

10.GÜN / SANTIAGO de CHILE - BUENOS AIRES 13:00 – 15:00 ISTANBUL 23:50 22:30+1

Bu sabah  otelimizde alacağımız  erken kahvaltıyı takiben eşyalarımız ile otelden ayırılıp havalimanına gideceğiz. Havalimanına gitmeden önce Santiago Katedral Meydanı’na gideceğiz ve - HZ MERYEM tepesi ‘ FUNIKULER ile çıkıp şehri şehri görme fırsatı bulacağız. Ardından hiç kaybetmeden havalimanına geçip bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıp uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Buenos Aires Jorge Newbery havalimanına varışımızın ardından özel aracımız ile buluşup dönüş uçuşumuz için Ezeiza havalimanına transfer oluyoruz. Varışımızı takiben Türk Havayolları direkt uçuşumuz için işlemlerimizi yapıp uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Kalkış saatimiz 23:50. Geceleme uçakta.

11.GÜN / ISTANBUL-VARIŞ 23:50 22:30+1

İstanbul’a Türkiye saati ile 22:30 da varışımız ve anılarla dolu turumuzun sona ermesi.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page