top of page
ORTA AMERİKA TURU - THY- 2 Gece CUN- 2 Gece GUA- 2 Gece SAL- 2 Gece SJO- 1 Gece PTY
ORTA AMERİKA TURU - THY- 2 Gece CUN- 2 Gece GUA- 2 Gece SAL- 2 Gece SJO- 1 Gece PTY

20 Kas Pzt

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

ORTA AMERİKA TURU - THY- 2 Gece CUN- 2 Gece GUA- 2 Gece SAL- 2 Gece SJO- 1 Gece PTY

REHBER : MEHMET AYDIN OPR : MACARENA TOLEDO FINAL PAX: 17

Saat ve Yer

20 Kas 2023 02:20 GMT+3 – 02 Ara 2023 20:10 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

20 KASIM / ISTANBUL – CANCUN 02:25 / 13:05

İSTANBUL Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Ejder Turizm standında uçak saatimizin kalkışından 4 saat önce buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında TÜRK HAVAYOLLARI tarifeli seferi ile Cancun uçuşumuz başlıyor(Gidiş uçuşunda uçak Mexico City'de durup yakıt ikmali yapar, uçaktan inilmez).Yerel saat ile 12:55’de CANCUN’a varışımızın ardından havalimanında karşılanma ve konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. OTELİMİZ: LA QUINTA BY WYNDHAM GARDEN HOTEL 4* vb.

21 KASIM / CANCUN – CHICHEN ITZA MAYA PİRAMİDİ TURU

Sabah çok erken alacağımız kahvaltıyı takiben vakit kaybetmeden Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehri Chichen Itza‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi, jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmaktadır. Bunlar; Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir. Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında bu önemli yapıların yanı sıra salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi ve yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Turumuz sonrası ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Chichen Itza gezimizin ardından Cancun otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

22 KASIM / CANCUN - GUATEMALA CITY - ANTIGUA 12:23 /12:54

Sabah alacağımız kahvaltımızın sonrasında Guatemala City uçuşumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına transferimizin ardından bagaj ve pasaport işlemlerimizi yaparak yerel havayolları ile 1,5 saatlik bir uçuşla Guatemala City kentine varıyoruz. Varışımızı takiben Antigua’ya doğru hareket ediyoruz. Ekvator çizgisine yakınlığından dolayı yıl içerisinde çok fazla mevsim değişikliği yaşanmayan Guatemala’da hava sıcaklığının ne çok soğuk ne de çok sıcak olmayışından ötürü buraya ilkbaharlar ülkesi denmektedir. Yol güzergahımız üzerinde yeşilin birçok tonuyla muhteşem manzaralar bizleri bekliyor olacak. Fırsat olursa fotoğraf molası da vereceğiz. Antigua bölgeye gelen İspanyollardan önce de Mayalar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılan bir merkezdi. Volkanik dağlara yakınlığı ile bilinen şehrin yerleşim yeri olarak kurulmasının en büyük sebeplerinden biride volkanik yapısından dolayı zengin bitki örtüsüne sahip olmasıdır. İspanyolcada ‘’eski’’ anlamına gelen şehrin; eski meydanı, şehir katedrali ve Antigua’nın isminden de anlaşılacağı gibi tarihi sokaklarını yürüyerek gezeceğiz. Yürüyüş turu yaptıktan sonra konaklayacağımız otelimize yerleşerek dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimize yürüyüş mesafesinde olan yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL JAN JORGE 3* vb.

23 KASIM / ANTIGUA – ATITLAN GÖLÜ

Sabah alacağımız kahvaltımızın sonrasında rehberimiz eşliğinde gezilerimize devam ediyoruz. Yolculuğumuzun devamındaki rotamız 2,5 saat sürecek ve Cara Sucia, El Gulsnay, La Hachadura, Los Cerritos, Taxisco ve Escuintla köylerinden geçerek Panahajcel kentine ulaşmış olacağız. Otelimize giderek eşyalarımızı bıraktıktan sonra Atitlan gölü kenarında yer alan bu güzel şehirde çevregezilerimizi yapıyoruz. Atitlan gölünde kısa bir tekne turumuzda olacak. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : JARDINES DEL LAGO 3* vb.

24 KASIM / PANAJACHEL – (LA HACHADURA) SAN SALVADOR (EL SALVADOR)

Bu sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Guatemala – El Salvador sınırına yöneliyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından La Hachadura sınır kapısına varıyoruz. Ülkeye giriş işlemlerimizin ardından konaklayacağımız otelimize doğru transferimiz gerçekleşecek. Otelimize varışı takiben giriş işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra, yarım günlük panoramik şehir turumuzu yapacağız. Şehir merkezinde Metropolitan Kathedrali, Hükümet sarayı, National Theathre göreceğimiz yerler arasında ve yine meşhur Monsenor Romero’nun öldürüldüğü Divina Providencia Chapelini göreceğiz. (Varış saatimize göre kapalı olması durumunda dışarıdan görülecektir.) El Savador uzun yıllar İspanyol sömürgesi olarak soylu aileler tarafından yönetildikten sonra bağımsızlığını kazanmış olmasına rağmen, kakao ve Afrikadan getirilen kahveye elverişli toprakları sebebiyle iç savaşlar ve çatışmalar ile günümüze kadar gelmiştir. Yerel para birimi Amerikan doları olan sayılı Latin ülkelerinden birisidir. Günümüzde gelişme sürecini hızla kat etmektedir. Turumuzun ardından tekrar otelimize dönerek dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BEVERLY HILLS BUSSINES 3* vb.

25 KASIM / MAJESTIC BOQUERON JOYA DE CEREN ARKEOLOJIK ALANI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. ( Bu sabah tura çıkarken yanımıza Mayo-Şort- Havlu hazırlığı yapmalıyız ) İlk olarak Boqueron kraterini görmeye gideceğiz. Milli park bölgesi olan bu yerde yürüyüş turumuzu yaptıktan sonra yine özel aracımız ile Joya de Ceren arkeolojik alanı ziyaret edilecek. Bugün tarihi ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra şehir merkezine 2 saat mesafede olan Costa Del Sol isimli sahil şeridine geçeceğiz. Burası başkente en yakın deniz kıyısı yöresidir. Özel bir Turistik tesiste yerimizi alıyoruz. Bu güzel deniz kıyısı tesisinde hem dinleneceğiz hem de ÖĞLE YEMEĞİMİZİ alacağız. Costa Del Sol plajları denize girmek için çok ideal bir yerdir. Günümüzü burada tamamladıktan sonra akşam saatlerinde yeniden otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BEVERLY HILLS BUSSINES 3* vb.

26 KASIM / SAN SALVADOR – LA UNION - POTOSİ – NIKARAGUA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından La union sınırına varıyoruz. El Salvador’dan çıkış, işlemlerimizi yapıyoruz. Bizleri bekleyen botumuz ile Nikaragua/Potosi sınırına kısa bir deniz yolculuğumuz olacak. Bu yolculuğumuzun sonunda ülkeye giriş işlemlerinin ardından transfer aracımız ile yolculuğumuza devam ediyoruz. Nikaragua’da farklı bir araca geçiş yaptıktan sonra kara yolculuğumuz 2 saat daha sürecek. Nikaragua’nın tarihi şehri Leon’a varıyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından otelimize varıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : HOTEL Hotel El Convento

27 KASIM / CHINANDEGA – GRANADA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık olarak 3,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Nikaragua’nın kolonyal şehri Granada’ya transferimizi gerçekleştiriyoruz. Granada gölü üzerinde yer alan yüzlerce küçük adacığın bulunduğu Las Isletas adaları olarak da adlandırılan yörede tekne turumuz olacak. Sonrasında şehir merkezinde panoramik yürüyüş turu yaparak şehir katedrali ve kolonyal sokaklarını gezerek göreceğiz. Turumuzun ardından Granada şehir merkezinde yer alan otelimize giderek giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizi otelimize yakın bir yerel restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : HOTEL LA MERCED 4* vb.

28 KASIM/ GRANADA – SAN JOSE (KOSTA RIKA)

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Penas Blancas sınırına varıyoruz. Nikaragua’dan çıkış, Kosta Rika’ya giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Daha sonra araç değiştirerek yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından San Jose’ye varıyoruz. Hiç vakit kaybetmeden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzun ana ziyaret noktası MUSEO DE ORO yani Altın Tarihi-Kültür müzesi. Burada Orta Amerika tarihi hususunda bilgiler alıp yerli kabilelerin el sanatlarını ve altın işlemeciliği hakkında bilgiler alacağız. National Teatre ve kent merkezini de geziyoruz. Turumuz sonrasında bu güzel şehirde alışveriş imkanı bulabileceğimiz serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: EXE HOTEL 4* vb.

29 KASIM / SAN JOSE IRAZU VOLKANI

Sabah kahvaltıdan sonra çevre gezilerimize devam ediyoruz. Bugün IRAZU VOLKANI Milli Parkına gideceğiz. ÖĞLE YEMEKLİ bir gezi yapacağız. Irazú Yanardağı, Kosta Rika'da, Cartago şehrine yakın Cordillera Central'da yer alan aktif bir yanardağdır. İsim ya "ara" ve "tzu" ya da yanardağın kenarlarındaki yerli bir köyün adı olan Iztarú'un yolsuzluğundan kaynaklanabilir. Kosta Rika'da geçmişte kışkırttığı felaketler nedeniyle "El Coloso" adıyla biliniyor, Şehir merkezinden yaklaşık 1,5 saat mesafede yer alan ORTA VADİ bölgesine geçiyoruz. IRAZU yanardağı Milli Parkına girişimizi yaparak, VOLKAN kıyısında yürüyüşümüze başlıyoruz. KostaRika’^nın en yüksek yanardağının manzarasını yakından göreceğiz. Kısa yürüyüşlerimiz olacak bugün. Yanardağ ve çevresini gördükten sonra, Orta Vadi bölgesinde colonial kasaba Cartago ziyareti yapacağız. Bu eski yerleşim yerinde Virgen de los Angeles kilisesini göreceğiz. Turumuzun içinde güzel bir Öğle Yemeği bizi bekliyoruz. Öğleden sonra yeniden San Jose’ye dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: EXE HOTEL 4* vb

30 KASIM/ SAN JOSE / PANAMA CITY 17:12 19:42

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak San Jose Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizi yaparak yerel havayolları ile 1,5 saatlik bir uçuşla Panama City kentine varıyoruz. Varışımızı takiben konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: PLAZA PATILLA INN 4* vb

1 ARALIK / PANAMA CITY - ISTANBUL 19:55 16:35+1

Sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız Panama kanalı olacak. Burası çok yoğun ziyaretçi akımına uğrayan bir merkezdir. Kanalının yapımını anlatan ve gemilerin geçişini görebileceğimiz önemli bir nokta. Kanal ziyareti sonrası Panama Vieja olarak bilinen eski Panama şehir merkezini göreceğiz. Burası Panama’nın büyük bir şehir olmadan önce merkezi olarak bilinen bölgenin günümüze kalmış kolonyal merkezidir. Eski ve tarihi binalarını, sokaklarını görerek fotoğraflarımızı çektikten sonra Özel aracımız ile havalimanına transfer olduktan sonra İstanbul uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi tamamlıyoruz. TÜRK HAVAYOLLARI ile 20:20’de kalkacak olan uçağımız İstanbul’a hareket edecek. Geceleme uçakta.

2 ARALIK / ISTANBUL 16:50

İstanbul havalimanına varışımızın ardından anılarla dolu turumuz sona eriyor…

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page