top of page
Moğolistan Turu 8Gün Miat
Moğolistan Turu 8Gün Miat

16 Haz Paz

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

Moğolistan Turu 8Gün Miat

REHBER : RAMIG ZAHIRLI OPR : ECEM AYDIN PAX: 36

Saat ve Yer

16 Haz 2024 14:10 GMT+3 – 23 Haz 2024 13:30 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

1. GÜN: İSTANBUL – ULAN BATOR 14:30 03:10+1 

Bugün 11:45’te İstanbul Havalimanında EJDER TURIZM standında buluşma, check in işlemlerimizi takiben MIAT Hava Yolları tarifeli seferi ile başkent Ulan Bator’a yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta. 

2.GÜN: ULAN BATOR 

Sabah erken saatlerde Moğolistan Ulan Bator Havalimanına ulaşıyoruz. Alandan özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde ayrılacağız. Otelimize varışta ERKEN KAHVALTI servisi alacağız. Odalarımız hazır hale geldiği saatlerde, eşyalarımızı odalarımıza bırakacağız, daha sonra kısa bir dinlenmeyi takiben, ŞEHİR TURU başlayacak. Moğolistan milli müzesini ve Sukhbataar meydanı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz Geceleme otelimizde. 

Otelimiz: International Hotel in Ulaanbaatar 3* vb 

3.GÜN: ULAN BATOR- KARAKORUM

 Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Büyük Moğol İmparatorluğunun eski başkenti Karakourum’a doğru kara yolculuğumuz başlıyor (380 km). Varışta Karakourum müzesini ziyaret edeceğiz, AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme Ger Çadır kampında.

 4.GÜN: ORHUN YAZITLARI

 Kahvaltımızın ardından muhteşem Orhun Anıtları’nı görmek için yola çıkıyoruz (100 km). Kitabeler 8.yy’ın başlarında eski Türk alfabesi ile yazılmıştır. Karakorum’un 50 km Kuzeyindedir. Akşam üzeri Karakorum’a dönüyoruz. Karakorum’u geziyoruz ve AKŞAM YEMEĞİ ve, geceleme çadır kampımızda. Orhun Yazıtları, Göktürk Yazıtları ya da Köktürk Yazıtları, Eski Türkçe (𐰃𐰺𐰞𐱃𐰔D∶𐰣𐰴𐰺) Türkleri'nin bilinen ilk alfabesi olan Orhun alfabesi ile Göktürkler tarafından yazılmış yapıtlardır. Birçok kişi ilk Türkçe yapıt olarak bilse de ilk Türkçe yapıt Çoyr Yazıtıdır. Orhun yazıtları Türkçenin tarihsel süreçteki gramer yapısı ve bu yapının değişimiyle ilgili bilgiler verdiği gibi Türklerin devlet anlayışı ile yönetimi, kültürel ögeleri, komşuları ile soydaşlarıyla olan ilişkileri ve sosyal yaşantısıyla ilgili önemli bilgiler içermektedir. 

5.GÜN: KARAKORUM

 Bugün kampta alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz olacak. Doğa içinde, çevreyi keşf etmek için güzel bir vaktimiz olacak. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme ger kampta.

 6.GÜN: KARAKORUM- ULAN BATAR

 Kahvaltımızın ardından Ulanbataar'a doğru yola çıkıyoruz. Oraya vardığımızda karşılanıyoruz. Otelimize yerleşme ve şehirde serbest saatlerimiz olacak. Otelimiz: International Hotel in Ulaanbaatar 3* vb  

7.GÜN: Terelj National Park ve Cengiz Han Turu 

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Terlj Milli Parkına doğru yola çıkacağız. Bu gezimiz içinde CENGİZ HAN heykelini ziyaret ediyoruz, diğer ziyaret noktalarımız Aryabal Meditation Temple ve Gorkhi Terelj National Park ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında alınacaktır. Turumuzun sonunda yeniden Ulan Bator’a döneceğiz. Geceleme otelimizde. 

8.GÜN: ULAN BATAR- ISTANBUL 08:00 12:30 

Bu sabah erken saatlerde 04:30 Ulanbataar havalimanına geçiyoruz. İstanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor. 12:30 da İstanbul ‘a ulaşıyoruz. Turumuzun sona ermesi.

 TUR ÜCRETİNE DAHİL HİZMETLER:

 • *Miat Havayolları ile İstanbul-Ulan Bator -İstanbul Ekonomi Uçak Bileti • *3 Gece Ulan Bator 3 Gece Karakorum, Karakorum’da GER KAMP (Moğol Çadırı) konaklama (Çadırlar 2 Kişilik otel düzenindedir.) • *Ulan Bator’a 3 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama • *3 AKŞAM YEMEĞİ • *1 ÖĞLE YEMEĞİ • *1 ERKEN KAHVALTI • Tüm müze girişleri, tüm transferler ve çevre gezileri • Türkçe rehberlik hizmeti • Zorunlu Sigorta

 TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • 150 TL çıkış harcı • Programda belirtilmeyen diğer öğünler • Yerel rehberler ve yerel personeller için Tipler Kişi Başı 100 USD’dir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page