top of page
KÜBA TURU APEX OZEL - W2FLY
KÜBA TURU APEX OZEL - W2FLY

26 Nis Cum

|

Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

KÜBA TURU APEX OZEL - W2FLY

REHBER : SEHNAZ SOYDAN OPR : BURAK AYHAN TOTAL PAX;

Saat ve Yer

26 Nis 2024 14:20 GMT+3 – 03 May 2024 20:50 GMT+3

Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

1.GÜN/ MADRID – HAVANA 26 Nisan 2024

Madrid’den uçağımız 14:45’de Havana’ya hareket edecek. Havana yerel saati ile varış 17:30. Havana’ya varışımızı takiben alanda bizleri bekleyen REHBERİMİZ tarafından karşılanıyor. ÖZEL ARACIMIZ ile Havana otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme HAVANA otelimizde. AKŞAM YEMEĞİ ve GECELEME Otelimizde.

OTEL: COMODORO HOTEL vb.

2.GÜN: GÜN/ HAVANA- CIENFUEGOS – TRINIDAD 27 Nisan 2024

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Küba’nın en güzel şehirlerinden olan CIENFUEGOS TURU için yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’a varış otelimize yerleşme. TRINIDAD’da HERŞEY DAHİL KONSEBİNDE AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde.

OTEL: HOTEL CLUB ANCON vb.

3.GÜN TRINIDAD -SANTA CLARA – VARADERO 28 Nisan 2024

Kahvaltı sonrası TRINIDAD ŞEHİR TURU. UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüzde Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Tur sonrası Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren SANTA CLARA TURU için yola çıkacağız. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmının geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra naaşının getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che”nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz Otelimize yerleşme. HERŞEY DAHİL KONSEPTİNDE AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde.

OTEL: 4* TUXPAN HOTEL vb.

4.GÜN / VARADERO 29 Nisan 2024

Kahvaltı sonrası KATAMARAN CRUCERO DEL SOL TURU için Marina’ya gidiş. Katamaranımızla hareket ederek Cayo Blanco adasına gidiyoruz. Burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkarıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz,karides vb) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz. Gün boyunca ayrıca ücretsiz içeceklerle serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi. Gezimizden sonra Varadero’ya otelimize dönüş. HERŞEY DAHİL KONSEPTİNDE AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde.

OTEL: 4* TUXPAN HOTEL VB.

5.GÜN/ VARADERO - HAVANA 30 Nisan 2024

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Havana’ya transfer. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuk sonrası HAVANA TURU. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme otelimizde. AKŞAM YEMEĞİ ve GECELEME Otelimizde.

OTEL: 4* CUBANACAN COMODORO HOTEL VB.

6.GÜN/ HAVANA 01 Mayıs 2024

Çok erken saatte (muhtemelen kahvaltı almadan) otelden 1 Mayıs kutlamaları için Devrim Meydanına hareket ediyoruz. Kutlamalar sonrası AMERİKAN ARABALARI İLE HAVANA TURU. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra ambargo nedeniyle bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında kısa bir gezi yapacağımız. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel Sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hızmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tankları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. AKŞAM YEMEĞİ ve GECELEME Otelimizde.

OTEL: 4* CUBANACAN COMODORO HOTEL VB.

7.GÜN/ HAVANA - PINAR DEL RIO –HAVANA 02 Mayıs 2024

Kahvaltı sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla bir açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. VINALES VADISI ve PINAR DEL RIO TURU’na başlıyoruz.UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini, tarih öncesi duvar resimlerini ve yerli mağralarını ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda Öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. AKŞAM YEMEĞİ ve GECELEME Otelimizde.

OTEL: 4* CUBANACAN COMODORO HOTEL VB.

8.GÜN / DÖNÜŞ GÜNÜ – HAVANA – MADRID 03 Mayıs 2024

Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası HEMINGWAY TURU. 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesi olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yarım gün sürecek olan turumuz sonrasında dönüş uçuşumuz için havalimanına geçeceğiz. Havana’dan uçağımız yerel saat ile 20:50’de hareket edecek. Geceleme uçakta.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page