top of page
KÜBA CANCUN 1 MAYIS / Özel Grup
KÜBA CANCUN 1 MAYIS / Özel Grup

27 Nis Cmt

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

KÜBA CANCUN 1 MAYIS / Özel Grup

REHBER : AYK BAKLACIOGLU OPR : BURAK AYHAN TOTAL PAX;

Saat ve Yer

27 Nis 2024 02:00 GMT+3 – 06 May 2024 10:00 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

26 NİSAN 2024 İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA, SAAT 22:00

[ Tur hareket tarihinde, Uçuş saat gece yarısını geçe 02:00 olduğu için, tarih olarak dikkat ediniz ] Akşam, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER TURIZM bankolarında saat 22:00 ‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile Havana’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta olacaktır.

27 NİSAN 2024 / 1.GÜN: ISTANBUL- HAVANA THY uçuş saati: 02:10 07:45

Sabah 07:45’te Küba’nın başkenti Havana’ya ulaşıyoruz. Havalimanında karşılanma ve rehberimiz eşliğinde, konaklayacağımız tesise geçerek, eşyalarımızı bırakıyoruz. Daha sonra gezimize başlıyoruz.  HAVANA ŞEHİR TURU ÖĞLE YEMEKLİ TUR * Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Geceleme Havana

Otelimiz: Paseo 4* vb.

28 NİSAN 2024/ 2.GÜN: CIENFUEGOS - TRINIDAD

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Turumuzun sonunda Trinidad’da Casa Particular konaklama olacaktır.

29 NİSAN 2024/ 4.GÜN: TRINIDAD

Sabah kahvaltımızın ardından Trinidad tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz, Canchánchara Bar’da özel yöresel kokteylden tadacağız, Bugün ayrıca Ancon sahiline gideceğiz. Denize girme imkânımız olacaktır. Geceleme Casa Particular konaklama olacaktır.

30 NİSAN 2024/ 5.GÜN: TRINIDAD - SANTA CLARA – HAVANA

Sabah kahvaltımızın ardından saat 08:30’da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.  Otelimiz: Paseo 4* vb.

01 MAYIS 2023/ 6.GÜN: HAVANA

BUGÜN 1 MAYIS* İŞÇİ BAYRAMI** Küba’da Özel bir sabah başlıyor. Çok erken saatlerde yola çıkıyoruz. Bugün ÖZEL OLARAK ayrılmış günümüz. ÖZEL bayram günü etkinliği ..ve DEVRİM sabahı kortejlerine katılmak üzere Devrim meydanına gideceğiz. Binlerce insan içerisinde ellerimizde bayraklarla kutlamalara katılacağız (gelirken yanınıza Türk Bayrağı alınız). Kutlamalar sonrası Serbest günümüz. Geceleme Havana.

Otelimiz: Otelimiz: Paseo 4* vb.

02 MAYIS 2023/ 7.GÜN: PINAR DEL RIO – VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz olacak. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve Vinales’te yerel bir Puro Çiftliği’ni ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.

Otelimiz: Otelimiz: Paseo 4* vb.

03 MAYIS 2023/ 8.GÜN: HAVANA – CANCUN 10:30 10:50

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Erken saatlerde Havana Havalimanı’na geçiyoruz. YEREL HAVAYOLLARI ile CANCUN‘a uçuş. Varışımızı takiben alanda karşılanma. Dinlenme ve kent merkezinde serbest saatler geceleme otelimizde.

Otelimiz: Wyndham Garden 4* vb.

04 MAYIS 2023/ 9.GÜN: CANCUN

CHICHEN ITZA TURU  ‘’  MAYA  ANTİK KENTİ  ‘’  CENOTE ANTİK HAVUZ  YÜZMELİ

Kahvaltının ardından erken saatlerde, hareket saatimiz 07:30 , UNESCO  tarafından Dünya Mirası listesine alınan, Dünyanın 7 harikasından biri olan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Mayalar’ın en ilginç yapılarından El Caracol – Gözlemevi, Chichen Itza’da bulunmaktadır. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı (Bu yapıların duvar resimlerinde, Tolteklerin Chichen Itza’yı fethi ve Maya liderlerinin kurban edilişi resmedilmiştir); Rahibeler Manstırı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Chichen Itza keşfinin ardından ÖĞLE YEMEĞİ mizi yerel bir restoranda alacağız.  Yine burada yeralan CENOTE isimli antik Maya kuyularından bir tanesinde yüzme molası vereceğiz.Bu kuyularda bir zamanlar insan kurban edildiği söylenir. Kutsal olduğuna inanan Maya halkı bu törenleri bu yerlerde yaparlarmış. Daha sonra yeniden ünlü tatil merkezi Cancun’a hareket ediyoruz ve öğleden sonra saatlerinde otelimize geri geliyoruz.

Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Wyndham Garden 4* vb.

05 MAYIS 2023/ 10.GÜN: CANCUN

Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Cancun’un ünlü Isla de Mujeres adasına özel katamaran ile yolculuğumuz olacak. Bu tropik adada yüzme için serbest zamanlar. Daha sonra tekrar katamaranımız ile limana dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

06 MAYIS 2023/ 11.GÜN: CANCUN – ISTANBUL 13:50 10:00+1

Sabah otelimizde kahvaltı sonrası havalimanı transferimiz yapılıyor. 13:50 Türk Hava Yolları uçuşu ile İstanbul uçuşumuzu yapıyoruz. Geceleme uçakta.

07 MAYIS 2023/ 12.GÜN: ISTANBUL varış.

10:00’da İSTANBUL Havalimanı’na ulaşıyoruz. Turumuzun sona ermesi.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page