top of page
İRAN TURU- MAHAN AIR-5GÜN
İRAN TURU- MAHAN AIR-5GÜN

01 Kas Çar

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

İRAN TURU- MAHAN AIR-5GÜN

REHBER : ONUR BARUT OPR : LEILA IRAVANI

Saat ve Yer

01 Kas 2023 13:15 GMT+3 – 05 Kas 2023 09:30 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

1. Gün/ISTANBUL- TAHRAN 13:15 16:45 1 Kasım

İstanbul Havalimanında saat 09:00’de EJDER TURİZM rehberi ve görevlisi ile buluşma. Mahan havayolları tarifeli seferi ile saat 13:15’te İran’ın başkenti Tahran’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16:45’te Tahran’a ulaşıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından Rehberimiz ve özel aracımız ile buluşma. Tahran panoramik şehir turuna başlıyoruz. Tahran, İran'ın başkenti, Tahran Eyaleti'nin merkezi ve 15 milyonu aşan metropol nüfusuyla İran'ın en büyük kentidir. Hazar Denizine yaklaşık 100 km uzaklıkta, Elburz Dağlarının güney yamaçlarında bulunur, Tahran'da yapacağımız şehir turumuzda; Azadi Meydanı, Burçe Milad ve Tahran’ın geniş caddelerini gördükten sonra otelimize hareket ve konaklama.

Otelimiz:Tahran Grand 2 Hotel 4*

2. Gün/ TAHRAN – KAŞAN – ISFAHAN 2 Kasım

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Tahran’dan ayırılıyoruz. Eşyalarımız ile aracımıza yerleşiyoruz. İlk günden kalan TAHRAN çevresinde görülmesi gereken önemli mekânları ziyaretlere devam edeceğiz. İran’ın tarihi hakkında bilgiler alacağımız Kaçar Hanedanı’nın Avrupa mimarisinden etkilenerek yaptırdığı Gülistan Sarayı, Sonrasında Selçukluların başkenti Rey şehrine hareket, Selçuklu hükümdarı Tuğrul Han Türbesi ziyaret edilerek yolumuza devam ediyoruz. Daha sonra köklü bir geçmişe sahip olan ve eskiden büyük önem taşıyan kervan yolu üzerinde yer alan Kaşhan kentini geziyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçesi, önemli arkeolojik sitelerinden biri olan Siyalk Tepesi, Kashan’ın önemli ailelerinden biri olan Borjedi Ailesi’ne ait Borucerdiler Evi görülecek yerler arasındadır. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra İsfahan’a hareket ve otelimize varış. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Piroozy Hotel Isfahan 4*

3.Gün/ ISFAHAN 3 Kasım

Sabah kahvaltı sonrası İSFAHAN çevre gezilerimize devam edeceğiz. Dünyanın yarısı denilen İsfahandır. İsfahan Şehri Müslüman tarafından 640 yılında fethedilmiştir. Selçuklu Hükümdarı Tuğrul Bey’in başkent yaptığı ve torunu Melik Şah’ın geliştirdiği bu şehrin tarihi köprüleri panoramik olarak görülecektir.

Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Nakşı Cihan Meydanı, İmam Camii, Ali Gapu Sarayı, Kapalı Çarşı, Kırk Sütun Sarayı görülecek yerler arasındadır. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan meydan için dünyanın en büyük meydanlarından biri olduğu söylenmektedir. Eski adı Meydan-ı Şah’dır. Meydanın çevresini oluşturan binada kapalı çarşı bulunur. Ali Gapu sarayı 6 katlı yapısıyla meydana hâkim durumdadır. Bu yapının 20 tane sütunu ve önündeki havuzda yansıyan 20 sütun görüntüsü vardır. Böylece toplamda 40 sütun görüntüsü oluştuğu için buraya Kırk Sütun Sarayı ismi verilmiştir.

Öğle yemeği den sonra Qeysarie pazarı (KAPALI ÇARŞI) Isfahan ‘da alışveriş molası vereceğiz. İsfahan, İran'da bulunan Qeysarie pazarı veya Soltani pazarı olarak da bilinen tarihi bir pazardır. Qeysarie pazarındaki ana ticari faaliyetler halı ve kilim satışlarıdır. Çarşı, Safevi döneminde en büyük ve en lüks ticaret merkezlerinden biriydi.

İran’ın en önemli kilisesi olan Vank Kilisesinin de bulunduğu Culfa bölgesini ziyaret edeceğiz. Ardından otelimize hareket ve konaklama.

Otelimiz: Piroozy Hotel Isfahan 4*

4.Gün/ ISFAHAN – ABYANE – KUM – TAHRAN 4 Kasım

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İsfahan’dan ayrılacağız. İran’ın en butik köyü lakaplı Abyane köyünü ziyaret edeceğiz. Halkın gündelik hayatını ve rengârenk yöresel kıyafetlerini sergiledikleri köyde deneyimleyeceğimiz bir gün olacak. İran'ın dini merkezi olarak kabul edilen Medreseleriyle ünlü KUM şehrine hareket edeceğiz. Kum’da Hz. Masume Camii ve kabrinin, ziyaret edeceğiz.  Daha sonra Tahran’a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Remis (İbis) Airport Hotel 4*

5.Gün/ TAHRAN / İSTANBUL 06:40-09:35 5 Kasım

Otelimizden çok erken saatlerde ayrılacağız. Havalimanına transferimizi takiben check-in işlemlerimizi yapacağız. İstanbul yolculuğumuz başlıyor. Yerel saat 09:35’te İstanbul Havalimanına varıyoruz. Turumuzun ve hizmetlerimizin sonu.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

· Mahan Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul- Tahran gidiş dönüş ekonomi uçak bileti

· 3/4/Butik otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.

· Tahran (2), İsfahan (2) ve Belirtilen bütün şehir gezileri

· Alan- otel- alan transferleri

· 1 öğle yemeği

· Türkçe Tur rehberi hizmetleri

· Müze, Ören yeri vb yerler giriş ücretleri

· Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli

· Zorunlu Seyahat sağlık Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

UYARI!

Tüm katılımcılar, bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

Ücrete Dâhil Olmayanlar

· 150 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)

· Kişisel harcamalar, belirtilmeyen diğer öğünler.

· Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm yabancı otobüs şoförleri, gidilen restoranlardaki yabancı garsonlar, otellerdeki yabancı Bell boylar, sınır geçişlerindeki yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 35 USD (Tavsiye edilen) kişi başı alanda toplanacaktır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page