top of page
Güney Afrika Turu - THY - 12Gün (5 GUN CPT+2 GUN PIL+3 GUN JNB) (2)
Güney Afrika Turu - THY - 12Gün (5 GUN CPT+2 GUN PIL+3 GUN JNB) (2)

19 Oca Cum

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

Güney Afrika Turu - THY - 12Gün (5 GUN CPT+2 GUN PIL+3 GUN JNB) (2)

REHBER : AYSEGUL KUDUNOGLU OPR : KADIR BASKAYA TOTAL PAX; 40

Saat ve Yer

19 Oca 2024 02:00 GMT+3 – 30 Oca 2024 06:30 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

İstanbul Havalimanı Buluşma 22.00

[ Uçak tarihinden bir gün önce ] saat 22.00’da İstanbul Havalimanında Ejder Turizm operasyon sorumlusu ile buluşmamız var. İşlemlerimizi ve check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Güney Afrika yolculuğumuz başlıyor. Uçuşumuz gece yarısında.

1.Gün / İSTANBUL – CAPE TOWN (19 OCAK)

Gece 02:05 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile uçuşumuzu yapıyoruz.

Sabah saat 12:20’de Cape Town’a ulaşıyoruz. Varışta havalimanından özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otele giriş yapıyor, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenme ardından ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün panaromik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo-Kaap Bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durağı ise Cape Town Water Front. Burası masa dağı manzarası ve okyanusun büyüleyici güzelliği ile alış veriş yapabileceğiniz ve restoranların bulunduğu bir liman bölgesidir.

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL

2.Gün / CAPE TOWN / HOUTBAY –ÜMİT BURNU (20 OCAK)

Bugün kahvaltı sonrası serbest günümüz var.

Arzu eden misafirlerimiz için ekstra turumuz olacak.

OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL

3.Gün / CAPE TOWN / MASA DAĞI – ROBBEN ADASI (21 OCAK)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı.

Arzu eden misafirlerimiz için ekstra turumuz olacak.

OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL

4.Gün / CAPE TOWN / STELLENBOSCH ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIM TURU(22 OCAK)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı.

Arzu eden misafirlerimiz için ekstra turumuz olacak.

   OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL

5.Gün / CAPE TOWN (23 OCAK)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alışveriş, dinlenme ve gezme fırsatı.

6.Gün / CAPE TOWN – JOHANNESBURG (24 OCAK)

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. 05:50 uçağı ile Johannesburg yolculuğumuza başlıyoruz.

Bugün uçuşumuzun ardından Johannesburg şehir turumuzu yapacağız. Mandela Meydanı, Sandton, Mandela Köprüsü, Meclis Binası turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sona erdikten sonra otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4*

7.Gün / JOHANNESBURG (25 OCAK)

Bugün ekstra turumuza katılmayı tercih etmeyen misafirlerimiz Johannesburg’ta ki otelimizde konaklamaya devam edeceklerdir. Bugün ilave ücret ödeyerek Safari / Sun City / Lesedi Köyü paketine yükseltme yapabiliyorsunuz. ( Bu paket için kararınızı tur hareketine 30 GÜN kala bize iletin lütfen )

PİLANESBERG MİLLİ PARKI – SAFARİ – LESEDİ KÖYÜ EKSTRA TUR PAKETİ [ 2 Gece 3 Gün – 2 Öğle Yemekli 300$ ]

8.Gün / SUN CITY (26 OCAK)

Sun City eğlence ve kumarhaneler bölgesidir. Bu dünyaca ünlü sayfiye ve kumarhaneler bölgesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi burada alacağız. Öğle yemeğimizden sonra Sun City, eğlence merkezinde serbest vaktimiz olacak. Bölgede bulunan büyük kumarhaneler, barlar ve restoranların yanı sıra su parkları ve isteyen misafirlerimiz çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ: THE KİNGDOM RESORT 4*

9.Gün / LESEDİ KÖYÜ – JOHANNESBURG (27 OCAK)

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden valizlerimizle ayrılıp Lesedi Kabile Köyüne doğru yola çıkıyoruz. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video

prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Turumuzun sonunda Johannesburg’ta ki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4*

10.Gün / JOHANNESBURG / (28 OCAK)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman.

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4*

11.Gün / JOHANNESBURG – İSTANBUL (29 OCAK)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest saatlerimiz olacak. Bugün son günümüz. Rehberimiz eşliğinde planlar yapabilirsiniz. Bugün uçuş saatimiz 19.15. Saat 16.30’da en geç havalimanında olmamız gerekmekte. Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Türk Hava Yolları direkt uçuşu ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

12.Gün / İSTANBUL (30 OCAK)

İstanbul Havalimanı’na 06:30’da varış. Turumuz burada sona eriyor.

EKSTRA TURLAR

HOUTBAY- ÜMİT BURNU TURU(KİŞİ BAŞI 140 USD): Cape Yarımadası'nın Atlantik kıyısındaki şirin birbalıkçı köyü olan Hout Bay, tarihi bir şehir merkezi, hareketli bir limanı, şarap imalathaneleri ve denizyaşamı ile pastoral bir tatil yeridir. Cape Town'dan sadece 20 kilometre uzaklıkta olan bölgede Ümit Burnu tabelası altında fotoğraf çekilmeden dönmüyoruz!

MASA DAĞI – ROBBEN ISLAND TURU (KİŞİ BAŞI 120 USD):

Güney Afrika’nın Cape Town şehrine bakan düz tepeli bir dağ olmasından dolayı ‘masa dağı’ olarak adlandırılan bu bölge, önemli bir turistik cazibe merkezidir. Turumuzda dünyanın en modern teleferikleri ile bu dağın tepesine çıkıp doyumsuz manzaranın tadını çıkaracağız. Daha sonra Güney Afrika Cumhuriyeti’nin ilk siyahi başkanı(1994) olan Nelson Mandela’nın 27 yılını geçirdiği bu hapishaneyi rehberlerimiz eşliğinde geziyoruz. 17. Ve 20. yüzyıllar arasında hapishane ve askeri üs olarak kullanılan Robben Adası’nda demokrasi ve özgürlüğün,baskı ve ırkçılık üzerindeki zaferine tanıklık edeceğiz.

STELLENBOSCH TURU (KİŞİ BAŞI 100 USD):

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Güney Afrika’nın en meşhur üzüm bağlarının bulunduğu ve eski yapıların varlığını koruduğu ve bulunduğu bölgede ki vadiye de ismini veren Stellenbosch Kasabasını ziyarete gidiyoruz. Bu ziyaretimiz esnasında öğle yemeğimiz alıyoruz. Ardından el yapımı çikolata dükkanları ve şarap tadımı yapabileceğimiz üzüm bağlarına gidiyoruz.

SUN CITY & PILANESBERG SAFARI TURU & LESEDI 2 GECE 3 GÜN (KİŞİ BAŞI 300 USD):

Güney Afrika’nın Kuzey batı eyaletinde olan Pilanesberg bölgesinde safari araçlarımızla vahşi doğanın içinde 4x4 araçlarımızla safari yapacağız. Ertesi gün Sun City, tatil köyü ve aynı zamanda casinosu olan büyük bir komplekstir. Sun City bölgesinde zaman geçirecek ve öğle yemeğimizi alacağız.Daha sonra Pilanesberg bölgesinde konaklama yapacağız. 3. Gün sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Afrika’nın etnik ve kültürel tarihini tecrübe edip kabile dönemini öğreneceğimiz yerel kabile hayatını yerinde göreceğimiz

Lesedi Köyüne gidiyoruz. Lesedi köyümüzü ziyaretimiz sırasında öğle yemeğimizi bu köyde alıyoruz. Turumuzun sonunda Johannesburg’a geri dönüyoruz.

GOLD REEF CITY ALTIN MADENLERİ & TEMA PARK TURU + APARTHEID (KİŞİ BAŞI 100 USD):

Eskiden bir altın madeni olan, şimdilerde temalı eğlence parkı olarak hizmet veren Gold Reef City ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretimiz esnasında şu an da aktif olarak altın çıkarılmayan gerçek bir altın madenine gireceğiz. Ziyaretimiz sonrasında Gold Reef City Tema Parkında eğlenceli dakikalar sizleri bekliyor olacak.

Ücrete Dâhil Hizmetler;

· Türk Havayolları ile İstanbul-Capetown / Johannesburg-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

· Capetown-Johennesburg tek yön yerel hava yolu bileti

· 5 Gece CapeTown ve 5 Gece Johannesburg

NOT: İlave ücret(EXTRA-UPGRADE) Sun City -Plannesberg turuna katılan misafirlerimiz; 5 Gece Cape Town 3 Gece Johannesburg 2 Gece Plannesberg bölgesinde konaklar.

· Toplam: 10 Gece 3/4 yıldızlı ve butik otellerde konaklama

· Tüm kahvaltılar

· CAPE TOWN ŞEHİR TURU

· JOHANNESBURG ŞEHİR TURU

· Türkçe rehberlik hizmeti

· Seyahat sigortası (Covid-19 kapsamlı)

· Havalimanı –Otel-şehir -Tüm transferler

Ücrete Dahil Olmayan Detaylar;

· Yurt Dışı Çıkış Hariç (150 TL)

· Tur Bahşişleri (Kişi başı 60 $ olacak şekilde havalimanında toplanır)

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page