top of page
Güney Afrika Turu - THY - 12Gün
Güney Afrika Turu - THY - 12Gün

05 Eki Per

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

Güney Afrika Turu - THY - 12Gün

REHBER : HÜSEYİN KOZLU OPR : KADİR BAŞKAYA

Saat ve Yer

05 Eki 2023 01:50 GMT+3 – 16 Eki 2023 05:30 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

İSTANBUL Havalimanı buluşma 22:00

[ Tarihte bir gün önce ] saat 22:00 da İstanbul Havalimanında Ejder Turizm yetkilisi ile buluşmamız var. İşlemlerimizi ve check in tamamlayarak;  TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile Güney Afrika yolculuğumuz başlıyor.[ dikkat yolculuk gece yarısını geçe başlıyor]

1.GÜN / ISTANBUL/CAPE TOWN uçuşu 01:50 11:45

Gece 01.50 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile uçuşumuzu yapıyoruz.

Sabah saat 11.45’te Cape Town’a ulaşıyoruz. Varışta havalimanından özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otele giriş yapıyor, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenme ardından ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün panaromik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo-Kaap Bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durağı ise Cape Town Water Front. Burası masa dağı manzarası ve okyanusun büyüleyici güzelliği ile alış veriş yapabileceğiniz ve restoranların bulunduğu bir liman bölgesidir.

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB.

2.GÜN/ CAPE TOWN /HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası serbest günümüz var.

Arzu eden misafirlerimiz için ekstra turumuz olacak.

HOUTBAY – ÜMİT BURNU TURU [ TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ – 140$ ]

Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz. Sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton bölgesinden geçerek balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrika’nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartheolemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu’na doğru yola çıkıyoruz. Ümit Burnu’na vardığımızda finiküler ile dünyanın en yüksek noktasında ki deniz feneri görülecektir. Ümit Burnunun keşfinde ilk ayak basılan noktayı gördükten sonra yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından sevimli Afrika Penguenlerini görme şansımız olacak. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB.

3.GÜN/ CAPE TOWN / MASA DAĞI – ROBBEN ADASI

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz var.

Arzu eden misafirlerimiz için ekstra turumuz olacak.

MASA DAĞI VE ROBBEN ADASI TURU [ TAM GÜN – 120$ ]

Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz. Bugün sabah kahvaltımızı aldıktan sonra dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı’nın 1087 metre yüksekliğinde ki uç noktasına çıkıp bu doyumsuz manzaraya kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonrasında Waterfront limanından hareket eden tekne ile Robben Adasına gidiyoruz. Burada Nelson Mandela’nın 27 senelik hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hapishaneyi, yine burada ırkçı rejimin hapis cezası verdiği eski siyasi mahkûm olarak kalmış rehberler eşliğinde geziyoruz. Turumuz sonrasında otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB

4.Gün / CAPE TOWN / STELLENBOSCH ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIM TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı.

Arzu eden misafirlerimiz için ekstra turumuz olacak.

STELLENBOSCH VADİSİ ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIMI TURU [ TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ 100$ ]

Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz. Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından aracımızla Cape Town yakınlarındaki Stellenbosch Kasabasına doğru güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Şehir hayatından uzaklaşırken yolculuğumuz esnasında yol kenarında ki büyük ve endamlı ağaçlar bizi bu güzel günün başladığının habercisi olacak. Stellenbosch kasabasına vardığımızda kasabada ufak bir gezinti yapma şansımız olacak. Ardından üzüm bağlarıyla ünlü bu vadiye karşı, doğanın yeşil renklerinin en güzelleri eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından yerli çiftçilerin üzüm bağlarına Afrika’nın meşhur şaraplarının tadımına gidiyoruz. Aynı bölgede kakao çekirdeğini ve ev yapımı kalıp çikolataları da test etme şansımız olacak. Akşamüstü turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB.

5.GÜN/ CAPE TOWN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Geceleme otelimizde.

6.GÜN/ CAPE TOWN/ JOHANNESBURG UÇAK 08:30

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. 08.30 uçağı ile Johannesburg yolculuğumuza başlıyoruz.

Bugün uçuşumuzun ardından Johannesburg şehir turumuzu yapacağız. Mandela Meydanı, Sandton, Mandela Köprüsü, Meclis Binası turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sona erdikten sonra otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4* VB.

7.GÜN/ JOHANNESBURG*

Bugün ekstra turumuza katılmayı tercih etmeyen misafirlerimiz Johannesburg’ta ki otelimizde konaklamaya devam edeceklerdir. Bugün ilave ücret ödeyerek Safari / Sun City / Lesedi Köyü paketine yükseltme yapabiliyorsunuz. ( Bu paket için kararınızı tur hareketine 30 GÜN kala bize iletin lütfen )

PİLANESBERG MİLLİ PARKI – SAFARİ – LESEDİ KÖYÜ EKSTRA TUR PAKETİ [ 2 Gece 3 Gün – 2 Öğle Yemekli 300$ ]

7. Gün / JOHANNESBURG – PİLANESBERG MİLLİ PARKI & SAFARİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Pilanesberg Milli Parkın ve Sun City’e doğru yola çıkıyoruz. Afrika denilince akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. Bölgeye varışımız ardından bizleri bekleyen 4x4 safari kamyonlarımızla 3 saatlik keyifli bir safariye çıkıyoruz. Safari boyunca Pilanesberg Milli Parkında volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal tabiat ortamlarında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince “Big Five” olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türleriyle 350 farklı kuş türü, 65 sürüngen familyasını doğal ortamında ziyaret ederek görme şansını yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgede ki otelimize dönüyoruz.

OTELİMİZ: THE KİNGDOM RESORT 4* VB.

8. Gün / SUN CITY

Sun City eğlence ve kumarhaneler bölgesidir. Bu dünyaca ünlü sayfiye ve kumarhaneler bölgesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi burada alacağız. Öğle yemeğimizden sonra Sun City, eğlence merkezinde serbest vaktimiz olacak. Bölgede bulunan büyük kumarhaneler, barlar ve restoranların yanı sıra su parkları ve isteyen misafirlerimiz çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ: THE KİNGDOM RESORT 4* VB.

9. Gün / LESEDİ KÖYÜ – JOHANNESBURG

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden valizlerimizle ayrılıp Lesedi Kabile Köyüne doğru yola çıkıyoruz. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Turumuzun sonunda Johannesburg’ta ki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4* VB.

10.Gün / JOHANNESBURG / GOLD REEF CITY ALTIN MADENİ & TEMA PARK TUR – APARTHEID MÜZESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman.

Arzu eden misafirlerimiz için ekstra turumuz olacak.

GOLD REEF CITY ALTIN MADENI VE TEMA PARK - APARTHEID MÜZESİ TURU [ TAM GÜN 100$ ]

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizle turumuza devam ediyoruz. İlk durağımız ırkçılık rejimine maruz kalmış Afrika tarihini konu alan Apartheid Müzesi. Nelson Mandela ve arkadaşlarının bu rejime karşı vermiş olduğu mücadeleyi, maruz kaldıkları siyasi, sosyal ve ekonomik ayrımcılıkları konu alan bu müzede dugulanmamak elde değil. Müze ziyaretimizin ardından sırada altın madeni ziyaretimiz var. 1960 tan sonra başlayan Afrika’daki madenlerin keşfiyle Johannesburg çok önemli maden ocaklarına ev sahipliği yapmıştır. Eski dönemden bu güne kadar büyük maden işletmelerinin kurulduğu, altın ve elmas başta olmak üzere platin ve gümüş madenlerinin yer aldığı Johannesburg’un güneyinde ki bu bölge şimdilerde çok büyük bir tema parkı ve geçmişten günümüze gelmiş eski bir altın madenini ziyaretçiler için gezilebilir şekilde bizlere sunulmaktadır. Burada yeryüzünden 75 metre aşağı inip altın madeniz ziyaretimizi yapacağız. Maden içerisinde kullanılan sistemleri ve çalışma şartlarını baretlerimiz ve fenerlerimizle bir madenci edasıyla tecrübe edeceğiz. Altın madeni turumuz sonrasında bölgede bulunan büyük eğlence parkında zaman geçirme şansımız olacak. Turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4* VB.

11.GÜN/ JOHANNESBURG/İSTANBUL 19:15

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest saatlerimiz olacak. Bugün son günümüz. Rehberimiz eşliğinde planlar yapabilirsiniz. Bugün uçuş saatimiz 19.15. Saat 16.30’da en geç havalimanında olmamız gerekmekte. Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Türk Hava Yolları direkt uçuşu ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

12.GÜN/ İSTANBUL 04:55 VARIŞ

İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sona ermesi.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page