top of page
Güney Afrika Botswana Turu 12Gün Herşey Dahil -THY (4 GUN CPT+1 GUN JNB+2 GUN PIL+1 GUN PRE+2 GUN GAB)
Güney Afrika Botswana Turu 12Gün Herşey Dahil -THY (4 GUN CPT+1 GUN JNB+2 GUN PIL+1 GUN PRE+2 GUN GAB)

20 Kas Pzt

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

Güney Afrika Botswana Turu 12Gün Herşey Dahil -THY (4 GUN CPT+1 GUN JNB+2 GUN PIL+1 GUN PRE+2 GUN GAB)

REHBER : EKIN CAMPANINIPERES OPR : KADIR BASKAYA

Saat ve Yer

20 Kas 2023 02:20 GMT+3 – 30 Kas 2023 19:10 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

İSTANBUL Havalimanı buluşma 22:30

[Tarihte bir gün önce] saat 22:30 da İstanbul Havalimanında Ejder Turizm yetkilisi ile buluşmamız var. İşlemlerimizi ve check-in tamamlayarak; TÜRK HAVAYOLLARI tarifeli seferi ile Güney Afrika yolculuğumuz başlıyor. [Dikkat yolculuk gece yarısını geçe başlıyor]

1. GÜN / ISTANBUL/CAPE TOWN uçuşu 01:50 11:45 (20 KASIM)

Gece 01.50 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile uçuşumuzu yapıyoruz.

Sabah saat 11.45’te Cape Town’a ulaşıyoruz. Varışta havalimanından özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otele giriş yapıyor, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenme ardından ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün panaromik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo-Kaap Bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durağı ise Cape Town Water Front. Burası masa dağı manzarası ve okyanusun büyüleyici güzelliği ile alışveriş yapabileceğiniz ve restoranların bulunduğu bir liman bölgesidir. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL 4*

2. GÜN/ CAPE TOWN /HOUTBAY- ÜMİT BURNU TURU (21 KASIM)

Bugün kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz. Sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton bölgesinden geçerek balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasındaki doğal ortamlarında Afrika’nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartheolemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu’na doğru yola çıkıyoruz. Ümit Burnu’na vardığımızda füniküler ile dünyanın en yüksek noktasındaki deniz feneri görülecektir. Ümit Burnunun keşfinde ilk ayak basılan noktayı gördükten sonra yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından sevimli Afrika Penguenlerini görme şansımız olacak. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL 4*

3. GÜN

CAPE TOWN / STELLENBOSCH ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIM TURU (22 KASIM)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam STELLENBOSCH VADİSİ ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIMI TURU yapacağız.

Cape Town yakınlarındaki Stellenbosch Kasabasına doğru güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Şehir hayatından uzaklaşırken yolculuğumuz esnasında yol kenarında ki büyük ve endamlı ağaçlar bizi bu güzel günün başladığının habercisi olacak. Stellenbosch kasabasına vardığımızda kasabada ufak bir gezinti yapma şansımız olacak. Ardından üzüm bağlarıyla ünlü bu vadiye karşı, doğanın yeşil renklerinin en güzelleri eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından yerli çiftçilerin üzüm bağlarına Afrika’nın meşhur şaraplarının tadımına gidiyoruz. Aynı bölgede kakao çekirdeğini ve ev yapımı kalıp çikolataları da test etme şansımız olacak. Akşamüstü turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL 4*

4. GÜN/ CAPE TOWN (23 KASIM)

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL 4*

5. GÜN/ CAPE TOWN / JOHANNESBURG UÇAK 07:25 08:50 (24 KASIM)

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. JOHANNESBURG yolculuğumuza başlıyoruz. Varışımızı takiben şehir turu yapacağız.

Mandela Meydanı, Sandton, Mandela Köprüsü, Meclis Binası turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında. [ Yol durumuna göre bazı ziyaretler bir sonraki günlerde icra edilebilir ] Turumuz sona erdikten sonra otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4*

6. GÜN/ JOHANNESBURG – SUN CITY – PILANESBERG BÖLGESİ (25 KASIM)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sun City’e doğru yola çıkıyoruz.

Sun City eğlence ve kumarhaneler bölgesidir. Bu dünyaca ünlü sayfiye ve kumarhaneler bölgesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi burada alacağız. Öğle yemeğimizden sonra Sun City, eğlence merkezinde serbest vaktimiz olacak. Bölgede bulunan büyük kumarhaneler, barlar ve restoranların yanı sıra su parkları ve isteyen misafirlerimiz çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Geceleme Pilanesberg bölgesindeki otelimizde.

OTELİMİZ: THE KINGDOM RESORT 4*

7. GÜN/ JOHANNESBURG – PILANESBERG SAFARI (26 KASIM)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Pilanesberg Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Afrika denilince akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. Bölgeye varışımız ardından bizleri bekleyen 4x4 safari kamyonlarımızla 3 saatlik keyifli bir safariye çıkıyoruz. Safari boyunca Pilanesberg Milli Parkında volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal tabiat ortamlarında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince “Big Five” olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türleriyle 350 farklı kuş türü, 65 sürüngen familyasını doğal

ortamında ziyaret ederek görme şansını yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki otelimize dönüyoruz.

OTELİMİZ: THE KINGDOM RESORT 4*

8. GÜN/ Pilannesberg -PRETORYA (27 KASIM)

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası PRETORYA ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Pretorya ya da Pretoria, Güney Afrika Cumhuriyeti'nin yönetsel başkenti. Apies Irmağının her iki yakasında yer alan kent doğuda Magalies Dağının batı eteklerine kadar uzanır.

PRETORYA panaromik şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdan sonra serbest saatler ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: The Park Lodge Hotel 3*

9. GÜN/ PRETORYA-GABORONE (BOTSWANA ) (28 KASIM)

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz BOTSWANA sınırı olacak , yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecektir. Sınıra ulaşıyoruz. Ve işlemlerimizi yapacağız.

Botsvana Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti ve Botsvana arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Botsvana ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar.

Gaborone, Botsvana'nın başkenti ve en büyük şehridir. Şehir, ülkenin güneydoğusunda Güney Afrika Cumhuriyeti sınırına 15 kilometre uzakta Notwane Nehri kıyılarında yer almakta olup Kgali ve Oodi Tepeleri olarak adlandırılan dağların arasında düz bir vadide kuruludur. şehrin nüfusu 2011 yılı itibari ile 231,626'dır Varışı takiben otelimize yerleşiyoruz. Öğleden sonra kısa şehir turu yapacağız. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Town Lodge Gaborone 3*

10. GÜN/ GABORONE (BOTSWANA )-MOKOLDI SAFARI PARK (29 KASIM)

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden turumuza yapmak üzere ayrılacağız. ÖĞLE YEMEKLİ - Mokoldi Game Drive yapacağız. Şehir merkezine 15 km mesafede yer alan MOKOLDI MİLLİ PARKINA geçiyoruz. Mokolodi Nature Reserve içerisinde SAFARI KAMYON turumuzu olacak. Botswana doğasını yakında yaşaycağımız bir gün olacak. Beş Büyük dediğimiz tüm vahşi hayvanları bünyesinde barındıran bir bölgedeyiz. Turumuzun sonuna ÖĞLE YEMEĞİ molası vereceğiz.

Öğleden sonra otelimize dönüyoruz. Serbest saatler ve geceleme otelimize

OTELİMİZ : Town Lodge Gaborone 3*

11. GÜN/ Gaborone- JOHANNESBURG / İSTANBUL 19:15 (30 KASIM)

Bugün son günümüz. Botswana ‘dan ayrılıyoruz. Karayolu ile Johannesburg havalimanına geçeceğiz. Bugün uçuş saatimiz 19.15. Saat 16.30’da en geç havalimanında olmamız gerekmekte. Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Türk Hava Yolları direkt uçuşu ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

12. GÜN/ İSTANBUL 04:55 VARIŞ (01 ARALIK)

İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sona ermesi.

UYARI/ NOTLAR

18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve babadan her ikisi olması koşulu ile, eğer ebeveynlerden biri eksik ise, muvafakat name (tercüme edilmiş) ek evrakı ayrıca gereklidir. (Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmaktadır.)

ŞEHİR

GECE SAYISI

OTEL ADI

CAPE TOWN

4

CAPETONIAN HOTEL 4*

Gaborone

2

Town Lodge Gaborone 3*

PLANNESBERG

2

THE KINGDOM RESORT 4*

JOHANNESBURG

1

HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4*

Pretorya

1

The Park Lodge Hotel 3*

Fiyata Dahil Hizmetler:

· Türk Havayolları ile İstanbul/Capetown-Johannesburg/İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

· Capetown/Johannesburg tek yön yerel hava yolu bileti

· 4Gece CapeTown, 2 gece Gaborone , 2 gece Pilanesberg, 1 Gece Johannesburg 1 Gece Pretorya toplam10 gece 3/4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama

· Cape Town şehir turu

· Pretorya şehir turu

· Ümit Burnu Houtbay turu

· STELLENBOSCH ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIM TURU

· Botswana Mokoldi Safari Game drive (truck)

· Sun city giriş ücreti ve öğle yemeği

· Plannesberg Safari

· Johannesburg şehir turu

· Türkçe rehberlik hizmeti

· Havalimanı –Otel-şehir -Tüm transferler

· Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

· Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

· Tüm bahşişler 100 usd tavsiye edilir. Turun ilk günü rehberimize teslim edilmesini rica ederiz.

· Programda belirtilmeyen tüm diğer harcamalar

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page