top of page
ENDONEZYA MALEZYA BALİ TURU - THY (2)
ENDONEZYA MALEZYA BALİ TURU - THY (2)

19 Kas Paz

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

ENDONEZYA MALEZYA BALİ TURU - THY (2)

REHBER : HİLDA BERİ OPR : LEYLA PAX: 19

Saat ve Yer

19 Kas 2023 02:30 GMT+3 – 22 Kas 2023 05:40 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

1. Gün İSTANBUL - JAKARTA YOLCULUĞU, buluşma saat 22:30 Cumartesi  / 18 Kasım

Bugün saat 22:30’de İstanbul havalimanı Ejder Turizm kontuarında buluşuyor ve bilet bagaj işlemlerimizin ardından

Türk Havayolları ile Endonezya’nın başkenti Jakarta’ya doğru 02:30 yola çıkıyoruz. Geceleme uçakta.

2. Gün JAKARTA VARIŞ saat 18:00 / 19 Kasım

Akşam saat 18:00 Jakarta’ya ulaşıyoruz. Havalimanında gümrük işlemlerimizi bitirdikten sonra bizi bekleyen özel aracımız ve yerel rehberimiz ile buluşuyoruz ve otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Santika Premiere slipi 4*

3. Gün JAKARTA-BOGOR –JAKARTA Şehir Turu / 20 Kasım

Bu sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, otelimizden ayrılacağız, yeni yapılan otoyolu kullanarak turumuza başlıyoruz. İlk durağımız BOGOR bölgesi olacak. Bogor botanik bahçesini ziyaret edeceğiz. Bogor bölgenin milli parklar bölgesi durumundadır. Yemyeşil doğası ile Jakarta’lı gezginlerde yoğun bir şekilde ev sahipliği yapan bölgedir. ÖĞLE YEMEĞİ sonra turumuzu tamamlayarak Jakarta’ya dönüyoruz ve Güney Asya’nın en büyük şehirleri arasında yer alan ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra bağımsızlığını ilan eden Endonezya’nın başkenti Jakarta şehir turumuza başlıyoruz. Müslüman ağırlıklı bir nüfusa sahip ve ticari hayatı çok gelişkin olan bu şehirde ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra, geceyi geçirmek üzere tamamladıktan sonra, Geceleme Jakarta da otelimizde.

Otelimiz: Santika Premiere slipi 4*

4. Gün JAKARTA /YOGYAKARTA UÇUŞU << 11:00- 12:10 >> / 21 Kasım

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Yogyakarta şehrine gideceğiz. Önce Jakarta havalimanına geçiyoruz.

Buradan UÇAK ile YOGYAKARTA şehrine yolculuk yapacağız. Öğleden sonra YOGKARATA şehrine ulaşacağız.

Prambanan Tapınağı

İlk ziyaretimiz Endonezya’nın Orta Cava ilinde bulunan 9. Yüzyıldan kalan Prambanan Tapınağı olacak. Prambanan Endonezya da yer alan en büyük Hindu tapınağı olarak ünvanını korumaktadır. Ardından Sultan Sarayı olarak adlandırılan Kraton bölgesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında ÖĞLE YEMEĞİ için yerel bir restaurantta mola vereceğiz. Turumuzun devamında gümüş sektörünün merkezi Kotagede denilen yerde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Bölge ziyaretlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Santika Premiere yogyakarta 4*

5. Gün BOROBUDUR TAPINAĞI ve MERAPİ VOLKANI / 22 Kasım

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dünya’nın en büyük Budist Tapınağı olan Borobudur Tapınağı’nı ve Endonezya’nın en aktif yanardağı Merapi Volkan’ını göreceğimiz turumuzu gerçekleştireceğiz. Lobide buluşup özel aracımızla Yogyakarta şehrinin 40 km kuzeybatısında yer alan Borobudur Tapınağı’na doğru yola çıkıyoruz. Borobudur 1991 yılında Unesco tarafından koruma altına alınmıştır. Resmi kayıtlara göre kim tarafından ve ne amaçla yapıldığı bilinmemektedir. Elde edilen bilgilere göre inşa yılının M.S 750 yılları olduğu tahmin edilmekte ve 75 yıl sürdüğü düşünülmektedir. Borobudur ziyaretimizin ardından, 130 dan fazla volkanik dağa sahip Endonezya’nın çok ilgi ve turist çeken volkanik dağı Merapi’yi görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Merapi volkanından neredeyse yılın 300 günü dumanlar yükselmektedir. Endonezya’nın pek çok yerinde olduğu gibi burada da lav akıntılarından sonra kalan soğumuş ve katılaşmış lavlardan yapılmış hediyelik eşyaları göreceksiniz dileyen misafirlerimiz pek çok ve ilginç hediyelik eşyalardan satın alabilirler. Turumuzun ardından Yogyakarta bölgesine geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz : Santika Premier yogyakarta 4*

6. Gün YOGYAKARTA- KUALA LUMPUR ( MALEZYA ) uçuşu << 17:30-21:00 >> / 23 Kasım

Bugün sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, serbest saatlerimiz olacaktır. Öğleden sonra havalimanına geçiyoruz. Akşam saatlerinde Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur uçuşumuzu yapacağız.

Varışta karşılanma ve otelimize transfer, geceleme otelimizde

Otelimiz: Furama Bukit Bintang hotel 4*

7. Gün KUALA LUMPUR ŞEHİR TURU / 24 Kasım

Kahvaltı sonrası Kuala Lumpur şehir turu. Görülecek yerler arasında Kral Sarayı, Çin Mahallesi (Petaling Street), Sultan Abdul Samad Binası, Bağımsızlık Meydanı, National Monument, ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Petronas ikiz kulelerinde bulunan ve Dünyanın ünlü markalarından alışveriş yapabileceğiniz KLCC alış veriş merkezinde serbest saatlerimiz sonrası, otelimize döneceğiz.

Geceleme Otelimizde.

Otelimiz: Furama Bukit Bintang hotel 4*

8. Gün KUALA LUMPUR -BALI uçuşu <<10:40 - 13:45 >> / 25 Kasım

Sabah kahvaltımızın ardından havalimanına geçiyoruz, yerel havayolları ile Bali uçuşumuzu yapacağız. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 3 saat sürecektir. Bali’ye varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile buluşuyor ve otelimize doğru yola çıkıyoruz. Bali, Küçük Sunda Adalarının en batısında yer alan Endonezya'ya bağlı bir adadır. Batıda Cava, doğuda ise Lombok adasının arasında kalır. Başkenti Denpasar'dır. Bali ayrıca Endonezya'nın en turistik adasıdır. Otele giriş işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Gün boyu ve akşam keyifli gezmeler için Bali sokakları sizleri bekliyor. Geceleme Bali’de otelimizde.

Otelimiz: Bintang Kuta hotel Bali 4*

9. Gün BALİ / 26 Kasım

Dünyanın en gözde tatil cennetlerinden Bali’deyiz ve bugün Bali Adası’nda deniz kenarındaki kaya oluşumu olan Bali Deniz Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Bu tapınak mimari olarak Bali’nin sembolü durumundadır. Bu tapınak on altıncı yüzyılda, seyyah ve Şiva dini sembolü olan Dang Hyang Nirartha tarafından yapılan istek üzerine buradaki balıkçılar tarafından yapılmıştır. Tapınağın ziyareti sonrası El Sanatları Atölyesini ziyaret edeceğiz. Tahta oymacılığı, Batik tekstil ürünlerini ve kültürel sanat öğelerini görme şansımız olacak. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Bintang Kuta hotel Bali 4*

10. Gün BALİ / 27 Kasım

Bu güzel cennet adada serbest günümüz.Arzu edenler çeşitli gezilere katılabilirler.(Rehberimiz bilgi verecektir). Geceleme  otelimizde.

Otelimiz: Bintang Kuta hotel Bali 4*

11.  Gün BALİ ( DENPASAR) - ISTANBUL << uçuş saati 21:25 >> / 28 Kasım

Bali’de son günümüz. Öğle saatlerinde odalarımızı boşaltacağız. Daha sonra serbest saatlerimiz devam edecek. Uçağımız akşam kalkacaktır. (21:25), otelin lobisinde buluşuyoruz ve saat 17:00 gibi havalimanına geçiyoruz. Dönüş yolculuğumuz başlıyor.

12. Gün ISTANBUL << varış saati 05:40 >>   / 29 Kasım

İstanbul Havalimanına varışımız sabah saatlerinde olacak ve Turumuzun sona ermesi.

UYARI!

Tüm katılımcıların, herhangi bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 8 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz :

a. İstanbul Havalimanı/Jakarta – Bali/İstanbul arası Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıfı uçuşlar

b. JAKARTA/ YOGYAKARTA ara uçuşu

c. YOGYAKARTA/ KUALA LUMPUR ara uçuşu

d. Kuala Lumpur / Bali arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti

e. Jakarta ( 2 gece ) Yogkarata ( 2 gece) Kuala Lumpur (2 gece ) bali (3 gece)

f. 9 gece 3* & 4* otellerde oda-kahvaltı konaklama

g. Programda belirtilen 3 öğle ve 1 akşam yemekleri

h. Bogor Parkı turu

i. Kuala Lumpur turu

j. Prambanan ve Borobudur Tapınağı Turu

k. Tüm havaalanı – otel transferleri ve bölgedeki şehirlerarası transferler ve belirtilen şehir turları

l. Türkçe Rehberlik Hizmetleri ve bölgede yerel rehberlik

m. Programda belirtilen müze, ören yeri vb giriş biletleri ve turlar

n. Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Servisler :

o. Ülkeye girişte ayakbastı ücret uygulamaları oluyor, bu turumuz için bu ucret toplam 70 USD’dir.

p. Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

q. Bu turda şoförler ve kaptanlar için bahşişler toplamı kişi başı min. 120 USD’dir. Bu meblağ havalimanında toplanarak bölgede misafirlerimiz adına yerel çalışanlara bahşiş olarak verilmek üzere tur liderine teslim edilir.

r. Kişisel harcamalar

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page