top of page
ENDONEZYA MALEZYA BALİ TURU - THY
ENDONEZYA MALEZYA BALİ TURU - THY

19 Kas Paz

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

ENDONEZYA MALEZYA BALİ TURU - THY

REHBER : HILDA BERI OPR : LEILA IRAVANI

Saat ve Yer

19 Kas 2023 02:30 GMT+3 – 20 Kas 2023 02:30 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

1.Gün İSTANBUL / JAKARTA YOLCULUĞU, 17:00 HAREKET

Bugün saat 15:00’de Istanbul havalimanı Ejder Turizm kontuarında buluşuyor ve bilet bagaj işlemlerimizin ardından

Türk Havayolları ile  Endonezya’nın başkenti Jakarta’ya doğru 17:00  yola çıkıyoruz. Varışımız ertesi sabah olacak. Geceleme uçakta

2.Gün JAKARTA VARIŞ 08:20 ve ŞEHİR TURU

Bu sabah erken saatlerde Jakarta’ya ulaşıyoruz. Havalimanında gümrük işlemlerimizi bitirdikten sonra bizi bekleyen özel aracımız ve yerel rehberimiz ile buluşuyoruz ve Güney Asya’nın en büyük şehirleri arasında yer alan ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra bağımsızlığını ilan eden Endonezya’nın başkenti Jakarta şehir turumuza başlıyoruz. Müslüman ağırlıklı bir nüfusa sahip ve ticari hayatı çok gelişkin olan bu şehirde ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra, geceyi geçirmek üzere otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

3.Gün JAKARTA-BOGOR -JAKARTA

Bu sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, otelimizden ayrılacağız, yeni yapılan otoyolu kullanarakturumuza başlıyoruz. İlk  durağımız  BOGOR  bölgesi olacak. Bogor botanik bahçesini ziyaret edeceğiz.Bogor bölgenin milli parklar bölgesi durumundadır. Yemyeşil doğası ile Jakarta’lı gezginlerede  yoğun bir şekilde ev sahipliği yapan bölgedir.

ÖĞLE  YEMEĞİ  sonra  turumuzu tamamlayarak Jakarta’ya dönüyoruz.

Geceleme Jakarta’da otelimizde.

4.Gün JAKARTA /YOGYAKARTA UÇUŞU >1130 12:55

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  Yogyakarta şehrine gideceğiz.Önce Jakarta havalimanına geçiyoruz. Buradan UÇAK ile YOGYAKARTA şehrine yolculuk yapacağız. Öğleden sonra  YOGKARATA  şehrine ulaşacağız.

Prambanan Tapınağı

İlk ziyaretimiz Endonezya’nın Orta Cava ilinde bulunan 9. Yüzyıldan kalan Prambanan Tapınağı olacak. Prambanan Endonezya da yer alan en büyük Hindu tapınağı olarak ünvanını korumaktadır.  Ardından Sultan Sarayı olarak adlandırılan Kraton bölgesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında öğle yemeği için yerel bir restaurantta mola vereceğiz. Turumuzun devamında gümüş sektörünün merkezi Kotagede denilen yerde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Bölge ziyaretlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Geceleme otelimizde. AKŞAM YEMEĞİ

5.Gün BOROBUDUR TAPINAĞI ve MERAPİ VOLKANI

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dünya’nın en büyük Budist Tapınağı olan Borobudur Tapınağı’nı ve Endonezya’nın en aktif yanardağı Merapi Volkan’ını göreceğimiz turumuzu gerçekleştireceğiz. Lobide buluşup özel aracımızla Yogyakarta şehrinin 40 km kuzeybatısında yer alan Borobudur Tapınağı’na doğru yola çıkıyoruz. Borobudur 1991 yılında Unesco tarafından koruma altına alınmıştır. Resmi kayıtlara göre kim tarafından ve ne amaçla yapıldığı bilinmemektedir. Elde edilen bilgilere göre inşa yılının M.S 750 yılları olduğu tahmin edilmekte ve 75 yıl sürdüğü düşünülmektedir. Borobudur ziyaretimizin ardından, 130 dan fazla volkanik dağa sahip Endonezya’nın çok ilgi ve turist çeken volkanik dağı Merapi’yi görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Merapi volkanından neredeyse yılın 300 günü dumanlar yükselmektedir. Endonezya’nın pek çok yerinde olduğu gibi burada da lav akıntılarından sonra kalan soğumuş ve katılaşmış lavlardan yapılmış hediyelik eşyaları göreceksiniz dileyen misafirlerimiz pek çok ve ilginç hediyelik eşyalardan satın alabilirler. Turumuzun ardından Yogyakarta bölgesine geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

6.Gün YOGYAKARTA- KUALA LUMPUR( MALEZYA ) uçuşu 17:30 21:00

Bugün sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , serbest saatlerimiz olacaktır. Öğleden sonra havalimanına geçiyoruz. Akşam saatlerinde Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur uçuşumuzu  yapacağız.

Varışta karşılanma ve otelimize transfer , geceleme otelimizde

7.Gün KUALA LUMPUR ŞEHİR TURU

Kahvaltı sonrası Kuala Lumpur şehir turu.  Görülecek yerler arasında Kral Sarayı, Çin Mahallesi (Petaling Street), Sultan Abdul Samad Binası, Bağımsızlık Meydanı, National Monument, ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Petronas ikiz kulelerinde bulunan ve Dünyanın ünlü markalarını  çok uygun fiyatlar ile alabileceğiniz KLCC alış veriş merkezinde serbest saatlerimiz sonrası , otelimize  döneceğiz.

Geceleme Otelimizde.

8.Gün KUALA LUMPUR -BALI Uçuş 10:20 13:25

Sabah kahvaltımızın ardından havalimanına geçiyoruz,  yerel havayolları ile Bali uçuşumuzu yapacağız. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 3 saat sürecektir. Bali’ye varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile buluşuyor ve otelimize doğru yola çıkıyoruz. Bali, Küçük Sunda Adalarının en batısında yer alan Endonezya'ya bağlı bir adadır. Batıda Cava, doğuda ise Lombok adasının arasında kalır. Başkenti Denpasar'dır. Bali ayrıca Endonezya'nın en turistik adasıdır. Otele giriş işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Gün boyu ve akşam keyifli gezmeler için Bali sokakları sizleri bekliyor. Geceleme Bali’de otelimizde.

9.Gün BALİ

Dünyanın en gözde tatil cennetlerinden Bali’deyiz ve bugün Bali Adası’nda deniz kenarındaki kaya oluşumu olan Bali Deniz Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Bu tapınak mimari olarak Bali’nin sembolü durumundadır. Bu tapınak on altıncı yüzyılda, seyyah ve Şiva dini sembolü olan Dang Hyang Nirartha tarafından yapılan istek üzerine buradaki balıkçılar tarafından yapılmıştır. Tapınağın ziyareti sonrası El Sanatları Atölyesini ziyaret edeceğiz. Tahta oymacılığı, Batik tekstil ürünlerini ve kültürel sanat öğelerini görme şansımız olacak. Geceleme otelimizde.

10.Gün BALİ

Bu güzel cennet adada serbest günümüz. Arzu edenler tekne turlarımıza katılabilirler. (Rehberimiz bilgi verecektir.) Geceleme otelimizde.

11.Gün BALİ ( DENPASAR) - ISTANBUL uçuş saati :21:05

Bali’de son günümüz. Öğle saatlerinde odalarımızı boşaltacağız. Daha sonra serbest saatlerimiz devam edecek. Uçağımız akşam kalkacaktır. (21:05), otelin lobisinde buluşuyoruz ve saat 17:00 gibi havalimanına geçiyoruz. Dönüş yolculuğumuz başlıyor.

12.Gün ISTANBUL ‘a varış 05:20

İstanbul Havalimanına varışımız sabah saatlerinde olacak ve Turumuzun sona ermesi.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page