top of page
Büyük Meksika turu - GUADALAJARA - THY
Büyük Meksika turu - GUADALAJARA - THY

17 Şub Cmt

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

Büyük Meksika turu - GUADALAJARA - THY

REHBER : SONAT FİŞEK OPR : ECEM AYDIN / BENGÜ TURA PAX : 30

Saat ve Yer

17 Şub 2024 02:25 GMT+3 – 28 Şub 2024 05:45 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA 22:30

Önemli Hatırlatma: Bu turumuzun uçak saati gece yarısını geçen saatlerde kalkacağı için havalimanında buluşma saatimiz kalkıştan 4 saat önce olarak takvimde bir gün önceye denk gelir. Uçuş günü takvimde neyi gösteriyorsa bir gün öncesinin    GECESİ  Havalimanında Ejder Turizm alan görevlisi ve rehberimiz ile buluşma.

1.Gün: ISTANBUL – MEXICO CITY 02:30 uçuş saati

Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında TÜRK HAVAYOLLARI direkt uçuşu ile Mexico City uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 08:35’de Mexico City’e varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen aracımız ile Mexico City şehir merkezine doğru yola çıkarak turumuza başlıyoruz. Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan tarihi merkezini tanımak üzere kentin içerisinde yürüyüş turu yapacağız. Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı, bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali, ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional (Hükümet Sarayı) göreceğimiz başlıca ziyaret noktalarımız olacak. Rehberimizin belirteceği serbest zamanın ardından aracımız ile buluşup otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz bu gece dünyaca ünlü Mariacci müzisyenlerinin grup olarak şarkı söyledikleri ve gitar çaldıkları Garibaldi meydanına yürüyüşe çıkabilirler. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA REFORMA BY WYNDHAM 3* vb.

*Meksika’ya girişte vizeler detaylıca incelenmektedir. Bazen turist yoğunluğundan kaynaklı olarak incelemeler fazla vakit alabilmektedir. Havalimanında bu beklemeden oluşacak stres esnasında daha sakin olmanızı ve kurallara uymanızı önemle rica ederiz.*

2.Gün: ANTROPOLOJİ MÜZESİ ve Xochimilco

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Mexico City’deki gezilerimize devam etmek üzere özel aracımız ile yola çıkıyoruz. Antropoloji müzesinin bulunduğu Chapultepec parkına doğru gidiyoruz. Burası Chapultepec parkının devamında yer alan birinci sınıf bir müzedir. Azteklerin ve Mayaların tarihini en iyi anlayabileceğiniz muhteşem eserlerde dolu devasa bir müzedir. Yerel rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz bu müze ziyaretimizde Azteklerin binlerce yıllık tarihine tanıklık edeceğiz. Müzeyi ziyaretimizin ardından hediyelik alışveriş yapabileceğiniz küçük bir dükkan da mevcuttur. Öğleden sonra

bir başka bölgeye gideceğiz. Şehir merkezine yaklaşık 45 dakika mesafede yer alan Meksika’nın Venediği olarak adlandırılan kanallar diyarı ‘’ Xochimilco ‘’ ya gideceğiz. Çok farklı renklerde dizayn edilmiş teknelerle gezintiye çıkıyoruz, hemen yanı başımızda yine Meksika müzisyenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Dileyen misafirlerimiz bu akşam otelimize yürüyüş mesafesinde olan Garibaldi Meydanına giderek dünyaca ünlü Mariacci müzisyenlerinin grup olarak Latin müzikleri çaldıkları ve söyledikleri yerde biraz vakit geçirebilirler. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA REFORMA BY WYNDHAM 3* vb.

3.Gün MEXICO CITY – TEOTIHUACAN –PUEBLA

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben sabah saatlerinde tur otobüsümüz ile yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğa çıkacağız. Varış noktamız Teotihuacan piramitlerinin bulunduğu bölgeye yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile Vallejo, Colinas de San Jose, San Pedro, Sta Maria, Casas Coloniales,La Veleta, Xometla, San Lorenzo kasabalarından geçerek Piramitlerin bulunduğu alana ulaşıyoruz. Buradaki turumuza ilk olarak volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret ile başlıyoruz. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonunu izleyeceğimiz bir alanda mola vereceğiz. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir. Burada içki tadımlarımızın ardından UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfetmek üzere girişlerimizi yapıyoruz. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, yeni dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo- Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi, Ay Piramidi, Ölüler Yolu ve büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı ile Kelebekler Sarayı´nı göreceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz bitişinde yerel bir restoranda alınacaktır. Turumuzun ardından Napoltepec, Jaltepec, Amaxac, Sanctorum, San Martin, Santa Maria, San Migel ve San Francisco köylerinin bulunduğu yolu takip ederek Puebla kentine varıyoruz. Burada bir gece konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : SENORIAL PUEBLA HOTEL 3* vb.

4.Gün PUEBLA-MEXICO CITY-Guadalajara 13:30 14:45 [ Tequıla town ]

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mexico City için yola çıkıyoruz. Havalimanına geçiyoruz. ( İç hat uçuşu yapılan üç havalimanı mevcut. Lütfen biletlerinizi kontrol ediniz )

Yerel havayolları ile Guadalajara uçuşumuzu yapacağız. Varışta karşılanma  ve özel aracımızla

Tequila Town’a yolculuğumuz başlıyor. Jalisco eyaletindeyiz. Meksika ile dünyaca meşhur Tequila içeceğinin çıkış noktasına gideceğiz. Varış saatimize göre  bu küçük kasabanın  en önemli Tequila markasını fabrikasını ziyaret edeceğiz. Jose Cuervo La Rojeña Distillery Jose Cuervo® ziyareti sonrası AKŞAM YEMEĞİ  yerel bir restoranda alınacaktır.

Geceleme Tequila Town otelimizde.

5.Gün Tequıla town - ENTRE CHARROS TURU – GUADALAJARA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından bugünkü turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Eğlenceli bir tur bizleri bekliyor olacak. Lienzo Charro'da, Charros'un Meksika'daki en geleneksel spor festivalinde görevleri sırasında gerçekleştirdiği farklı hareketleri kişisel bir şekilde bilecek ve deneyimleyeceksiniz, ayrıca bunlardan bazılarını öğrenme, uygulama ve hatta güzel ve asil atlardan birine binme şansı yakalayacağız. Turumuza Lienzo Charro'dan kısa tur ile başlayacağız. Burada size Meksika'daki en eski Charros Association'ın "Charros de Jalisco" site müzesini göstereceğiz. Bu derneği tüm zamanların en büyük şampiyonu yapan, farklı Ulusal Charros Kongrelerinden 12 Birincilik ödüllerinin sergilendiği kupa salonunu ziyaret edeceğiz. Ardından Charros olmaya başlıyoruz. Charros ekibimiz size ana Charra lotlarının bir indüksiyonunu verecek ve katılımcıların her biri, charreria'nın adrenalini hissedebilmeleri için bu lotları gerçekleştirmeyi deneyebilecekler. Charro turumuzun ardından güzel atlarla keyifli bir biniş tecrübesi yaşayarak turumuzu tamamlıyoruz. Ardından tekrar şehir merkezine dönerek Guadalajara şehir merkezinde eski meydanı ve tarihi sokakları ziyaret edeceğiz. Keyifli bir günün ardından dinlenmek üzere otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BEST WESTERN PLUS GRAN HOTEL CENTRO HISTORICO 3* vb.

Guadalajara 1531'de İspanyollar tarafından kurulmasından 1540'lara kadar köle avcıları tarafından ele geçirilen Kızılderililerin direnişi nedeniyle birkaç kez yeniden yerleşildi.  Şehir, 1549'da bir piskoposluk koltuğu haline getirildi. 17. ve 18. yüzyıllar boyunca öne çıktı ve 1810'da, bağımsızlık hareketini başlatan ve Meksika'da köleliğin kaldırılmasına karar veren Miguel Hidalgo y Costilla tarafından kısa bir süre işgal edildi. Guadalajara, 1930'lardan sonra önemli bir büyüme yaşadı ve 1970'lerde Meksika'nın en büyük ikinci şehriydi. Otoyollar ve geniş bulvarlarla birbirine bağlanan modern konut banliyöleri, şehrin eski kesimlerinden üst ve orta sınıf üyelerini cezbetti. Bu arada, diğer mahalleler yoksul banliyöler veya şehir içi mahalleler olarak varlığını sürdürdü. Meksika’nın Tekila üretiminin neredeyse tamamını yapan Jalisco eyaletinin önemli bir şehridir.

6.Gün GUADALAJARA / MERIDA 18:00 20:35

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası kısa serbest saatlerimiz olacaktır. Öğleden sonra havalimanına geçiyoruz.. Yerel havayolu ile akşam saatlerinde MERIDA uçuşumuzu yapacağız. Merida’ya varış . Karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : MERIDA CASA 3+* VB

7.Gün MERIDA – CHICHENITZA –Valladolid

Sabah kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra bugünkü ilk ziyaret noktamız olan Chichen itza antik kenti ziyaretimizi yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Kanasin, Tahmek, Xocchel, Holca, ve Yaxche kasabalarından geçerek Dünyanın 7 harikalarından biri olan Chichen itza piramitlerinin bulunduğu bölgeye ulaşıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentini keşfetmek üzere bölgeye giriş yapıyoruz. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi, Jaguar ve Kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımaktadır.. Bu gece aynı bölgede konaklama yapacağız. Geceleme otelimizde.

Valladolid AKŞAM YEMEĞİ.

OTELİMİZ : Hotel Los Frailes 3* VB

8.Gün Valladolid -TULUM – PLAYA DEL CARMEN

Sabah kahvaltının ardından erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ,MAYA antik şehri olan lakin deniz kıyısında kurulu TULUM ‘a yöneliyoruz. Tulum , Maya yerlilerinin deniz kıyısında bir liman şehri gibi kurdukları ve günümüzde hala tapınaklarıyla korunmuş bir şehirdir. Burada Tulum antik kentini ziyaret edeceğiz. ÖĞLE  YEMEĞİ  yerel restoranda laınacaktır.

Günün sonunda  konaklamak üzere PLAYA DEL CARMEN yöresine geçiyoruz. Geceleme otelimizde

OTELİMİZ : PLAYA DEL CARMEN HOTEL 3*

9.Gün PLAYA DEL CARMEN - CANCUN

Sabah otelimizden ayrılıyoruz. Son durağımız CANCUN yolculuğumuz başlıyor.

Yol güzergahımız üzerinde Akumal, Xpu-Ha, Playa Del Carmen, Punta Maroma, Puerto Morales ve Alfredo Bonfil köylerini geçerek sahilden keyifli bir yolculuk ile Meksikanın en kuzeyinde Yukatan yarımadasının

Kuzeyinde Cancun’a ulaşıyoruz. Otelimize  giriş yapacağız. Serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ: WYNDAM HOTEL 4* vb

10.Gün CANCUN - ISLA MOHARES TURU

Bugün otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra bir yüzme turumuz olacaktır, misafirlerimiz  ile birlikte liman bölgesinden  kalkan katamaranlar ile Isla De Las Mujeres adasına günü birlik bir tur için gideceğiz. Bir yüzme turu yapacağız ve döneceğiz. Turumuzda gidiş dönüş tekne biletleri dahildir. Yemek dahil değildir.  Geceleme Cancun otelimizde.

11.Gün CANCUN – İSTANBUL 13:40

Bu sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizi hazırlayarak havalimanına gitmek üzere rehberimizin belirttiği saatte toplanıyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte otel lobisinde buluştuktan sonra havalimanına gidiyoruz ve bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlayarak Türk Havayolları ile dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

12.Gün İSTANBUL VARIŞ 09:35

Direkt uçumuzun ardından İstanbul havalimanına varıyoruz. Anılarla dolu gezimizin sona ermesi…

Not: Varış saatimiz yerel saat ile sabaha karşı İstanbul’a iner. Bu da takvimde yeni bir güne denk gelir.

Pasaportlarınızda kullanım sürelerinize dikkat ediniz. Expire Date * Tur başlangıcından en az bir yıl süresi kaldığına emin olunuz. Yeni pasaport çıkartacaklar ise minumum 5 yıllık çıkarmaladır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page