top of page
BÜYÜK JAPONYA TURU- THY-11GÜN (1)
BÜYÜK JAPONYA TURU- THY-11GÜN (1)

01 Tem Pzt

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

BÜYÜK JAPONYA TURU- THY-11GÜN (1)

REHBER : NAMIK TEMİZSOY OPR : KADİR BAŞKAYA

Saat ve Yer

01 Tem 2024 15:50 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

1.Gün : ISTANBUL- TOKYO 15:50 09:25+1

İstanbul Havalimanı  , Dış Hatlar Gidiş Terminali, EJDER TURIZM görevlileri ile  buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, 15:50 ‘deTÜRK HAVA YOLLARI  tarifeli saferi ile Japonya’nın başkenti TOKYO (Narita ) ‘ya hareket ediyoruz.  Bu gün TOKYO uçuşumuzu yapacağız ,geceleme uçakta.

2. Gün / Tokyo

Varışımızı takiben, TOKYO şehir turumuzu yapacağız.Turumuz yarım gün sürecektir.Tur  programımızda ,Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan MeijiShinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz , sonrasındaTOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz.Yol üzerinde panoramik olarak NationalDietBuilding’igöreceğiz, Turumuzun sonunda TOKYO nunöeşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz.Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını  keşf etmeye devam ediyorsunuz.

OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb

3.Gün Tokyo ASAKUSA VE SUMO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, çevre gezilerimize devam edeceğiz.

Musashigawa Beya SUMO Güreş  idman Kampı Ziyareti , Japon kültüründe spordan öte bir gelenek olan SUMO GÜREŞİ kültürünü , Tokyo çevresinde yer alan  altı büyük İdmanyurdunundan bir tanesine giderek tanıyacağız. Sabah antremanlarına giderek, onları izleyeceğiz ve eğer  izin ve fırsatımız olursa Bir SUMO Güreşçisi ile belki selfiniz bile olabilir  😊

Öğle saatlerinden ASAKUSA bölgesine gideceğiz ve ASAKUSA  tapınağını ziyaret edeceğiz.

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb

4.Gün Fuji Dağı – HakoneTuru- Nagoya

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.

HAKONE-FUJI YANARDAĞI-  GÖLÜ TURU TAM GÜN  turu  yapacağız.

Turumuz sabah 07:30 da otelimizden Özel Otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz  başlıyor, rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİayanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya  çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde  JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten den

GÖL  kıyısına  geçiyoruz,  Japonya’nın kutsal göllerinden  olan ve UNESCO  koruması altına olan bu güzel yörede bir  Tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde NAGOYA’ya hareket edeceğiz.

Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb

5.Gün NAGOYA– Kyoto- Nara Turu - OSAKA

Bu sabah NAGOYA ’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza  Osaka’ya doğru devam edeceğiz.

KYOTO- NARA turu dahildir .Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak , Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir  diğer  adı ile  ALTIN TAPINAK  ziyaretimizi  yapacağız.

Daha sonra  Japon Mutfağı  bir öğle  yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak   ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de  görüyoruz, serbestçe  çevrede gezinmekteler. Turun sonunda  Osaka’ya  varıyoruz. dönüyoruz. OSAKA Panaromik bir şehir gezisi  yapacağız. 1,5 saat sürecek.  Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA Hotel  3* vb

6.Gün OSAKA

Osaka ‘da çevre gezimiz olacak. KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYENİ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , güneye doğru ilerliyoruz.KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır.

Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz.Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz.

Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan

Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu,

550 Osmanlı leventi ise şehit oldu..

7.Gün OSAKA-Kobe -HİROŞİMA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. KOBE ‘ye ulaşıyoruz. KOBE ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında , adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL HIROSHIMA 3*

8.Gün Hiroşima- Fukuoka

Bu sabah 06:00 da otelimizden ayrılacağız. Japonya ‘nın en sonundaki FUKUOKA adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Fukuoka ‘ya varışımızı  takiben ,  panaromik çevre gezilerimizi  yapacağız. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır.

Dazaifu Tenman-gu tapınağı ziyaret ediliyor. Son olarak kushida-jinja ziyaretimizi  yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ: FUKUOKA BAY 3*

9.Gün Fukuoka- Nagazaki

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. Japonya’nın ana karasının en ucunda yer alan  NAGAZAKI şehrine devam ediyoruz.

Varışı takiben çevre gezilerimiz, Nagasaki Atomic Bomb Museum ziyareti  yapılacak. Tarihteki en acı hatıralar arasında yer alan nükleer savaşı hatırlıyoruz. Son olarak Nagasaki Shinchi Chinatown Çin mahallesinde kısa bir  yürüyüş yaparak turumuzu tamamlıyoruz.

ve  geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL 3*

10.Gün Nagazaki-Tokyo uçuş : 12:50 14:20

Bu sabah otelimizde kahvaltı aldıktan sonra , havalimanına transferimiz yapılacaktır. TOKYO uçuşumuzu  yapıyoruz. Son gecemizi  Japonya’da TOKYO şehrinde geçireceğiz.

Otelimize  transferimiz yapılıyor serbest günümüz olacak. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : TOKYO APA HOTEL 3*

11.Gün TOKYO- İSTANBUL 11:05 17:20

Otelimizde kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz.

Uçuş saatimiz 11:05 TÜRK HAVA YOLLARI uçağına  check in işlemlerimizi yapıyoruz.

varış 17:20  turumuzun sona ermesi.

[ ÖNEMLİ BİLGİ : TUR İÇERİSİNDEbeliritilen extra turların , Öğle ve Akşam yemekleri  Japonve Kore Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün   değildir ]

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page