top of page
BÜYÜK JAPONYA KORE TURU-SQ ICN FUK (1)
BÜYÜK JAPONYA KORE TURU-SQ ICN FUK (1)

06 Ağu Sal

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

BÜYÜK JAPONYA KORE TURU-SQ ICN FUK (1)

REHBER : ONUR YARAR OPR : KADİR BAŞKAYA

Saat ve Yer

06 Ağu 2024 13:30 GMT+3 – 20 Ağu 2024 07:40 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

1.GÜN İSTANBUL / SINGAPORE / SEUL 13:30 22:15+1

Saat 10:00’da İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, EJDER TURIZM görevlileri ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, SINGAPUR H.Y tarifeli seferi ile saat GÜNEY KORE başkenti SEUL’e hareket ediyoruz. Singapor aktarmalı olarak yolculuk edeceğiz. Geceleme uçakta.

2.GÜN SEUL

Yerel saat ile 22:15 varışımızı takiben havalimanında karşılanma ve özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: SOMERSET PALACE SEOUL VB.

3.GÜN SEUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam ediyoruz. Yarım Günlük bir turumuz olacak.

KUZEY- GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI

Bu sabah KORE tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı Kuzey-Güney Savaşı bölgesine ‘’TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz. Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara Bölgeyi, Imjingak Barış Köprüsünü KORE savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır.

(Yanınıza pasaportlarınızı alınız.). Turumuzun sonunda yeniden Seul‘e döneceğiz.

[Bilgi: Türk Ordusunun – ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı) alanı meşhur Kuru- ni bölgesi, bugün Kuzey Kore topraklarında Bulunmaktadır.]

OTELİMİZ: SOMERSET PALACE SEOUL VB.

4.GÜN SEUL

Bu sabah kahvaltı sonrası gezilerimize başlıyoruz. SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü, bu ziyaretimiz sonrası 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan, Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi olan bu noktada arzu edenler serbest zamanlarını değerlendirebilirler ya da aracımızla otelimize dönebilirler. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: SOMERSET PALACE SEOUL VB.

5.GÜN SEUL / TOKYO UÇUŞU

Bu sabah havalimanına geçiyoruz. JAPONYA uçuşumuzu yapacağız. Varışı takiben TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda, Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrıçalaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz, Turumuzun sonunda Tokyo’nun meşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: VILLAFONTAINE HOTEL KAYABACHO VB.

6.GÜN FUJİ DAĞI – HAKONE TURU

Otelimizdeki kahvaltı sonrası çevre gezilerimize başlıyoruz.

HAKONE-FUJI YANARDAĞI-ASHİ GÖLÜ TURU ÖĞLE YEMEKLİ (Japon Mutfağı)

Turumuz sabah 07:30 da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra ASHİ GÖLÜ kıyısına geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde TOKYO ‘ya döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: VILLAFOUNTAINE HOTEL KAYABACHO VB.

7.GÜN TOKYO – KAMAKURA

Otelimizdeki kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz.

Kamakura Dev Budha-Hokoku-ji Tağınağı Bambu Bahçeleri Turu

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, otelimizden rehberimiz ile ayrılıyoruz. Kamakura Tokyo Körfezi bölgesine geçiyoruz, burada dev Budha Heykelini ziyaret edeceğiz, Ziyaretimiz sonrası, yine Japon inanışında çok önemli yer tutan Hokoku Tapınağına ziyaretimizi yapacağız, Geleneksel mekânda Japon Çayını tadıyoruz, turumuzun son bölümünde Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz ve turumuzu tamamlayarak otelimize döneceğiz.

OTELİMİZ: VILLAFOUNTAIN HOTEL KAYABACHO VB.

8.GÜN TOKYO

Otelimizdeki kahvaltının ardından güzel bir gün bizleri bekliyor. Serbest günümüz olacak. TOKYO şehrinde Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: VILLAFOUNTAIN HOTEL KAYABACHO VB.

9.GÜN ‘’Hızlı Tren Yolculuğu’’

‘’SHİNKANSEN’’TOKYO[TREN] KOBE [ ÖZEL OTOBÜS] -OSAKA

Bu sabah Tokyo’dan ayrılacağız. Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. TREN istasyonuna geçiyoruz, Japonya’nın dünyaca ünlü HIZLI TRENİ yani yerel ismi ile ‘’ Shinkansen ‘’deneyimi yaşayacağız. Saatte 300 km hıza ulaşabilen bu teknoloji harikası trenleri kullanarak, Tokyo’dan KOBE yolculuk edeceğiz. [Dikkat: Bagajlarımızı kendimiz istasyon içerisinde taşıyoruz, Trene binişte, Bagajların önde ve arka bölümde toplandığı bölümlere bizler yerleştiriyoruz] Yolculuğumuz 2,5 saat kadar sürecektir. Varışımızı takiben, Kobe IKUTA tapınağını ziyaret edeceğiz. Daha sonra OSAKA ‘ya geçiyoruz. Geceleme OSAKA  otelimizde.

OTELİMİZ: NOKU OSAKA VB.

10.GÜN KYOTO – NARA TURU

Bu sabah kahvaltıdan çok özel bir gün, güzel bir gezimiz olacak.

KYOTO- NARA TURU -OSAKA

Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, tur otobüsümüz ile Osaka şehrinin çevresinde yer alan üç önemli kenti ziyaret edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak, Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir diğer adı ile ALTIN TAPINAK ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı Açık BÜFE bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: NOKU OSAKA VB.

11.Gün OSAKA- HİROŞİMA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz, adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL HIROSHIMA 3* vb.

12.Gün Hiroşima- Kitakyushu

Bu sabah kahvaltı sonrası  otelimizden ayrılacağız. Japonya ‘nın en sonundaki FUKUOKA adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Kitakyuşu, Japonya'nın Fukuoka prefektörlüğünde bulunan bir şehirdir. Kitakyuşu, 940,978 kişilik nüfusu ile Kyushu adasında ve Fukuoka prefektörlüğündeki en büyük ikinci kentti

Varışımızı takiben ziyaretlerimiz olacak ; Kokura kalesi ve Mojiko Retro göreceğimiz yerler arasındadır. Geceleme bu şehirde otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL 3* vb.

13.Gün Kitakyushu - HAKATA

Bu sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası , Fukuoka’nın en büyük şehri ve Limanlar kenti Hakata ‘ya geçiyoruz.  panaromik çevre gezilerimizi  yapacağız. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Dazaifu Tenman-gu tapınağı ziyaret ediliyor. Son olarak kushida-jinja ziyaretimizi  yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ: FUKUOKA BAY 3* vb.

14.GÜN HAKATA / SINGAPORE /ISTANBUL 09:55 07:45+1

Otelimizdeki kahvaltının ardından havalimanına gideceğiz. Dönüş yolculuğumuz Singapur aktarmalı olarak başlıyor. 09:55 hareket saatimiz. Geceleme uçakta.

15.GÜN İSTANBUL varış 07:45

İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.

[ÖNEMLİ BİLGİ: Tur içerisinde belirtilen ekstra turların, öğle ve akşam yemekleri Japonve Kore Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün değildir.]

Vize: Japonya; T.C. Vatandaşlarına vizesiz

Güney Kore; T.C. K-ETA

Güney KORE için yeni bir online giriş onayı gerekmektedir. Misafirler K-ETA isimli bu uygulamadan girişlerinin yapılması ve onay alınması lazım. Bunu bireysel yapabiliyorsunuz, Şirketimizde destek olmaktadır. Onay verilmeyen yolcular için Ejder Turizm sorumlu tutulamaz.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page