top of page
BÜYÜK İPEK YOLU TURLARI - THY - 14 GÜN
BÜYÜK İPEK YOLU TURLARI - THY - 14 GÜN

10 Eki Sal

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

BÜYÜK İPEK YOLU TURLARI - THY - 14 GÜN

REHBER : BURAK ÖZKARA OPR : BURAK AYHAN

Saat ve Yer

10 Eki 2023 06:50 GMT+3 – 23 Eki 2023 05:30 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

1.GÜN / İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA 03:00

1.GÜN  İSTANBUL – BUHARA- HIVA                               07:10 / 13:10

EJDER TURIZM kontuarında yetkililer ile buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizi takiben pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile BUHARA şehrine yolculuğumuza başlıyoruz. Öğlen saatlerinde Özbekistan’ın BUHARA şehrine varmış olacağız. Pasaport kontrol işlemlerimizin ardından BUHARA Havalimanı’ndan Hive şehrine doğru yola çıkıyoruz. Alanda bizi bekleyen transfer aracımızla yaklaşık 6 SAAT sürecek olan bir yolculuğun ardından Hiva otelimize geçiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından  AKŞAM YEMEĞİ alıyoruz.Geceleme Hiva otelimizde.

Otelimiz : HOTEL ASIA KHIVA

2. GÜN / HIVA

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra ŞEHİR TURUMUZA başlıyoruz. Şehir turumuzda Hiva İç Han Kale: Pehlivan Mahmud Türbesi, Cuma Camii ve Minaresi, İslam Hoca Mederesesi ve Minaresi, Hive’nin alameti farikası olarak bilinen Kalta Minar (Kısa Minare), Özbekistan en eski yapılarından 3000 yıllık bir tarihe sahip Ark Kalesi, Al-Şeyh Dede, Allah Kulu Han Medresesi, Muhammed Emin Han -Muhammed Rahim Han Medresesi, Şirgazi Han Mederesi, Pehlivan-Dervaze Kapısı, Taşkale Kervansarayı göreceğimiz yerler arasında. Akşam saatlerinde Özel yöresel dans gösterisi eşliğinde AKŞAM YEMEĞİMİZİ alıyoruz. Geceleme Hive’de otelimizde.

Otelimiz : HOTEL ASIA KHIVA

3.GÜN / HIVA – BUHARA

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltı sonrasında otelden çıkışımızı yapıyoruz. Buhara’ya özel otobüslerle hareket ediyoruz (450 km). Öğleden sonra Buhara’ya vardıktan sonra otelimize yerleşiyoruz .Serbest zamanımız olacak. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme Buhara’da otelimizde.

Otelimiz: ORIENT STAR  VARAXSHA

4.GÜN / BUHARA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize başlıyoruz. BUHARA ŞEHİR TURU: Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi, Leb-i Havuz Külliyesi, Bolo Havuz Mescidi, Mir Arab Medresesi, Kalan Minaresi ve Mescidi, 15. Yüzyılda Asya’nın en iyi ve en önemli üniversitesi olan Uluğ Bey Medresesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. İpekyolu çayhanesinde çay seremonisine katılarak özel yöresel dans gösterilerini de izleyeceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: ORIENT STAR  VARAXSHA

5.GÜN / BUHARA – SEMERKAND

Sabah erken saatlerde otelde kahvaltı ve çıkış. Özel otobüslerle Semerkant’a (280km) hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Semerkant’a varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz ve ÖĞLE YEMEĞİMİZİ alıyoruz.Kısa Semerkant şehir turu. SEMERKANT ŞEHİR TURU (2 GÜNE YAYILIR) İmam Buhari Türbesi, Gur Emir Türbesi, Registan Meydanı, Bibi Hanım Mescidi, Şah- ı Zinde Kompleksi, Uluğ Bey Rasathanesi -Siyab Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Turumuz Geceleme Semerkant’ta otelimizde.

Otelimiz : ASIA  SAMARKAND

6.GÜN / SEMERKAND

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası şehir turuna devam ediyoruz. Serbest saatler. Geceleme Semerkant’ta otelimizde.

OTELİMİZ: ASIA  SAMARKAND

7.GÜN / SEMERKAND – TAŞKENT Tren yolculuğu 07:54

Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası tren istasyonuna doğru hareket ediyoruz. Semerkand – Taşkent arası yolcuğumuzu tren ile gerçekleştireceğiz. Hızlı tren ile gerçekleştirdiğimiz keyifli tren yolculuğumuzun ardından 11:24’te Taşkent’e varıyouruz. Varışımızı takiben ÖĞLE YEMEĞİ alıyoruz. Ardından Taşkent şehir turumuza başlıyoruz. Alişer Navaiy Opera ve Bale Tiyatrosu,  Bağımsızlık Meydanı, El Sanatı Uygulama Müzesi ve Emir Timur Meydanı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Eski Şehir, Hz.Imam Camii - Hz. Osman’ın Müshafı 7 yy, 1570 yılında Şeyh Hanedanlığı tarafından yaptırılan Kukeldaş Medresesi, Tarih Müzesi ve Özbekistan Devlet Sanat Müzesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrasında otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme Taşkent’te otelimizde.

OTELİMİZ: GREEN PARK TASHKENT

8.GÜN / TAŞKENT - ALMATA 14:20 / 16:40 uçuşu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saate göre otelimizden ayrılacağız. Taşkent Havalimanı’na geçerek yerel havayollarının 14:20 tarifeli seferi ile KAZAKİSTAN ALMATA’ya geçiş yapıyoruz. Yerel saat ile 16:40’da Almata’ya varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla otelimize hareket ediyoruz Otele varışımızı takiben odalarımıza yerleşme ve serbest zaman. ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: KAZZHOL  ALMATY

9.GÜN / ALMATA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Almaty'de ki çevre gezilerimize devam ediyoruz. İlk durağımız Hunların etnografik kompleksi. Burada Şaşu(Шашу) geleneksel adetiyle karşılandıktan sonra Hunların etnografik kompleksi gezisini yapıyoruz ve «Beşike Salu», «Tusay Kesu» gibi Kazak geleneksel adetleri gösterisi ve Kazak Çadiriyle tanışıyoruz, Atpen Audarysmak (Atlarla Çevirmek) yada Kız Kuu (Kız Kovmak) oyunu gösterisini ve Kazak Milli Ekmeği hazırlama gösterisini izliyoruz. ÖĞLE YEMEĞİ aldıktan sonra vaktimiz el verir ise Cimbulak Tepesini görme şansımız olacak. Sonrasında Almaty'ye doğru yola devam ediyoruz. Otelimize gitmeden önce şehri simge yapılarını ve önemli noktalarında Panfilov Parkı, Yeşil Pazar gibi noktaları görme şansı bulacağız. Gök Tepe ( Kok Tebe ) şehri kuşbaşı görebileceğiniz eşssiz manzarası ile bir diğer göreceğimiz yer olacak.otelimize tranfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: KAZZHOL  ALMATY

10.GÜN / ALMATA – BİŞKEK 18:00 / 18: 55 uçuşu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  serbest saatimiz olacak ve ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Bişkek'e olan uçuşumuzu gerçekleştirmek için  Almata Havalimanı’na geçiyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile saat 18:00’de Almata’dan Bişkek’e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bişkek Havalimanı’nda işlemlerimizi tamamladıktan sonra bizi bekleyen özel otobüsümüz ile şehir merkezine doğru ilerliyoruz ve de dinlenmek üzere Bişkek otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Bişkek otelimizde.

OTELİMİZ: ORIENT  HOTEL

11.GÜN / BİŞKEK - CHOLPON ATA-ISSIKKUL GÖLÜ

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Boom Canyons'a transfer. Yolda Burana Kulesi'nin tarihi-mimari kompleksini ziyaret edeceğiz. Burana kulesi (minaresi), Bişkek'e 90 km uzaklıktaki eski bir yerleşim bölgesinde yer almaktadır. Tarihçiler ve arkeologlar yerleşimin bir zamanlar Karahanlı Hanlığı'nın başkenti olduğunu ve MS 10. yüzyılda kurulan Balasagun olarak adlandırıldığını kanıtladılar. Burana kulesi, bu kompleksin merkezi anıtıdır. Araba ile Kanyon'a doğru yolumuza devam edeceğiz. Bugün "Grand Canyon", Bobsled "kanyon" ve "Gökdelen" kanyon gibi isimlerle çeşitli kanyonların labirentini görecek ve keşfedeceğiz. Daha sonra Çolpon-Ata kasabasına geçeceğiz. Akşam sahilde yürüyüş yapmak ve ISSIK KUL GÖLÜN güzelliğinin tadını çıkarmak için serbest zamanımız olacak. geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : KAPRIZ  HOTEL  RESORT

12.GÜN / CHOLPON ATA TOWN - BİŞKEK

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Çolpon-Ata kasabasında açık hava petroglif müzesini (taş yazıtlar), tarihi müzeyi ve Rukh-Ordo kültür kompleksini ziyaret edeceğiz. Öğle saatine yakın, tekne kulübüne gideceğiz ve göl kıyısında 2 saatlik bir tekne yolculuğu yapacağız. Sonrasımda göl manzarasının keyfini çıkarmak için serbest zamanınız olacak ve akşam üzeri  Bişkek'e geri döneceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Bişkek’ te otelimizde.

OTELİMİZ: ORIENT  HOTEL

13.GÜN / BİŞKEK – ALA-ARCHA MİLLİ PARKI

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardında Bişkek şehir turuna çıkacağız. Şehir turunda, taze ve kuru meyve, çilek ve kuruyemiş alabileceğiniz renkli Oş pazarını göreceğiz. Muhafız değişimi ile ana Ala-Too meydanını, Lenin heykeli ile eski meydanı, Filarmoni salonu ile Manas kompleksini ve merkezi alışveriş merkezi ZUM ile Zafer meydanını ziyaret edeceğiz . Ala-Archa milli parkında göz alıcı Kırgız doğası görmek için zaman geçireceğiz. Park, Kırgız Ala-Too'nun eteklerinde Bişkek'e 40 km uzaklıkta yer almaktadır. Ala-Archa, Kırgızcada  “rengarenk ardıç” anlamına gelmektedir. Bu bölge, yamaçlarını kaplayan çok sayıda bulunan ardıç ağaçlarından adını almıştır. Doğa harikası diyebileceğimiz park ve kamp olarak kullanılan Ala- Archa da bol bol fotoğraf çekme şansımız olacak. Parkta bulunan şelaleye yürüyüş yapıp manzaranın keyfini çıkaracağız. Ardından Bişkek’e dönüyoruz. Akşam şehir merkezini gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizde buluşup dönüş uçuşumuz için havalimanına transfer olacağız.

Otelimiz: ORIENT  HOTEL

14. GÜN* BİŞKEK- İSTANBUL Uçuş Saati 02:25 / 05:15 varış

İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Pasaport işlemlerimizin ardından Bişkek yerel saati ile Türk Hava Yolları’nın 02:25 tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Türkiye yerel saati ile 05:15’te İstanbul’a varıyoruz. Bir sonraki Ejder Turizm gezisinde görüşmek dileğiyle.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page