top of page
BÜYÜK FİLİPİNLER TURU - TURK HAVAYOLLARI -13 GÜN
BÜYÜK FİLİPİNLER TURU - TURK HAVAYOLLARI -13 GÜN

24 Oca Çar

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

BÜYÜK FİLİPİNLER TURU - TURK HAVAYOLLARI -13 GÜN

REHBER : OPR : Leyla PAX: 30

Saat ve Yer

24 Oca 2024 01:50 GMT+3 – 05 Şub 2024 01:50 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

ISTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA –   saat  22:00

İstanbul Havalimanında EJDER TURIZM yetkilileri ile buluşma. İşlemleri takiben, gece yarısını geçe Türk Hava Yolları ile direkt

uçuş ile Filipinler’in başkenti Manila’ya yolculuğumuz başlıyor.

 1. GÜN İSTANBUL-MANILA UÇUŞU << 01:55 - 18:10 >> / 24 OCAK 

Filipinler’in başkenti Manila’ya saat 18:10’da varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımız ile buluşuyor ve otelimize transfer

oluyoruz. Geceleme Manila’da otelimizde.

OTELİMİZ: ST. GILES HOTEL MANILA

 2. GÜN MANILA  / 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Manila şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. İrili ufaklı pek çok adalardan oluşan ada ülkesi Filipinler’in başkenti Manila ülkenin en büyük adası olan Luzon’da yer almakta 10 milyon üzerindeki nüfusu ile gelişmekte ve büyümekte olan bir metropoldür. Şehir gezimizin ardından Tagaytay şehrindeki Taal Volkanı ve Gölü’nü ziyaret etmek için Manila’ya 60km uzaklıktaki Tagaytay bölgesine gideceğiz. 311 metre yüksekliği ile dünyanın en küçük aktif volkanı, Taal  Volkanı, dünyanın en aktif volkanları arasında yer almaktadır. Nefes kesen Kaldera içerisinde yatan volkan, coğrafi özelliği ile de dünyada benzersizdir. Ada üzerinde krater, krater üzerinde göl, göl içinde ada, ada içerisinde krater ve krater içerisinde göl. Gölün üzerinde 23 km kare büyüklüğünde bir ada yükseliyor. Taal Volkanı işte bu adanın üzerinde bulunuyor. Volkanın zirvesinde ise, asitli suya sahip bir krater gölü bulunuyor. Bu ada üzerinde ada, göl içerisinde göl özelliğiyle eşsiz bir güzelliktedir. Turumuzun sonunda Manila’ya dönüyoruz. Geceleme şehir merkezindeki otelimizde.

OTELİMİZ: ST. GILES HOTEL MANILA

 3. GÜN MANİLA –  EL NIDO uçuşu << 10:50 – 12:20 >>  /

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından başka bir ada şehri El Nido’ya uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel saat ile 12:20’te varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz.

OTELİMİZ: Villa Israel Ecopark El Nido

 4. GÜN EL NIDO /  

El Nido’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.

OTELİMİZ: Villa Israel Ecopark El Nido

 5. G ÜN EL NIDO  /   

El Nido’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.

OTELİMİZ: Villa Israel Ecopark El Nido

 6. 6. GÜN EL NIDO – Bohol uçuşu << 07:30-09:10 >> /  

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bohol’e uçmak üzere havalimanına transfer oluyoruz. Buradan Bohol uçuşumuzu yerel saat ile 07:30’da  gerçekleştireceğiz ve saat 09:10’te Bohol’e varıyoruz. Varışımız ile Bohol’e ve sonrasında otelimize transfer olacağız ve günümüzün kalanında serbest zamanımız olacak. Geceleme Bohol’de.

OTELİMİZ: Dolphin Bay Resort

 7. GÜN BOHOL LOBOC NEHİR TURU & ÇİKOLATA TEPELERİ TURU  /  

Çikolata Tepeleri turu için hazırız. Panglao’dan özel araçlarımızla tura başlıyoruz. Önce Bohol’deki Milli Park'a uğruyor ve dünyada sadece Güney Filipinler’deki adalarda ve Endonezya’nın belirli bölgelerinde bulunan, dünyanın en küçük maymun familyasından gelen “tarsier”leri görüyoruz. Rehberimiz bize bu sevimli hayvanlar hakkında bilgi veriyor. Milli Park'ta onları, orijinal yaşam alanlarında ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında turumuza Çikolata Tepeleri adı verilen kireç taşı oluşum höyüğü olan özel oluşumları ziyaretimizle devam ediyoruz. Adanın ortasında, büyük bir alana yayılmış olan, üzerinde bitki yetişmeyen yüzlerce tepeyi özel seyir teraslarından izliyor ve fotoğraflıyoruz. Bu tepeler hakkındaki efsaneleri dinliyoruz. Çikolata Tepeleri özel olarak korunan, Dünya Mirası Listesi'ne girebilmeyi başarmış bir alan. Filipinler’in en turistik noktalarından biri. Dileyen misafirlerimiz tur boyunca yapılacak olan çeşitli aktivitelerin en çılgını olan zipline deneyimini yaşayabilirler. Loboc bölgesine transfer olacağız. Bohol adasının olmazsa olmazlarından Loboc nehrinde bot turu yapacağız. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: Dolphin Bay Resort

  8. GÜN BOHOL-Cebu feribot <<13:00-15:00>> CEBU-BORACAY uçuş <<18:30-20:00 >> /  

Sabah erken saatlerde otelimizden Boracay Adası’na gitmek üzere Havalimanı’na doğru yola çıkacağız. Feribot ile Cebu adasına geçiyoruz. Daha sonra özel aracımızla havalimanına gideceğiz. Çekin işlemlerimizin ardından yerel havayolları ile saat 12:30’de Boracay uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben özel aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: Ocean Club Resort

9. GÜN BORACAY  / 

Boracay ’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.

OTELİMİZ: Ocean Club Resort

10. GÜN BORACAY / 

Boracay ‘da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.

OTELİMİZ: Ocean Club Resort

11. GÜN BORACAY - CEBU  uçuşu << 20:25-21:40  >>  

Uçuş saatimize kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma. Cebu uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Checkin işlemlerimizi takiben yerel saat ile 20:25’de Cebu’ya hareket. Varışta özel aracımızla karşılanıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ: One Central Hotel

 12. GÜN MANTAYUPAN SELALESI Cebu Adası / CEBU-İSTANBUL uçuşu << 02:40-13:50 >>  / 

Bugün otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün sürecek ve eşsiz güzelliklere şahit olacağımız bir gün geçirmek için otelimizden ayrılıyoruz. Baidan Kanyonu ve Mantayupan Şelalesini görmek için Badian bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Badian Kanyonu ve buranın eşsiz doğası, Gizli cennet misali bir anda karşınıza çıkan doğal güzellikler ile dolu kanyonda yürüyüş turu yapacağız. Kanyonun son kısmında da Mantayupan Şelalesi’ne ulaşacağız. Mantayupan Şelalesinin büyüleci güzelliğine, yüksekliğine ve maviliğine tanık olup eşsiz güzelliği ile büyüleneceksiniz. Turumuz esnasında öğle yemeği molamız olacak. Turumuz sonunda tabiatın güzelliğinden büyülenmiş ve bir hayli yorgun ancak yine olsa yine giderim diyeceğiniz bir deneyim yaşamış olarak havalimanına transfer oluyoruz. Varışımızın ardından Türk Havayolları direkt uçuşundaki bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıyor ve uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Uçak saatimiz 02:40’de. Geceleme uçakta.

 13. GÜN ISTANBUL <<varış saat 13:50 >> /  

Türkiye saati ile 13:50’de İstanbul Havalimanı'na varıyoruz ve anılarla dolu bir seyahatimiz daha sonlanıyor.

UYARI!

Tüm katılımcıların, herhangi bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

§ Türk Havayolları direkt seferi ile İstanbul / Manila – Cebu / İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti + 1 parça bagaj

§ Yerel Havayolu ile Manila – El Nido arası tek yön ekonomi sınıfı ara uçak bileti

§ Yerel Havayolu ile El Nido - Bohol arası tek yön ekonomi sınıfı ara uçak bileti

§ Yerel Havayolu ile Cebu – Boracay arası çift yön ekonomi sınıfı ara uçak bileti

§ Programda belirtilen tüm transferler ve şehir turları

§ Programda belirtilen tüm şehirlerarası feribot biletleri

§ Manila (2), El Nido (3), Bohol (2), Boracay (3), Cebu (1) toplamda 11 gece 3* & 4* otellerde oda-kahvaltı konaklama

§ Programda belirtilen yerlerde alınacak olan öğünler

§ Programda belirtilen turlar ve otel transferleri

§ Programda belirtilen 2 öğle ve 1 akşam yemekleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER :

o Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

o Kişisel harcamalar ve programda açıkça belirtilmeyen yemekler ve dahil yemelerde alınan içecekler.

o Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen minimum ücret kişi başı 120 USD’dir. Havalimanında toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.

o      Filipinler iç hat uçuşlarında valiz ağırlıkları sıkı bir şekilde denetlenmektedir. Bu konuda oluşacak ekstra masraflar dahil değildir. (İç Hat uçuşları 20 KG ile sınırlıdır.)

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page