top of page
BÜYÜK ÇİN TURU - SQ
BÜYÜK ÇİN TURU - SQ

01 Tem Pzt

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

BÜYÜK ÇİN TURU - SQ

REHBER : SERPİL ÜSTÜN OPR : BENGÜ TURA

Saat ve Yer

01 Tem 2024 13:25 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

1.GÜN ISTANBUL PEKIN 14:25 14:50+1

İSTANBUL Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Ejder Turizm yetkilisi ve tur lideriniz ile saat 11:30 ‘da buluşarak başlıyor.

Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra SINGAPORE Hava Yolları' nın tarifeli seferleri ile SINGAPUR  aktarmalı olarak Pekin’e uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

2.GÜN Pekin

Öğleden sonra 14:50’de Pekin’e  ulaşıyoruz.

AKŞAM TUR  Shaolin Kung Fu Show + AKŞAM YEMEĞİ (dahil)

Bu akşam GECE TURUMUZ olacak. Turumuz ÇİN Tiyatro binasında Şaolin KUNG FU gösterisini ve daha sonrasında , yerel bir restoranda akşam yemeğini kapsamaktadır.

Gece turumuzun sonunda otelimize  dönüyoruz.

Otelimiz : Beijing Guangxi Hotel 4* vb.

3.GÜN Tiananmen Meydan -YASAK ŞEHİR TURU

Sabah, kahvaltının ardından. Tiananmen Meydan -YASAK ŞEHİR TURU[ÖĞLE YEMEKLİ TAM GÜN- Rehberimiz eşliğinde çevre gezilerimize başlıyoruz. Ming ve Quing hanedanları zamanında imparatorun fermanlarının duyurulduğu, 1949 yılında Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyetini tüm dünyaya ilan ettiği, 44 hektarlık alanı kaplayan ve şu anki Halk Binası, Çin Tarih Müzesi, Çin Devrim Müzesi, Yasak Şehir ve Mao’nun anıtının bulunduğu dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı ve yapımına 15. yüzyılda başlanmış olan 720.000 metrekarelik alana kurulu, 890 yapının bulunduğu, 24 Çin İmparatorunun yaşadığı önemli seremonilerin yapıldığı, yaklaşık 600 yıllık bir yapı olan Yasak Şehri geziyoruz. Saray Müzesi ya da Gu Gong olarak bilinen saray dünyadaki en görkemli ve geniş imparatorluk sarayıdır. Etrafı 52 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde hendekle çevrilidir. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemek sonrasında ayin ve kurban törenlerinin gerçekleştirildiği, imparatorların iyi hasat duası için senenin belirli zamanlarında geldikleri, Pekin’in sembollerinden biri olan meşhur Cennet Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası yerel el sanatları ürünlerin satıldığı mağaza ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz : Beijing Guangxi Hotel 4* vb.

4.GÜN ÇİN SEDDİ TURU- XİAN

Sabah, kahvaltının ardından otelimizden valizlerimiz ile birlikte ayrılıyoruz, yapımına 7.yüzyılda başlanan insanlık tarihinin en büyük ürünlerinden biri olan, ayrı duvarların birleşmesinden meydana gelmiş, yaklaşık sekiz bin km. uzunluğunda, Bahai Denizi’nden başlayarak doğuda Jiayuguan Geçidi ve batıda Gobi Çölü ile son bulan meşhur Çin Seddi’ni ziyaret ediyoruz.  Ziyaretimizin arsından Öğle yemeğimizi  Yerel (ÇİN MUTFAĞI ) bir  restoranda alacağız, Yemek sonrası turumuzun Pekin bölümünü tamamlamış  oluyoruz, buradan akşam  uçağına binmek üzere  Pekin Havalimanına  geçeceğiz.

Uçuş saatimiz (Yerel Çin Hava Yolları ile )  : 19:00 21:10  Pekin Xian uçuşu

XIAN şehrine  hareket edeceğiz.   Akşam  geç saatlerde  XIAN  şehrine ulaşıyoruz.

Bizi bekleyen özel aracımız ile konaklayacağımız  otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Mercure on Renmin Square Xian 4* vb.

5.GÜN XIAN -CHENGDU

Kahvaltı sonrası  otelimizden ayrılıyoruz  , önce turumuz olacak  2000 yıl önce İmparatorun ruhunu kötülüklerden koruması için yapılmış 6.000 Terracotta Savaşçısı ve atlarının birebir boyutlarında figürlerinin bulunduğu Teraccotta Atlar ve Savaşçılar Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzeye gelmeden önce pişmiş topraktan yapılan heykellerin replikalarının yapıldığı galeriyi ziyaret ederek yapım tekniği hakkında bilgi alacağız.

Ziyaretimiz  sonrası ÖĞLE YEMEĞİ servisini yerel bir restoranda alacağız.

Öğleden sonra turlarımızı bitiriyoruz ve şehir merkezinde  tarihi pazarın olduğu bölüme geçiyoruz, bu akşam uçak saatine kadar serbest zamanımız olacak.

Uçak saatimiz : 21:00  Chengdu ‘ya gideceğiz.

Gezimiz sonrası  havalimanına gidiyoruz ve yerel hava yolları ile  CHENGDU uçuşumuzu yapıyoruz  varışta  karşılanma ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Mercure Chengdu 4* vb.

6.GÜN CHENGDU ‘’ PANDALAR TURU ‘’

Kahvaltı sonrası  TAM GÜN PANDA YETİŞTİRME MERKEZİ ZİYARETİ + LESHAN BUDDHA [ÖĞLE YEMEKLİ]

Bu sabah  rehberimiz eşliğinde   turumuz  başlıyor. Dünyaca ünlü ‘ ÇİN  Panda Yetiştirme- koruma merkezini ‘ ziyaret edeceğiz,burada  Pandalar hakkında bilgi  alırken, Pnadları  yakında görme  imkanımız olacak. Daha sonra Leshan Buddha  heykelini ziyarete gideceğiz, Bu ziyaretimiz esnasında  yakınındaki nehirde kısa bir TEKNE TURUMUZ  olacak.

Turumuzu Tam Gün sürecek ve ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında yerel bir restoranda servis edilecektir. Yine bu turumuz içerisinde‘’ Sichuan Opera performance / traditional tea house

Ziyareti yapılacak. Yerel kültürel gösteri izlenmesi ve ÇAY evi ziyareti olarak adlandırabiliriz.

Turumuzun  sonunda otelimize  dönüyoruz, geceleme otelimizde.

7.GÜN [ SALI ] CHENGDU-Chongqing kara yolculuğu[ YANGTZE NEHIR TURU ]

Kahvaltı sonrası  otelimizden ayrılıyoruz  otobüsümüz ile yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 4,5 saat sürecek  bir yolculuk sonrası Chongqing kentine ulaşacağız.

3GECE /4GÜN nehir gezisi başlıyor.

Bugünün Önemli Noktaları :

Chongqing'deki Chaotianmen Dock'ta saat 16:30-20:00'de gemiye biniş ve check-in

Chongqing'in muhteşem gece manzarası izleme

Gemiye biniş güvenliği brifingine ve gemideki tesislerin tanıtımına katılıyoruz

Chongqing'den saat 21:30 civarında hareket;

Kaptan'ın Karşılama Resepsiyonuna

Akşam Yemeği   (Çin ve Batı büfesi; 19:00-20:30)

GECELEME  GEMİDE

8.GÜN YANGTZE RIVER CRUISE

Bugünün Önemli Noktaları :

Fengdu Hayalet Şehri'ne kıyı gezisi (Dahil)

(Bu 1.900 yıllık site, Çin kültürünü tanımak için ilginç ve anlamlıdır, geleneksel mimarilerde birçok heykel ve sahne ile bu saf ruhların ödüllendirileceğine ve bu günahkarların ağır cezalara tabi tutulacağına dair geleneksel Çin inancını anlatır.)

Feng Yan San Guo Show'a kıyı gezisi (İsteğe bağlı; kişi başı 390 YUAN)

(Yaklaşık 1.800 yıl önceki Üç Krallık Dönemi'nin parlak tarihi kültürü ve büyük subay Guan Yu'nun sadakat ruhu hakkında muhteşem, büyük ölçekli gerçek manzara gösterisidir.)

Sabahın erken saatlerinde gemideki doktorla Tai Chi yapmayı öğreme; Gemideki dersler ve aktivitelerle eğlenceli zaman geçirin; Seyir kabare gösterilerinin keyfini çıkarın.

Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Öğle yemeği (Çin ve Batı büfesi); Akşam Yemeği (Çin ve Batı büfesi); Sabah çayı ve kahvesi

GECELEME  GEMİDE

9.GÜN YANGTZE RIVER CRUISE

Bugünün Önemli Noktaları:

Fengjie İlçesindeki Beyaz İmparator Şehri'ne kıyı gezisi (İsteğe bağlı; 390 CNY/pp)

(Yaklaşık 1.400 Çin şiirinde bahsedilen ünlü Çin Antik “Şiir Şehri”. Liu Bei'nin oğlunu başbakanı Zhuge Liang'a emanet etmesinin dokunaklı hikayesini anlatır ve Qutang Boğazı'ndaki Kuimen Kapısı'na hayranlıkla bakmak için en iyi konuma sahiptir.)

Qutang Boğazı'ndan yelken turu  (Dahil)

(Qutang Gorge, üç geçit arasındaki en kısa, en dramatik ve muhteşem geçittir ve 10 RMB Çin Banknotunda yazılı Kuimen Kapısı'nın manzarasına hayran kalmanızı sağlar.);

Wu Gorge boyunca yelken turu (Dahil)

(Wu Gorge, yükselen zirveler, tuhaf kayalar, bol doğal harikalarla övünen pitoresk bir dolambaçlı galeri oluşturan yuvarlanan keskin kayalıklarla derin ve güzeldir.);

Shennv Çayı'na kıyı gezisi (Dahil);

Sabahın erken saatlerinde gemideki doktorla Tai Chi yapmayı öğrenin; Yangtze Korsan Gecesi Gösterisine Katılın

Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Öğle yemeği (Çin ve Batı büfesi); Akşam Yemeği (Çin ve Batı büfesi) ; Sabah çayı ve kahvesi

10.GÜN YANGTZE RIVER CRUISE

Bugünün Önemli Noktaları:

Saat 08:00'de Maoping Limanı'nda gemiden ayrılma;

3 BOĞAZLAR / Three Gorges Barajı Gemi Asansörünün kıyı deneyimi (Opsiyonel; CNY 390/pp);

(Yaklaşık 113 metre kaldırma yüksekliği ile tüm dünyadaki en büyük ve en gelişmiş gemi asansörüdür.)

3 BOĞAZLAR* Three Gorges Barajı'na kıyı gezisi (Dahil);

(Bu, dünyanın en büyük hidroelektrik santrali ve tüm Çin'deki en büyük baraj projesidir ve taşkın kontrolüne, elektrik üretimine, nakliyeye vb. çok katkıda bulunur ve Yangtze Nehri gemi gezisinin 2 numaralı özüdür.)

Kalkış için Yichang şehir merkezindeki Yichang Three Gorges Centre Yolcu Terminali'ne giden otobüs.

yemek

Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Sabah çayı ve kahvesi

Gezinin sonu , 13:00

Havalimanına transferimiz  yapılıyor. Shanghai uçuşumuzu  yapacağız.

16:35  18:25  YIH Yichang  PVG Shanghai PuDong uçuş

Varışta karışlanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

11.GÜN ŞANGAY

Kahvaltı sonrası içinde yeşim taşından iki adet Budha heykelinin bulunduğu Jade Budha Tapınağını geziyoruz. Sonrasında Çin’le bütünleşmiş geleneksel ipek üretiminin yapıldığı bir fabrikada bilgi alacak ve dilerseniz alışveriş yapabileceksiniz. Öğlen yemeğinin ardından, 1559 yılında yaptırılan 20.000 metre karelik alana sahip, Çin’in en ünlü bahçesi Yuyuan Bahçesini gezeceğiz. Bahçe gezimizden sonra buradaki bir çay evinde geleneksel çay seramonisini izleyip değişik Çin çaylarının tadına bakabileceksiniz. Ardından etraftaki alışveriş bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Gezimiz sonrası geceleme otelimizde.

12.GÜN ŞANGAY-ISTANBUL 16:25 08:25+1

Kahvaltı sonrası kısa serbest saatlerimiz olacak , daha sonra havalimanına geçiyoruz. Singapur Hava yolları ile Singapur aktarmalı olarak Istanbul uçuşumuzu  yapacağız.

Geceleme uçakta.

13.GÜN ISTANBUL varış 08:25

Turumuzun sona ermesi

UYARI/ NOTLAR

TURA  DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Ana Uçuşlar :  İstanbul -Singaour - Pekin // Shangai -Singapur - İstanbul  SINGAPUR HAVA YOLLARI ile Ekonomi Uçuş
  • ARA UÇUŞLAR:
  • PEKİN – XİAN
  • XIAN -CHENGDU
  • Yichang  Shanghai

Konaklamalar :  4 Yıldızlı Standard Otellerde / Oda Kahvaltı Konaklama

Pekin (2 gece ) Xian (1 Gece) Chengdu (2 Gece)  CRUISE ( 3 Gece ) Şangay (2gece )

10gece

4 ÖĞLE YEMEĞİ

1 AKŞAM YEMEĞİ

GEMI  SABAH + AKŞAM YEMEKLER ve  ÖĞLE YEMEKLERİ

Chengdu turu

Şangay turu

Pekin Yasak Şehir turu

ÇİN SEDDİ TURU

XİAN TERRA COTTA ASKERLERİ MÜZESİ TURU

TÜRKÇE  REHBERLİK +  YEREL REHBERLİK HİZMETLERİ

TÜM TRANSFERLER

SEYAHAT SİGORTASI

---------

ÇİN VİZESİ(180 USD ) :  T.C vatandaşlarına Çin'de vize uygulaması vardır. ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 8 ay geçerli pasaport ile “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesindeni yeniden acentamıza  danışınız.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Yeşil Pasaport Sahipleri

Çin vizesinden muaf olan pasaport tipine sahip olan kişilerdir.

TURA  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Bu   TURUMUZUN BAHŞİŞLERİ TOPLAMI / KİŞİ baiı  120 USD İlk gün rehberimize  teslim ediyoruz (alanda)

PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM YEMEKLER VE EXTRA TURLAR

Çıkış Harcı 150 TL

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page