top of page
BAŞTAN BAŞA ENDONEZYA TURU-THY (1)
BAŞTAN BAŞA ENDONEZYA TURU-THY (1)

23 Tem Sal

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

BAŞTAN BAŞA ENDONEZYA TURU-THY (1)

REHBER : ÖZGÜR BİNGÖL OPR : ECEM PAX: 29

Saat ve Yer

23 Tem 2024 03:10 GMT+3 – 02 Ağu 2024 05:00 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

1.Gün / ISTANBUL – JAKARTA UÇUŞU 

Türk Havayolları ile Endonezya’nın başkenti Jakarta’ya doğru 15:50’da yola çıkıyoruz. Geceleme uçakta.

2.Gün / JAKARTA VARIŞ - ŞEHİR TURU -BOGOR –BANDUNG 

Uçuşumuzun ardından Jakarta’ya ulaşıyoruz.  Güney Asya’nın en büyük şehirleri arasında yer alan ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra bağımsızlığını ilan eden Endonezya’nın başkenti Jakarta şehir turumuza başlıyoruz. Müslüman ağırlıklı bir nüfusa sahip ve ticari hayatı çok gelişkin olan bu şehirde ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra, yeni yapılan otoyolu kullanarak Bandung şehrine doğru yola çıkacağız. İlk durağımız BOGOR bölgesi olacak. Bogor Botanik Bahçesi’ni ziyaret edeceğiz. Şehre varışımızı takiben, Panaromik şehir turumuz olacak. Turumuzu takiben otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Sonrasında serbest saatlerimiz olacak. Bandung aynı zamanda büyük alışveriş merkezleri ve Fabrika satış mağazalarının olduğu birçok markanın da üretildiği bir merkezdir. Bu akşam alışveriş merkezlerine bir göz atmak oldukça keyifli ve hesaplı olacaktır. Çok hesaplı ürünleri bulabilirsiniz… Rehberimizden bilgi alıp alışveriş noktalarını öğrenebilirsiniz. Geceleme Bandung’da otelimizde

 Otelimiz: IBIS STYLE HOTEL BANDUNG 3* vb. 

3.Gün / BANDUNG- TANGKUBAN PERAHU VOLKANI TURU 

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası önemli bir ziyaretimiz olacak. Tangkuban Perahu, Lembang'ın Bandung yönünün 25 kilometre kuzeyinde bulunan bir yanardağdır. Konumu Sagalaherang köyü, Sagalaherang bölgesi, Subang naipliği ve Cikole köyü, Lembang bölgesi, Bandung naipliği arasındadır. Bu, şehrin sadece 28 km kuzeyindeki Bandung'un en ünlü turist yanardağıdır. Bu yanardağ, görülecek ve keşfedilecek birçok yer sunmaktadır. İster devasa kraterin içine bakın ister içine doğru yürüyüş yapın, yamacında ormanda dolaşın ya da sadece muhteşem panoramik manzaranın tadını çıkarın. Perahu halen aktif ve kükürt çıkışı devam eden halk arasında Endonezya’nın ‘uyuyan dev’ i de denilen Tangkuban Perahu Volkanı’nı göreceğiz. Turistlerin yürüyüş yaptığı ve gezdiği popüler bir turistik merkez olan Perahu Dağı ve volkanı çevresinde satılan ve bu bölgedeki sıcak su noktalarında pişmiş olan yumurtadan yemek oldukça ilginç bir deneyim olacaktır. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Bandung’da otelimizde.

 Otelimiz: IBIS STYLE HOTEL BANDUNG 3* vb. 

4.Gün / BANDUNG – YOGYAKARTA TREN YOLCULUĞU 07:40 Tren saati 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Yogyakarta şehrine gideceğiz. Tren ile yapacağımız bu yolcuğumuz yaklaşık 7 saat sürecek. Tren saatimiz 07:40 (değişebilir) Buluşma saatimizde toplanıyor ve özel aracımız ile tren istasyonuna transfer oluyoruz. Endonezya demiryolları tarifeli tren seferi ile şehirlerarası yapacağımız bu yolculuğumuz 1.sınıf pullman kompartımanlardaki yerlerimizi alıyoruz. Öğleden sonra YOGYAKARTA şehrine ulaşacağız. Alışveriş için yerel Pazar ziyareti yapacağız. Akşam yemeği yerel restoranda. Geceleme otelimizde. 

Otelimiz: SANTIKA PREMIER YOGYAKARTA 4* vb. 

5.Gün YOGYAKARTA- PRAMBANAN TAPINAĞI 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ilk ziyaretimiz Endonezya’nın Orta Cava ilinde bulunan 9. Yüzyıldan kalan Prambanan Tapınağı olacak. Prambanan Endonezya da yer alan en büyük Hindu tapınağı olarak ünvanını korumaktadır. Ardından Sultan Sarayı olarak adlandırılan Kraton bölgesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında öğle yemeği için yerel bir restoranda mola vereceğiz. Turumuzun devamında gümüş sektörünün merkezi Kotagede denilen yerde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Bölge ziyaretlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Geceleme otelimizde. 

Otelimiz: SANTIKA PREMIER YOGYAKARTA 4* vb.

 6.Gün BOROBUDUR TAPINAĞI ve MERAPİ VOLKANI

 Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dünya’nın en büyük Budist Tapınağı olan Borobudur Tapınağı’nı ve Endonezya’nın en aktif yanardağı Merapi Volkan’ını göreceğimiz turumuzu gerçekleştireceğiz. Lobide buluşup özel aracımızla Yogyakarta şehrinin 40 km kuzeybatısında yer alan Borobudur Tapınağı’na doğru yola çıkıyoruz. Borobudur 1991 yılında Unesco tarafından koruma altına alınmıştır. Resmi kayıtlara göre kim tarafından ve ne amaçla yapıldığı bilinmemektedir. Elde edilen bilgilere göre inşa yılının M.S 750 yılları olduğu tahmin edilmekte ve 75 yıl sürdüğü düşünülmektedir. Borobudur ziyaretimizin ardından, 130’dan fazla volkanik dağa sahip Endonezya’nın çok ilgi ve turist çeken volkanik dağı Merapi’yi görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Merapi Volkan’ından neredeyse yılın 300 günü dumanlar yükselmektedir. Endonezya’nın pek çok yerinde olduğu gibi burada da lav akıntılarından sonra kalan soğumuş ve katılaşmış lavlardan yapılmış hediyelik eşyaları göreceksiniz dileyen misafirlerimiz pek çok ve ilginç hediyelik eşyalardan satın alabilirler. Turumuzun ardından Yogyakarta bölgesine geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

Otelimiz: SANTIKA PREMIER YOGYAKARTA 4* vb. 

7.Gün YOGYAKARTA-BALI Uçuş 13:00 – 15:20 

Sabah kahvaltımızın ardından havalimanına geçiyoruz, Endonezya yerel havayolları ile Bali uçuşumuzu yapacağız. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 2 saat sürecektir. Bali’ye varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile buluşuyor ve otelimize doğru yola çıkıyoruz. Bali, Küçük Sunda Adalarının en batısında yer alan Endonezya'ya bağlı bir adadır. Batıda Cava, doğuda ise Lombok adasının arasında kalır. Başkenti Denpasar'dır. Bali ayrıca Endonezya'nın en turistik adasıdır. Otele giriş işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Gün boyu ve akşam keyifli gezmeler için Bali sokakları sizleri bekliyor. Geceleme Bali’de otelimizde. 

Otelimiz: BINTANG KUTA RESORT 4* vb.

 8.Gün BALİ

 Dünyanın en gözde tatil cennetlerinden Bali’deyiz ve bugün Bali Adası’nda deniz kenarındaki kaya oluşumu olan Bali Deniz Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Bu tapınak mimari olarak Bali’nin sembolü durumundadır. Bu tapınak on altıncı yüzyılda, seyyah ve Şiva dini sembolü olan Dang Hyang Nirartha isteği üzerine buradaki balıkçılar tarafından yapılmıştır. Tapınağın ziyareti sonrası El Sanatları Atölyesini ziyaret edeceğiz. Tahta oymacılığı, Batik tekstil ürünlerini ve kültürel sanat öğelerini görme şansımız olacak. Geceleme otelimizde. 

Otelimiz: BINTANG KUTA RESORT 4* vb.

 9.Gün BALİ 

Bu güzel cennet adada serbest günümüz. Arzu edenler çevre turlarına katılabilirler. (Rehberimiz bilgi verecektir.) Geceleme otelimizde.

 Otelimiz: BINTANG KUTA RESORT 4* vb. 

10.Gün BALİ (DENPASAR)- ISTANBUL uçuş saati 21:20

Bali’de son günümüz. Öğle saatlerinde odalarımızı boşaltacağız. Daha sonra serbest saatlerimiz devam edecek. Uçağımız akşam kalkacaktır. (21:20), otelin lobisinde buluşuyoruz ve havalimanına geçiyoruz. Dönüş yolculuğumuz başlıyor. 

11.Gün ISTANBUL ‘a varış 05:15

İstanbul Havalimanına varışımız sabah saatlerinde olacak ve Turumuzun sona ermesi.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page