top of page
BAŞTAN BAŞA ENDONEZYA\ Şükranca Gezelim
BAŞTAN BAŞA ENDONEZYA\ Şükranca Gezelim

10 Kas Cum

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

BAŞTAN BAŞA ENDONEZYA\ Şükranca Gezelim

REHBER : ÖZGÜR BİNGÖL OPR : LEILA IRAVANI

Saat ve Yer

10 Kas 2023 02:30 GMT+3 – 21 Kas 2023 05:40 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA SAAT  22:30 9 Kasım

Önemli Hatırlatma : Bu turumuzun uçak saati gece yarısını geçe kalkacağı için havalimanında buluşma saatimiz kalkıştan 4 saat önce olarak takvimde bir gün önceye denk gelir. Havalimanında Ejder Turizm alan görevlisi ve rehberimiz ile buluşma.

1.Gün İSTANBUL / JAKARTA YOLCULUĞU, 02:30 HAREKET 10 Kasım

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarlarında Ejder Turizm yetkilileri ile buluşma. Check-in bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları uçuşu ile Endonezya’nın başkenti Jakarta’ya uçuş Yerel saat ile 18:00 de varışımızı takiben Ejder Turizm Endonezya ekibi tarafından karşılanma ve konaklayacağımız otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: Santika Premier Slipi Hotel 4*

2.Gün JAKARTA - BOGOR – BANDUNG  11 Kasım

Bu sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, otelimizden ayrılacağız, özel aracımız ve yerel rehberimiz ile buluşuyoruz ve Güney Asya’nın en büyük şehirleri arasında yer alan ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra bağımsızlığını ilan eden Endonezya’nın başkenti Jakarta şehir turumuza başlıyoruz. Müslüman ağırlıklı bir nüfusa sahip ve ticari hayatı çok gelişkin olan bu şehirde ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra,  yeni yapılan otoyolu kullanarak Bandung şehrine doğru yola çıkacağız. İlk durağımız  BOGOR  bölgesi olacak. Bogor botanik bahçesini ziyaret edeceğiz. Şehre varışımızı takiben, panaromik şehir turumuz olacak. Turumuzu takiben otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Sonrasında serbest saatlerimiz olacak. Bandung aynı zamanda büyük alışveriş merkezleri ve Fabrika satış mağazalarının olduğu birçok markanın da üretildiği bir merkezdir. Bu akşam alışveriş merkezlerine bir göz atmak oldukça keyifli ve hesaplı olacaktır. Çok hesaplı ürünleri bulabilirsiniz… Rehberimizden bilgi alıp alışveriş noktalarını öğrenebilirsiniz. Geceleme Bandung’da otelimizde.

OTELİMİZ: İbis Style Hotel 3*

3.Gün BANDUNG - Tangkuban Perahu Volkanı Turu 12 Kasım

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası önemli bir ziyaretimiz olacak. Tangkuban perahu, Lembang'ın Bandung yönünün 25 kilometre kuzeyinde bulunan bir yanardağdır. Konumu Sagalaherang köyü, Sagalaherang bölgesi, Subang naipliği ve Cikole köyü, Lembang bölgesi, Bandung naipliği arasındadır. Bu, şehrin sadece 28 km kuzeyindeki Bandung'un en ünlü turist yanardağıdır. Bu yanardağ, görülecek ve keşfedilecek birçok yer sunmaktadır. İster devasa kraterin içine bakın, ister içine doğru yürüyüş yapın, yamacında ormanda dolaşın ya da sadece muhteşem panoramik manzaranın tadını çıkarın. Perahu halen aktif ve kükürt çıkışı devam eden halk arasında Endonezya’nın ‘uyuyan dev’ i de denilen Tangkuban Perahu Volkanı nı göreceğiz. Turistlerin yürüyüş yaptığı ve gezdiği popüler bir turistik merkez olan Perahu dağı ve volkanı çevresinde satılan ve bu bölgede ki sıcak su noktalarında pişmiş olan yumurtadan yemek oldukça ilginç bir deneyim olacaktır. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Bandung’da otelimizde.

OTELİMİZ: İbis Style Hotel 3*

4.Gün BANDUNG – YOGYAKARTA TREN YOLCULUĞU 07:40 Tren saati 13 Kasım

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  Yogyakarta şehrine gideceğiz. Tren ile yapacağımız bu yolcuğumuz yaklaşık 7 saat sürecek. Tren saatimiz 07:40 ( değişebilir )Buluşma saatimizde toplanıyor ve özel aracımız ile tren istasyonuna transfer oluyoruz. Endonezya demiryolları tarifeli tren seferi ile şehirlerarası yapacağımız bu yolculuğumuz 1.sınıf pullman  kompartımanlardaki yerlerimizi alıyoruz. Öğleden sonra  YOGKARATA  şehirne ulaşacağız. Alış veriş için yerel Pazar  ziyareti yapacağız. AKŞAM YEMEĞİ  yerel restoranda. Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ: Novotel Suites Hotel 4*

5.Gün YOGYAKARTA - Prambanan Tapınağı 14 Kasım

Sabah saatlerinde Yogyakarta’ya ulaşıyoruz ve vakit kaybetmeden çevredeki ziyaretlerimize başlıyoruz. İlk ziyaretimiz Endonezya’nın Orta Cava ilinde bulunan 9. Yüzyıldan kalan Prambanan Tapınağı olacak. Prambanan Endonezya da yer alan en büyük Hindu tapınağı olarak ünvanını korumaktadır.  Ardından Sultan Sarayı olarak adlandırılan Kraton bölgesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında öğle yemeği için yerel bir restaurantta mola vereceğiz. Turumuzun devamında gümüş sektörünün merkezi Kotagede denilen yerde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Bölge ziyaretlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: Novotel Suites Hotel 4*

6.Gün BOROBUDUR TAPINAĞI ve MERAPİ VOLKANI 15 Kasım

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dünya’nın en büyük Budist Tapınağı olan Borobudur Tapınağı’nı ve Endonezya’nın en aktif yanardağı Merapi Volkan’ını göreceğimiz turumuzu gerçekleştireceğiz. Lobide buluşup özel aracımızla Yogyakarta şehrinin 40 km kuzeybatısında yer alan Borobudur Tapınağı’na doğru yola çıkıyoruz. Borobudur 1991 yılında Unesco tarafından koruma altına alınmıştır. Resmi kayıtlara göre kim tarafından ve ne amaçla yapıldığı bilinmemektedir. Elde edilen bilgilere göre inşa yılının M.S 750 yılları olduğu tahmin edilmekte ve 75 yıl sürdüğü düşünülmektedir. Borobudur ziyaretimizin ardından, 130 dan fazla volkanik dağa sahip Endonezya’nın çok ilgi ve turist çeken volkanik dağı Merapi’yi görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Merapi volkanından neredeyse yılın 300 günü dumanlar yükselmektedir. Endonezya’nın pek çok yerinde olduğu gibi burada da lav akıntılarından sonra kalan soğumuş ve katılaşmış lavlardan yapılmış hediyelik eşyaları göreceksiniz dileyen misafirlerimiz pek çok ve ilginç hediyelik eşyalardan satın alabilirler. Turumuzun ardından Yogyakarta bölgesine geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: Novotel Suites Hotel 4*

7.Gün YOGYAKARTA-BALI Uçuş 13:00 – 15:20 16 Kasım

Sabah kahvaltımızın ardından havalimanına geçiyoruz, Endonezya yerel havayolları ile Bali uçuşumuzu yapacağız. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 2 saat sürecektir. Bali’ye varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile buluşuyor ve otelimize doğru yola çıkıyoruz. Bali, Küçük Sunda Adalarının en batısında yer alan Endonezya'ya bağlı bir adadır. Batıda Cava, doğuda ise Lombok adasının arasında kalır. Başkenti Denpasar'dır. Bali ayrıca Endonezya'nın en turistik adasıdır. Otele giriş işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Gün boyu ve akşam keyifli gezmeler için Bali sokakları sizleri bekliyor. Geceleme Bali’de otelimizde.

OTELİMİZ: Bintang Kuta Hotel 4*

8.Gün BALİ 17 Kasım

Dünyanın en gözde tatil cennetlerinden Bali’deyiz ve bugün Bali Adası’nda deniz kenarındaki kaya oluşumu olan Bali Deniz Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Bu tapınak mimari olarak Bali’nin sembolü durumundadır. Bu tapınak on altıncı yüzyılda, seyyah ve Şiva dini sembolü olan Dang Hyang Nirartha tarafından yapılan istek üzerine buradaki balıkçılar tarafından yapılmıştır. Tapınağın ziyareti sonrası El Sanatları Atölyesini ziyaret edeceğiz. Tahta oymacılığı, Batik tekstil ürünlerini ve kültürel sanat öğelerini görme şansımız olacak. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: Bintang Kuta Hotel 4*

9.Gün BALİ 18 Kasım

Bu güzel cennet adada serbest günümüz. Arzu edenler tekne turlarımıza katılabilirler. (Rehberimiz bilgi verecektir.) Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ: Bintang Kuta Hotel 4*

10.Gün BALİ 19 Kasım

Serbest günü. Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ: Bintang Kuta Hotel 4*

11.Gün BALİ- -ISTANBUL 21:25 20 Kasım

Bali’de son günümüz. Öğle saatlerinde odalarımızı boşaltacağız. Daha sonra serbest saatlerimiz devam edecek. Uçağımız akşam kalkacaktır. (21:25), otelin lobisinde buluşuyoruz ve saat 17:00 gibi havalimanına geçiyoruz. Dönüş yolculuğumuz başlıyor.

12.Gün ISTANBUL ‘a varış 05:20 21 Kasım

İstanbul Havalimanına varış ve Turumuzun sona ermesi.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page