top of page
ARYA KAPALI-JAPONYA KORE TURLARI - THY – NRT -12 GÜN
ARYA KAPALI-JAPONYA KORE TURLARI - THY – NRT -12 GÜN

12 Eki Per

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

ARYA KAPALI-JAPONYA KORE TURLARI - THY – NRT -12 GÜN

REHBER : REHBERSIZ OPR : KADİR BAŞKAYA

Saat ve Yer

12 Eki 2023 15:50 GMT+3 – 23 Eki 2023 17:10 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

DOĞAN GÜNEŞİN ÜLKESİ” 

JAPONYA

12 – 23 EKİM 2023

1. Gün /12EKIM * İSTANBUL –TOKYO 15:50 08:50+1 GÜN THY

Saat 13:00’de İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, Arya Turizm yetkilisi ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, TK50 ile saat 15:50 de Japonya’nın başkenti Tokyo Narita Havalimanına hareket ediyoruz. Uçuşumuz 11 saat sürüyor. Geceleme uçakta.

2. GÜN /13 EKİM * TOKYO

Yerel saat ile sabah 08:50 de Japonya’ya ulaşıyoruz. Otobüsümüz ile buluştuktan sonra Tokyo şehir turumuzu yapıyoruz. Tur programımızda, Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Tokyo Tower’ dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i görüyoruz. Turumuzun sonunda Tokyo’ nun meşhur caddesi Ginza Street de mola veriyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyoruz. Geceleme 4 gün için buradaki otelimizde.

3. GÜN / 14 EKİM *FUJI DAĞI – ASHI GÖLÜ - HAKONE TURU (Ö)

Bugün güne erken başlıyoruz. Otelimizdeki kahvaltının ardından sabah 07:30 da otelimizden özel otobüsümüz ile ayrılıyoruz. Tam gün sürecek olan gezimizde Hakone/Fuji Dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, Fuji Yanardağı eteklerine ulaşıyoruz ve 5. istasyon olarak bilinen noktaya çıkıyoruz. Buradan Fuji manzarasını izliyoruz. Daha sonra öğle yemeği̇ molası veriliyoruz. Bugün menüde Japon Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra Ashi̇ Gölü kıyısına geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde Tokyo ‘ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4. GÜN /15 EKİM *TOKYO-KAMAKURA

Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından Kamakura Dev Budha - Hokoku-ji Tapınağı ve Bambu Bahçeleri turumuz için yola çıkıyoruz.

Kamakura, Tokyo’nun yaklaşık 50km güneyinde Kanagawa bölgesinde 200bin nüfusu ile hem küçük hem de Japon tarihine adını yazdıran önemli bir şehir. Japon tarihinde Shogunların merkezi olarak ülkeye başkentlik yapmış, bir döneme ismini vererek tarihe yön veren bir yerleşim yeri olmuş, batılı güçlerin japonya’yı istila etmek için geldiğinde ilk çıkartma yaptıkları yer oluşundan binlerce kişinin öldüğü savaşın meydanı olmuş. Burada dev Budha Heykelini ziyaret ediyoruz. Ardından yine Japon inanışında çok önemli bir yer tutan Hokoku-Ji Tapınağına ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Geleneksel mekanda Japon Çayını tadıyoruz, turumuzun son bölümünde Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz ve Tokyo’ya otelimize dönüyoruz.

5. GÜN/ 16 EKİM TOKYO-ASAKUSA - SUMO

Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından Musashigawa Beya Sumo Güreş idman kampı ziyaretimizi yapıyoruz. Japon kültüründe spordan öte bir gelenek olan Sumo Güreşi kültürünü, Tokyo çevresinde yer alan altı büyük idman yurdundan bir tanesine giderek tanıyacağız. Sabah antremanlarına giderek onları izleyeceğiz ve eğer izin ve fırsatımız olursa bir Sumo Güreşçisi ile belki selfiniz bile olabilir 😊

Bazı durumlarda SUMO antremanları iptal edilebilmektedir, bu durumda farklı bir yerel aktivite yapılacaktır. Öğle saatlerinde Asakusa bölgesine gidiyoruz ve 645 yılında inşası tamamlanan şehrin en eski tapınağı olarak bilinen Sensoji’ yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra yeniden Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

6. GÜN /17 EKİM ‘’HIZLI TREN YOLCULUĞU’’ ‘’SHİNKANSEN’’ TOKYO– HIROSHIMA

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile bu sabah Tokyo’dan ayrılıyoruz. Tren istasyonuna geçiyoruz. Japonya’nın dünyaca ünlü hızlı treni, yerel ismi ile ‘’ Shinkansen ‘’deneyimi yaşıyoruz. Saatte 300 km hıza ulaşabilen bu teknoloji harikası trenleri kullanarak, Tokyo’dan Hiroşima'ya yolculuk ediyoruz. [Bagajlarımızı kendimiz istasyon içerisinde taşıyoruz ve trene binişte, bagajların önde ve arka bölümde toplandığı bölümlere bizler yerleştiriyoruz] Yolculuğumuz 3 saat kadar sürecek. Hiroşima Tren İstasyonunda bizi bekleyen otobüsümüz ile buluşuyoruz. Ardından Hiroşima şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak 1958'de yeniden inşa edilmiş olan Hiroşima Kalesi ile başlıyoruz. Burası günümüzde Hiroşima Tarihi Müzesi olarak hizmet vermektedir. Daha sonra atom bombasının atıldığı bölgeyi ve müzeyi ziyaret ediyoruz. Geceleme buradaki otelimizde.

7. GÜN/18 EKİM HİROŞİMA-OSAKA-KOBE

Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından otobüsümüz ile Kobe ‘ye hareket ediyoruz. Burası 1868 yılı itibarıyla ticari anlamda batıya açılan ilk Japon şehirlerden biridir. II. Dünya Savaşı sırasında 17 Mayıs 1945 tarihinde şehir ABD tarafından bombalanmış ve 8.000 kişi hayatını kaybetmiş ve şehrin büyük bir kısmı yıkılmıştır. Buradaki şehir turumuzun ardından yarım saatlik mesafedeki Osaka’ya gidiyoruz. Şehir turumuz yaklaşık 2 saat sürecek. Osaka, Japonya'nın önemli bir finans merkezidir ve Japonya'daki çokkültürlü ve kozmopolit şehirlerden biri olarak tanınır. Ardından 2 gece için buradaki otelimize yerleşiyoruz.

8. GÜN /19 EKİM OSAKA-KOBE – NARA (Ö)

Otelimizdeki erken sabah kahvaltısının ardından bizi özel ve güzel bir gün bekliyor. Tur otobüsümüz ile Osaka şehrinin çevresinde yer alan iki önemli kenti ziyaret edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı Kyoto şehiri olacak. Japonya’nın tarihi şehirlerinden biri olan Kyoto, üst üste dünyanın en güzel şehri ünvanını almayı başarmış bir yerdir. Sadece tarihi olarak da değil kültür, mimari ve endüstri-ekonomi alanında da Japonya’nın ileri gelen şehirleri arasında yer alıyor. Burası II. Dünya Savaşı sırasında bombalanmamış ve mimari dokusunu koruyabilmiştir. Geyşalar şehri olarak da bilinir. Burada Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir, diğer adı ile Altın Tapınak ziyaretimizi yapıyoruz. Daha sonra Açık Büfe olarak servis edilen Japon Mutfağından oluşan bir öğle yemeği bizleri bekliyor. Daha sonra bugünkü ikinci durağımız Nara kenti olacak. Burada UNESCO Mirasları listesindeki Todaji̇ tapınağını ziyaret ediyoruz, bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz. Serbestçe çevrede gezinmekte olan geyikleri fotoğraflıyoruz. Turumuzun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme buradaki otelimizde.

9. GÜN/20 EKİM OSAKA-SEOUL(GÜNEYKORE)

Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından Osaka Havalimanına gidiyoruz. Yerel Havayolu ile Kore’nin başkenti Seul’e uçmak üzere bilet ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Uçak yolculuğumuz 2 saat sürüyor. Varışımızın ardından Seoul’ deki 3 geceleme için otelimize yerleşiyoruz.

10. GÜN: 21 EKIM SEOUL

Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından Seoul şehir turumuzu yapıyoruz. İlk durağımız Namsan bölgesinde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü. Bu ziyaretimizin ardından 262 mt lik Namsen tepesine çıkıp şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan, Gangnam semti. Seul’un hareketli caddelerinden birisi olan bu noktada arzu edenler serbest zamanlarını değerlendirebilirler. Daha sonra bugün öğleden sonra Kore tarihinden hepimizin çok yakından bildiği Kuzey-Güney Savaşı bölgesine, ‘’Tampon Bölge’’ ye gideceğiz. Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara bölgeyi, Imjingak Barış Köprüsünü Kore Savaşı anıtını ziyaret edeceğiz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. (Yanınıza pasaportlarınızı almayı unutmayınız) Turumuzun sonunda yeniden Seoul‘e dönüyoruz. [Bilgi: Türk Ordusunun – Çin Halk Ordusu ile yaptığı Kore Savaşı alanı, Kuru- ni bölgesi, bugün Kuzey Kore topraklarında bulunmaktadır.]

11. GÜN: 22 EKİM SEOUL

Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından çevre gezilerimize devam ediyoruz. Günümüze 1935 yılında Kore’nin modern yüzüne çok büyük bir miras bırakan Joseon Hanedanı tarafından inşa edilmiş en büyük saray olan Gyeongbokgung Sarayı’nı ziyaret ederek başlıyoruz. Muhafız değişim törenini izledikten sonra sarayın büyüleyici mimarisini deneyimleyeceğiz. Daha sonraki rotamız, içerisinde yaşamın devam ettiği Kore’nin 600 yıllık tarihini canlı olarak yaşayacağımız Bukchon Hanok Köyü’nü görüyoruz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Kore Ulusal Halk Müzesi’ne gidiyoruz. Müze ziyaretimizden sonraki durağımız Kwangjang Market olacak. Turumuzun sonunda özel aracımızda yerlerimizi alıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Seoul’de otelimizde.

12. GÜN: 23 EKİM SEOUL - İSTANBUL

Otelimizdeki erken kahvaltının ardından (lunch paket) havalimanına geçiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından TK8091 ile saat 11:35 de İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz. Uçuşumuz 11 saat 45 dakika sürüyor. Yerel saatle 17:10 da İstanbul’a iniyoruz. Bir sonraki AryaGezi turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page