top of page
AKTAU-ÇÖL SAFARI- BAKÜ TURU-PC
AKTAU-ÇÖL SAFARI- BAKÜ TURU-PC

21 Ağu Çar

|

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI

AKTAU-ÇÖL SAFARI- BAKÜ TURU-PC

REHBER : UTKU ALÇIN OPR : ONUR ÜLKER

Saat ve Yer

21 Ağu 2024 19:00 – 28 Ağu 2024 23:00

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI, Sanayi, 34906 Pendik/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

1.GÜN/ ISTANBUL- AKTAU 22:05 02:55+1

Bugün saat 19:00’da  İstanbul SABIHA GÖKÇEN HAVALİMANINDA Ejder Turizm görevlisi ve tur rehberimiz ile buluşuyoruz. PEGASUS HAVAYOLLARI  AKTAU (SCO)  uçuşu için check in işlemlerimizi yapacağız. Uçak saatimiz 22:00.

2.GÜN/ AKTAU [ KAZAKISTAN ]

Bugün 02:55 ‘de KAZAKİSTAN Aktau şehircine ulaşıyoruz. Varışta karşılanmam ve otelimize transferimiz yapılıyor. Otele girişimizi yapacağız. Dinlenmeyi takiben Kahvaltı alıyoruz. Bugün saat 09:30’da AKTAU şehir turumuz başlıyor.

Tur programı, Aktau'daki otelden başlayarak Tarih Müzesi, Ortodoks Kilisesi, Blagoveshchensk Toplantı Evi, Beket-Ata Camii ve Taras Shevchenko Anıtı gibi önemli noktaları içermektedir. Tur sırasında Aktau şehir rıhtımı, Kretase burnu, İntmak merkezi şehir bölgesi ve şehrin eski bölümü de gezilecek yerler arasındadır. Ayrıca, Ana Meydan ve Aktau limanı da tur kapsamında ziyaret edilecektir. Tüm tur boyunca rehberimiz ve şoförümüz sizinle olacak ve tüm izlenimlerinizi otelinize geri taşıyacaklar. Bu turla birlikte unutulmaz deneyimler yaşayacak ve otelinize geri dönerek seyahatinizi tamamlayacaksınız.

AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme  otelimizde.

OTELIMIZ: Aston Hotel 3*+ VB

3.GÜN/ Aktau - Kızılkum - Bozjyra [ ÇÖL SAFARİ ]

Bugün otelde alacağımız kahvaltı sonrası ÇÖL SAFARİ programı başlıyor.

1gece2gün sürecek bir program yapacağız.

850 km ON-ROAD and 200 km OFF-ROAD

NOT: Bu gece çölde çadırlarda konaklayacağız. Bir gecelik ihtiyaçlarımızı sırt çantalarımıza almalıyız. Valizlerimiz şehir otelindeki emanet odalarında saklanmalıdır.

Maceranız sabah 9'da Aktau Şehrinden başlıyor.

Kızılkum: Öğle yemeğine kadar Kızılkup Kanyonu'na varacağız. Renkli kanyonun tadını çıkarabilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bozjyra Mars Panoraması: Bir saat içinde Bozjyra'nın Mars Panoraması'na varacağız. Burada, sizi çevreleyen doğal güzelliğin büyüsüne kapılarak sonsuza kadar kalmaya karar verebilirsiniz.

Bozjyra Tepesi: Ardından, 20 dakikalık kısa bir yolculuk bizi Crest Panorama'ya götürüyor. Bazıları onu suyun altına batmış bir gemiye benzetirken, diğerleri onu bir ejderhanın tepesi olarak görüyor. Bu nefes kesici manzara Kazakistan'ın en ikonik manzaralarından biridir.

Bozjyra Fangs Oluşumu: Tepeden yola çıkarak Fangs Oluşumu'na ulaşmak için yaklaşık bir saat yolculuk yapacağız. Büyüleyici Bozjyra kanyonlarından geçerek, hayranlık uyandıran panoramaya tanık olmak için 20 dakikalık bir yürüyüş yapacağız. Bu nokta Orta Asya'nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Daha fazlasını söylemeyeceğim; kendi gözlerinizle görmeniz gereken bir şey. Burada öğle yemeği yiyeceğiz.

Akşam saatlerinde varış noktamıza ulaşacak, kamp kuracak ve çöl gökyüzünün altında yemek yiyeceğiz. Herkes yıldızlı geceye hayran kalmaya ve kayan yıldızların manzarasının tadını çıkarmaya teşvik edilir.

4.GÜN/ Tuzbair tuz düzlüğü - Aktau

Sabah erkenden uyandırma çağrısı ve ardından doğanın ortasında kahvaltı. Daha sonra Bozjyra kanyonlarını keşfetmek için yavaş bir yürüyüşe çıkacağız. Keşfimizden sonra tuz düzlüğüne doğru yola çıkacağız.

Tuzbayır Tuz Düzlüğü: Öğle yemeği vakti Tuzbayır Tuz Düzlüğü'ne varacağız. Tuzbayır genellikle Bolivya'daki Salar de Uyuni'ye benzetilir, 15 kilometre boyunca uzanan tuzlu arazi, bazen yağıştan sonra gökyüzünü yansıtan bir aynaya dönüşür. Burada doğanın güzelliğinin ortasında hızlı bir öğle yemeğinin tadını çıkaracağız.

Aktau Şehrine dönüş: Tuzbayır'ın güzelliğinden kopmak zor olsa da, buradaki zamanımız sona ermek zorunda. Dört saatlik bir yolculuktan sonra, Aktau otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ: Aston Hotel 3*+ VB

5.GÜN/ Aktau

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Aktau şehrine  serbest saatlerimiz olacak. Yorucu geçen bir safari programı ardından şehirdeyiz. Akşam saat 23:00 ‘de otelimizin önünde havalimanına çıkış yapmak için buluşuyoruz. Aktua havalimanına transfer. Ve  AZAL  Havayolları tarifeli seferine check in işlemlerimizi yapacağız. Uçuşumuz gece yarısı 02:50’de.

6.GÜN/ Aktau-Bakü 02:55 03:00

Geceyarısı uçağımız kalkacak. Hazar denizi kıyılarını geçerek Azarbeycan’ın başlenti Bakü’ye ulaşıyoruz. Alanda karşılanma ve otelimize transferimiz yapılıyor. Dinlenme. Kahvaltı alıyoruz. Saat 11:30’da şehir turumuz olacak.

Bu turumuzda, Bakü’nün eski ve yeni güzelliklerini göreceğiz.Şehitlik, Nizami Caddesi, Çeşme Meydanı, Nizami Ganjavi, Rasul Zade Caddesi, Unesco korumasındaki Şirvanşahlar Sarayı, Muhammed Camisi, Kervansaray (Bukhara) Multani, Kız Kalesi görülecek yerler arasındadır. Akşam Yemeği

Otelimiz : Diamond Hotel Baku 4* vb

7.GÜN/ Bakü-İstanbul 05:10 07:15

Dikkat! Erken saatlerde otelimizde ayrılacağız. Pegasus havayolları tarifeli seferi ile SABIHA GÖKÇEN için uçuş saatimiz 05:10. Varışımız 07:15.

**TC VATANDAŞLARINA VİZESİZ*********

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page