top of page
09 MART SRI LANKA TURU -8 GUN - HER SEY DAHIL JZ
09 MART SRI LANKA TURU -8 GUN - HER SEY DAHIL JZ

09 Mar Cmt

|

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA)

09 MART SRI LANKA TURU -8 GUN - HER SEY DAHIL JZ

REHBER : HAKAN OZEN OPR : ECEM AYDIN PAX:

Saat ve Yer

09 Mar 2024 01:50 GMT+3 – 16 Mar 2024 13:10 GMT+3

ISTANBUL HAVALIMANI (IGA), Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

1. Gün  18 ŞUBAT : ISTANBUL HAVALİMANI -COLOMBO 14: 15 02:30+1 

İstanbul Havalimanı’nda saat 10:15’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Jezeera Havayolları tarifeli seferi ile Kuveyt aktarmalı olarak Sri Lanka’nın başkenti Kolombo’ya hareket. Yerel saat ile 17:45’de Kuveyt’e varış. Saat 18:40’da Kolombo’ya hareket. Geceleme uçakta.

 2. GÜN 19 ŞUBAT : KOLOMBO Varış– Pinnawala – Dambulla – Sigiriya 

Yerel saat ile 02:30’da Bandaranaike Uluslararası Havalimanı'na varıyoruz. Bizleri bekleyen transfer aracımızla yerel rehberimiz eşliğinde ALANDAN AYRILIYORUZ. Erken kahvaltı MOLASI VERECEĞİZ. Sonra gezilerimize başlıyoruz. 25 dönümlük bir hindistancevizi arazisi olan Pinnawala üzerinden Dambulla ve Sigiriya'yı ziyaret edeceğiz. Pinnawala'da biberonla beslenen veya serbestçe dolaşan ve kimseye kesinlikle zarar vermeyen yavru filleri göreceğiz. 1975 yılında Pinnawala Fil Yetimhanesi bu nazik devlere bakmak için kuruldu. O zamandan beri yetimhanede 20'den fazla buzağı doğdu. Buradaki bazı fillerin torunlarını bile görmüş olabilir! Sabah 10:00 ve öğleden sonra 2:00'de nehir banyosu yaparken bu filleri görme şansımız olacak. Pinnawala'dan geçerken bir sonraki durağımız Dambulla'daki mağara tapınağı olacaktır. Dambulla'nın antik merkezi, MÖ 1. yüzyıla kadar uzanıyor. Bu bölge birçok kral tarafından yönetilmiştir. Bugün, Dambulla Kaya Tapınağı, Dambulla'nın altın tapınağını çevreleyen muhteşem 5 mağara tapınağında inşa edilmiş en eşsiz çizimlerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Lord Buddha'nın 150 heykelini barındıran duvarlar boyunca zarif mağara resimleri çizilmiştir. İçeriye girdiğinizde altın rengi ışıltılar saçan devasa bir Buda heykeli sizi karşılıyor. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme Sigiriya'da  yapılacaktır.

OTELİMİZ: FRESCO WATER VILLA HOTEL 3* vb.

  3.GÜN 20 ŞUBAT: Sigiriya - Anuradapura – Kandy 

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Sigiriya'ya hareket edeceğiz. 5. yüzyıldan kalma bir kale olan ve aynı zamanda bir Dünya Mirası Alanı olan kaya kalesine tırmanacağız. MS 477- 495 yılları arasında Kral Kashyapa tarafından yaptırılmıştır. ''Sigiriya Aslan Kayası'', ormandan 200 metre yükselen sıra dışı güzellikte bir kaledir. Pidurangala Vihara, Matale Bölgesi'nin Pidurangala köyünde bulunan bir başka antik Budist tapınağıdır. Sigiriya kalesinin kuzeyinde, birkaç kilometre uzaklıkta devasa bir kaya üzerine inşa edilmiştir. Bir sonraki durağımız Sri Lanka'nın eski başkentlerinden biri olan Anuradhapura şehri. Sinhala uygarlığının iyi korunmuş kalıntılarıyla ünlüdür. Buradaki başlıca ilgi çekici yerler Ruwanweli Maha Seya ve Sri Maha Bodhi'dir. Ruwanweli Maha Seya, emanetler içeren yarım küre şeklindeki bir kubbe yapısıdır. Buda'nın kalıntılarından bir Dona, stupada korunur ve bu da onu, onun kalıntılarının herhangi bir yerdeki en büyük koleksiyonu yapar. Jaya Sri Maha Bodhi, Mahamewna Bahçelerinde kutsal bir Bodhi ağacıdır; bilinen bir dikim tarihi ilk kanıtlanmış, dünyanın yaşayan en eski insan eliyle dikilmiş ağacıdır. Budistler arasında Sri Lanka'daki en kutsal emanetlerden biridir ve tüm dünyadaki Budistler tarafından saygı görür. Daha sonra Kandy'ye gideceğiz. Sri Lanka Kralı döneminin son başkentiydi. Bu şehir başka bir Dünya Mirasıdır. 'Kandy' adı, ihtişam ve ihtişam vizyonları anlamına gelir. Son Sinhala Kralı Sri Vikrama Rajasinha tarafından 1798'de inşa edilen Kandy Gölü'nün çevresinde geziyoruz. Bir çarşı, mücevher müzesi ve sanat ve zanaat sunan Kandy kasabasını ziyaret edeceğiz. Geceleri bir kültürel gösteri de izlenebilir. Geceleme Kandy'de bir otelde yapılacaktır.

OTELİMİZ: RADISSON KANDY HOTEL 3* vb.

 4. GÜN 21 ŞUBAT : Kandy – Nuwara Eliya 

Otelde alınan kahvaltının ardından ilk ziyaretimiz diş tapınağı olacak. Kandy'de kraliyet sarayı kompleksinde bulunan bir Budist tapınağıdır. Kalıntı, Singala kralları tarafından tutuldu. Antik tapınak ve kalıntıları nedeniyle, bu tapınak da bir Dünya Mirası Alanıdır. Oradan Nuwara Eliya'ya gideceğiz. Seyahat etmenin en iyi yolu trendir. Yolculuk Peradeniya tren istasyonundan başlayıp Nanu Oya'da sona erecek. Tren istasyonundan çıktıktan sonra bizleri bekleyen aracımızla yolumuza devam ediyoruz. Nuwara Eliya, dağ iklimi ve manzarasıyla tanınır. Şehrin kalbinde bir rezervuar olan Gregory Gölü'nü ziyaret edeceğiz. 1873 yılında İngiliz Valisi Sir William Gregory tarafından yaptırılmıştır. Göl ve çevresini seyredeceğiz. Geceleme Nuwara Eliya'da olacak.

OTELİMİZ: NUWARA ELIYA HOTEL vb.

 5. GÜN 22 ŞUBAT: Nuwara Eliya - Colombo 

Kahvaltımızın ardından yemyeşil çay tarlaları örtüleriyle kaplı soğuk ve puslu tepelerde en iyi çay bitkilerini gezeceğiz. Gezimiz esnasında bir çay fabrikasını ziyaret edip Seylan Çayının üretim sürecini görme şansımız olacak. Bu tesislerden yayılan cennet kokularını içinize çekip mükemmel şekilde harmanlanmış bir fincan saf Seylan Çayı içeceğiz. Kolombo'ya varış, geceleme Kolombo'da.

OTELİMİZ: FAIRWAY COLOMBO vb.

 6. GÜN 23 ŞUBAT: Colombo 

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Kolombo şehir turu. Daha sonra Gangarama tapınağının altın oymalarını ziyaret edeceğiz. Ulusal müzede Sri Lanka tarihi hakkında bilgi edineceğiz. Geceleme Kolombo'da.

OTELİMİZ: FAIRWAY COLOMBO vb. vb.

 7. GÜN 24 ŞUBAT: Colombo- Negombo 

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben gezilerimize devam ediyoruz. Orta çağ kiliselerinden ve gürültülü bir pazardan en güzel plajlardan bazılarına kadar çeşitli ilgi çekici yerleri nedeniyle sevgiyle 'Küçük Roma' olarak adlandırılan güneşli bir sahil ve balıkçı kasabası olan Negombo’yu ziyaret edeceğiz. Bandaranaike Uluslararası Havaalanı'na yaklaşık on kilometre uzaklıktadır. Negombo kasabasında çeşitli alışveriş merkezleri ve balık pazarları bulunmaktadır. Bir Eski Hollanda Kalesi de çeşitli ziyaretçileri cezbeder. Bir Hristiyan şehri olan Negombo birçok kiliseden oluşmaktadır. Aziz Mary Kilisesi öne çıkan kilisedir. Büyük ve gösterişli kilise, şehrin başlıca turistik mekanlarından biridir. Geceleme SAHİL BÖLGESİNDE Negombo'da olacak.

OTELİMİZ: REGAL RESEAU HOTEL  vb.

 8. GÜN 25 ŞUBAT : Colombo - Kuveyt -İstanbul 03:15 13:30

Erken saatlerde havalimanına transfer olacağız. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Yerel saat ile 03:15’de İstanbul uçuşumuz var. Yerel saat 06:40’da Kuveyt Havalimanı’na varıyoruz. Saat 09:35’de İstanbul uçuşumuz için yapacağımız aktarmadan sonra İstanbul saatiyle 13:30’da İstanbul havalimanına varış.

Turumuzun ve hizmetlerimizin sonu.

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler: 

· Jezeera Havayolları ile İstanbul Havalimanı / Kolombo / İstanbul Havalimanı arası, Kuveyt aktarmalı ekonomi sınıfı uçak bileti * 20 kg bagaj hakkı

· Sigiriya’da 1 gece, Kandy’de 1 gece, N.Eliya’da 1 gece, Kolombo’da 2 gece, Negombo’da 1 gece olmak üzere 6 gece kahvaltı dahil konaklama

· Sigiriya’da 1 akşam yemeği

· Programda belirtilen tüm turlar ve transferler

· Nuwara Eliya ekonomi sınıfı tren bileti*

· Yerel rehberlik hizmetleri (ingilizce)

· Ejder Turizm Türkçe rehberlik hizmeti

· Zorunlu Sigorta

 Fiyata Dahil Olmayan Servisler: 

· Yurtdışı Çıkış Fonu (150 TRY)

· Kişisel Harcamalar

· BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI -80 USD’dir. İlk gün havalimanında toplanır. (Tavsiye edilen tutar)

· Kapıda vize ücreti kişi başı 60 USD'dir. (Önceden online elektronik vize başvurusu kişi başı 50 USD'dir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page