top of page
06 NISAN KAYMANDU NEPAL TURU
06 NISAN KAYMANDU NEPAL TURU

07 Nis Paz

|

Arnavutköy

06 NISAN KAYMANDU NEPAL TURU

REHBER : BATUHAN BAKIR OPR : KADIR BASKAYA PAX: 46+1

Saat ve Yer

07 Nis 2024 13:55 GMT+3 – 12 Nis 2024 16:34 GMT+3

Arnavutköy, Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

1.Gün / ISTANBUL- KATMANDU 13:55 02:15+1

ISTANBUL  Havalimanında buluşma 10:00 , Ejder Turizm görevlisi eşliğinde Check-in işlemlerimizi yapıyoruz, Jazeera Airways tarifeli uçuşu ile Kuveyt  aktarmalı olarak ; yolculuğumuza başlayacağız.

2.Gün / KATMANDU-VARIŞ

Bu sabaha  karşı 02:15 ‘de Katmandu havalimanına ulaşıyoruz. Otelimize transferimiz yapılıyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Dinlenme

Sabah 09:00 otelde aldığımız kahvaltı sonrası ,yerel rehberimiz eşliğinde KATMANDU ŞEHİR Turumuza başlıyoruz. Şehrin en önemli mekanları arasında olan

DURBAR MEYDANINA geçiyoruz. Durbar Meydanı UNESCO dünya mirası listesinde olduğu  için koruma altına alınmış bir bölgedir. Kent ve çevresinde Tapınakları ve  büstleri ünlü Canlı bir meydan olma özelliği taşımaktadır. Yürüyüşler yaparak NEPAL’a ilk ziyaretimizi  akşam saatlerine kadar kent merkezinde gerçekleştireceğiz.

AKŞAM YEMEĞİ servisi  Yerel bir restoranda alınacaktır. Turumuza dahil bir hizmettir.Turun sonunda geceleme yapmak üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Lo Mustang Hotel Resort, Kathmandu VB.

3.Gün / KATMANDU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam edeceğiz.

Bhaktapur Durbar – Pashupatinath

İlk olarak 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış tapınak gezimiz sonrası 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir) biri olan da bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret edeceğiz. Sonrasında yüzyıllarca büyüsünü kaybetmemiş olan Bhaktapur  Durbar meydanını gezip ara sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Tanıklar ve canlı sokaklarında Nepal kültürünü yakından tanıma imkanı bulacağız. Öğleden sonra merkezdeki otelimize  dönüş yapacağız. Geceleme otelimizde. AKŞAM YEMEĞİ

Otelimiz: Lo Mustang Hotel Resort, Kathmandu VB.

4.Gün / KATMANDU- PHEWA GÖLÜ -POKHARA

Sabah saatlerinde otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz Himalaya Dağları eteklerinde yer alan POKHARA bölgesi olacaktır. Yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecektir. Bölgeye varışımızı takiben ÖĞLE YEMEĞİ molası sonrası Devi’s Şelaleleri’ni ziyaret edeceğiz. Sonraki programımızda ise Phewa gölünde kısa bir tekne turumuz olacak. Programımızın bitişinde Himalayaların en yüksek tepelerinden biri olan Annapurna eteklerindeki bu şehirde konaklayacağız. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme Pokhara otelimizde.

Hotel: Utshab Himalaya, Pokhara 3* VB.

5.Gün : POKHARA - CHITWAN – MİLLİ PARKI ORMAN SAFARI

Otelden paket olarak alacağımız kahvaltının ardından Chitwan’a doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 5 saatlik yolculuk sonrasında Chitwan’a ulaşacağız. Chitwan Ulusal Parkında fil üzerindeki safarimize başlamadan önce Öğle yemeği için mola vereceğiz. Filin sırtında ormanının derinliklerinde ilerlerken, pek çok yaban hayvanı ve bitki örtüsü çeşidini göreceğiz. Safari süresince mevsime de bağlı olmak kaydıyla (ve tabi şansımıza) pek çok geyik, leopar, bengai kaplanı ve tek boynuzlu gergedanı görme imkanını bulacağız. Sonrasında Rapti nehrinde kano turumuz olacak. Royal Chitwan parkını keşfetmek, vahşi su hayvanları ile karşılaşmak ve Chitwan ulusal parkındaki vahşi yaşama yakından tanıklık için Rapti Kano turu oldukça heyecan verici bir yoldur. Sonrasında ise – Doğa yürüyüşümüz (Orman yürüyüşü), Kuş gözlemciliği, Fil bakım ve besleme merkezi ziyareti yapacağız. Akşam – Tharu Kültürel Dansını göreceğiz.

AKŞAM YEMEĞİ

Geceleme otelimizde; Hotel Rain Forest, Chitwan 3* VB.

6.Gün CHITWAN - KATMANDU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası KATMANDU’ya döneceğiz. Varışı takiben  serbest saatlerimiz olacaktır. Geceleme Katmandu  otelimizde.

Otelimiz: Lo Mustang Hotel & Resort, Kathmandu 4* VB.

7.Gün KATMANDU - KUVEYT - İSTANBUL 02:00 12:55

Gece saatlerinde 01:00 de Katmandu havalimanında check işlemlerimizi tamamlamış olacağız. Uçuş gece sabaha karşı 03:00 AM

Kuveyt aktarmalı olarak Istanbul dönüşümüz  başlıyor.  İSTANBUL varış saatimiz 09:35 , Turumuzun sona ermesi.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page