top of page

BÜYÜK MEKSİKA TURLARI 

Ejder Turizm Büyük Meksika Turları

Ejder Turizm  |  Türsab A5288 |     www.ejderturizm.com.tr     

Meksika Sokak Dekorasyonu

BÜYÜK MEKSİKA TURLARI
AIR FRANCE HAVA YOLLARI

Çift Kişilik Odada Kişi Başı

Süre    12 Gün
Vize Durumu  Kolay Meksika Vizesi

ANA HAVAYOLU    AIR FRANCE HAVA YOLLARI
TUR TARİHLERİ  15 KASIM, 26 ARALIK 2021, 21 OCAK 2022

İstanbul - Mexico City - Frida Kahlo Müzesi - Teotihuacan - Puebla - Oaxaca - Tuxla - San Cristobal De Las Casas - Palanque - Campeche - Uxmal - Merida - Chichen Itza - Tulum - Cancun - Istanbul

tur programı

15,773 TL den başlayan fiyatlarla

1.Gün / ISTANBUL – PARIS – MEXICO CITY 05:05 / 16:55

İSTANBUL Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Ejder Turizm standında uçak saatimizin kalkışından 3 saat önce buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında AIR FRANCE HAVAYOLLARI  ile Paris aktarmalı Mexico City uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 16:55’de Mexico City’e varışımızın ardından havalimanında karşılanma ve konaklayacağımız otelimize transfer. Dileyen misaifrlerimiz bu akşam otelimzie yürüyüş mesafesinde olan Garibaldi Meydanına giderek dünyaca ünlü Mariacci müzisyenlerinin grup olarak Latin müzikleri çaldıkları ve söyledikleri yerde biraz vakit geçirebilirler. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA REFORMA BY WYNDHAM 3* vb. 

 

Meksika’ya girişte vizeler detaylıca incelenmektedir. Bazen turist yoğunluğundan kaynaklı olarak incelemeler fazla vakit alabilmektedir.. Havalimanında bu beklemeden oluşacak stres esnasında daha sakin olmanızı ve kurallara uymanızı önemle rica ederiz. 

16. yüzyılda Yukatan yarımadasından kıyıya çıktıktan sonra bölgeye ulaşan İspanyollar tarafından 1521 yılında kurulan Mexico City şehri daha öncesinde de Aztek imparatorluğunun kültürel ve siyasi merkezi idi. Bu yüzden Batı Yarımküre'de sürekli olarak yaşayan en eski kentsel yerleşim yerlerinden biridir ve dünyanın en kalabalık metropol alanlarından biri olarak sıralanmaktadır. Güney Amerika kıtasında en kalabalık şehir olarak liste başıdır. Şehirde yaklaşık olarak kayıtlı 23 milyon kişi yaşamaktadır. Bu yüzden gezilerimiz esnasında araç dışında iken çanta, cüzdan, telefon ve kameralarınıza dikkat etmenizi önemle rica ederiz. Meksika Bir deniz kıyısında kıyısında yer almayan birkaç büyük şehirden biridir Meksika Vadisi veya Mesa Central adlı bir iç havzada yer almaktadır. Vadi güney Meksika Platosu'nun bir uzantısıdır. México şehri sömürge öncesi sakinlerinin dili olan Nahuatl'da  Anáhuac (“Suya Yakın”) olarak da söylenirdi. Çünkü alan bir zamanlar birkaç büyük göl içeriyordu. Bundan dolayı şehirde yer alan eski Maya ve Aztek kalıntılarının üzerine inşa edilmiş catedral ve saraylar uzaktan dikkatlice bakıldığında eğri olduğu görülmektedir. Şehir deniz seviyesinden 2.700 metre yüksektedir. Bu yüzden yürüyüşler esnasında daha yavaş hareket etmenizi tavsiye ederiz. Şehirde, özellikle büyük meydanlarda en çok dikkatinizi çekecek şeylerden biri de kötü ruhları çıkarmak üzere dans eden şamanlar olacaktır. Meksika’nın halkıda bu şamanlara sık sık gelerek kötü ruh çıkarma seremonilerine katılırlar. Ve tabi şehrin en bilindik özelliklerinden biri de trafiğin çok yoğun olmasıdır. Bu yüzden turlarımızın büyük bölümünü yürüyerek yapmak daha az vakit almaktadır. Şehir içindeki alışverişlerinizde meksika pesosunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü her yerde dolar almazlar. Alışverişleriniz esnasında daha kolay olacaktır.

2.Gün / MEXICO CITY sEHıR TURU ve FRIDA KAHLO MUZESı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından şehir turumuzu yapmak üzere özel aracımız ile yola çıkıyoruz. Şehir turumuza ilk başlama noktamız dünyaca ünlü ressam Frida Kahlo’nun evi olacak. ‘’LA CASA AZUL ‘’ yani Mavi ev olarak bilinen bu yer meşhur FRIDA’nın hayatında büyük bir öneme sahiptir. 1958’den bu yana müze olan Frida Kahlo'nun evi, Frida’nın hayatına ve tarihin önemli anlarına tanıklık etmesi bakımından büyük önem taşıyor. Frida, büyük aşkı Diego ile evlendikten sonra bir süre bu evden ayrılmış olsa da yine Coyoacan’daki ailesinin yanına, yani bu eve dönmüş ve Dieogo ile birlikte 1929 – 1954 yılları arasında bu evde yaşamıştı. Frida’nın Long Live Life, Frida and the Caesarian Operation, Portrait of My Father Wilhelm Kahlo gibi önemli eserlerinin yer aldığı müzede; ressamın kıyafetleri, koltuk değnekleri, korseleri ve ilaçları da bulunuyor. Troçki gibi önemli misafirlerini Diego’yla birlikte ağırladıkları mutfak da müzenin içinde bulunuyor. Müzedeki 22 bin belge, 6 bin 500 fotoğraf, dergi ve süreli yayınlar, kitaplar, düzinelerce çizim, kişisel eşyalar, kıyafetler, oyuncaklar, Frida ve Diego’nun hayatına dair ipuçları veriyor. LA CASA AZUL ziyaretimizin ardından aracımıza binerek şehir turumuza devam etmek üzere Antropoloji müzesinin bulunduğu Chapultepec parkına doğru gidiyoruz. Burası Chapultepec parkının devamında yer alan birinci sınıf bir müzedir. Azteklerin ve Mayaların tarihini en iyi anlayabileceğiniz muhteşem eserlerde dolu devasa bir müzedir. Yerel rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz bu müze ziyaretimizde Azteklerin binlerce yıllık tarihine tanıklık edeceğiz. Müzeyi ziyaretimizin ardından hediyelik alışveriş yapabileceğiniz küçük bir dükkan da mevcuttur. Kısa bir serbest zamanımızın ardından Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan tarihi merkezini tanımak üzere kentin içerisinde yürüyüş turu yapacağız. Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı, bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali, ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional (Hükümet Sarayı) göreceğimiz başlıca ziyaret noktalarımız olacak. Şehir turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz bu gece dünyaca ünlü Mariacci müzisyenlerinin grup olarak şarkı söyledikleri ve gitar çaldıkları Garibaldi meydanına yürüyüşe çıkabilirler. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA REFORMA BY WYNDHAM 3* vb. 

3.Gün / MEXICO CITY – TEOTIHUACAN – PUEBLA

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben sabah saatlerinde tur otobüsümüz ile yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğa çıkacağız. Varış noktamız Teotihuacan piramitlerinin bulunduğu bölgeye yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile Vallejo, Colinas de San Jose, San Pedro, Sta Maria, Casas Coloniales,La Veleta, Xometla, San Lorenzo kasabalarından geçerek Piramitlerin bulunduğu alana ulaşıyoruz. Buradaki turumuza ilk olarak volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret ile başlıyoruz. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonunu izleyeceğimiz bir alanda mola vereceğiz. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir. Burada içki tadımlarımızın ardından UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfetmek üzere girişlerimizi yapıyoruz. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, yeni dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi, Ay Piramidi, Ölüler Yolu ve  büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı ile  Kelebekler Sarayı´nı göreceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz bitişinde yerel bir restoranda alınacaktır. Turumuzun ardından Napoltepec, Jaltepec, Amaxac, Sanctorum, San Martin, Santa Maria, San Migel ve San Francisco köylerinin bulunduğu yolu takip ederek Puebla kentine varıyoruz. Burada bir gece konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : SENORIAL PUEBLA HOTEL 3* vb. 

4.Gün / PUEBLA – OAXACA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Meksika’nın güneyindeki verimli bir vadide yer alan Oaxaca’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 4 saat sürecek olan yolculuğumuzda Tepeaca, Tecemachalco, Tehuacan, San Gabriel, San Juan, Asuncion kasabalrını geride bırakarak UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan ve Meksika’nın en ilgi çekici şehirlerinden biri olan Oaxaca’nın tarihi merkezini görmeye gidiyoruz. Yerel halkın önemli bir kısmı Mikstek ve Zapotek yerlilerinden olduğu için şehirde yerlilerin etkisi daha fazla hissedilmektedir ve 1521’de İspanyollar tarafından ele geçirilen şehirde Santo Domingo Kilisesi ve manastırıyla Meksika’daki barok sanatının en güzel örneklerini barındırmaktadır. Şehre varışımızı takiben şehrin 40km dışındaki MİTLA antik kentini ziyaret için yolumuza devam ediyoruz. Antik  duvar boyaları ve kırmızı  renkli eski saray binası ile dikkat çeken, çok ilginç bir tarihi şehir olan Mitla ziyaretmiz sonrası  kent merkezine geri dönüyoruz. Otelimize giriş işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Geceleme otelimizde olacak.

OTELİMİZ : ONE OAXACA HOTEL 3* vb. 

5.Gün / OAXACA – TUXLA

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Meksika ülkesini keşif için  yolumuza devam ediyoruz. Virajlı dağ yollarından ilerliyoruz. Bugün araç ile uzun bir seyahat  günümüz olacak, mesafe her ne kadar uzun olmasa da , yollar virajlı olduğu için ve alternatif başka yol olmadığı için ulaşımda hayli yavaş ilerliyoruz. Dağ manzaralarını izleyerek Santiago Matatlan , San Pedro Totolapa, Nejapa de Madero, San Carlos Yautepec, Magdelena, Jalapa, Tehuntepec, Ixtepec, Santo Domingo, Cintalapa köylerinin bulunduğu rotayı takip ederek Tuxla’ya varıyoruz. İlk olarak otelimize eşyalarımızı bırakıp kısa bir molanın ardından şehir turumuzu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Şehir merkezinde katherdal meydanı ve ana meydanı gördükten sonra keyifli bir yürüyüşle şehri keşfediyoruz. Sonrasında tekrar otelimize giderek yorucu günün ardından dinlenmeye başlıyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : HOLIDAY INN TUXLA  4* vb. 

6.Gün / SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – PALENQUE

Sabah  otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından San Cristobal De Las Casas şehrine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Nueva Carmen, Nucatili, Paste kasabalarını geçerek Jovel Vadisi'nde 2100 metrede bulunan San Cristobal de las Casas’a doğru yola devam ediyoruz. 1528’de erken sömürge döneminde kurulan ve Chiapas eyaletinin eski başkenti olan San Cristobal, tek katlı evleri, parke taşlı sokakları, kiliseleri, kemer altılarıyla kolonyal mimarinin en güzel örneklerindendir. Şirin şehir, ismini yerli haklarını ilk savunan “Indios”ların babası piskopos Bartolome de la Casas’a borçlu. Bu küçük şehrin kent meydanını ziyaret ediyoruz. Cenro Historico’da  yürüyüş yapacağız. Sonrasında turumuza devam etmek üzere Palanque şehrine devam ediyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış harikulade bir Maya antik kenti olan Palenque gezimiz için hareket ediyoruz. Yol güzergahımız Huixtan,Cuxulja, Ocosingo Chis köyleri yakınlarından devam edecek. Nahuatl yerli dilinde Quetzal Dağı olarak bilinen Tumbala Dağları'nın eteklerindeki ve tropikal ormanlar arasından fışkıran Palenque harabeleri şüphesiz dünyanın en etkileyici ören yerlerinden biri ve aynı zamanda Meksika’da ve Orta Amerika’da Maya klasik döneminin en zarif mimari, heykeltıraş ve kabartma örneklerini oluşturmakta.  Palenque, VII. yüzyılda 68 sene hüküm süren kent devletinin en büyük hükümdarı Pacal döneminde altın çağını yaşamıştır.  Çok sayıdaki yapının arasında Büyük Saray, Kral Pakal’ın mezarının çıkarıldığı Yazıtlı Tapınak-Piramit, Güneş Tapınağı en görkemli olanlardır. Palanque ziyaretimiz sonrası burada konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme ve AKŞAM YEMEĞİ otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL TULIJA EXPRESS PALANQUE   4*  vb. 

 

UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış harikulade bir Maya antik kenti olan Palenque gezimiz için hareket diyoruz. Nahuatl yerli dilinde Quetzal Dağı olarak bilinen Tumbala Dağları'nın eteklerindeki ve tropikal ormanlar arasından fışkıran Palenque harabeleri şüphesiz dünyanın en etkileyici ören yerlerinden biri ve aynı zamanda Meksika’da ve Orta Amerika’da Maya klasik döneminin en zarif mimari, heykeltraşlık ve kabartma örneklerini oluşturmakta. Palenque, VII. yüzyılda 68 sene hüküm süren kentdevletinin en büyük hükümdarı Pacal döneminde altın çağını yaşamış. Çok sayıdakiyapının arasında BüyükSaray, Kral Pakal’ın mezarının çıkarıldığı Yazıtlı Tapınak-Piramit, Güneş Tapınağı en görkemli olanlardır.

7.Gün / PALENQUE – CAMPECHE – UXMAL – MERIDA

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra 07:30’da yola çıkıyoruz. Kara yolculuğumuz özel aracımızla birlikte kuzeye doğru devam edecek. İlk durağımız Campeche. Yaklaşık 4 saat sürecek olan yolculuğumuz Chable, La Fortuna, El Tauro, Mamantel, Escorsega ve Champoton kasabaları yakınlarından geçerek bizleri Campeche’ye ulaştıracak. Varışta UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan sokak ve caddelerini geziyoruz. Campeche sömürge döneminde 19. yy’ın ortalarına  kadar Yukatan yarımadasının en önemli limanıydı. Buradaki turumuzun ardından yolculuğumuza devam ederek Campeche’nin daha kuzeyinden yer alan puuc bölgesinde 5. Yüzyıla kadar tarihi dayanan Uxmal şehrine ulaşıyoruz. Burada bir mola verdikten sonra Merida şehrine devam ediyoruz. Yukatan eyaletinin başkenti olan bu şehirde Plaza Mayor meydanı ve sömürge döneminden kalan kolonyal binaları göreceğimiz panoramik turumuzu yapacağız. Öğle yemeğimiz turumuz esnasında Uxmal Antik kentinin çıkışında yerel bir Meksika restoranında alınacaktır. Eski bir piramidin taşları kullanılarak İspanyollar tarafından inşa edilen ilk katedral San Idelfonso’yu görüp fotoğraflarımızı çekeceğiz. Casa De Montejo’nun cephesinin müthiş taş işçiliği, mağrip tarzı çan kulesi ile rahibeler kilisesi ve San Cristobal kiliselerine de ziyaretimizi tamamladıktan sonra konaklayacağımız  otelimize giriş işlemlerimizi yapacağız. Geceleme otelimizde. 

OTELIMIZ :  IBIS HOTEL MERIDA 3* vb.

8.Gün / MERIDA – CHICHENITZA – TULUM

Sabah kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra bugünkü ilk ziyaret noktamız olan Chichen itza antik kenti ziyaretimizi yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Kanasin, Tahmek, Xocchel, Holca, ve Yaxche kasabalarından geçerek Dünyanın 7 harikalarından biri olan Chichen itza piramitlerinin bulunduğu bölgeye ulaşıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentini keşfetmek üzere bölgeye giriş yapıyoruz. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi, Jaguar ve Kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımaktadır. Turumuzun ardından bir başka MAYA antik şehri olan lakin deniz kıyısında kurulu TULUM‘a yöneliyoruz. Tulum, Maya yerlilerinin deniz kıyısında bir liman şehri gibi kurdukları ve günümüzde hala tapınaklarıyla korunmuş bir şehirdir. Burada Tulum antik kentini ziyaret edeceğiz. Ardından konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yapıyoruz.  Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ  : NIIK TULUM HOTEL 3* vb.  

9.Gün / TULUM – CANCUN

Sabah kahvaltının ardından erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Artık Meksika’da son şehrimiz olan Cancun’a doğru yola çıkıyoruz. Meksika’daki son durağımız Cancun şehri olacak. Yol güzergahımız üzerinde Akumal, Xpu-Ha, Playa Del Carmen, Punta Maroma, Puerto Morales ve Alfredo Bonfil köylerini geçerek sahilden keyifli bir yolculuk ile Meksikanın en kuzeyinde Yukatan yarımadasının en ucunda yer alan ve karayip sahillerinin en keyifli şehirlerinden olan Cancun’a varışımızın ardından konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : LA QUINTA BY WYNDHAM 4*vb.

10.Gün / CANCUN

Bugün otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra karayip sahillerinde uzun yolculuğa çıkmadan önce keyifli vakit geçirmek ve dinlenmek üzere serbest zamanımız olacak. Hatta dileyen misafirlerimiz bölgeden kalkan katamaranlar ile Isla De Las Mujeres adasına günü birlik bir tur düzenleyebilirler. Rehberimiz sizlere yardımcı olacaktır. Pakete dahil bir tur değildir. Geceleme Cancun otelimizde. 

OTELIMIZ : LA QUINTA BY WYNDHAM 4*vb.

11.Gün / CANCUN – PARIS 19:30 / 11:05 +1

Bu sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizi hazırlayarak havalimanına gitmek üzere rehberimizin belirttiği saatte toplanıyoruz. Uçak kalkış saatimiz akşam saatlerinde olacağı için 11 de odalarımızı boşalttıktan sonra kısa serbest zamanımız olacak. Belirtilen saatte otel lobisinde buluştuktan sonra havalimanına gidiyoruz ve bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlayarak AIR FRANCE Havayolları ile dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Cancun’dan ilk olarak uçağımız Paris aktarma yaparak İstanbul’a devam uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor. 

12.Gün / PARIS – ISTANBUL 22:40 / 04:10+1

Paris’e olan uçuşumuzun ardından yerel saat ile öğle vakitlerinde varıyoruz. İstanbul uçağımıza binmek üzere terminal değiştiriyoruz. Kalkış saatimiz 22:50. 3,5 saatlik yolculuğumuzun ardından İstanbul havalimanına varıyoruz. Anılarla dolu gezimizin sona ermesi…

 

Not: Varış saatimiz yerel saat ile sabaha karşı İstanbul’a iner. Bu da takvimde yeni bir güne denk gelir. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz:

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz:

 • İstanbul-Bogota / Quito-İstanbul arası AIR FRANCE & KLM HAVAYOLARI ile ekonomi sınıfı uçak biletleri , bu uçuşun vergileri,  23 kg tek bagaj ve 7kg kabin bagajı  taşıma hakkı.

 • Bogota – Quito  arasında yapılacak olan dış hat uçuşun, bölgesel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.

 • Quito – Galapagos (Isla Baltra)  arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.

 • Isla Baltra – Guayaquil arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.

 • Bogota’da 3, Galapagos Adaları’nda 2, Guayaquil’de 2, Cuenca’da 1, Rio Bamba’da 1, Quito’da 3 ve Amsterdam’da 1  gece olmak üzere  toplam 13 Gece  Oda & Kahvaltı şeklinde 3 – 4 yıldızlı otellerde  ve butiklerde  konaklama .

 • Bogota Şehir Turu, Monserrate Tepesi Turu , Füniküler Biletleri ve Altın Müzesi Turu 

 • Zipaquira – Salt Cathedral ( Tuz Katedrali) gezisi, giriş biletleri ve transferleri

 • Quito Şehir Turu, çevre gezileri ve transferleri

 • Galapagos Adaları gezileri, tekne transferleri ve tekne turları

 • Guayaquil şehir turu , Las Penas turu

 • Cuenca şehir turu ve çevre gezileri

 • Devil Nose tren turu , Rio Bamba transferleri

 • Programda dahil olarak belirtilmiş yerlerde 1 ÖĞLE YEMEĞİ  ve 3 AKŞAM YEMEĞİ 

 • Tur programı içerisinde yer alan tüm havalimanı ve  tur transferleri 

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • Seyahat Sağlık Sigortası   ( Sigortanız tur başlangıç tarihinde devreye girer , yurtdışı seyahat sigortası olduğundan dolayı , yurtdışına çıkarken başlar. Zorunlu Sağlık Sigortasıdır. Seyahatin iptalini karşılamaz. Bunun için bir sigorta şirketinden özel sigorta yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca turumuza yurtdışından katılacak olan misafirlerimizin kendi sigortalarını yola çıkacakları ülke üzerinden yaptırmaları gerekmektedir. Türkiye’den farklı bir ülke çıkışına sigorta yapmak mümkün değildir. 

 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 50 TL )

 • Kişisel Harcamalar

 • Programda belirtilmeyen turlar,  transferler , ören yeri ve müze giriş biletleri

 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler ve diğer ekstralar 

 • Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler

 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, soförler,  garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen min. ücret kişi başı 120 USD’dir. Havalimanında  toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir. 

 • Galapagos Adaları Milli Park Giriş Ücreti 100 USD ve şehir vergisi 25 USD ( Bu iki ayrı ödeme milli parklar müdürlüğü memurları tarafından adaya ayak basıldığında toplanır. Yerel bir ödemedir ve nakit olarak tahsil edilir. Tur programına dahil değildir. )

 • Avrupa ( Schengen) Vizesi ücreti 180 EURO – Amsterdam’a girişti sorulacaktır. Normal (bordo) pasaport sahibi TC vatandaşı misafirlerimiz bu vizeye ihtiyaç duyacaktır. Hususi (yeşil) pasaport sahibi misafirlerimiz schengen vizesinden muaftır. 

TUR GÜZERGAHI ve BÖLGELER  HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME – UYARI !! :

 • Tur güzergahımız üzerinde yüksek bölgeler mevcuttur. Bu yükseklik 2.500m ila 3.600 m arasında değişmektedir. Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden kalp - damar problemi olanlar , nefes darlığı çekenler , yüksek tansiyon  hastaları , her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıklardan ötürü  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  olan ve doktorundan onay almayan mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları EJDER TURİZM tarafından tavsiye edilmez. Sizlerin sağlığı bizler için daha değerlidir. 

VİZELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME : 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) ve Yeşil  pasaport hamili misafirlerimiz programdaki  2 ülkeye de ( Kolombiya-Ekvador) girişte vizeden muaftırlar. Dönüş yolunda mecburi iniş yapılacak ve konaklama yapılacak olan şehir AMSTERDAM için Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi misafirlerimiz Schengen vizesine ihtiyaç duymaktadır. Hususi (Yeşil) pasaport sahibi misafirlerimiz  schengen vizesinden muaftır. Pasaportlarınızın  geçerlilik süresi dönüş  tarihinden itibaren en az 6 ay olma zorunluluğu vardır. Farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin vize sorumlulukları kendilerine aittir.  

bottom of page